Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ccrazyy' Alıntı:
Ghostkiller1, daha once klima tavsiyesi ile ilgili birkac soru sormustum. Ancak almadan once tekrar son bisey sormak istiyorum. Oda 20 metrekareydi guney cepheli sadece sogutma amacli kullanacagim. Burda bir klimacidan fiyatlar aldim.    Midea blanc 2300 tl,  midea mission 2800 tl, midea oasis 2900 tl, mitsubishi electric hj35va 2800 tl. Bu klimalardan hangisini almaliyim? Sen bu secenekleri degerlendirdiginde hangisi daha mantikli olur?
merhaba ccrazyy kardeşim.seçeneklerinizden ben me yi tercih ederim.neden kalitesi performansı ortada olan bir klima.hj serisi giriş sınıfı me nin.teknik değerleri mission kadar iyi olmasada kalite bazında öne geçer.hava debisiyle döver diğerlerini.hj ucuz olması sebebiyle çok pislik atılıyor bu modele.ama kullanmasını bilene adam gibi klima.kullanmasını bilmeyene fh de verseniz gene aynı olur gerçi.

aslında soru çok kolay gibi gözüksede zor bir soru .çünki bir tarafta mideanın gözbebeği mission diğer tarafta bu sektörün başını çeken marka me.gel çık işin içinden.hj yi tercih etme sebebim kalitesi olur.teknik olarak ve donanım olarak missiona göre zayıf kalıyor.benim markam me çokta etkilemek isteme sizi :yerlerde:

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

serbayucar' Alıntı:
Merhaba keşke imkan olsada ne alsak :)
Kasımdaki kampanya baya iyiydi ama kaçırdık
:(

GG üzerinden bir ilan vardı 3799 fiyatı var 6 taksit.
GG kuponu ve Maximum puan ile 3549 a geliyor. Aklıma sadece satıcının bir cümlesi takıldı. Panasonic birden fazla firma tarafından TR ye getiriliyor dedi.
İstanbuldan bir firmada peşin 4000 e bıraktı.
Paralel ithalat gibi bir durum olabilir mi?

satıcı doğru söylemiş kardeşim.güzelim markayı pazar malı gibi yaptılar.önüne gelen satıyor.kombicilerde pana,beyaz eşyacıda pana .bu durumu halledecekti pana ama hala halletmiş gibi durmuyor.eskiden 3 firma getiriyordu şu anki son halini bilemiyorum.ama şu varki garanti hizmetini verdikten sonra sıkıntı çıkmayabilir.gel gelelim me gibi karşınızda tek merkezden yönetilen firma olmayabilir.aldığınız yerden sağlam bilgiler alın.

http://panasonic-klima.com/urunler

buradan bilgileri alabilirsiniz.

S Çevrimdışı

serkantetik

Yeni Üye
9 Nis 2017
5
Ghostkiller ustam maraş teknik servis ve mağazalar olarak kısır biryer iklimsa var ondada mitsubishi heavy ürünleri ve sigma varmıs bide daikin mağazası var onun harici arçelik vestel gibi mağazaları saymazsak başka yok midea da satan yok sence ne almalıyım

G Çevrimdışı

gakgom23

Yeni Üye
5 Ara 2016
39

ghostkiller1 asmanın faydası  bence % 35-40 seviyelerindedir çünkü yaprakları çok sık oluyor ama yinede büyük bi fayda sağlamaz farkındayım.. me' nin 15 liğinden düşünüyordum, bütcem 3.500 civarı olabilir. me nin sadece EF ve SF serilerinde var sanırım  14000 btu... mh ninde SRK da var 16000 BTU.. ama 14 lük daha iyi ve yatarli olur sanırım. ama internette fiyat bakımından hep m.heavy ürünleri çıkıyor 16 lık içinde ortalama 3,900 TL civarı yani zorlarım bütcemi biraz... nette sanırım me in satışı yok az önce aradım adanada bir şubesini msz-sf 42 serisinin fiyatı 5100 TL  vadeli fiyatıymış. mh nin SRK 16000 btu fiytına göre çok fark var.. ne yapmalıyım missionun ara BTU sü varmı veya alternatif...

A Çevrimdışı

ayhangunay

Aktif Üye
20 Ocak 2017
75
Selam arkadaslar nasilsiniz? Bende midea 12000 kullaniyorum 25m2 salonda isitmada cok kullanmiyorum acikcasi dogal gaz acik ev kucuk yetiyor bazen kizim.daha cok kucuk dus banyo zamani usumesin diye 25 te klimayi aciyorum.kapiyi kapattim mi devreye girmesi bir kac dakika devreye girdiktenten sonra maksimum 5 dakika dayana bilirsiniz icersi oldukca isiniyor . Diyecegim makinanin isitmiyor gibi bir durumu yok ama arkadaslarim.konuya daha hakimler ben ara katta oturup izalasyonlu yeni binadayim en buyuk etken odur. Yakitiga gelirsek onu test edecek bir durum olusmadi okdr faturada etki edevek uzun zaman kullanmiyorum yani belki sadece actigimda bi ampermetre takabilim gormek isterseniz. Katolog bilgilerine gore kullanima bagli olmak.sartiyla yuksek fatura gormemek gerekiyor...

S Çevrimdışı

serbayucar

Yeni Üye
11 Nis 2017
3

ghostkiller1' Alıntı:
serbayucar' Alıntı:
Merhaba keşke imkan olsada ne alsak :)
Kasımdaki kampanya baya iyiydi ama kaçırdık
:(

GG üzerinden bir ilan vardı 3799 fiyatı var 6 taksit.
GG kuponu ve Maximum puan ile 3549 a geliyor. Aklıma sadece satıcının bir cümlesi takıldı. Panasonic birden fazla firma tarafından TR ye getiriliyor dedi.
İstanbuldan bir firmada peşin 4000 e bıraktı.
Paralel ithalat gibi bir durum olabilir mi?

satıcı doğru söylemiş kardeşim.güzelim markayı pazar malı gibi yaptılar.önüne gelen satıyor.kombicilerde pana,beyaz eşyacıda pana .bu durumu halledecekti pana ama hala halletmiş gibi durmuyor.eskiden 3 firma getiriyordu şu anki son halini bilemiyorum.ama şu varki garanti hizmetini verdikten sonra sıkıntı çıkmayabilir.gel gelelim me gibi karşınızda tek merkezden yönetilen firma olmayabilir.aldığınız yerden sağlam bilgiler alın.

Satici firma bir garip çikti. Protek i aradim ve internetten alirsaniz Montaj kitinin satici firma tarafından size gönderilmesi gerekir bilgisi aldim.
Firmayi ile görüştüğümde protek bu sekilde dedi siz gönderecekmisiniz diye sordum. yeni ithal edilenlerde kit var biz eski seri satiyoruz yaniti servis bunu ücretsiz yapmak zorunda bilgisi aldim . elinizdeki hangi seri diye sorduğumda bunu paylasamayiz cevabi aldim.
sanirim eski ürünleri itelemenin pesindeler.

A Çevrimdışı

ahmed

Yeni Üye
1 Eki 2016
23
Bütçem bu kadar 25 metrekare 12 btu düşünüyorum sadece soğutma için kullanacağım ısı yalıtımı yok camlar çift cam ara kat

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

serkantetik' Alıntı:
Ghostkiller ustam maraş teknik servis ve mağazalar olarak kısır biryer iklimsa var ondada mitsubishi heavy ürünleri ve sigma varmıs bide daikin mağazası var onun harici arçelik vestel gibi mağazaları saymazsak başka yok midea da satan yok sence ne almalıyım

Zor bir durum gerçekten.bütçenize göre daıkındada iklimsadada sıkıntılı cihazlar mevcut.seçim şansınız olmadığından mecburen birini tercih edeceksiniz.
Daıkında bütçenize denk gelen tegora var,iklimsadada zpm serisi.tegora çakma daıkın gerçek daıkın kalitesi yok.bu güne kadar kesinlikle önermedim.ama size önermesemde seçim şansınız yok gibi.

Zmp seriside biraz sorunlu olabiliyor.mhı nin en alt sınıfı.ama işini yapar.
Sigmayı geçin aman aman.o para o klimaya verilmez yazık  günah.

Panasonic yada alternatif yokmu.yerliler harici yok diyorsunuz.araştırma yapamıyorum.malesef hastanedeyim  sorularınızı yanıtsız bırakmamak için girdim.siz fiyat alın bakalım bu firmalardan değerlendirelim ona göre

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

gakgom23' Alıntı:
ghostkiller1 asmanın faydası  bence % 35-40 seviyelerindedir çünkü yaprakları çok sık oluyor ama yinede büyük bi fayda sağlamaz farkındayım.. me' nin 15 liğinden düşünüyordum, bütcem 3.500 civarı olabilir. me nin sadece EF ve SF serilerinde var sanırım  14000 btu... mh ninde SRK da var 16000 BTU.. ama 14 lük daha iyi ve yatarli olur sanırım. ama internette fiyat bakımından hep m.heavy ürünleri çıkıyor 16 lık içinde ortalama 3,900 TL civarı yani zorlarım bütcemi biraz... nette sanırım me in satışı yok az önce aradım adanada bir şubesini msz-sf 42 serisinin fiyatı 5100 TL  vadeli fiyatıymış. mh nin SRK 16000 btu fiytına göre çok fark var.. ne yapmalıyım missionun ara BTU sü varmı veya alternatif...

me nin sf 35 liği size rahatlıkla yeter ama onun fiyatıda sizin bütçenizin üstünde.kampanya zamanı olsa alırdınız bu bütçeyle.yaza olur ama ne derece olur bilemiyorum.netde satışı yok me nin malesef.

Mhı de ara btu olan zmp dir.onunda birçok kronik sorunları var.işini yapar yapmaz değil.filtre temizlemesi biraz zor.genede gidin birde yakından görün iklimsada.elinizdeki mission kalitesini göremezsiniz.

mideada ara btu yok.panasınicte var birde onunda fiyatlar uçuk.hermarkada yok malesef.birde hitachi var.şayet bayi ve servisi varsa güzel klimadır.canavar gibi çalışır.kaliteside iyidir.

18 lik almakta mantıksız ve gereksiz olur oraya sıkıntıları olur.o yüzden ara btu almanız iyi olacaktır.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ayhangunay' Alıntı:
Selam arkadaslar nasilsiniz? Bende midea 12000 kullaniyorum 25m2 salonda isitmada cok kullanmiyorum acikcasi dogal gaz acik ev kucuk yetiyor bazen kizim.daha cok kucuk dus banyo zamani usumesin diye 25 te klimayi aciyorum.kapiyi kapattim mi devreye girmesi bir kac dakika devreye girdiktenten sonra maksimum 5 dakika dayana bilirsiniz icersi oldukca isiniyor . Diyecegim makinanin isitmiyor gibi bir durumu yok ama arkadaslarim.konuya daha hakimler ben ara katta oturup izalasyonlu yeni binadayim en buyuk etken odur. Yakitiga gelirsek onu test edecek bir durum olusmadi okdr faturada etki edevek uzun zaman kullanmiyorum yani  belki  sadece actigimda bi ampermetre takabilim gormek isterseniz. Katolog bilgilerine gore kullanima bagli olmak.sartiyla yuksek fatura gormemek gerekiyor...

A.s. Ayhan kardeşim çok şükür bu günlerimizede.RAbbim çekemiycemiz dertler vermesin.
Ne kombisi nede kliması yalıtım olmadan verimlilikte tüketim azlığıda beklemek yanlış olur.yalıtım şart.olmazsa olmaz artık günümüz şartlarında.

İstersr en kral klima olsun zorlu şartlarda elektiriği yakar.işinide yapar karşılığına alır cebinizden.çok detaylı değerlendirilmesi gereken konu bunlar.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

serbayucar' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Satici firma bir garip çikti. Protek i aradim ve internetten alirsaniz Montaj kitinin satici firma tarafından size gönderilmesi gerekir bilgisi aldim.
Firmayi ile görüştüğümde protek bu sekilde dedi siz gönderecekmisiniz diye sordum. yeni ithal edilenlerde kit var biz eski seri satiyoruz yaniti servis bunu ücretsiz yapmak zorunda bilgisi aldim . elinizdeki hangi seri diye sorduğumda bunu paylasamayiz cevabi aldim.
sanirim eski ürünleri itelemenin pesindeler.

Saçmalamışlar iyi gene.elinde hangi klima ve model varsa bunun bilgisini müşteriye vermekten kaçıyorsa sizde böylelerinden kaçın.satar malını derdi siz çekersiniz sonra.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ahmed' Alıntı:
Bütçem  bu kadar  25 metrekare 12 btu düşünüyorum  sadece soğutma için kullanacağım ısı yalıtımı  yok camlar  çift cam ara kat

Midea mission başta olmak üzere ,midea blanc,uğur klima bakır boru şartı ile alabilirsiniz.btu 12lik yerinde karar olur.

O Çevrimdışı

ozerkan

Yeni Üye
12 Nis 2017
11

Günaydın
Klima arayışı içinde iken tesadüfen forumunuzu gördüm ve samimi beyanlardan dolayı üye olup değerli tavsiyelerinizi almak istedim.
Klimayı Malatya'da evde kullanacağım
Kullanacağım oda 27 m2
Dış kısmen yalıtımlı (çift duvar arası izocam)
Çatı yalıtımlı
Tavan yüksekliği 2.8 metre
Isınma için kullanacağız. Nadiren soğutma için kullanılabilir
Samsung AR7500 18000 btu
Midea Blanc 18000 btu modelleri nacizane tercihlerim
İkisi de yaklaşık aynı fiyat etiketine sahipler (3500 TL civarı)
Maksimum bu fiyat aralığında olmak üzere önerilerinizi alabilir miyim.
İlginize şimdiden teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt