Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O Çevrimdışı

ozay07

Yeni Üye
17 Ocak 2017
21

Bende bugün ege ticaretten, 9 ve 12 lik mission siparişi verdim. 2 güne kadar gelir herhalde. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

S Çevrimdışı

shrapci

Yeni Üye
8 Şub 2017
78

ghostkiller1' Alıntı:
shrapci' Alıntı:
evde kullanacagım güneye bakıyor camlar çift cam antalyadayım yaz kış kullanacağım genellikle klima 8-9 saat çalışacak
bir diğer sorum mıtsubıshı electiric ile havy arasında ne fark vardır

merhaba kardşeim.seçiminiz me olsun.ücretsiz keşif ekibinide çağırabilirsiniz.mr slim on numara klima.

keşif yaptırdım 42 btü yeterli dediler mıtsubıshı electric  iç ünitesi psa rp100ka dış ünite puhz-zrp100vka ben bu klimayı ikinci elden alacagım ilk kullanıcı 1 yıl kullanmış sizce almalı mıyım? birde bu klima ısıtmada saata kaç kw yakar ortalama olarak ( birçok etken var ama :S) 

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

shrapci' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
merhaba kardşeim.seçiminiz me olsun.ücretsiz keşif ekibinide çağırabilirsiniz.mr slim on numara klima.

keşif yaptırdım 42 btü yeterli dediler mıtsubıshı electric  iç ünitesi psa rp100ka dış ünite puhz-zrp100vka ben bu klimayı ikinci elden alacagım ilk kullanıcı 1 yıl kullanmış sizce almalı mıyım? birde bu klima ısıtmada saata kaç kw yakar ortalama olarak ( birçok etken var ama :S) 

Kardeşim işin gerçeğü ikinci el klima sakat iş.nasıl alınır ilk montaj tekniğe uygun yapılmıştır ve söküm işlemi gene öyle yapılmıştır ok diyebiliriz.ilk veya ikinci kullanıcıdan ziyade teknik olaylar önemli.burda klimanın iyi olmasıda hiç etken değil.çünki en kral klima bilinçsiz ellerde çöp oluyor.

Şahsen sıcak bakmıyorum ve o yüzdende alın diyemem.karar sizindir tabi.model marka olarak on numara ama işteleri var malesef.
Yakıt konusunu kestirmek imkansız gibi birşey olur.sabit hızlı non stop klima değil.değişken devirli inverter olduğu için ve birçok faktör etkilediği için şunu yakar diyemiyorum.bunuda zaten kimse kestiremez net olarak.ama me genel olarak elektirikte çok cimri performansta ise tam tersi dir.yakıt konusunda me on numara marka.
Sonuç olarak siz eminseniz tanıdık güvendik biriyse değerlendirilebilir.düşününki ilk kurulumda vakum yapılmamış.işte o zaman klimanıza kanser virüsü girmiş ve neyin ne zaman olabileceği belli olmadığı gibi kayıplarda mutlaka ve mutlaka vardır.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ayhangunay' Alıntı:
kurulumda vakum konusunda dikkat edecegim ama başka neyi kontrol etmem yada dıkkat etmem gerek varmı başka bişi?

Vakum harici lastij takoz kullanmaları gerekiyor,fazlalık boru olursa klimanın arkasına sıkıştırtmayın ,yeriniz müsait ise dış ünitenin altında su gideri var pipo gibi onu taktırtmayın ki su rahat gitsin,ama altının müsait olması gerekiyor çünki kışın su akacak,dış ünite montajında duvarlarınız sıvanız sağlam değilse saplama attırın hatta herzaman güvende kalmak için gene attırın.dersiniz benim sıva iyi değil saplama atın.

Dış ünitenin üst kısmı şayet kapalı alana takılacaksa yukarıya doğru montaj yaptırmayın.bazen görüyorum üst betona yapıştırıyorlar.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar.iyi bir ekipse zaten işini hakkıyla yapar.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ozay07' Alıntı:
Bende bugün ege ticaretten, 9 ve 12 lik mission siparişi verdim. 2 güne kadar gelir herhalde. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Hayırlı olsun ozay kardeşim.iyi bir montaj ve resim fikirlerinizide paylaşırsanız seviniriz

B Çevrimdışı

bbabacan

Yeni Üye
15 Şub 2017
4

Herkese merhabalar,
Ben de klima tavsiyesi için araştırırken kendimi burada buldum. Değerli tavsiyelerinize ihtiyacım var. 
Izmir'de yaşıyoruz, arakat, yalıtımı problemsiz bir dairede oturuyoruz. Sadece soğutma amaçlı bir klima arayışındayım.
Soğutacağım alan salon ve bu salona açılan açık mutfak. salon+mutfak m2 si toplamda 70 m2 ye ulaşıyor. Bahsettiğim bu alanda sadece salonda 2 cam var, yani çok fazla güneş almıyor. Evi yeni aldığımız için bütçe de kısıtlı maalesef. Günlerdir 24 btu luk samsung ve lg lere bakıyordum ama buradaki yorumları okuyunca vazgeçtim. Bütçem 3500 civarı. 
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,930

bbabacan' Alıntı:
Herkese merhabalar,
Ben de klima tavsiyesi için araştırırken kendimi burada buldum. Değerli tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Izmir'de yaşıyoruz, arakat, yalıtımı problemsiz bir dairede oturuyoruz. Sadece soğutma amaçlı bir klima arayışındayım.
Soğutacağım alan salon ve bu salona açılan açık mutfak. salon+mutfak m2 si toplamda 70 m2 ye ulaşıyor. Bahsettiğim bu alanda sadece salonda 2 cam var, yani çok fazla güneş almıyor. Evi yeni aldığımız için bütçe de kısıtlı maalesef. Günlerdir 24 btu luk samsung ve lg lere bakıyordum ama buradaki yorumları okuyunca vazgeçtim. Bütçem 3500 civarı.
Teşekkürler.

Foruma hoş geldiniz.

Sizin eviniz için mutfak sorun olur.

Çizim yaparsanız daha iyi yardımcı oluruz.

24000 Tek klimaya gerek yok.

2 klima alıp aynı rakamlarla başarı sağlayabilirsiniz.

B Çevrimdışı

bbabacan

Yeni Üye
15 Şub 2017
4

Sota' Alıntı:
bbabacan' Alıntı:
Herkese merhabalar,
Teşekkürler.

Foruma hoş geldiniz.

Merhaba, elimden geldiğince düzgün çizmeye çalıştım.
Tekrar teşekkür ederim.

bkOG28.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,930

bbabacan' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Foruma hoş geldiniz.

Tekrar teşekkür ederim.

bkOG28.jpg

Cam kapı yazan yerin 500 cm yazan yere kadar ölçümü nedir?

Bu çizimde size önerebileceğim mutfağa ayrı 9000 klima olacak. Salona 18000 olacak.

B Çevrimdışı

bbabacan

Yeni Üye
15 Şub 2017
4

Sota' Alıntı:
bbabacan' Alıntı:
Tekrar teşekkür ederim.

bkOG28.jpg

Cam kapı yazan yerin 500 cm yazan yere kadar ölçümü nedir?

Bu çizimde size önerebileceğim mutfağa ayrı 9000 klima olacak. Salona 18000 olacak.
Merhabalar,
sorduğunuz yerin ölçüsü 330 cm kadar, yazmayı unutmuşum kusura bakmayın.
Mutfakta cam yok maalesef, oraya klima koymaya kalksam dış üniteyi koyacak en yakın yer salon balkonu, tüm salonu dolaştırmak gerekecek.

A Çevrimdışı

ayhangunay

Aktif Üye
20 Ocak 2017
75
Bugun servis ctesiye randevu aldim 5 mt den fazlaysa boru alani mt si 40 tl diyor benim kullanim.alanim 4tm kdr boru mesafesi ama metresi ucin 40 tl cok fazla bir rakam degilmidir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt