Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

adems

Yeni Üye
22 Haz 2016
2

merhaba arkadaşlar , adanada yaşıyorum,  klimayı sadece salonda ve soğutma amaçlı kullanacağım,18000 lik bir klima almayı düşünüyorum. fiyat/performans olarak mantıklı bir ürün tavsiye edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

L Çevrimdışı

loganmgc

Yeni Üye
22 Haz 2016
2

Merhabalar
İzmir'de oturuyorum. 25 metrekarelik salonuma 12000 BTUluk bir klima alacağım. Sadece soğutma için kullanılacak. Isı yalıtımı var ve sadece 3 saat (16:00 - 19:00 arası) güneş alıyor oda. İlk etapta samsungun fiyatları uygun diye onları düşündüm fakat internette biraz araştırınca teknik servisinin yerlerde süründüğünü gördüm. İnternet üzerinde de genelde Toshiba, Daikin ve Mitsubishi öneriyorlar. Bu markaların modelleri olabilir veya başka güvenilir markalarda olabilir. Maksimim çıkabileceğim fiyatta 3000 TL. 
Şimdiden teşekkürler.

A Çevrimdışı

aklinazarar

Yeni Üye
20 Haz 2016
5

Sota' Alıntı:
aklinazarar' Alıntı:
@sota hocam, evet sadece soğutma amaçlı kullanacağım. Bütçeyi biraz daha zorlayıp 3500 tl ye kadar çıkabilirim. Teşekkürler...

@aklinazarar Evıze Sureklı Kullanımda 15lik Modellerı Rahatlıkla Yeterlı Gelecektır

Etherea 15lik 3800tl cıvarında internette ıstersenız sızın ıcın ozel fıyat ısteyebılırım 100-200 ne kırdırırsak kardır

uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız
@sota hocam teşekkürler. sadece panasonic mi öneriniz yoksa diğer markaların 15000 liklerine de bakayım mı?

Engin Çevrimdışı

Engin

Yeni Üye
22 Haz 2016
2

Midea Blanc ile Midea Mission arasında ne fark var ? Wi-fi dışında yok deniyor ama değerleri inceliyorum farklı değerler mevcut sanki ? 

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

Engin' Alıntı:
Midea Blanc ile Midea Mission arasında ne fark var ? Wi-fi dışında yok deniyor ama değerleri inceliyorum farklı değerler mevcut sanki ? 

Mission Serisi Daha Verimli , Ptasarım 1 tık daha yuksek , ısıtma ve sogutma degerılerı daha yuksek , -20 Derece Kadar Isıtma

aklama gelen bunlar sımdılık :)

bırde mıssınon ıc dıs unıte daha cusselı :P

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

aklinazarar' Alıntı:
Sota' Alıntı:
@aklinazarar Evıze Sureklı Kullanımda 15lik Modellerı Rahatlıkla Yeterlı Gelecektır

Etherea 15lik 3800tl cıvarında internette ıstersenız sızın ıcın ozel fıyat ısteyebılırım 100-200 ne kırdırırsak kardır

uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız
@sota hocam teşekkürler. sadece panasonic mi öneriniz yoksa diğer markaların 15000 liklerine de bakayım mı?

özel mesajda ac kapa kullanacam demıssınız
35m2 ac kapa olarak kullacaksanız 18lik yana olsun
15lıgın sıcagı kırması bıraz aman alacaktır sızede ac kapa kullancam dıyorsunuz

Midea Blanc 18lik hem ısını gorur hemde butcene uyar

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

adems' Alıntı:
merhaba arkadaşlar , adanada yaşıyorum,  klimayı sadece salonda ve soğutma amaçlı kullanacağım,18000 lik bir klima almayı düşünüyorum. fiyat/performans olarak mantıklı bir ürün tavsiye edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

fıyat performans urunu arıyorsan mıdea'dan sasma

adana 9 bayısı olacak fıyatları bıraz yuksek tutuyorlar bılgın olsun

ınternet fıyatlarına gore

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

loganmgc' Alıntı:
Merhabalar
İzmir'de oturuyorum. 25 metrekarelik salonuma 12000 BTUluk bir klima alacağım. Sadece soğutma için kullanılacak. Isı yalıtımı var ve sadece 3 saat (16:00 - 19:00 arası) güneş alıyor oda. İlk etapta samsungun fiyatları uygun diye onları düşündüm fakat internette biraz araştırınca teknik servisinin yerlerde süründüğünü gördüm. İnternet üzerinde de genelde Toshiba, Daikin ve Mitsubishi öneriyorlar. Bu markaların modelleri olabilir veya başka güvenilir markalarda olabilir. Maksimim çıkabileceğim fiyatta 3000 TL. 
Şimdiden teşekkürler.

genellıkle bu 3 marka onerılır

toshıbanın alt serılerınde ses problemı mevcut forumlar bır ton ıade eden etmeye calısan kısılerın yazısına denk gelırsın

daıkın alt serılerı daıkın degıl çakma daıkın daıkın teknolojısınden eser yok sadece adı daıkın

mıtsıbıshı electrıc en alt serısınden en ust serıne kadar adamlar kendılerı yapıyor parasını ıstıyor

mıtsıbıshı electrıc hangı serısını alırsan al pısman etmeyecektır

benımde favorı tercıhlerım fıyat/performans urunlerı olan

panasonıc ve mıdea dır

butcenızı az daha artırabılırsenız uzun yıllar basınız agrımadan kullabılecegınız panasonic etherea

cıkama dersen alt serısı Ultra Efficiency bakabılırsınız

airfel, gree, haier ,zibro , general gıbı markaları onermedım onermeyıde dusunmuyorum neresını tutsan elınde kalır

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

19md90' Alıntı:
Herkese selamlar saygılar...

Öncelikle böyle güzel ve amaca hizmet eden forumu kuranların emeğine sağlık...

Ben İzmir' de yaşıyorum ve klima almayı planlıyorum..

Bütçemiz 3000 TL civarı.

Aşağıda klimayı taktırmayı düşündüğüm salonun basitçe çizim ve bilgilerini içeren fotoğrafı paylaşıyorum.

Daire arakat , pencereler tek cam...

Siz değerli Forum üyelerinin önerilerini bekliyorum.. Saygılar...

81zBPW.jpg

7/24 kullanımda kuzey cephe olması nedenıyle 12lık modeller rahatlıkla ısını gorecektır (kabalık hane halkınız yoksa)

butcenızı bıraz arttırırsanız panasonıc ehterea gıbı guzel bır klıma alabılırsınız

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

durbre' Alıntı:
merhabalar sevgili forum üyeleri. aranıza bugün itibariyle katılmış bulunuyorum. katılmadan önce forumu epey gezdim. gerçekten faydalı bilgiler verdiğinizi farkettim. Bunun için klima kararsızlığıma çözüm bulabileceğinizi düşündüm. adana bölgesindeyim. tabiri caizse cehennem sıcağı yaşıyoruz. klimanın takılacağı oda doğu cephe. yalıtım yok. 15 yıllık müstakil bir ev. odanın üzeri direk dam. oranın da sıcağı vuruyor yani. odanın doğu tarafında yaklaşık 4 m2 pencere ve bir balkon kapısı var. pencereler pimapen falan değil. ahşap çerçeveleri var. odanın ölçüsü ise 15 m2. Klima yazın full çalışacak kışın fazla değil. şimdi benim gördüğüm kadarıyla mitsubishi , daikin , toshiba en iyileri. bu ürün grubunda paramın yeteceği sadece daikinin yeni N SERİSİ klimanın 12000 btu modeli var. daikin sitesinden bakabilirsiniz. ama merak ettiğim satış sonrası hizmetleri nasıldır bu markanın? klima olası bir arıza açtığında servis garanti kapsamında ne kadar yardımcı oluyor? veya garanti bittiğinde servis ve parça ücretleri fahiş midir? mitsubishi nin servisi neyi yaşadığım ilçede bulunmuyor. o yüzden onu düşünmüyorum. max 2500 verebilirim. evimizde 2 klima var bu 3. olacak. evdekiler vestel. birisi yaklaşık 15 yıllık hatta. sorunları yok memnunuz aslında. ama burada çok karalamışsınız bu tip markaları. o yüzden bir de sizden tavsiye alayım dedim.
NOT: Bütçe 2500 en fazla ama ne kadar düşük olursa o kadar iyi olur.

Hemşo Neden Vestel Vb Turevlerı Onermıyoruz Kısaca Anlatayım

Fotodaki Kompresor Vestel Marka 18lik Klımananın Kompresorum Buraya Kadar Normal Degıl mı

rax2jk.jpg

Kompresorun Ustundekı Kod Numarasında Kompresorun Kapasıtesıne Bakalım / Sasırtıcı Degıl mı 10912btu yazıyor ama Bu 18lık Klımanın ıcınden Cıktı

sxcb2c.jpg

Hemen Bu Kompresoru Kullanan Mıdeanın Kaclık Klımalarında Bu Kompresoru Kullanmıs Ona Bakalım

9luk ve 12lık klımalarında kullanmıs

2nw22yg.jpg

Sımdı Soruyorum Nasıl Onerecegız Bu Klımayı Vatandaşa...

Fotograflar Alıntıdır...

S Çevrimdışı

sayinbal

Yeni Üye
23 Haz 2016
8

@Sota merhabalar bu forumu görünce ne kadar sevindiğimi anlatamam . Klimadan gram anlamıyorum öğrenciyim ve adanadayım . Bütçem max 2500 TL civarı çatı katındayım müstakil cehennem gibi sıcak oluyor . Bilmeden aldım birtane 2. el TEBA marka bir çalıştırıyorum gürgürügürügür inliyor apartman titriyor şikayet geldi dolayısıyla bende bu sefer sıfır alayım lanet olsun dedim. İyi soğutup ısıtıyor ama ses o biçim. 25 m2 oda 2 kişiyiz misafirimiz de olmuyor. Elektrik çok önemli az yakması bizim için. öneriniz nedir hocam. 3000TL'e zorlarım hani elektrik cok fark eder derseniz . Ama sessiz çalışsın yeter hayalet istiyoruz ^^

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

hoşgeldin hemşo forumumuza

mustakıl oldugun bahsetmıssın eskı evlerın tavanı yuksek olur tavan yukselıgı nedır

bırde kullancılak odanın cephe durumu nasıl

eskı teba 24luk muydu yoksa :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt