Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

aklinazarar

Yeni Üye
20 Haz 2016
5

Merhabalar. İzmirde 11 katlı bir apartmanın 8. katında doğu cephede izolasyonsuz bir dairenin 35 metrekarelik salonuna bir klima almayı düşünüyorum. Klima, akciğer hastası bir kişinin yaşam alanında kullanılacak. Tavsiyede bulunabilecek yapabilecek uzman arkadaşlara ihtiyacım var. bütçem 2000 ile 2750 TL arası. Teşekkürler...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

scinkose' Alıntı:
http://www.geldio.com/fujitherma-ftwx12bx-duvar-tipi-inverter-split-klima-12000-btu?ref=akakce&source=mobil&v=0.9.6 SiSTEMDE SORUN VAR GALİBA BİR DE ŞURADAN BAKABİLİR MİSİNİZ. Çok zahmet verdim kusura bakmayın

Tel Maşa :)

Sitesine Girip Biraz İncelemeni İsterim...

A Çevrimdışı

aklinazarar

Yeni Üye
20 Haz 2016
5

Evet sadece soğutma amaçlı kullanacağım. Bütçeyi biraz daha zorlayıp 3000 tl ye kadar çıkabilirim. Teşekkürler...

1 Çevrimdışı

19md90

Yeni Üye
21 Haz 2016
2

Herkese selamlar saygılar...

Öncelikle böyle güzel ve amaca hizmet eden forumu kuranların emeğine sağlık...

Ben İzmir' de yaşıyorum ve klima almayı planlıyorum..

Bütçemiz 3000 TL civarı.

Aşağıda klimayı taktırmayı düşündüğüm salonun basitçe çizim ve bilgilerini içeren fotoğrafı paylaşıyorum.

Daire arakat , pencereler tek cam...

Siz değerli Forum üyelerinin önerilerini bekliyorum.. Saygılar...

81zBPW.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

aklinazarar' Alıntı:
Sota' Alıntı:
@aklinazarar Öncelikle Geçmiş Olsun Allah Sifalar Versin

Sadece Sogutma amaclı Dusunuyorsunuz Klımayı

@sota hocam, evet sadece soğutma amaçlı kullanacağım. Bütçeyi biraz daha zorlayıp 3500 tl ye kadar çıkabilirim. Teşekkürler...

@aklinazarar Evıze Sureklı Kullanımda 15lik Modellerı Rahatlıkla Yeterlı Gelecektır

Etherea 15lik 3800tl cıvarında internette ıstersenız sızın ıcın ozel fıyat ısteyebılırım 100-200 ne kırdırırsak kardır

uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız

Engin Çevrimdışı

Engin

Yeni Üye
22 Haz 2016
2

Evde bebek var ve sıcaklar yüzünden zor günler yaşıyoruz.O sebeple vaktim hiç yok bir an önce karar verip almam gerekiyor. 
25 metrekare-2,5 yükseklik-kuzey cephe-ara kat-yalıtım mevcut-Ort. sıcaklık 33-35 derecelerde-gün içinde 3-5 saat arası güneş gören oda için klima bakıyorum. 
2000-2500 Tl arası bütçe ile ağırlıklı olarak soğutmada kullanılacak,sessiz,bebek için filtreleme,nem alma gibi özellikleri barındıran klima tavsiyelerinizi bekliyorum. 
Çok teşekkürler. 

D Çevrimdışı

durbre

Yeni Üye
22 Haz 2016
14

merhabalar sevgili forum üyeleri. aranıza bugün itibariyle katılmış bulunuyorum. katılmadan önce forumu epey gezdim. gerçekten faydalı bilgiler verdiğinizi farkettim. Bunun için klima kararsızlığıma çözüm bulabileceğinizi düşündüm. adana bölgesindeyim. tabiri caizse cehennem sıcağı yaşıyoruz. klimanın takılacağı oda doğu cephe. yalıtım yok. 15 yıllık müstakil bir ev. odanın üzeri direk dam. oranın da sıcağı vuruyor yani. odanın doğu tarafında yaklaşık 4 m2 pencere ve bir balkon kapısı var. pencereler pimapen falan değil. ahşap çerçeveleri var. odanın ölçüsü ise 15 m2. Klima yazın full çalışacak kışın fazla değil. şimdi benim gördüğüm kadarıyla mitsubishi , daikin , toshiba en iyileri. bu ürün grubunda paramın yeteceği sadece daikinin yeni N SERİSİ klimanın 12000 btu modeli var. daikin sitesinden bakabilirsiniz. ama merak ettiğim satış sonrası hizmetleri nasıldır bu markanın? klima olası bir arıza açtığında servis garanti kapsamında ne kadar yardımcı oluyor? veya garanti bittiğinde servis ve parça ücretleri fahiş midir? mitsubishi nin servisi neyi yaşadığım ilçede bulunmuyor. o yüzden onu düşünmüyorum. max 2500 verebilirim. evimizde 2 klima var bu 3. olacak. evdekiler vestel. birisi yaklaşık 15 yıllık hatta. sorunları yok memnunuz aslında. ama burada çok karalamışsınız bu tip markaları. o yüzden bir de sizden tavsiye alayım dedim.   
  NOT: Bütçe 2500 en fazla ama ne kadar düşük olursa o kadar iyi olur.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

Engin' Alıntı:
Evde bebek var ve sıcaklar yüzünden zor günler yaşıyoruz.O sebeple vaktim hiç yok bir an önce karar verip almam gerekiyor. 
25 metrekare-2,5 yükseklik-kuzey cephe-ara kat-yalıtım mevcut-Ort. sıcaklık 33-35 derecelerde-gün içinde 3-5 saat arası güneş gören oda için klima bakıyorum. 
2000-2500 Tl arası bütçe ile ağırlıklı olarak soğutmada kullanılacak,sessiz,bebek için filtreleme,nem alma gibi özellikleri barındıran klima tavsiyelerinizi bekliyorum. 
Çok teşekkürler. 

Özel Mesajinizi Cevapladim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt