Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
L Çevrimdışı

Lazarov

Kayıtsız / Doğrulanmamış

ozay07' Alıntı:
merhaba,
foruma yeni üye oldum. şöyle biraz göz attım, gerçekten faydalı bir forum. klimayı sadece soğutma amaçlı kullanacağım. 2 adet düşünüyorum. 9 ve 12'lik olarak . 9 olan çocuk odasına, 12'lik olan ise salona. çocuk odası 13m2, salon ise 22m2 civarı. antalya merkezde, 6/9 katta oturuyorum. ev güneş görüyor, pvc çift cam, izalasyonlu. ısınma için kombi kullanıyoruz. 
önerebileceğin klima var mı? ASYG09LLT ve ASYG12LLT fujitsu klimalar nasıl? 
[size=large] 

General LMCA alın

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sefaaa54' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Daikinler Dogrudan Eliyoruz
Adı Daikin İçi Gree
Forumda Arama Yaparsaniz
Gerekli Yazilara Ulasirsiniz

LG Sirus Burdaki Yazilan Klimalarinda
Sinifinda Degil Daha Alt Siniftir.

Toshiba ve Me Kaliyor Geriye

Fiyati Servis Hizmeti
Nedeniyle ME SF25 Tercih Etmenizi
Oneririm

Forumumuzda Kullanana Arkadaslar
Fazlasiyla Memnun...

Çok teşekkür ederim cevab için arkadaşım yazını okuduktan sonra mitsubishi electric ürünlerini inceledim sf25 ve ef25 (zen) oluyomus biraz daha zorlasam kendimi sizce sf 25 ve zen ef 25 arasında sizce aradaki fiyat farkına değermi ?

sefaa54 kardeşim merhaba hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.me doğru tercih olcaktır buna heryönden emin olun.sf ile ef arasındaki öncelikle fiyat farkı önemli.aralarında çok yüksek tutar yoksa tabiki ef serisi derim.ef ufak ara ile biraz daha performanslı ve tüketimi düşüktür.ufak ta olsa birkaç farklılıkları var.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ozay07' Alıntı:
merhaba,
foruma yeni üye oldum. şöyle biraz göz attım, gerçekten faydalı bir forum. klimayı sadece soğutma amaçlı kullanacağım. 2 adet düşünüyorum. 9 ve 12'lik olarak . 9 olan çocuk odasına, 12'lik olan ise salona. çocuk odası 13m2, salon ise 22m2 civarı. antalya merkezde, 6/9 katta oturuyorum. ev güneş görüyor, pvc çift cam, izalasyonlu. ısınma için kombi kullanıyoruz. 
[size=large] 

ozay07 kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.güzel yorumlarınız için şahsım ve forum adına teşekkür ederim.sadece soğutma amaçlı olduktan sonra yüksek mevlalar bağlamak herzaman anlamsız oluyor bana göre.tabiki maddi durumlar iyidir o zaman kalite kalitedir herzaman.fujitsu klimalar soğutmada biraz sağırdırlar.soğutmaz demiyorum .birde bu modeler tam alt model.öncelikle bunlara ne kadar fiyat aldınız ona göre değerlendirilmeli tabiki.işinizi görmezmi bu klimalar görür.soğutma işi ısıtmaya göre biraz daha kolaydır.gerçek soğutma işide zordur esasında.ama ev kullanıcısı ne kadar soğuk isteyebilir.sonuçta soğuk hava deposunda kullanacak haliniz yok.bana kalırsa iki odadada 9000 btu yeterli gelir.soğutma işinde klima çalışır çalışmaz nemi emeceğinden insan vucudunda bir rahatlama başlar aniden.

arakat dasınız anladığım kadarıyla bence 12 liğe gerek yok.son kat olsa o zaman var denilebilirdi duruma göre.tabiki son karar sizindir.soğutma için fujitsuya boşyere o kadar para vermeyin derim.alış fiyatları belirtirseniz karşılaştırma daha rahat olur.bunların yanında örnek link olrak verecek olursak:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-09-INVKLIMA,PR-210.html

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-12-INVKLIMA,PR-211.html

O Çevrimdışı

ozay07

Yeni Üye
17 Ocak 2017
21

ghostkiller1' Alıntı:
ozay07' Alıntı:
merhaba,
[size=large] 

ozay07 kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.güzel yorumlarınız için şahsım ve forum adına teşekkür ederim.sadece soğutma amaçlı olduktan sonra yüksek mevlalar bağlamak herzaman anlamsız oluyor bana göre.tabiki maddi durumlar iyidir o zaman kalite kalitedir herzaman.fujitsu klimalar soğutmada biraz sağırdırlar.soğutmaz demiyorum .birde bu modeler tam alt model.öncelikle bunlara ne kadar fiyat aldınız ona göre değerlendirilmeli tabiki.işinizi görmezmi bu klimalar görür.soğutma işi ısıtmaya göre biraz daha kolaydır.gerçek soğutma işide zordur esasında.ama ev kullanıcısı ne kadar soğuk isteyebilir.sonuçta soğuk hava deposunda kullanacak haliniz yok.bana kalırsa iki odadada 9000 btu yeterli gelir.soğutma işinde klima çalışır çalışmaz nemi emeceğinden insan vucudunda bir rahatlama başlar aniden.

arakat dasınız anladığım kadarıyla bence 12 liğe gerek yok.son kat olsa o zaman var denilebilirdi duruma göre.tabiki son karar sizindir.soğutma için fujitsuya boşyere o kadar para vermeyin derim.alış fiyatları belirtirseniz karşılaştırma daha rahat olur.bunların yanında örnek link olrak verecek olursak:

Teşekkürler hocam,
Bu iki klima için 5200 TL fiyat verdiler. Diğer dediğiniz klimayı da araştırayım. Gree de düşünüyordum fakat burdaki yorumları düşününce vazgeçtim.

L Çevrimdışı

Lazarov

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Fujitsu sağır falan değil ağız çıkış sıcaklığı 2 derece.
Me 6 derece doğru bilgi verin insanlara.

S Çevrimdışı

sefaaa54

Yeni Üye
16 Ocak 2017
6

ghostkiller1' Alıntı:
sefaa54 kardeşim merhaba hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.me doğru tercih olcaktır buna heryönden emin olun.sf ile ef arasındaki öncelikle fiyat farkı önemli.aralarında çok yüksek tutar yoksa tabiki ef serisi derim.ef ufak ara ile biraz daha performanslı ve tüketimi düşüktür.ufak ta olsa birkaç farklılıkları var.

hoşbulduk çok sagol sorularıma cvb veriyorsun, Klima konusu gercekten çok zormuş markaya karar verseniz bile bu seferde aynı markanın ürünleri arasında ufak farklar büyük fiyatlar oynuyor sf, ef derken fh modelini gördüm bayiyi aramadan önce size sormak istedim fh ıda sorayım istedim o fiyatı hakedermi sizce???? genelde forumda okuduklarımın çogunlugunda sf var şimdiden teşekkür ederim

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sefaaa54' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

hoşbulduk çok sagol sorularıma cvb veriyorsun, Klima konusu gercekten çok zormuş markaya karar verseniz bile bu seferde aynı markanın ürünleri arasında ufak farklar büyük fiyatlar oynuyor sf, ef derken fh modelini gördüm bayiyi aramadan önce size sormak istedim fh ıda sorayım istedim o fiyatı hakedermi sizce???? genelde forumda okuduklarımın çogunlugunda sf var şimdiden teşekkür ederim

Sefa kardeşim fh dedinizmi akan sular durur.üstüne klima tanımam.hertürlü parasını sonuna kadar hakeder ve size kazanç sağlar.performansıda tüketimide kaliteside tartışmasızdır.bütçe meselesi herşey kardeşim.çok kardeşimin bütçesi elvermediği için sf yada diğer modellee yöneliyor.yoksa kim almak istemez fh.bu klasmanda türkiyede tek geçerim bu klimayı.

Bazı kullanmayı bilmeyen ayılarda yok değil çok afedersizniz.klima nedir bilmez ona buna laf atarlar kendilerini tadmin ettiklerini bırakın biryana salaklıklarını görmez rezil olurlar.fh ye laf söyleyen insan öncelikle ya karakteri bozuktur birşeyler peşindedir,ya akli dengesi bozuktur,yada birilerinin köpeğidir.bunlar art niyetliler için az bile söylenmiş laflar.
  Bunun dışında kul yapısı olan hermalda arıza çıkabilir.ama me de bu yok tur desem abartmış olmam.me nin kalitesini,performamsını,tüketimini kıskananların alçaklıkları saymakla bitmez.müşteri memnuniyeti hizmetini ise türkiyede veren yok me gibi.var diyenin alnını karışlarım o kadar yani.yeterki siz yaklaşmasını bilin.hakkınızı insanca kalitenizi bozmadan aramayı bilin bu firmanın inanın bana yapacaklarının sınırı yoktur.

Hata kabul etmeyen ve hatalar karşısında kökten çözüm üreten tek ve tek markadır ötesi yok.bem böyle yazdığımda beni me ci ilan ediyorlar.iyiyi savunmak ,anlatmak,tavsiye etmek me cilik yapıyorsa bir insanı varsın me ci olayım ne çıkar.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp:

ozay07' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Teşekkürler hocam,
Bu iki klima için 5200 TL fiyat verdiler. Diğer dediğiniz klimayı da araştırayım. Gree de düşünüyordum fakat burdaki yorumları düşününce vazgeçtim.
Ozay kardeşim yazıktır günahtır o klimalara bu para.adınız gibi emin olunki çöpe para atıyorsunuz.bı klimalara bu para verilmez.fujitsunun en dip klimasına bu para vermeyin hakkı değil inanın bana.

S Çevrimdışı

sefaaa54

Yeni Üye
16 Ocak 2017
6

ghostkiller1' Alıntı:
sefaaa54' Alıntı:

Sefa kardeşim fh dedinizmi akan sular durur.üstüne klima tanımam.hertürlü parasını sonuna kadar hakeder ve size kazanç sağlar.performansıda tüketimide kaliteside tartışmasızdır.bütçe meselesi herşey kardeşim.çok kardeşimin bütçesi elvermediği için sf yada diğer modellee yöneliyor.yoksa kim almak istemez fh.bu klasmanda türkiyede tek geçerim bu klimayı.

Bazı kullanmayı bilmeyen ayılarda yok değil çok afedersizniz.klima nedir bilmez ona buna laf atarlar kendilerini tadmin ettiklerini bırakın biryana salaklıklarını görmez rezil olurlar.fh ye laf söyleyen insan öncelikle ya karakteri bozuktur birşeyler peşindedir,ya akli dengesi bozuktur,yada birilerinin köpeğidir.bunlar art niyetliler için az bile söylenmiş laflar.
  Bunun dışında kul yapısı olan hermalda arıza çıkabilir.ama me de bu yok tur desem abartmış olmam.me nin kalitesini,performamsını,tüketimini kıskananların alçaklıkları saymakla bitmez.müşteri memnuniyeti hizmetini ise türkiyede veren yok me gibi.var diyenin alnını karışlarım o kadar yani.yeterki siz yaklaşmasını bilin.hakkınızı insanca kalitenizi bozmadan aramayı bilin bu firmanın inanın bana yapacaklarının sınırı yoktur.

Hata kabul etmeyen ve hatalar karşısında kökten çözüm üreten tek ve tek markadır ötesi yok.bem böyle yazdığımda beni me ci ilan ediyorlar.iyiyi savunmak ,anlatmak,tavsiye etmek me cilik yapıyorsa bir insanı varsın me ci olayım ne çıkar.

kardesim öyle bir anlatmıssın ki valla gaza geldim ::) bir kaç bayıden fiyat alayım bakalım bütçe neye yetecek herkes haklı herkes iyiyi ucuza istiyor herkesin hakkı iyiyi kullanmak o bakımdan bu site daha dogrusu forum iyi olmus iyiyi  bilen bilmeyene, kullanan kullanmayana anlatıyor çünkü kolay alınıp değişebilen bir ürün değil klima tekrar teşekkür ederim

A Çevrimdışı

ayhangunay

Aktif Üye
20 Ocak 2017
75

Selamlar arkadaşlar ustalar ben kendim elektrikciyim forumada klima ararken şansa girdim hemen hemen bayagı sayfa okudum şimdi bazı markları oldukca öneren var midea  cok bahseden var taş gıbı oldugu me nin hl serisi gibi bir çok yazı okudum cihazların ısıtmada daha ıyı oldugu ve zorlandıgını sarfıyatın yüksek oldugunu öğrendım yeni bilgiler edinmekgüzel oldu.
Burada okuduklarıma göre  bende tavsiye almak isterim karıştır biraz  ben salonuma klima almak istiyorum sadece soğutma yapacak  25m kare güney cephesi 2 senelik bina  ızalasyonlu baktıgım kadarıyla 12000 btu bi cihaz işimizi goruyormuş yanlız  şu konuda bir talebim var ben sessiz bi cihaz istiyorum sogutsun aman ne duyarsam duyayım degil . Gün geceye varıp tv kapandıgında salonda uyursam beni rahatsız etmesin duşuk db cihaz. Bu konuda lg smart ınvertor yazıldıgını fln okudum ondada eskı serisinde alimunyum oldugunu öğrendim yeni serileri bakır konderser ve boru yazmışlar dogrumudur siz daha iyi bilirsiniz. siz ne dersiniz fazla ayırabilcegim bir bütçede yok aslında 2500 3000 arası böyle bir cihaz alabilirmiyim yoksa daha yüksek mevlalar karşiligimi buna talebimi karşılar.Teşekkürler şimdiden

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ayhangunay' Alıntı:
Selamlar arkadaşlar ustalar ben kendim elektrikciyim forumada klima ararken şansa girdim hemen hemen bayagı sayfa okudum şimdi bazı markları oldukca öneren var midea  cok bahseden var taş gıbı oldugu me nin hl serisi gibi bir çok yazı okudum cihazların ısıtmada daha ıyı oldugu ve zorlandıgını sarfıyatın yüksek oldugunu öğrendım yeni bilgiler edinmekgüzel oldu.
Burada okuduklarıma göre  bende tavsiye almak isterim karıştır biraz  ben salonuma klima almak istiyorum sadece soğutma yapacak  25m kare güney cephesi 2 senelik bina  ızalasyonlu baktıgım kadarıyla 12000 btu bi cihaz işimizi goruyormuş yanlız  şu konuda bir talebim var ben sessiz bi cihaz istiyorum sogutsun aman ne duyarsam duyayım degil . Gün geceye varıp tv kapandıgında salonda uyursam beni rahatsız etmesin duşuk db cihaz. Bu konuda lg smart ınvertor yazıldıgını fln okudum ondada eskı serisinde alimunyum oldugunu öğrendim yeni serileri bakır konderser ve boru yazmışlar dogrumudur siz daha iyi bilirsiniz. siz ne dersiniz fazla ayırabilcegim bir bütçede yok aslında 2500 3000 arası böyle bir cihaz alabilirmiyim yoksa daha yüksek mevlalar karşiligimi buna talebimi karşılar.Teşekkürler şimdiden
hoşgeldin sefalar getirdin kardeşim forumumuza.işin gerçeği bizim burdaki amacımız iyiye iyi kötüye kötü diyebilmek ve bunu herkesin bilmesini sağlamak.çünki biz bu işten kazanç sağlayan ticaretini yapan birileri değiliz.sadece yardım ve insan odaklı hizmet veriyoruz.amacımız piyasanın çakallarına meydanı boş bırakmamak insanları bilinçlendirmek vsvs.

m2 nize göre evt 1200 btu işinizi görecektir rahatlıkla.lg nin eski serilerini geçin aliminyum teneke parçaları.yeni serileri bakır fakat dış ünite sesi fazla.artısı onlara okadar para verene kadar gider me alırsınız bakarsınız rahatlığınıza.piyasada gazlayan sadece bir kişi var milletde etkileniyor haliyle.

ama bu gazlayan çakal ve çakallar zamanında haier klimayıda gazladı milleti kan ağlattılar ve şu an distiribitörü türkiyeye artık getirmiyor.kandırdıklarıyla kaldılar.satabildiklerini sattılar mağdur olan oldu.aynı çakallar piyasaya lg prestij serisinide gazladılar ondada olanlar oldu.o yüzden aman dikkat her yazana ve yazılana kanmayın.geniş bir araştırma yapın.şuda bir gerçekki fikir ayrışımları sizleri kafa karışıklığına hatta çoğu insanlarıda paranoya yapıyor.gerçekten bu iş göründüğü kadar kolay değil.

asıl ince noktanıza gelirsek ses olayına.iç ünite sesleri genelde birbirini aratmaz klimalarda.asıl etkenli ses dış ünitelerde olur.sessiz çalışan dış üniteli klimalarda malesef tuzlu paraya geliyor bütçesi olmayan lar için.kaldıki sizin soğutma için bu kadar yüksek mevla vermenize gerek yok yazıktır derim.orta yolllu hatta birçok insana göre süper sessiz olan midea mission var.gerçekten merette ses yok.ama bize göre yok çünki klima kullanımına herşeyine alıştık tuhaf gelmiyor.
ama siz ilk defa klima kullanacaksanız işin gerçeği en süperinide alsanız iç ünite sesine alışmanız gerekecek.sıfır sessizde çalışan bir klima işini yapamazki adam gibi.ancak nasıl yapar metrajı düşük olur havayı çok kolay sirkülasyon yapar yetmesede yeterli gibi gelebilir düşük fan da çalışması.

örneğin me de süper sesiz modu var hayattda duyamazsınız.hata birinci fan hızınıda duyamazsınız derecesinde sesizdir.tabi süper sesiz modda ne kadar iş yapar orası ayrı.kısacası kardeşim en kötü ihtimal 1. fan hızına alışmanız şart.yani sessizlikle klima birarada olması imkansız .

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html

bu örnek linkteki klimayı alın bakın rahatınıza.olmadı mevsim geçişlerinde ısıtmasındanda faydalanırsınız çünki ısıtmasıda süper.bu klima fiyatına ve diğer etkenlere göre on numara klima.aslında sdoğutma için bu bile fazla size ama sese önem verdiğiniz öneriyorum bu klimayı.yoksa şu linkteki klimada sizin işinizi rahatlıla görecektir.ne varki fiyatındanda belli olduğu gibi alt klasman klimadır.ama işinizi görür.

aslında marka ve seçenek çok bol ama herbirinin eksi yönleri çok fazla olduğundan dolayı en azından parasına göre emin yollardan yürümek en doğru karar olacaktır.şöylede bniz söz vardır ucuz etin yahnisi ne kadar olur.bugün bakıyorsunuz en kötü klimayı alan birisi memnunken bir diğeri ağlayıp duruyor.özelliklede ucuzlardan gaz verilenler nedense hep ağlıyor sağda solda.ve ağlamayanlarda inanınki birçoğu bilgisizlşiğinden ağlamıyordur.bir kısmı erkekliğe afedersiniz bok sürdürmek istemez vs vs gider işte kardeşim.yazılacak çizilecek çok şeyler var ama lafın kısası iyidir derler.

şunuda bir dipnot olarak düşeyim:

bugün birçok marka ve modelin plastik çatırtısından durulmuyor.gece kan uykunuzdayken plastik çatırtısına uyanıyorsunuz.genleşmeden dolayı adi malzeme kullananlar da bu son kaçınılmaz malesef.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ozay07' Alıntı:
selam arkadaşlar,
klima alım zamanı ne zamandır? yaz başı gibi kampanyalı fiyatlar olu mu?

ozay kardeşim bu zamanda aldınız aldınız yaza öyle sizi mutlu edebilecek bir fiyatlar olmaz yaz başı..önce zamı bindirirler sonra indirim yaptık derler.bu zamanlar klimacılar için ölü zamanlar.aslında 12. ay en alınası zaman ama malesef bu seneden kaçtı.ama genede hiç belli olmaz eskli fiyatlardan alabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt