Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
T Çevrimdışı

T_mac

Yeni Üye
15 Ocak 2017
2

Öncelikle herkese merhaba, 
Konuyu açan ve yorumlarıyla destek sağlayan herkese tek tek teşekkür ederim. 
Gerçekten son derece faydalı bilgiler mevcut hem 2016 hemde 2017 sayfasında.

Soruma gelecek olursak, telefon dükkanımızda 24000 Btu Bosch klima kullanıyoruz bu yaz aldık ve son derece memnunuz.
Hem soğutma olarak hemde ısıtma olarak. Tabi onu alırken araştırma vs durumlarına çok girmemiştik. 
Nede olsa komşu esnaf abimiz kazansın mantığıyla hareket etmiştik. Tabi araştırmaya başlayınca çokta tavsiye 
edilen bi marka olmadığını farkettim. Aynı klimanın 18000 btu olanın eve almayı planlarken biraz araştırayım dedim.
Bu klima hakkında fikriniz nedir ?  ([font=Verdana, Helvetica, sans-serif][font=Arial, Verdana]B1ZMI18725 ürün kodu)
Fiyat bazlı düşünmeyip yalnızca klima performasını değerlendirecek olursanız fikriniz nedir?
Yada fiyat olarak en fazla şu kadar eder derseniz fiyatı ne düşünürdünüz ?

Tekrar teşekkür ediyorum forum üyelerine...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,918

Midea Firması

Bosch , Airfel ,  Ugur , vss Uzayarak Gider Bu Fırmalara Fason Uretım Yapar

Alacagınız Urun Cok Fazla Teknık Verısı Mevcut Degıl , Euorvent Olmadıgıı ıcın Detaylı Bırsey Soylemek Dogru Olmaz

Komsumuzda Var 2 Adet 12lik Var Hic Calısırken Gormedım :)

Fiyatında Anlasılacagı Üzere Midea Blanc Sınıfında Bır Klıma.

https://tavsiyeforumu.com/konu-mbirolun-forumuna-gideni-namussuzlar-iyi-bakin.html

R Çevrimdışı

rerus

Yeni Üye
15 Ocak 2017
2

Merhaba, 

30 metrekare ofis için Vestel Raindrop Inverter 18 A klima aldık. Montajını servis yapacak. Dış ünitenin binanın dış cephesine konması yasak. Bu yüzden çatıya konacak. Çatı ile aramızda 2 kat var. Her katın yüksekliği 3 metre olsa, iç ünite ile dış ünite arasında 6-8 metre kadar kot farkı olacak. Tahminimce bağlantı borusu 15 metreyi geçmeyecektir. 

1- İç ünite ile dış ünite arasında 6-8 metre kadar kot farkı olması, tahmini olarak 15 metre bağlantı borusu kullanılması bu klimayı nasıl etkiler? Ben şimdiden %20 performans kaybını göze aldım. Çok daha fazla kayıp yaşar mıyım sizce? 

2- Klima R410A gaz ile çalışmakta. Vakumlama sonrası neye göre ne kadar gaz ilave etmeliyiz? 

3- Bu klima için sanırım 1/4 - 1/2 çapında boru kullanılmakta. Vestel sanırım alüminyum boru kullanıyor. Servis 5 metre sonrası her metre için 40 TL talep edeceğini söyledi. Sizce de çok değil mi? İnternette araştırdığımda bu çapta 10 metre uzunluğunda montaj kitine 80-100 TL, 15 metreye ise 120-150 TL istiyorlar. Bunlardan birini satın alıp servise bunları takın deme hakkım var mıdır? Var ise servisin takması gereken 5 metre üstüne ek olarak 10 metre bağlantı kiti alıp ek mi yaptırayım yoksa direk 15 metre alıp tek parça halinde onu mu kullanayım? 

Bu konularda bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. İlgilenen herkese teşekkür ederim. 

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,918

1.) 

Vestelin Sitesinde Detaylı Bilgiler Mevcut Degil
ama

18lik Klimalar Dıs Unite Yukarda Olmak Kaydıyla

15-20mt Kadar Kot Farklı Limiti Var yani Sorunsuz Calısır

2.) 

Vakum Sonra Klima Katologunda Yazar Nekadar Gaz Eklenecegi 7mt Kadar Gaz Eklenmesı Gerekmez

7mt Sonrası için Her Mt için Katologunda Yazan Miktar Eklenir 15-20gr Civarıdır Mt Basına

3.) %99  1/4 - 1/2 dir ama Sormanızda Fayda Var

Bence Montajı Yapacak Servısle Onceden Gorusun Ben Borumu Kendım Alacam Tek Parca Halınde Deyın

Ben Klıma ıcınde Gelen Bakır Boruyu Bıle Kullanmam Sahsım Adına Yazıyorum Bunu

Gıder Kalın VRF Bakır Borusu Alırım Kafa Rahat Missss

Aldıgınız Klımanın Kondenserının Alumınyum Oldugunu Bılıyorsunuzdur Zaten

https://tavsiyeforumu.com/konu-mbirolun-forumuna-gideni-namussuzlar-iyi-bakin.html

T Çevrimdışı

T_mac

Yeni Üye
15 Ocak 2017
2

Sota' Alıntı:
Midea Firması

Bosch , Airfel ,  Ugur , vss Uzayarak Gider Bu Fırmalara Fason Uretım Yapar

Alacagınız Urun Cok Fazla Teknık Verısı Mevcut Degıl , Euorvent Olmadıgıı ıcın Detaylı Bırsey Soylemek Dogru Olmaz

Komsumuzda Var 2 Adet 12lik Var Hic Calısırken Gormedım :)

Fiyatında Anlasılacagı Üzere Midea Blanc Sınıfında Bır Klıma.

Üstad bu cevap sanırım benim içindi. 
Teknik veri mevcut değil derken cihazla ilgili bi hayli döküman var bende.
Özellikle istediğiniz bir bilgi varsa ben gönderebilirim.

Bu arada fiyatından anlaşılacağı üzere derken midea blanc serisiyle nasıl bi bağ kurdunuz fiyat anlamında.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Sota' Alıntı:
Maksworld' Alıntı:
Kullanılacak Yerin Alan (m2): 25
Kullanılacak Yerin Yüksekliği: 2.5
Bölge/Şehir/İlçe: İç Anadolu/Ankara/Keçiören
Kullanılacak Yer: Güney/Doğu
Zemin/Ara kat/Çatı kat: Çatı Katı
Ev /İş yeri: Ev
Kişi Sayısı: 4
Ekstra Isı kaynağı: Tv
Tahmini Bütçe: 3000-3400

Mb keşif için geldiklerinde MSZ-SF35VE önermişlerdi.

Merhaba Arkadasım Gecen Hafta Ankaradaydım 2Gün Kaldım
Gündüzleri -4
Geceleri -14  Olarak Gördüm

Coğu Klima Orada İş Yapmaz Bunu Sana Açık Yüreklilikle Söylüyorum
Eğer Yalıtımın Yoksa ve Altında Boş Yada Isıtılmıyorsa

ME SF35 Yetersiz Gelecegini Düşünüyorum

ME SF42 Daha Yerinde Karar Olur

Çünkü SF35 -10 Derecede 10000btu Kadar Dusuyor

-15 Derecelerde 7000kadar Duşer

Senin Dairenin İhtiyacı Ortalama 12500Btu...

18lik Midea Mission Düşünebilirsin Bütçen Dogrultusunda
Sota zirvalama 12lik me yetwr oraya missionla me ği bir tutamazsin baslattirma degerlerine vs. Degerlerle hareket eden ruh hastalarini cok gorduk.

Degerler varsa bile kalitw markalarda gecerlidir. Sezonsal degerlerle hareket edende herzaman yanilir.

Sanki me kullanmis gibi hareket ediyorsun bu me klimalar  sogukta daha cok cosan klimalar kullanmasini bilmeyen aman fazla para verdim diye aglayan cahilleri dikkate alma. Adamin bir dhde derdini aciklamis cevabini kendiside vermis ve almis birde o cevabi ortup mbirola sormus mbirol cakalda olsa resme karsi duzgun cevap vermis. bu tip sorular trafigi gereksiz yere mesgul eden yuzde 90 araba kullanim refleksi dusuk bayan suruculerin kullanimi gibi. Sagi solu kaliteyle orta kaliteyi bir tutma kirarim kemiklerini.

Su smileyleride duzelt. Benim profildende dedigim resmi imzaya ayarlama yap. Hadi bakim oynat biraz poponu. :) forum yonetmek kolay olmasada suan erken bikmamalisin...

R Çevrimdışı

rerus

Yeni Üye
15 Ocak 2017
2

Sota' Alıntı:
1.) 

Vestelin Sitesinde Detaylı Bilgiler Mevcut Degil
ama

18lik Klimalar Dıs Unite Yukarda Olmak Kaydıyla

15-20mt Kadar Kot Farklı Limiti Var yani Sorunsuz Calısır

2.) 

Vakum Sonra Klima Katologunda Yazar Nekadar Gaz Eklenecegi 7mt Kadar Gaz Eklenmesı Gerekmez

7mt Sonrası için Her Mt için Katologunda Yazan Miktar Eklenir 15-20gr Civarıdır Mt Basına

3.) %99  1/4 - 1/2 dir ama Sormanızda Fayda Var

Bence Montajı Yapacak Servısle Onceden Gorusun Ben Borumu Kendım Alacam Tek Parca Halınde Deyın

Ben Klıma ıcınde Gelen Bakır Boruyu Bıle Kullanmam Sahsım Adına Yazıyorum Bunu

Gıder Kalın VRF Bakır Borusu Alırım Kafa Rahat Missss

Aldıgınız Klımanın Kondenserının Alumınyum Oldugunu Bılıyorsunuzdur Zaten...

Bilgiler için çok teşekkür ederim. Yarın servis ile görüşeceğim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,918
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

mustafa41' Alıntı:
Sota ustam ugur klima alinir mi sadece sogutma amacli kullanicam

Butceniz Dogrultusunda Alınabilir

https://tavsiyeforumu.com/konu-ahlaki-olmayan-bir-durum-lutfen-okuyunuz.html?pid=1384#pid1384

S Çevrimdışı

sefaaa54

Yeni Üye
16 Ocak 2017
6

Merhaba herkese; çocuk odası için klima bakıyoruz 12 metre kare civarı pimapen cam, montalama yok binada ısıtma ve sogutma amaçlı kullanılacak aklımda olan modelleri yazıyorum bu ürünler hakkında bilgisi olan beni yönlendirebilen herkesin fikrine açığım

* Daıkın mıyora 9000 btu

* Daıkın shira 9000 btu

* Lg sirius 9000 btu

* toshiba daiseikai ras 10000 btu

* Mitsubishi elect. sf 9000 btu

Başka model önerisi olan varsa yada bunların içinden yaz kış menmun olacagım modelı tavsiye edermisiniz....

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,918

Daikinler Dogrudan Eliyoruz
Adı Daikin İçi Gree
Forumda Arama Yaparsaniz
Gerekli Yazilara Ulasirsiniz

LG Sirus Burdaki Yazilan Klimalarinda
Sinifinda Degil Daha Alt Siniftir.

Toshiba ve Me Kaliyor Geriye

Fiyati Servis Hizmeti
Nedeniyle ME SF25 Tercih Etmenizi
Oneririm

Forumumuzda Kullanana Arkadaslar
Fazlasiyla Memnun...

L Çevrimdışı

Lazarov

Kayıtsız / Doğrulanmamış

sefaaa54' Alıntı:
Merhaba herkese; çocuk odası için klima bakıyoruz 12 metre kare civarı  pimapen cam, montalama yok binada ısıtma ve sogutma amaçlı kullanılacak aklımda olan modelleri yazıyorum bu ürünler hakkında bilgisi olan beni yönlendirebilen herkesin fikrine açığım

* Daıkın mıyora 9000 btu

* Daıkın shira 9000 btu

* Lg sirius 9000 btu

* toshiba daiseikai ras 10000 btu

* Mitsubishi elect. sf 9000 btu

Başka model önerisi olan varsa yada bunların içinden yaz kış menmun olacagım modelı tavsiye edermisiniz....
Fg gruptan gönül raharlığı ile General lmca alabilirsiniz.
Idurnada, soğutmada dünyada üstüne yok.
Benim sıralamam.
General lmca.
Panasonic etheria.
Me sf.
Toshiba daisekai.

S Çevrimdışı

sefaaa54

Yeni Üye
16 Ocak 2017
6

Sota' Alıntı:
Daikinler Dogrudan Eliyoruz
Adı Daikin İçi Gree
Forumda Arama Yaparsaniz
Gerekli Yazilara Ulasirsiniz

LG Sirus Burdaki Yazilan Klimalarinda
Sinifinda Degil Daha Alt Siniftir.

Toshiba ve Me Kaliyor Geriye

Fiyati Servis Hizmeti
Nedeniyle ME SF25 Tercih Etmenizi
Oneririm

Forumumuzda Kullanana Arkadaslar
Fazlasiyla Memnun...

Çok teşekkür ederim cevab için arkadaşım yazını okuduktan sonra mitsubishi electric ürünlerini inceledim sf25 ve ef25 (zen) oluyomus biraz daha zorlasam kendimi sizce sf 25 ve zen ef 25 arasında sizce aradaki fiyat farkına değermi ?

O Çevrimdışı

ozay07

Yeni Üye
17 Ocak 2017
21

merhaba,
foruma yeni üye oldum. şöyle biraz göz attım, gerçekten faydalı bir forum. klimayı sadece soğutma amaçlı kullanacağım. 2 adet düşünüyorum. 9 ve 12'lik olarak . 9 olan çocuk odasına, 12'lik olan ise salona. çocuk odası 13m2, salon ise 22m2 civarı. antalya merkezde, 6/9 katta oturuyorum. ev güneş görüyor, pvc çift cam, izalasyonlu. ısınma için kombi kullanıyoruz. 
önerebileceğin klima var mı? ASYG09LLT ve ASYG12LLT fujitsu klimalar nasıl? 
[size=large] 

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt