Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

gakgom23' Alıntı:
Gece boyu iki klimayı çalıştırdım.  Sıcaklığı orta fanda iyi ama kısık fanda sıkıntı yada  biz soba sıcaklığına alıştığımız için yeterli gelmedi çünkü klimayı hiç kışın kullanmayız. düşük fan ve özellikle Gece modundayken kalın battaniyesiz yatılmaz. Ama orta seviyedeort halli bi bttaiye kafi olacak gibi. Klimanın ısıtma şartları Herkestemi böyle bilmiyorum çünkü belirttiğim gibi ısıtma konusunda pek bilinçli değilim... dış üniteler biraz zırıltılı çlııyor. Gece modunda baya bi sessiz. Ama verim düşüyor...inşallah yazın bu sorun olmaz çünkü kısmetse hergün çalışacak.. ikinci klima iç ünitesi farklı çıkınca yandan wifili... takıp takmama konusunda baya bi bekledik fikir yürüttük sris elemanı topu bana atınca yani en ne dersen yaparım diyince biraz araştırdım hızlıca ve izmire gönder olacakmı olmayacakmı falan filan derken bide zaten ev inşaat alanına dönmüş elektrikci klimacı falan bi daha yüreğim tükenmesin zaten ış üniteler aynı diyerek tak dedim...  ve bu bekleme nedeniyle ikinki klima biraz aceleye geldi vakum yapıldı ama aşırı zırıltı yapıyordu ikincisi dış ünite boru giriş yeriye oynyınca ses baya kesildi sanırım boru bi yere sürtüyordu... durum şimdilik böyle yazdıklarım içeriinde cevaplanması gerekn sorular var yardımcı olursanız sevinirim

öncelikle tekrardan hayırlı olsun.soba sıcaklığını klimada asla bulamazsınız bu gerçek.klima ile kışın ısınma şekilleri değişik olabiliyor evin durumuna göre.ısıtma işi soğutma gibi değil.ısınmada düşük fanda gece modunde hiçbirşey beklemeyin.bu bütün klimalarda böyledir.ısımak için gerçek fan derececi yüksek fan ve bir altıdır.siz derseniz ben birinci kademede ısınmak istiyorum o zaman yün yorganı battaniye ile yatmanız gerekiyor.bu durum bir istisnada olabilir nasıl olur:

odanın m2 si çok düşüktür atıyorum 10-12 klima burayı istenilen dereceye getirdikten sonra kısık fana alabilirsiniz belki ama ısı kayıbı çok ise hiçbir işe yaramaz.ısı kaybı çok değilde az ise bir süre idare eder.yoksa gene performans beklemeyin.

lafim meclisten dışarı lütfen üzerinize alınmayın tam da bu konunun üzerine dh malın biri çıkmış asalak klima nedir bilmez insanlara ders verir gerizekalı.bakın gerizekalı derki.:)üşük fanda sıcaklık daha fazla oluyormuş klimacılar yanlış yönlendiriyormuş.malın bayrak açmış önde gideni demeya biz bilmiyorduk düüşük fanda ağız ısısı yükseldiğini.ee yükseliyorda noluyor havayı nasıl sirküle ediyor.adam tudmuş afedersiniz götünden çıkana bakıyor ama götünden çıkanı o deliğe nasıl sığdırcak düşünmüyor.

insanı çileden çıkaran böyle mallar klima konusunda ders vermesi  kendini birbok sanması ya sabır diyorum.sadece bu değil bunu gibi birkaç sayılı öküz var onlarında kim olduğu belli.

arkadaş bakın  düşük fanda ağız ısısı isterse sürekli 60 üflesin.bu havayı nasıl ortama yayacaksın.geri çevireceksin,odanın havasını sirküle ettireceksin.fan hızı düştükçe bu olması gereken işlemlerde yavaşlıyor haliyle noluyor iyi iklimlendirme olamıyor.biz salağız bilmiyoruz 1. fanda kullanmasını.set ettiğiniz derece hariç yüksek fan kullanımı evine göre 1-2-3 derece olarak size dönüş sağlar.

neyse size dönelim gakkom missiona sesli diyen ilk kişisiniz.size demiştim montajı kısa tutup klimalara bahane bulmayın.tabi birde bu ses ne kadar bir ses.sıfır sessiz klima yok.en iyisi bile yüksek yükte ses çıkarır azda olsa çokta olsa.yüksek yükten normale döndükçe sesde gider.siz ne kadar çalıştırdınız oda iklimlendimi bazen iklimlenmesi odanın saatleri alıyor evin durumuna göre.yani birdünya etkenler var.

evin yapı durumu bu konuda çok önemli etkenlerden birisi.süper sessiz sınıfında olan bir klima bütün binaya gecenin sessizliğinde titreşim yayabiliyor kaldıki bir kata neden yaymasın.ısıtmada dış ünitede gelişen olayları gece sessizliğinde rahatça duyabilirsiniz ama soğutmada böyle olmaz.klimalar kışın biraz daha sesli yazın daha sessiz çalışır.dış ünite olarak yazıyorum tabi.

iç ünite sesleri genelde bütün klimalar aynı katagoridedir.en sessiz mod var ne işe yarayacaksa onlar ayrı tabi.bunca yıldır klima kullanırım birkere bile sessiz moda almadım 1.kademeye almadım fanı.öyleya ben bilinçli tüketici değilim Piyasada kendini klima uzmanı ilan etmiş dangalaklar varken bize ne hacet.düldül çok memlekette şükür.

HA UNUTMADAN YENİ ÇAKMA KLİMA PROFESÖRÜNÜ TANIYIN BAKMADAN GEÇMEYİN LİNKTE:

https://tavsiyeforumu.com/konu-tutarsiz-insan-serhat6363.html?pid=3576#pid3576

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

Hayrooo35' Alıntı:
Yok ghostkiller1 kardeşim izmirliyim. Pazarlık yapmayı da sevmem :) Daha önceki konusmalarimizda bir arkadaşımız izmirde moment klimayi onermisti orasi aklimdaydi. Daha önce oraya gitmeden önce buca da ege klima var orası liste fiyatından verdi birde moment klimadan fiyat almak istedim ordaki arkadaş hem fiyat bakımından hemde ilgi alaka bakımından daha samimi geldiği için burayı tercih ettim. Izmir'de me alacak arkadaşlara da yine ayni sekilde moment klimayi tavsiye ederim. Belki pazarlık yapılsa biraz daha kırabilirdi ama benim anladığım bir iş olmadığı için 6800den el sıkıştık :)
bana göre çok güzel fiyat.izmir için araştıran arkadaşlar moment klimayı dikkate alacaktır.kampanya fiyatından bile 400 tl düşük birde 12 taksit daha ne olsun gari :)

G Çevrimdışı

gakgom23

Yeni Üye
5 Ara 2016
39
ghostkiller cevap İçin teşekkürle.. klima yattığım tarafta yani hemen kafamın üstünde. Dış ünitesi aynı duvarın hemen arkasında bir metre sağ aşağısında yinede düşük fansa nur nimet yani uyutmayacak kadar kötü değil yoksa yatmak ne mümkün... dediğim gibi ikinci montaj sonrası boru girişini biraz dürtünce ikincisinin dış ünitesi bayağı sesini kesti... peki ısıtmada mantıklı olanı 26-27 derecede mi çalıştırmak yoksa sabit 30 derecemi..biryerde 30 da calistirmanin gereği yok 3-4 derece düşük daha iyi oluyor falan yazmışlardı artık nekadar yanlış nekadar doğru bilemedim...sonuç olarak iç ve dış ünite kafamın üstünde olmasına rağmen gayet iyi... yazın artık birde elektrik sarfiyatı iyi oldumu değmeyin keyfime... tavsiye ve bilgilendirme için teşekkürler.Allah razı olsun

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

gakgom23' Alıntı:
ghostkiller cevap İçin teşekkürle.. klima yattığım tarafta yani hemen kafamın üstünde. Dış ünitesi aynı duvarın hemen arkasında bir metre sağ aşağısında yinede düşük fansa nur nimet yani uyutmayacak kadar kötü değil yoksa yatmak ne mümkün... dediğim gibi ikinci montaj sonrası boru girişini biraz dürtünce ikincisinin dış ünitesi bayağı sesini kesti... peki ısıtmada mantıklı olanı  26-27 derecede mi çalıştırmak yoksa sabit 30 derecemi..biryerde 30 da calistirmanin gereği yok 3-4 derece düşük daha iyi oluyor falan yazmışlardı artık nekadar yanlış nekadar doğru bilemedim...sonuç olarak iç ve dış ünite kafamın üstünde olmasına rağmen gayet iyi... yazın artık birde elektrik sarfiyatı iyi oldumu değmeyin keyfime... tavsiye ve bilgilendirme için teşekkürler.Allah razı olsun

rica ederim ne demek.benimde aynı durumsa sayılır.iç ünite kafamın üstünde dış ünitede aynı hizanın duvarında.ister istemez komp sesini bende duyuyorum ama öyle rahasızlık derecesinde değil.dur kalk ve yükteki titreşim felan.yazın hiç duyulmuyor mesela.

30 dereceye set ederseniz klimayı incir ağacını ortaya dikersiniz :) 30 derece ısıtma için ve klima için çok ciddi derece.kolay kolay 30 a getiremez klima yırtar durur kendini.buda size  ,ses, yüksek fatura olarak geri döner.sık defrosa girmesine sebeb olur.klima tırmalar durur anlayacağınız.burda önemli olan sizin rahat edebileceğiniz derecedir.kim ne derse desin takmayın siz kendi konforunuza göre ayar yapın.normalde derlerki 24-26 derece arası çalıştırmak iyidir.ne yönden iyidir birde bunu açıklasalar değilmi.uyanık kazım klimacılar.

konfor dereceniz kaç ise ona ayarlayın bakın rahatınıza.ama dediğim gibi 30 çok ciddi rakam dikkatli olun.her 1 derece artışı size %10 olarak döner faturada en az.30 derece ise klimayı boğar atar kenera.şayet ben o derecede ısınırım derseniz bu dereceye kademe kademe çıkmanız iyi olur.tabi klima kaç günde getirir bu dereceye bilemem yada getirebilirmi.herşey evin durumuna bağlı burda.yalıtım süperse olur ama değilse bekler durursunuz :)

normalde inverter klimalar 24-26 derece de performanslı çalışır.ne tam yüke çok girer nede kendini çok aşşa alır buda evin durumuna göre değişiyor tabiki.ama bu dereceler klimanın ısıtmadaki tam orta dereceleri performans yönünde.birçok klimacı bu dereceleri yapmanızı ister önerir.nedenide yazdığım gibi klima çalışsın eksi yönde şikayetler  olmasın gibi.  ama bu iş kıstas değildir.kıstas kullanıcının konforudur.onun içinde bana göre sınırı kullanıcı koyar.size 24 fazla gelir 22 yaparsınız az gelir 25-26 yaparsınız bu size bağlı bir olay.

ben şahsen kafam esiyor 26 yapıyorum kafam esiyor 30 normal kullanımım 23-24 .çünki klimalarım en az 2 derecede fazlalık yapıyor.kolay kolay ısınabilen biri değilim sıcağı çok severim.oda içi 23 de oturamıyorum açıkcası.daha fazlası olması gerekiyor.tabiki 22 de çalışan bir klimayla 26 da çalışan bir klima aynı tüketimi yapmaz fazla olur yüksek derece.en güzeli ayarlayın vucut ısı ihtiyacınıza göre bakın keyfinize.tüketim çok iyi bu klimada kimseyi ağlattığını duymadım.inşallah sizide üzmez mutlu mesut gidersiniz.elimizden birşey gelebiliyor ise ne mutlu bizlere.Allah cümlemizden rağzı olsun bu mubarek gecede.gönüller hoş  muhabbetimiz daim olsun inşallah kardeşim hayırlı geceler.

T Çevrimdışı

turkoage

Yeni Üye
12 Ara 2016
3

Arkadaşlar hepinize merhaba;
18 BTU klima alacagım.
an itibiari ile 3000 tl limitim var.
ayrıca bakır boru olmasına özen gösteriyorum. birde internetten alırken bakır boru olayını nasıl hallediyoruz. 
klima için tavsiyelerinizi bekliyorum. Saygılar

F Çevrimdışı

ferhattam35

Yeni Üye
6 Ara 2016
4

ghostkiller1 dostum, ME bayisine EF42 modelinde indirim yapabilir misiniz diye sormak için gittiğimde, herhangi bir indirim yapamayacaklarını, buna karşın SF42 yi 4.000 TL civarına verebileceklerini söyledi bir tanesi. (2 tane farklı bayii ile görüştüm) hatta iki bayii de beni SF42 ye yönlendirdi. İşte herşeyi aynı EF42 sadece estetik olarak farklı olduğu için bu şekilde dediler. Yani yaklaşık 500 TL fark oluşuyor aralarında. Sence EF42 yi tercih etmeye yine de değer mi?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

ferhattam35' Alıntı:
ghostkiller1 dostum, ME bayisine EF42 modelinde indirim yapabilir misiniz diye sormak için gittiğimde, herhangi bir indirim yapamayacaklarını, buna karşın SF42 yi 4.000 TL civarına verebileceklerini söyledi bir tanesi. (2 tane farklı bayii ile görüştüm) hatta iki bayii de beni SF42 ye yönlendirdi. İşte herşeyi aynı EF42 sadece estetik olarak farklı olduğu için bu şekilde dediler. Yani yaklaşık 500 TL fark oluşuyor aralarında. Sence EF42 yi tercih etmeye yine de değer mi?

Merhaba kardeşim.500 tl fark çok o yüzden değmez.sf için iyi fiyat vermişler.alın sf yi bakın rahatınıza.aradaki fark 150 _200 gibi olsaydı olurdu ama fark çok

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

turkoage' Alıntı:
18 BTU klima alacagım.
ayrıca bakır boru olmasına özen gösteriyorum. birde internetten alırken bakır boru olayını nasıl hallediyoruz. 

Merhaba kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.şuan bu bütçeyle tek olumlu seçenek midea blanc. a dan z ye bakırdır. internettende alsanız midea bakır boru ile kurulum yapıyor.onda sıkıntı yok.

T Çevrimdışı

turkoage

Yeni Üye
12 Ara 2016
3

ghostkiller1' Alıntı:
turkoage' Alıntı:
18 BTU klima alacagım.

Merhaba kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.şuan bu bütçeyle tek olumlu seçenek midea blanc. a dan z ye bakırdır. internettende alsanız midea bakır boru ile kurulum yapıyor.onda sıkıntı yok.

167 sayfanın nerdedeyse tamamnını okudum bana her yol midea mission çıkıyor ancak blanc fena özelliklere sahip değil tavsiye için teşekkürler Bay Ghostkiller1

N Çevrimdışı

niceali24

Yeni Üye
26 Eyl 2016
25

merhaba arkadaşlar.aklıma gelmişken sorayım insanlar klima alırken neden öncelikli olarak bakır boru olan klimaların daha iyi olacağını düşünür.bilgisi olan paylaşsın.mesela samsung bakır boru kullanmıyorsa kurulum esnasında bakır boruyu biz alıp getirsek olmazmı

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

turkoage' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

167 sayfanın nerdedeyse tamamnını okudum bana her yol midea mission çıkıyor ancak blanc fena özelliklere sahip değil tavsiye için teşekkürler Bay Ghostkill
doğru kararı bulmuşsunuz kardeşim zaten kendinizde.fakat bütçenizi aştığı için öneremedim missionu.bütçe yetebiliyorsa sizi çok kasmayacaksa tabiki mission daha doğru karar olur.elimizden birşey gelebiliyorsa ne mutlu bize.rica ederim ne demek herzaman burdayız istediğiniz zaman yazabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt