Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sevgi1986' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
rica ederim.tüketim olarak lg katalog değerlerine göre az yakıyor.örnek vermek gerekirse katalog değerlerine göre 100 tl de 15-20 tl gibi rakam oynar.tabi bunlar katalog değerleri.ne kadar doğru yanlış bilemiyoruz.çünki eş kardeşi olan arçelik değerlerinin dünyada eşi benzeri yok katalogda.ama pratikte gerçeği yansıtmıyor malesef.btu kararını sizmi verdiniz yoksa herhanbi bir keşif vs yapıldımı

Keşif yapılmadı. Klima takılacak yer 20 m2 civarında, buna göre kendim belirledim. Daire ara kat ve güney-batı cephe gün boyu güneş görüyor. Gündüzleri evin içerisi yeterince sıcak oluyor.Benim için aslında önemli olan soğutma. Kışın şu ana kadar ısıtıcıyı çalıştırdığım 5 günü geçmez.
o zaman size 9000 btu yeterli gelir rahatlıkla.arakat ve bulunduğunuz yer sert kışlara maruz kalmıyor.soğutma olarakta  kesinlikle yeterli gelir.sonuçta insan vucudu ne kadar soğuk kaldırabilir.soğutma işi ısıtmaya göre daha rahat olur.aslında zor iştir gerçek soğutma ama ev için insan yaşamı için kolay oluyor.bana kalırsa 9000 btu alın derim.cebinizden boş yere fazladan para çıkmamış olur

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

@sevgi1986  bir öneri daha vereyim o zaman.mitsubishi elektirik olarak.şayet bütçeniz 12 lik almaya müsait ise MSZ-HJ25VA modelide size rahatlıkla yeterli gelecektir.şuan kampanya var.kampanyalı fiyatı 2630 tl.fakat alan arkadaşların hepside kampanya fiyatlarından aşağıya çok güzel fiyatlara alıyorlar.en kötü ihtimal 2500 tl ye almış olursunuz.me nin gerek kalitesi gerekse diğer yönleri tartışılmaz derecede iyi ve güvenlidir.yakıt yönünden de me önde gelir.

S Çevrimdışı

sevgi1986

Yeni Üye
13 Ara 2016
6

ghostkiller1' Alıntı:
@sevgi1986  bir öneri daha vereyim o zaman.mitsubishi elektirik olarak.şayet bütçeniz 12 lik almaya müsait ise MSZ-HJ25VA modelide size rahatlıkla yeterli gelecektir.şuan kampanya var.kampanyalı fiyatı 2630 tl.fakat alan arkadaşların hepside kampanya fiyatlarından aşağıya çok güzel fiyatlara alıyorlar.en kötü ihtimal 2500 tl ye almış olursunuz.me nin gerek kalitesi gerekse diğer yönleri tartışılmaz derecede iyi ve güvenlidir.yakıt yönünden de me önde gelir.

Ona hiç bakmamıştım bir de ona bakayım. Teşekkürler.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sevgi1986' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Ona hiç bakmamıştım bir de ona bakayım. Teşekkürler.
rica ederim.önceliğiniz bu olsun.hatta alabiliyorsanız alın me yi arkanıza bakmayın birdaha.isterseniz ücretsiz keşif ekibinide arayabilirsiniz.gelirler incelerler birgüzel ona göre size gerekli bütün bilgileri verirler.profesyonel keşif yapıyorlar.fiyat olarak gerçekten uygun.çünki kalitesi ,performansı,yakıtı ortada olan bir marka.forumda kullanan arkadaşların hepsi memnun.gelen faturalar gerçekten bazı arkadaşlara inanılmayacak derecede az miktarda.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Forumumuza hoş geldiniz @sevgi1986 @ghostkiller1 arkadaşım gerekli açıklamaları yaptı. Bende Mersinde oturuyorum Mersinle , Alanyanın havası hemen hemen aynı Bende ME Msz Sf35 kullanıyorum Aralık ayının 10' da gelen faturayı ve kullanılan elektrikli cihazları ve kullanım detaylarını ve cihaz performansı hakkında Forumda paylaşımlarda bulundum. incelerseniz sizin için bir fikir oluşturabilir. verdiğim linkten sonraki sayfalarda devam etmekte. Diğer sayfalarda incelerseniz daha sağlıklı olur.
https://tavsiyeforumu.com/konu-mitsubishi-electric.html

N Çevrimdışı

niceali24

Yeni Üye
26 Eyl 2016
25

ghostkiller1' Alıntı:
niceali24' Alıntı:
merhaba arkadaşlar.aklıma gelmişken sorayım insanlar klima alırken neden öncelikli olarak bakır boru olan klimaların daha iyi olacağını düşünür.bilgisi olan paylaşsın.mesela samsung bakır boru kullanmıyorsa kurulum esnasında bakır boruyu biz alıp getirsek olmazmı

@niceali24 kardeşim merhaba.bayadır görmüyoruz sizleride nasılsınız.sorunuza gelirsek aslında bu insanların isteklerinden ziyade olması gereken ve kullanılması gereken gerçek malzemedir bakır.bilinçli olan insanlarda tabiki bakır konusunda dikkatli oluyor.altın nasıl değerliyse bakırda klima için o kadar değerlidir.bakır ile aliminyum arasında birçok satıcı bir fark yok desede bu işler klavye başından yazmakla olmuyor.ee adı üstünde satıcı bunlar sizimi düşünecek tabiki mensubu olduğu firmanın malını övecek.

bunun çok kavgasını yaptım halende yapıyorum.bakınız bizlere aliminyumu çok büyük bir icadmış buluşmuş gibi ballandıra ballandıra kakalayanlar bu dünyada olmasada Hakkın huzuruna çıktığında bunun hesabını muhakkak vereceklerdir.aliminyum ile bakır arasında klima da dünya kadar fark var.bunun bilimsel açıklamasıda saha açıklamasıda ortadadır.hal böyleyken ata binmek var iken hala neden semersiz eşşeğe binesiniz.parasımı ucuz yok ee ne demeye kendi kendinize hainlik yapıyorsunuz üç kuruşluk satıcıların,pazarlamacıların ,sahtekarların lafıyla.aliminyumu kullanan uyanıklar bellidir piyasada.daha dün çıkmış piyasaya naylondan tekneloji ürettiğini savunan sahtekar firmalar.toplum olarak çok çabuk gaza gelen,çok iyi kandırılan bir milletiz.malesef bu gün reklamlarla,süslerle ,püslerle,onla bunla evirilip çevirilip iyi kandırılıyoruz.

serbest piyasa dur diyen yok vur diyen çok.ARTIK BÜTÜN SEKTÖRLERDE TEK UYANIK OLMASI GEREKEN BİLİNÇLİ OLMASI GEREKEN BİZLER OLMAK ZORUNDAYIZ!!!

bundan ötesi yalan dolan hile sahtekarlık.........almış başını gidiyor.üreticisinden satıcısına kadar,satıcısından goygoycusuna kadar birçok adını koyamayacağımız insanı yeme politikası ve teknelojisi almış başını gidiyor.dürüstlük doğruluk kalite kavramları bitmiş durumda güzelim memlektte.kimin eli kimin cebinde belli değil.kim neyi nerede nasıl üretiyor belli değil.herşey birbirine o kadar karıştıki çok yakın bir zamanda içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.ülkemiz tabiri caizse çöplüğe dönzerildi.bu gidişlede kokmaya başlayacağımız günler çok uzak değildir.

lafı fazla uzatmadan tekrardan size dönersek samsungun hertarafı halis mulis aliminyum.bunun kurulum borusu yani ara tesisat bakır olsa ne olcak.boşu boşuna cebinizden 150-300 tl çıkmış olacaktır.en güzeli samsung alma hatasını yapanlar kaderine rağzı olsunlar gittiği yere kadar diyecekler.hertarafı ayıp olan bir malın bir deliğini kapamışsınız ne olacak hertarafı açık zaten.

merhaba açıklayıcı bilgiler için teşekkürler.çokta uzun zamandır forma girmemezlik yapmıyorum.evde internetim yok öğrtmen olduğum için okulda fırsat bulup giremiyorum.burda yardımcı olan arkadaşları unutmuş değilim ara sıra girip merhaba derim.Meraktan sordum bu alimnyum boru yerine bakır boru takılırsa sorun çözülürmü diye.ama anladığım kadarıyla sadece tesisatın bakır olması yeterli değil galiba.saygılar

T Çevrimdışı

turkoage

Yeni Üye
12 Ara 2016
3

ghostkiller1' Alıntı:
turkoage' Alıntı:
167 sayfanın nerdedeyse tamamnını okudum bana her yol midea mission çıkıyor ancak blanc fena özelliklere sahip değil tavsiye için teşekkürler Bay Ghostkill
doğru kararı bulmuşsunuz kardeşim zaten kendinizde.fakat bütçenizi aştığı için öneremedim missionu.bütçe yetebiliyorsa sizi çok kasmayacaksa tabiki mission daha doğru karar olur.elimizden birşey gelebiliyorsa ne mutlu bize.rica ederim ne demek herzaman burdayız istediğiniz zaman yazabilirsiniz.

Tekrar merhaba;

Mersin derya elektronikten BLANC için 3200 TL,  MISSION için 3450 TL (bir kitten bahsetti ama sanırım wifi alie alakalı bişey o hariç 3450 tl) cumartesi günü gidip görüp sonrasında da almayı düşünüyorum. o kadar vermişkende MISSION alayım artık diyorum. 

Ancak kondenser borularının bakır olup olmadıgını sordumunda bakır boru yok sadece renk farklı biri gümüş renginde biri bronz renginde dedi bunlarda bronz renkli dedi. Çok sacma geldı ama zaten yüzü yüze görüşecegim için sıkıntı yok. ancak aklıma aliminyum üzeri bakır kaplama olabileceği geldi. bilginiz varsa dönüşlerinizi rica ederim. Sayfa çok yararlı oldu benim için elinize sağlık.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

turkoage' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
doğru kararı bulmuşsunuz kardeşim zaten kendinizde.fakat bütçenizi aştığı için öneremedim missionu.bütçe yetebiliyorsa sizi çok kasmayacaksa tabiki mission daha doğru karar olur.elimizden birşey gelebiliyorsa ne mutlu bize.rica ederim ne demek herzaman burdayız istediğiniz zaman yazabilirsiniz.

Tekrar merhaba;

Mersin derya elektronikten BLANC için 3200 TL,  MISSION için 3450 TL (bir kitten bahsetti ama sanırım wifi alie alakalı bişey o hariç 3450 tl) cumartesi günü gidip görüp sonrasında da almayı düşünüyorum. o kadar vermişkende MISSION alayım artık diyorum. 

Ancak kondenser borularının bakır olup olmadıgını sordumunda bakır boru yok sadece renk farklı biri gümüş renginde biri bronz renginde dedi bunlarda bronz renkli dedi. Çok sacma geldı ama zaten yüzü yüze görüşecegim için sıkıntı yok. ancak aklıma aliminyum üzeri bakır kaplama olabileceği geldi. bilginiz varsa dönüşlerinizi rica ederim. Sayfa çok yararlı oldu benim için elinize sağlık.
merhaba kardeşim.öncelikle blanc için çok fazla fiyat vermiş en az 200 tl fazla.ama mission içinde güzel fiyat vermiş.yüzyüze ve pazarlıkla bunu dahada aşağıya alırsınız diye umuyorum.

yalnız bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum.size bahsedilen wi-fi kiti ne ayrıyetten para vermeyin.o öncedendi.şuanki partide böyle birşey yok.fiyata ve klimaya dahil olarak satılıyor.uyanık kendini çokmu uyanık sanıyormuş bu satıcı.ondan başka satıcı varsa onunla görüşün lütfen.mersinde baya bayi gözüküyor.link:

http://www.modernklima.com.tr/satici-detayi/MERS%C4%B0N/s

mideanın bütün modelleri bakırdır o konuda sıkıntınız olmasın.sizin dikkat edeceğiniz noktalar kurulum boruları yani ara tesisat bakır olacak.midea bakır kullanıyor ama bu yurdum insanının ne yapacağı belli olmaz.şirazeleri kaymış iyi gene.birde vakum konusunu üstüne basa basa söyleyin baştan.bunlar olmazsa olmazdır.

kondenserlerin dış yüzeyleri kaplama olur.o yüzden direk bakır görünmüyor.nasıl görebilirim derseniz klimanın dış ünitesinin pervanesinden doğru içeriye bakın .L kısmının bitiminde bakırın rengini görürsünüz.bu konuda sıkıntınız olmasın.sizin dikkat edecekleriniz wifi kitine ayrıyettten para vermemek,vakum ve ara tesisat bakır olacak.

bir uyarı daha yapmak istiyorum.missionun 2016 modeli önceliğiniz olsun.bakın üstüne basa basa söyleyin gerekirse bayilerde görün koli üzerinde üretim yılı yazar.birinde yok ise diğerlerinden bilgi alın.baktınızki kimsede yok o zaman 2015 alınabilir ama wifiye para vermemek kaydıyla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt