Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Hayrooo35' Alıntı:
Kardeşim keşif ekibi gelmedi ben direk kendim gittim. Satıcı ile görüştüm. Bu klimayi tavsiye etti. Almisken 1 sefer alalım dedik bütçeyi yeterince zorladik ve özellikle sizin tavsiyeleriniz ile bu klimayi aldık.  Umarım sorunsuz şekilde kullanırız. Klima montajinda dikkat etmem gereken bir husus var mı. Onu sormak istedim ayrica

hayırlısı olsun kardeşim.olmadı kapı baca açar diğer taraflarıda ısıtırsınız.muhteşem bir klimadır bu.asla sizi pişman etmez heranlamda.klima montajının can damarı vakumdur.bunuda me servisleri çok iyi bilir ve yaparlar.yapmazsalarda başlarına gelecekleri gene iyi bilirler o yüzden gözardı edemezler.ama hepimiz insanız ve arada çürüklerde çıkabilir.o yüzden siz direk baştan hatırlatın gene gelen ekibe.me servisleri işinin ehlidir kolay kolay aksama olmaz.

H Çevrimdışı

Hayrooo35

Yeni Üye
17 Eyl 2016
30
Inşallah sorunsuz şekilde kullanırız. Zaten forumda daha önce size sorduğum için më tercih ettim. Başka hiç bir markaya bakmadım. Fotoları da montaj yapıldıktan sonra göndereceğim inşallah.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

Hayrooo35' Alıntı:
Inşallah sorunsuz şekilde kullanırız. Zaten forumda daha önce size sorduğum için më tercih ettim. Başka hiç bir markaya bakmadım. Fotoları da montaj yapıldıktan sonra göndereceğim inşallah.

inşallah kardeşim amin diyelim.çok doğru bir seçim yaptığınıza emin olun.yorum fikirlerinizi bekleriz inşallah bir kurulsunda siz rahata erin.sonrasında zamanınınz oldukça paylaşırsınız.

A Çevrimdışı

aliyilmaz

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Tekrar selam,

Me'de karar kıldım sonunda. ME keşfe geldiklerinde alttaki salon için HJ60 yada GF60 önermişlerdi. Özellik olarak GF60 alasım vardı. FH serisindeki kampanyayı görünce biraz düşündüm. Asıl sorum da şu size. Alttaki yer için hesapladığımda hep 12-20 bin btu civarı öneriler ve veriler. GF60 güçlü bir makine ortalama 4-5bin btu fark var FH50 ile. Kampanya ile beraber ikisinin fiyatı da aynı oldu. 

FH50'de daha çok özellik var, filtreler, alerji, koku bilmem ne sensör falan filan gibi. Ben de FH50 aldım. ME'ye gittim dedim bu bana yetmez mi keşfe geldiniz HJ60 ve GF60 önerdiniz. Yeter dediler ama karar sizin dediler.

Isıtma olarak nasıl bir sıcaklık alacağımdan endişeliyim. Bir de bu salon büyük, olur da ilerde başka eve çıkarım mantığıyla FH50 tercih edeyim dedim. Kalkıp kalın kalın giyinip oturur muyum yada o sağdaki açık mutfak alanına etkisi az mı olur bilemedim... 

Sizce doğru karar mı vermişim? GF60 yerine FH50 alarak bu şartları düşündüğümüzde?

0ca98499705540628384ea3f44a84612.png

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

aliyilmaz' Alıntı:
Tekrar selam,

Me'de karar kıldım sonunda. ME keşfe geldiklerinde alttaki salon için HJ60 yada GF60 önermişlerdi. Özellik olarak GF60 alasım vardı. FH serisindeki kampanyayı görünce biraz düşündüm. Asıl sorum da şu size. Alttaki yer için hesapladığımda hep 12-20 bin btu civarı öneriler ve veriler. GF60 güçlü bir makine ortalama 4-5bin btu fark var FH50 ile. Kampanya ile beraber ikisinin fiyatı da aynı oldu. 

FH50'de daha çok özellik var, filtreler, alerji, koku bilmem ne sensör falan filan gibi. Ben de FH50 aldım. ME'ye gittim dedim bu bana yetmez mi keşfe geldiniz HJ60 ve GF60 önerdiniz. Yeter dediler ama karar sizin dediler.

Isıtma olarak nasıl bir sıcaklık alacağımdan endişeliyim. Bir de bu salon büyük, olur da ilerde başka eve çıkarım mantığıyla FH50 tercih edeyim dedim. Kalkıp kalın kalın giyinip oturur muyum yada o sağdaki açık mutfak alanına etkisi az mı olur bilemedim... 

Sizce doğru karar mı vermişim? GF60 yerine FH50 alarak bu şartları düşündüğümüzde?
fh50 oaraya yeterli gelecektir keşif ekibide onaylamış dediğinize göre.fh gfye göre ek özellikleri biraz daha fazla ve verimli klima.en tepe kliması me nin.bence doğru seçim yapmışsınız.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Hayrooo35' Alıntı:
Kardeşim keşif ekibi gelmedi ben direk kendim gittim. Satıcı ile görüştüm. Bu klimayi tavsiye etti. Almisken 1 sefer alalım dedik bütçeyi yeterince zorladik ve özellikle sizin tavsiyeleriniz ile bu klimayi aldık.  Umarım sorunsuz şekilde kullanırız. Klima montajinda dikkat etmem gereken bir husus var mı. Onu sormak istedim ayrica. Liste satış fiyatı 9090 tl. Bu ay için indirim varmış 7245 tl. Biz birde onun üstüne 445 tl indirim aldık. 6800 TL'ye 12 taksitle aldık.

fiyatını gözden kaçırmışım harbiden çok güzel fiyata almışsınız.hem kampanya fiyatından  çok daha düşük hemde 12 taksit süper gerçekten.anlaşılan sizde pazarlık yapma işi baya iyi gayserilimisiniz yoksa kardeşim :)

G Çevrimdışı

gakgom23

Yeni Üye
5 Ara 2016
39
İki adet 9 luk mission kurılumu yapıldı.. fakat ufak bi sıkıntı ( umarım sorun değildir) oldu... klimaların dış üniteleri aynı fakat birinin iç ünitesi diğerine göre farklı... ilk açtığımız iç ünitede MSMBAU-09HRFN1 2016 yılı üretimi yazıyor ve wifi kiti ön kapağınaltında filtreleri temizlemek için açtığımız kapağın altı ve kapak üzerinde inverter yazıyor... diğer iç ünite kapağındaDC inverter yazıyor wifi takılan yer ise kapak altında değil yan dış tarafta ve kodu MSMBBU-09HRFN1 yazıyor.. yani sade birinin kodlamada 5. Harfi A diğerinin B ve wifi takılan yerleri farklı... aradım ege ticareti bana dediği birinin mission modelin ilk ürettiği diğerinin ise ikinci parti üretim olduğu ve sadece tasarım farkı olduğu başkada bi fark olmadığı...wifi girişi yan tarafta olan ilk üretim olanı.. kapak içinde olanıda ikinci üretimi... işin garibi ilk üretim dediğinde çıkan değerleri gösterir kağıtta scop: 4., seer: 7.3...ikinci yani yandaki wifi yi kapak altına aldığı tasarımdaki değerler ise scop: 6.8 seer: 4.2... olaya bak ilk üretimde değerler iyi ikinci partide ise seer değerinde 0.5 oranında düşüş var değerler düşmüş yani daha iyisini yapacağına daha çok yakan klima üretmiş ne iş anlamadım... neredeyse mission göndermemişler diye takmaktan vazgeçmiştim ikinci klimayı... allahtan yan taraftaki wifi girişini daha önce bildiğim için çözdük olayı.. klimayı takanda çözemedi olayı fazla bilgisi yokmuş midea hakkında ve birde elektrik kablosunu bağlamıyorlar o yanı kötü oldu... durduk yere elektirikciye 120 lira Ödedik...

A Çevrimdışı

aliyilmaz

Kayıtsız / Doğrulanmamış

ghostkiller1' Alıntı:
aliyilmaz' Alıntı:
Tekrar selam,

fh50 oaraya yeterli gelecektir keşif ekibide onaylamış dediğinize göre.fh gfye göre ek özellikleri biraz daha fazla ve verimli klima.en tepe kliması me nin.bence doğru seçim yapmışsınız.

Teşekkürler, bakalım yeterli olur heralde. Bilgisayardan baktıklarında 7'ye 7 dediler size FH50 yetmez diye ama bu krokiyi gösterince yeter dediler, neden 7'ye 7 girdiler bilmiyoruz dediler sisteme. Umarım yeterli olur.

Merak ettiğim diğer konu, Türkiye'de WIFI aparatı falan satılıyor mu? Nette pek bilgi bulamadım ME için bununla alakalı...

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

aliyilmaz' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Teşekkürler, bakalım yeterli olur heralde. Bilgisayardan baktıklarında 7'ye 7 dediler size FH50 yetmez diye ama bu krokiyi gösterince yeter dediler, neden 7'ye 7 girdiler bilmiyoruz dediler sisteme. Umarım yeterli olur.

Merak ettiğim diğer konu, Türkiye'de WIFI aparatı falan satılıyor mu? Nette pek bilgi bulamadım ME için bununla alakalı...

wifi aparatı satılıyor bayilerden temin edilebilir.ellerinde varmıdır yokmudur bilemem ama türkiyede satışı var.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

gakgom23' Alıntı:
İki adet 9 luk mission kurılumu yapıldı.. fakat ufak bi sıkıntı ( umarım sorun değildir) oldu... klimaların dış üniteleri aynı fakat birinin iç ünitesi diğerine göre farklı... ilk açtığımız iç ünitede MSMBAU-09HRFN1 2016 yılı üretimi yazıyor ve wifi kiti ön kapağınaltında filtreleri temizlemek için açtığımız kapağın altı ve kapak üzerinde inverter yazıyor... diğer iç ünite kapağındaDC inverter yazıyor wifi takılan yer ise kapak altında değil yan dış tarafta ve kodu MSMBBU-09HRFN1 yazıyor.. yani sade birinin kodlamada 5. Harfi A diğerinin B ve wifi takılan yerleri farklı... aradım ege ticareti bana dediği birinin mission modelin ilk ürettiği diğerinin ise ikinci parti üretim olduğu ve sadece tasarım farkı olduğu başkada bi fark olmadığı...wifi girişi yan tarafta olan ilk üretim olanı.. kapak içinde olanıda ikinci üretimi... işin garibi ilk üretim dediğinde çıkan değerleri gösterir kağıtta scop: 4., seer: 7.3...ikinci yani yandaki wifi yi kapak altına aldığı tasarımdaki değerler ise scop: 6.8 seer: 4.2... olaya bak ilk üretimde değerler iyi ikinci partide ise seer değerinde 0.5 oranında düşüş var değerler düşmüş yani daha iyisini yapacağına daha çok yakan klima üretmiş ne iş anlamadım... neredeyse mission göndermemişler diye takmaktan vazgeçmiştim ikinci klimayı... allahtan yan taraftaki wifi girişini daha önce bildiğim için çözdük olayı.. klimayı takanda çözemedi olayı fazla bilgisi yokmuş midea hakkında ve birde elektrik kablosunu bağlamıyorlar o yanı kötü oldu... durduk yere elektirikciye 120 lira Ödedik...

missionun birisi yani wifisi içte olan 2016 üretimi.dışta olan ise 2015 üretimi.uçurum farklar yok aralarında ama 2016 az daha verimli gibi.dış ünitede birinin 2015 birinin 2016 dır ozaman büyük ihtimal.çok büyük bir kayıp değil ama olmuşkende 2016 olsun yani insan bunu istiyor.
hep diyorum gene diyeyim bu sektörde birçok servis bayi sattığı mallardan bihabersizler.inanın  bana hiç işi bilmeyen biri şu forumu okusun gitsin yanlarına ağızları açık kalır.çünki bilmiyorlar gerçektende.klimamı klima sat gitsin,tak gitsin :)

elektirik tesisatını malesef hiçbir firma kendisi kolay kolay çekmez.aralarında servisin insafına gelen olur hazır olan bağlantıları bağlar.bütün firmalar aynı presedürü uyguluyor.bence neden:

cahil bilgisiz servis elemanlarının oluşabilecek elektiriksel arızaların önüne geçmek için.e tabi haliyle zamandanda kazanacakalr.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Hayırlı uğurlu olsun @gakkom23 , baştan belirtseydin 2016 olacak ikisi diye. 2016 missionlarda 1 tık değerler yükseltilik yanlış hatırlamıyorsam 2. Seride düşen tek değer hava debisinde.

H Çevrimdışı

Hayrooo35

Yeni Üye
17 Eyl 2016
30
Yok ghostkiller1 kardeşim izmirliyim. Pazarlık yapmayı da sevmem :) Daha önceki konusmalarimizda bir arkadaşımız izmirde moment klimayi onermisti orasi aklimdaydi. Daha önce oraya gitmeden önce buca da ege klima var orası liste fiyatından verdi birde moment klimadan fiyat almak istedim ordaki arkadaş hem fiyat bakımından hemde ilgi alaka bakımından daha samimi geldiği için burayı tercih ettim. Izmir'de me alacak arkadaşlara da yine ayni sekilde moment klimayi tavsiye ederim. Belki pazarlık yapılsa biraz daha kırabilirdi ama benim anladığım bir iş olmadığı için 6800den el sıkıştık :)

G Çevrimdışı

gakgom23

Yeni Üye
5 Ara 2016
39

Gece boyu iki klimayı çalıştırdım. Sıcaklığı orta fanda iyi ama kısık fanda sıkıntı yada biz soba sıcaklığına alıştığımız için yeterli gelmedi çünkü klimayı hiç kışın kullanmayız. düşük fan ve özellikle Gece modundayken kalın battaniyesiz yatılmaz. Ama orta seviyedeort halli bi bttaiye kafi olacak gibi. Klimanın ısıtma şartları Herkestemi böyle bilmiyorum çünkü belirttiğim gibi ısıtma konusunda pek bilinçli değilim... dış üniteler biraz zırıltılı çlııyor. Gece modunda baya bi sessiz. Ama verim düşüyor...inşallah yazın bu sorun olmaz çünkü kısmetse hergün çalışacak.. ikinci klima iç ünitesi farklı çıkınca yandan wifili... takıp takmama konusunda baya bi bekledik fikir yürüttük sris elemanı topu bana atınca yani en ne dersen yaparım diyince biraz araştırdım hızlıca ve izmire gönder olacakmı olmayacakmı falan filan derken bide zaten ev inşaat alanına dönmüş elektrikci klimacı falan bi daha yüreğim tükenmesin zaten ış üniteler aynı diyerek tak dedim... ve bu bekleme nedeniyle ikinki klima biraz aceleye geldi vakum yapıldı ama aşırı zırıltı yapıyordu ikincisi dış ünite boru giriş yeriye oynyınca ses baya kesildi sanırım boru bi yere sürtüyordu... durum şimdilik böyle yazdıklarım içeriinde cevaplanması gerekn sorular var yardımcı olursanız sevinirim

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

gakgom23' Alıntı:
Gece boyu iki klimayı çalıştırdım.  Sıcaklığı orta fanda iyi ama kısık fanda sıkıntı yada  biz soba sıcaklığına alıştığımız için yeterli gelmedi çünkü klimayı hiç kışın kullanmayız. düşük fan ve özellikle Gece modundayken kalın battaniyesiz yatılmaz. Ama orta seviyedeort halli bi bttaiye kafi olacak gibi. Klimanın ısıtma şartları Herkestemi böyle bilmiyorum çünkü belirttiğim gibi ısıtma konusunda pek bilinçli değilim... dış üniteler biraz zırıltılı çlııyor. Gece modunda baya bi sessiz. Ama verim düşüyor...inşallah yazın bu sorun olmaz çünkü kısmetse hergün çalışacak.. ikinci klima iç ünitesi farklı çıkınca yandan wifili... takıp takmama konusunda baya bi bekledik fikir yürüttük sris elemanı topu bana atınca yani en ne dersen yaparım diyince biraz araştırdım hızlıca ve izmire gönder olacakmı olmayacakmı falan filan derken bide zaten ev inşaat alanına dönmüş elektrikci klimacı falan bi daha yüreğim tükenmesin zaten ış üniteler aynı diyerek tak dedim...  ve bu bekleme nedeniyle ikinki klima biraz aceleye geldi vakum yapıldı ama aşırı zırıltı yapıyordu ikincisi dış ünite boru giriş yeriye oynyınca ses baya kesildi sanırım boru bi yere sürtüyordu... durum şimdilik böyle yazdıklarım içeriinde cevaplanması gerekn sorular var yardımcı olursanız sevinirim

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kulanın evet kısık fanda çalıştığında malesef etkisi yok gece yatarken 2 kademeye getirin dış ünite sesine gelirsek normal baktığın zaman ses çok az geliyor ama titreşimi gece yatarken rahatlıkla hisediyorsunuz yazın kesinlikle sorun çıkarmayacaktır tahmini görüşüm aksine kısık üflemesi yazın keyifili olacağa benziyor rahatsız etmeyecektir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt