Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

momentomorey

Yeni Üye
24 Kas 2016
48
@sota ilgi için teşekkürler. Bütçe 3500 tl. Ama bizim için önemli olan taşınma durumu. 6 ay sonra taşınacağız. Bu ilk klimamız olacak. Kurlsun sonra çıkar yeniden montaj.... sorun yaratmayacak bi klima istiyoruz...

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

momentomorey' Alıntı:
@sota ilgi için teşekkürler. Bütçe 3500 tl. Ama bizim için önemli olan taşınma durumu. 6 ay sonra taşınacağız. Bu ilk klimamız olacak. Kurlsun sonra çıkar yeniden montaj.... sorun yaratmayacak bi klima istiyoruz...

@momentomorey   hoşgeldin sefalar getirdin kardeşim.arkadaşlar yazmış fikirlerini .benim size bu bütçe için tek tavsiyem me sf35-ve olacaktır.alın bu klimayı ne yakıtını dert edin,ne ısıtıp soğutmamasını,ne servisini nede arkasındaki ana firmayı gerçi direk kendisi var artık me.

me bu işin piri sözde değil gerçekte olan bu.bakınız me nin ölüsü bile şu piyasadaki birçok marka ve modele on basar.bazı öküzler me nin alt modelini airfell gibi ,baymak gibi,kısacası adı klima olan teneke parçalarıyla karşılaştırıyor.kardeşim bunlar reklam kokan hareketler ,piyasada affınıza sığınarak yazıyorum şerefsiz gerçekten çok.

100-200 tl için bu klimadan vazgeçmeyin.bugün çok gelebilir maliyeti ama inanın bana kendini gerek yakıtıyla gerek performansıyla hertürelü amorti eder size döner.almanız şart değil çağırın bir ücretsiz keşif ekibi adam gibi keşifte yaparlar sizi bilgilendirirler.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

arsandemir' Alıntı:
öncelikle merhaba ve hayırlı cumalar arkadaşlar.Benim bir sorum olacak klima alacağım 3000-4500 arası fiyat olacak. 6.50-4.30 ölçüler.3.kat , güneş ışığı alıyor, dış kaplama yok sadece sıva var , üstte ev yok , 40 watt aydınlatma , büyük pencereli 6.50 lik güneş alan cephe. Bunlar ev ve bütçe koşullarım ısınmaya kullanacağım sizce en iyi  klima hangisi olur . İyi günler hepinize.

@arsandemir  hoşgeldin sefalar getirdin kardeşim forumumuza.arkadaşlar bilgilendirme yapmış bende aynısını yazayım fakat öncelik sıralaması na göre değerlendirelim.

şüphesizki me önde herzaman.sf42-ve on numara seçim orası için.hertürlü kefilim bu klimalara.gerçi kefil olacak bir durum yok me nin kalitesi performansı ortada ve tartışılmazdır.ücretsiz keşif ekibi çağırın onlar birgüzel profesyonelce inceler size gerekli bilgileri verirler.

me dışındaki tercihlere gelirsek ara btu panasonic ethera var ama bana göre mantıklı gelen ara btu pana almak yerine midea mission 18 lik alırım hemde fiyatı en az 700-800 düşüğüne.bakın bu rakam az değil.genede bayilerlede görüşün tabiki ama panayı inmezler çok.midea mission gerçekten fiyat performans makinesi şuan benim için türkiye pazarında tek.bu klimanın fiyatı gerçekten çok çok uygun.performansı olsun yakıtı olsun sesi olsun on numara kendi katagorisinde.eviniz son kat ve çok sert kış aylarında yetermi yetmezmi gibi düşünceleriniz olmaz kafanız bu bakımdanda rahat olur.

tabi missionu bu kadar övmem sizi yanıltmasın me ile karşılaştırmayın.me nin alanıda farklı kendiside farklı.me önceliğiniz olsun genede.çünki bütçenize göre alabilirsiniz birde sıkı bir pazarlık yaptımı uygunada alabilirsiniz.inanın bana me den önce çok klima gördüm kullandım me kullandığımda aradaki uçuruma bizzat şahit oldum.ve gene inanın tüketici kredisi çektim me klima aldım.ilk yatırım maliyeti yüksek gelebilir ama sonradan bu maliyet size hertürlü dönüyor.

aslında peşin parası olmayan arkadaşlar için benim takdiği uygulayabilirsiniz.ben tüketici kredisi çekmiştim 3 yıllık .peşin aldım klimaları ve uyguna denk geldi.hemde 3 yılda ödedim.varolan fiyatından genede düşüğüne denk geldi.peşin parada bu işlerde çok şeyler oynuyor.kanlı canlı örneği forumumuzun değerli hocası warrior hocam.çok ama çok uyguna aldı klimasını.oda kredi çekerek bütçe ayırdı yanılmıyorsam.ince hesap yapın hiçbirşey ulaşılmaz değildir.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

momentomorey' Alıntı:
yardımlarınız için çok teşekkür ederim. deneyimlerimi buradan paylaşacağım...

rica ederiz herşey gönlünüzce olur inşallah kardeşim.herzaman bekleriz forumumuza.illa klima olması şart değil .deneyimlerinizde önemli tabiki diğer kardeşlerimiz için ışık tutuyor.sağlıcakla kalın

M Çevrimdışı

momentomorey

Yeni Üye
24 Kas 2016
48

midea için bayiye gittim. şimdi yan çiziyorlar. 3200 dedikleri klimaya şimdi 4200 tl diyorlar. 
midea fairwind 18000 btu yu 3200 dedim diyor. bense mission modelini istemiştim. ne yapsak bilemedim...

midea fairwind i önerir misiniz???

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Feirwind modelide iyidir. Ama bir mission değildir. Feirwind modelinde şikayet yok, ancak kimileri iç ünitesini biraz sesli bulabiliyor. İç ünite ses handikapına rağmen alan kimi insanlar iç ünitenin öyle sesli olmadığını belirten kullanıcı yorumları da mevcut. Mission modelinin 18000 btü sünü peşin para ile sıkı bir pazarlık ile 3.500 ün altında bir meblağa alabilirsiniz diye düşünüyorum.

M Çevrimdışı

momentomorey

Yeni Üye
24 Kas 2016
48

@warrior33 tekrar merhaba. biz gittik M.E. MSZ SF42 aldık. o kadar pazarlık etmemize rağmen 4.100 tl nin altına inmedi. hayırlısı bakalım. pazartesi gelip takacaklar. vakumla yapıp yapmadıklarını sordum. yapıyorlar. kurulumun 1,5-2 saat süreceğini de belirttiler. Ne dersiniz @sota  @warrior33 hata mı ettik? kazık mı yedik???

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Hayırlı olsun güle güle kullanın.Kampanya fiyatının altında almışsınız güzel günlerde kullanın. Kazık yedim diye düşünmeyin.K kampanya öncesi fiyata bakarsanız gayet iyi almışsınız. Me Ef 42 için fiyat sordunuzmu . Ef42 de o fiyatlara yakın görünüyor.Peşinmi k.kartına taksitlemi aldınız. Ef 42 hafif bütçe artırmayla alınabilirdi. Montaj sonrası resimlerinizi ve kullanım hakkındaki paylaşımlarınızı bekliyoruz.

M Çevrimdışı

momentomorey

Yeni Üye
24 Kas 2016
48

çok teşekkür ederiz.peşin aldık. açıkçası 3500 tl bütçe varken 4100 e çıkmak bizi zorladı. daha üstünü istemedik.  ef 42 içinde 4300 tl ye bıraktılar. keşif için de geldiler. sf 42 nin hayli hayli işimizi göreceğini söylediler.  eşimle sf42 nin bizim için uygun olduğu kararına vardık ve aldık. bakalım artık :)
deneyimleri ve fotoları atacağım... 

haa unutmadan bu fiyatlar dolar kurundan etkilenmemiş fiyatlar. aralık ayı gibi fiyatların değişeceğini söylediler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt