Klima gaz döngüsü

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
647
39
K KORMAK76 görüşlerin için teşekkür ederim. Borular alüminyum boruymuş 😟 Benim yapmam gereken bir şey var mı?

Bu arada kayış sesine benzer ses hem klima motorundan hem de borunun kıvrıldığı yerden geliyor

Resmini çekip atayım

Klima-235209afa161fe1a0.jpg
Klima-4fe4bd638d8838027.jpg

Resimler bunlar 2 yerde kıvrım var

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

KORMAK76

Yeni Üye
5 May 2019
37
47
K KORMAK76 görüşlerin için teşekkür ederim. Borular alüminyum boruymuş 😟 Benim yapmam gereken bir şey var mı?
Bana soracak olursanız ikinci fotoğraf kabul edilebilir durumda.Ancak ilk fotoğraf sanırım boru kısa kaldığı için dönüş açısı sert olmuş.

Bu arada kayış sesine benzer ses hem klima motorundan hem de borunun kıvrıldığı yerden geliyor

Resmini çekip atayım

Klima-235209afa161fe1a0.jpg
Klima-4fe4bd638d8838027.jpg
Moderatör notu: Mesajı biraz düzeltmeye çalıştım ama hatalı bir şey olduysa lütfen bilgilendirin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
K Çevrimdışı

KORMAK76

Yeni Üye
5 May 2019
37
47
Dediğim gibi dönüş açısında sertlik var.Kullanilan borunun mesafesine göre dış ünite rekor bağlantısında boru bir miktar yukarı kaldırılıp yumuşak bir açı verilebilirmiş.Burada gaz toplanıp boruya dış üniteden ayrılarak olması gereken yumuşak açı verilebilir.Tabiki yumuşak dokunuşlar ile yapılmalıdır.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
slowfood slowfood boruları ben düzeltemem değil mi? Üfleme ısısı 7.5 derece iyi mi?
Boruyu düzeltme konusunda K KORMAK76 Usta detaylı bilgi sağlamış. Söz konusu borular aluminyum da olsa bakır da olsa en küçük sert harekette (Hatta bize sert gelmese bile) çatlayabilir, kılcal sızıntı kaynağı olabilir. Hele ki akışkan içerikte mevcutken ısı farkları ve genleşme-büzüşme riskinden dolayı hepten risk içerir. O yüzden ben tavsiye etmem.

Geri
Üst Alt