Klima D.Ünite Montajında Alt Vidaların Takılmaması Sorun Yaratırmı

S Çevrimdışı

Sayanora

Yeni Üye
29 Tem 2021
18
34
Demonte halde duran klimayı servisten gelip taktılar. Dış üniteyi takarken, önce 4 delikle ayakları monte edip, üniteyi oturmuşlar. Ancak ünite yüksekte kalınca aşağı kaydırmışlar. Ama bu sefer alttaki vidaları takmamışlar. Yani dış ünitenin ayaklarında duvara tutturulan alt vidalar yok sadece üsttekini takmışlar. Bu sorun yaratır mı.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Haydaaa,hem de ağır dış ünitenin vidaları.
Bence olmaz öyle montaj falan,üstelik servis takmış.Acaba eminmisin bundan sevgili Sayanora :alala ,hani böyle sordum diye yanlış anlama ,görünmeyebilir vidalar belki dedim,ama gerçekten öyle ise bence foto çekip firmaya gönder "böyle montaj yapıldı" diye.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Gereksiz olsa niye vida yeri yapsınlar.Böyle yarım işler sonradan büyük sorunlara yol açıyor.Kimse de sorunu kabullenmek istemiyor.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Gereksiz olsa niye vida yeri yapsınlar.Böyle yarım işler sonradan büyük sorunlara yol açıyor.Kimse de sorunu kabullenmek istemiyor.
Bizim ustalarımızdan iyi bilemezsiniz siz :)))
Şaka bir yana benzer durumla hemen her sektörde karşılaşıyoruz. İstikbalden aldığım salon grubunun koltuklarının aralarında ayak deliği var ama ayak çıkmadı,usta gerek yok dedi. Bende niye montaj kılavuzunda var diyince parça talebi yaptılar. Bu insanlarla mücadele etmeliyiz hepimiz. Kaldıki koca dış ünite mazallah depremi var,malzeme yorulması vs var…

H Çevrimdışı

hardcrss

Aktif Üye
26 May 2021
120
33
dış ünitenin altında yaşam varsa derhal düzelttirin, birisinin başına düşer hem vicdan azabı çekersiniz, hem de ifade falan uğraşırsınız.

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Bu tarz işçilik sorunları kronik bir hastalığa dönüştü. Yok mu bunun bir çözümü?

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Bizim ustalarımızdan iyi bilemezsiniz siz :)))
Şaka bir yana benzer durumla hemen her sektörde karşılaşıyoruz. İstikbalden aldığım salon grubunun koltuklarının aralarında ayak deliği var ama ayak çıkmadı,usta gerek yok dedi. Bende niye montaj kılavuzunda var diyince parça talebi yaptılar. Bu insanlarla mücadele etmeliyiz hepimiz. Kaldıki koca dış ünite mazallah depremi var,malzeme yorulması vs var…

İş geçen gün yazdım mesaja geliyor.

Ustaların en çok kullandığı kelime "bir şey olmaz"

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
arabada lambda sensörü arıza verdi ustanın cevabı: "tüm arabalarda var. Bir şey olmaz".

Biraz daha uzatsam heralde "bu sensöre gerek yok aslında boşuna koyuyorlar" derdi bence

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Bizim klimanın dış ünitesi de 2 vida ile duruyor. Şimdilik bir sorun olmadı. diğer 2 vida takılmalı mı?

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
arabada lambda sensörü arıza verdi ustanın cevabı: "tüm arabalarda var. Bir şey olmaz".

Biraz daha uzatsam heralde "bu sensöre gerek yok aslında boşuna koyuyorlar" derdi bence
Ya ama bir yerden sonra gerçekten bıkılıyor böyle kronik problemlerden. Benim aracımda da kronik üst kapak yağlanma sorunu var. 1000₺ yi geçmiştir taşlama ve yeni kapak takma işlemlerine yatırdığım para. Ama halen var. Artık saldım.

Tekleme problemi de ciddi seviyede yaşıyordum. Ateşleme bobini 550₺ ve onu da iki kez değiştirdim. Diyorum kendi kendime ya motor yıkamıyorum etmiyorum niye bozulup duruyor. Bujileri kabloları söylemiyorum bile zaten.

Velhasıl o bir şey olmaz diyen ve müdahale edelim demeyen ustalardan birine rast geldim gebze civarında silindirlerden birinin çalışmadığını net hissedince. Adam resmen gözümü açtı.

“Bu üst kapak yağlanması zaten kronik, ateşlemeyi de bujilerin etrafından sızan yağ elektriği motor bloğuna sızdırdığı için bozuyor. Hep bobin vesaire değiştirtirler sana.” dedi. Çoktan 2 kez değiştirtmiştim.

Çare 5-6 ayda bir 15 liralık fren balata temizleme spreyiyle bujilerin etrafına sızan yağları temizlemek.

Yani o “hemen müdahale edelim” demeyen ustalar aslında iyilerdir.

Şimdi kafama takıldı, benim o sağlam ateşleme bobinlerim ve pek de ucuz olmayan buji kablolarım noldu acaba?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt