Klima Bakımı Hakkında Herşey

G Çevrimdışı

gold06

Yeni Üye
10 Ağu 2016
14
Cvp: Klima Bakımı Hakkında Herşey

9köy' Alıntı:
yani iç ünite plastik kasayı demek istedim bir resim var bulabilrsem ekliyeyim size. gider hortumu boştaysa gene tarif edebilirm ama tıkalı olan yerdeki pislik tavaya gelir birazda iç initeyi pisletebilirsin.

sokmedim usta. sadece hava filtrelerini sokup temizledim taktım geri. aynı devam ediyor su akması. yarın gunduz tekrar bakayım olmazsa servis çağıracam.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

gold06' Alıntı:
9köy' Alıntı:
yani iç ünite plastik kasayı demek istedim bir resim var bulabilrsem ekliyeyim size. gider hortumu boştaysa gene tarif edebilirm ama tıkalı olan yerdeki pislik tavaya gelir birazda iç initeyi pisletebilirsin.

sokmedim usta. sadece hava filtrelerini sokup temizledim taktım geri. aynı devam ediyor su akması. yarın gunduz tekrar bakayım olmazsa servis çağıracam.

servis çağırırsanız daha iyi olur eğimde problem varsa onunda ayarlaralar hem. ben gene ekleyeyim resmi bulunca. yanlız aklınzıda bulunsun yaz çıkışında bir demlik 3-4 süt şişesi kadar suyu filtrelei çıkarın üstten serpantinlere yavaş yavaş dökün biriken pislikleri büyük ölçüde atar kurumasını önlemiş olursunuz. olabiliyor bu durumlar şuan hortumun ucunu elinize albilecek bir yerdeyse sağlam bir üfleseniz sorun gene çözülür.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

o9k6fo.png

benim klima çok eski bir seri ama genelde mantık aynıdır ME klimalarda iç ünite yeni sezonda su akıttığı zaman fotoda işaretlediğim gibi uygulama yapmak üyelerin aklında olsun.

G Çevrimdışı

gold06

Yeni Üye
10 Ağu 2016
14

9köy' Alıntı:
gold06' Alıntı:

servis çağırırsanız daha iyi olur eğimde problem varsa onunda ayarlaralar hem. ben gene ekleyeyim resmi bulunca. yanlız aklınzıda bulunsun yaz çıkışında bir demlik 3-4 süt şişesi kadar suyu filtrelei çıkarın üstten serpantinlere yavaş yavaş dökün biriken pislikleri büyük ölçüde atar kurumasını önlemiş olursunuz. olabiliyor bu durumlar şuan hortumun ucunu elinize albilecek bir yerdeyse sağlam bir üfleseniz sorun gene çözülür.

hortumun ucu derken ustam dış unite tarafınımı kastettiniz? öyleyse yarın deneyim.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

gold06' Alıntı:
9köy' Alıntı:

hortumun ucu derken ustam dış unite tarafınımı kastettiniz? öyleyse yarın deneyim.

iç ünitenin bağlı olduğu duvarın arkasından çıkan tahliye borusu nasıl anlatsamm bilemiyorum ama gi,der durmuna göre bazı klimalarda duvar dışına çıknca o boru ayrılır yakında gider varsa. hani spiral gırtlak boru vs diyoruz ya. bu tip boru iç initede olur dış ünitedede iç ünitede nemden birken suyu dışarı atar dış ünitede ise alttadır kolay göremeyebilirsiniz defrost suyunu atar.

sizin işiniz iç ünitede bağlı olan hortumu takip edeceksiniz dekoratif bantlada sarılı olabilir ama sonuçta görürsünüz hortumu takip edin duvardan sonrası görürüsünüz.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

2ziwygz.jpg

bakın bu klimada soldaki hortum iç ünitenin gideri sağdakide zaten belli dış ünite piposuna bağlı.

bir bilgi daha vereyim resim üzerinden bu klimanın yeri müsat olduğu belli şalter hariç. balkon içinde kurulu. bu şekilde tesisatı olan kışın dış ünitedeki pipoyu söksün klima defrrost suyunu daha kolay atar ve daha az defrost yapar.

ama bu klimada pipoyu sökmek sakat olabilir rüzgarlı havada biriken su şaltere sıçrayabilir.. buradaki amaç elektrk harici düşünülsün. bu tip tesisatı olanlar pipoyu rahatlıkla sökebilirler. ama klima farklı yerde asılıysa alt katlarla çekişirsiniz olmaz.

G Çevrimdışı

gold06

Yeni Üye
10 Ağu 2016
14

9köy' Alıntı:
gold06' Alıntı:

iç ünitenin bağlı olduğu duvarın arkasından çıkan tahliye borusu nasıl anlatsamm bilemiyorum ama gi,der durmuna göre bazı klimalarda duvar dışına çıknca o boru ayrılır yakında gider varsa. hani spiral gırtlak boru vs diyoruz ya. bu tip boru iç initede olur dış ünitedede iç ünitede nemden birken suyu dışarı atar dış ünitede ise alttadır kolay göremeyebilirsiniz defrost suyunu atar.

sizin işiniz iç ünitede bağlı olan hortumu takip edeceksiniz dekoratif bantlada sarılı olabilir ama sonuçta görürsünüz hortumu takip edin duvardan sonrası görürüsünüz.

beyaz spiral boru var dışarda su geliyor az az. anladım dediğinizi ustam yarın deneyeyim.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

gold06' Alıntı:
9köy' Alıntı:

beyaz spiral boru var dışarda su geliyor az az. anladım dediğinizi ustam yarın deneyeyim.

tamam canım ben zaten ille deneyin diye bir şey demiyorum müsait olunca yaparsınız ben sadece yol gösterdim =)

G Çevrimdışı

gizemyadeli

Yeni Üye
6 May 2017
1

Turbo k.arza78' Alıntı:
s.a arkadaşlar klimaya bakım temizlik yaptıracağım  100 tl istediler bu fiyat normal midir 

bakım temizlikte içinde fan çıkarıp temizliyorlar mı

As, normal piyasa fiyatı. Zaten daha aşağısına bakım için gelenler ek masraflarla fiyatı daha pahalıya getirebilirler.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

gizemyadeli' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:
s.a arkadaşlar klimaya bakım temizlik yaptıracağım  100 tl istediler bu fiyat normal midir 

bakım temizlikte içinde fan çıkarıp temizliyorlar mı

As, normal piyasa fiyatı. Zaten daha aşağısına bakım için gelenler ek masraflarla fiyatı daha pahalıya getirebilirler.

fısfıs klima bakımcılarına bu para çok nasıl normal olabiliyor.bildiğiniz iki fısfıs dış üniteye bir kova su hadi bana 100 tl ver de yolumu bulayım.o 100 tl ye aynı bakımı kullanıcı 10 sene bakım yapar.alır ilacını fısfıslar fısfıslar durur çokmu zor iş.100 tl hakkıyla işini yapana verilir fısfıscılara değil.tabi sizinde belirttiğiniz gibi birde exstradan gazı tuzu şusu busu dedikmi gitti bizim 250-300.işten anlamayanlar için gerçekten çok kötü bir durum.Allah ısla eylesin işini hakkıyla yapmayan haram yiyenleri.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

warrior33' Alıntı:
@9köy üstadım merhabalar klima temizliğinde Cif' in hangisini kullanacağız

a9c84f6cd78addfb58bc830c2d260ee7.jpg

hocam merhaba. ben hiç cif kullnmadım. dhde yıllar önce yağ sökücü olayını öğrendiğimde bimden ucuz yağ sökücü alıyordum güldal marka. birde o aralar karfurdan indirmdeyken marc almıştım. sanırm marc ile cif aynı segmenttir. ikiside marka olarak iyi yerdeler. ama gram olarak olsun çıakrtma özelliği olarak olsun güldal ile aynı çıktılar hemen hemen. tek avantajı daha az solventli insanı tıkamıyor.

bir kere fakir marka yine çok eskidenaynı tarihlerde bir ürün aldırmıştım arkadaşıma kulakları çınlasın karfur veya metrodan 12buçuk veya 15 tl ye. baktım o üründe marctan farksız ve daha pahalı. marc içinde herzaman indirm olmuyor bimden aldığım yağ sökücülerle devam ettim nefesiniz korursanız hiç gerek yok. pahalı ürüne hele psrof ürün almayın çok zararlı hocam fazl pahalıda olmuyor ama solventi çok yüksek o asitlerin kendinizi koruyamıyorsunuz.

geçende bize gelen me ekibine tekrar selam olsun

Yüksek Teknik Enerji ve Klima Sist. Taah. San. ve Tic. A.Ş.

Adres: Cumhuriyet Mah. Karlıdere Cd. Tayfun Sok. No:2-4 Üsküdar

bir kez daha teşekkür edeyim firma sahibi Gökhan bey ve ekibine Mehmet usta Deniz Usta ve Allah şifa versin benim gibi kalbinde problemi olan Ahmet ustamıza teşekkürlerimi sunuyorum.

aha böylede reklamlarını yaparım. diğerlerinide yapayım Turan klima bostancıda Gökhan bey ile birlikteydiler eskiden. Artı klima karşıda bahçeli evlerde. Değişim klima kartalda hepsine selamlar olsun ha birde Neta klima var kavacıkta.

annemdede astım olduğu için. Yüksek teknik klima ekibi hiç kokmayan çok pahalı bir ilaçla temizlediler klimayı. ogünlerde çok rahatsız olduğum için sadece ilacın bidonunun resmini çekebildim ama inanın şimdi bulamam.

bulduğum zaman burya eklerim. şöyle söyliyeyimki yine çok eskiden böyle bir ilaç okumuştum ineternette yerini buldum ozman 5 kgsi 130 muydu 70 tlmiydi unuttum inanın. aslında lıcaksını zbu ilaçlardan neye para verilmiyoırki sağlıktan önemlimi. ya inanın en kaliteli pril detarjanlara bile solvent katıyorlar insanı tıkıyor.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

@sota ne zarar verecek bunlar plastiğe zaten gücü neki sulandırlmış ev tipi ürün .

sadede atabilrisn warrior hocam hiç bişe olmaz korkma sulandırıırsan vakit alıyor.

nerden bulacağız şimdi 9köyün mesajını. doğru o pompaların olduğu toplu bir mesajım vardı ama nerede olduğunu bulamadım şimdi.

gerçi neyi artırsanız gogleden çıkar ama galiba o resmler bizim möbörölün forumdaydı heralde silmiş çakal.

biraz çakayım reklam ve izn arası dinkk.

sil ulan it gene saldırıyorsun ama şuan senle uraşamıycam it herif havla dur. her dediğinin cevabı var bende. oğlum aramızdaki fark sen yalan söylüyorsun ben doğruyu.

neyse köpağa uymuyayım.

warrior hocam bende dolu var bu temziki pompalarından kafadan sıyrık olduğum için üstünüze afiyet arbayada aldım affedin tuvalet klozetini bile temzilemekte işe yarıyor. fırça kullanımı ortadan kalkıyor fırçanın çıkardıkları möbörölün yyecekleri ona helal olsun :yerlerde:

hocam italyan malları kaliteli oluyor bozulmuyor kolay kolay.

jWW7k9.png

epoca tek sorunu üstteki topuz çıkıyor. suyu ne az ne çok atar.

3qqdZj.png

marolex polonya malıdır suyu bol atar geçrekten çok güzel bir ürün.

ben bir adet daha epoca alıcaktım ürün piyasada yoktu satıcı marolex i ısrarla önermesi üzerine aldım 1,5 lt ama 3 lt tek elde taşınaılabilen modelleri bulunabilirseki sanırım şuan 15 lt olanlar bile yok bulunca bence en güzel ürün budur. özellikle durulama için.

Prrg1O.gif

yerli ürünlerin içinde en kalitelsi bozulmayanı bu.. tek kusur suyu az atıyor ama onunda avantajı var

ben arabanın üstündeki, mbirolun gıdası kuş pisliklerini bile temiziliyorum bu pompanın basıncıyla. diğerleri okadar basınç yapmıyor.

yanısra birde epoca star 7 lt olan var bende onunda resmini atmıyayaım yobazlık olacak biraz ayrıca nazar erdiren de olabilir =)

hocam birde eros var italyan oda iyidir kullnmasamda 15lt oluyor onalrda genelde. marketlerde ucuza satılanlar dayanıksızdır bilginize contaları çok çabuk ölüyor. aşağı yukarı 10 tlden aşağıda almazsını bu ürünlerin fiyatlarını şuan bilmiyorum baya oldu alalı çünkü en son marolexe 35 tl verdim yanlış hatırlamıyorsam gezi parkı eylemleri hemen sonrasıydı tam o zaman aldıydım. 7lt epoca ile birlkte onda kutusu bozuk oluğu için 60 tl verdiydim normal rakamı 90 tl idi.

ilposanıda 20 tl ye almıştım ufak epoca yıda çok daha önceden 25 e aldıydım yanılmıyorsam.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

@9köy üstadım flapları sökmedim cihaza biraz aşina olayım öyle Allah'ın izniyle. Yalnız gördüğüm kadarıyla crosfanla finleri ayırmışlar .üstten finlerin arkasından sıcak su döktüm flaptan gelen pisliği aşağı aksın diye tahliye gideri vasıtası ile hortumla dışarı tahliye etti. Söktüğüm parçaların temizledikten sonra resim almayı unutmuşum. Üstad fisfisla zor oluyor. O nedenle muhakkak ufak yollu bir cihaz alacağım daha temiz çıkarsın.

M Çevrimdışı

mbirol

Kayıtsız / Doğrulanmamış

huorrg horrgg hırg horg hırg hırg.

Geri
Üst Alt