Kettle (su ısıtıcı) Tavsiyesi

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Herkese merhaba.

Kettle bakıyorum. Çelik ve içinde plastik aksam olmayan bir model arıyorum. İlk başlarda nasıl olsa fazla dayanmıyor ucuz bir şey alalım dedik. A101'den 85 liraya aldığımız 2 adet cihazı koku sorunu nedeniyle hemen iade ettik. Çelik malzemenin plastik kokuyor olması ilginç, su kaynattığımız halde geçmedi. Fiyatına oranla malzemesi fena değildi.

Şimdi şu ürünlere bakıyorum. Sizlerin de önerileri varsa değerlendirebilirim.

Bosch

Philips

Korkmaz (Aynı çaydanlık gibi çoğu kısmı çelik)

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
ben sinbo-premıer gibi dandik markaları kullandım hemen bozuldu daha sonra bosch-phılıps gibi kaliteli markalardan aldım onlarda 2-3 senede bozuldu.sonunda KENWOOD SJR126 SU ISITICI bunu aldım tam 9 yıldır kullanıyorum sorunsuz.yani gene alsam bu markayı alırdım.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
İçine bakınca teneke tarzında değil de, gerçek metal görüntüsünde olanları tercih edin. Ayrıldıkları tek nokta burası benim için... 1,5 yıl önce Migros'ta iki tane yan yana kettle görünce incelerken keşfettim bu farkı... Biri 50 lira, diğeri 75 liraydı...

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
ben sinbo-premıer gibi dandik markaları kullandım hemen bozuldu daha sonra bosch-phılıps gibi kaliteli markalardan aldım onlarda 2-3 senede bozuldu.sonunda KENWOOD SJR126 SU ISITICI bunu aldım tam 9 yıldır kullanıyorum sorunsuz.yani gene alsam bu markayı alırdım.
Sizdeki model güzelmiş ama artık satışı yok Kmix modeli güzelmiş ama epey pahalı. Ucuz ürünler zaten hemen belli oluyor. Tıpkı iade ettiklerim gibi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İçine bakınca teneke tarzında değil de, gerçek metal görüntüsünde olanları tercih edin. Ayrıldıkları tek nokta burası benim için... 1,5 yıl önce Migros'ta iki tane yan yana kettle görünce incelerken keşfettim bu farkı... Biri 50 lira, diğeri 75 liraydı...
Teşhirdekileri incelerken ben de fark ettim. Bazıları ayna gibi ve yamuk oluyor. Öyle olanların paslandığına dair şikayetler vardı.

Braun kullanıyoruz 6 7 senelik olabilir hala çalışıyor ne alt tablada nede ısıtıcı kısmında herhangi bir deformasyon bile yok
Eski ürünler şimdikilere göre sağlam. Yıllar önce aldığımız Tefal'in tabanı bile çok daha iyiydi.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
5-6 ay önce kutusuz sıfır denk geldi(uygun fiyat) fakir marka ketil (artık hepimiz fakiriz).aldım ama daha kullanmadım 1 kere deneme için çalıştırdım sadecene.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Çok para vermeye ne gerek var. Orta halli bir sey alın geçin derim. En iyisi bu Alman malı bilmem ne malı diye takılmayın. Parçaları neredeyse hepsi Çinde tek bir fabrikadan çıkıyor. 2 senedir kullanıyorum önerebilirim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Çok para vermeye ne gerek var. Orta halli bir sey alın geçin derim. En iyisi bu Alman malı bilmem ne malı diye takılmayın. Parçaları neredeyse hepsi Çinde tek bir fabrikadan çıkıyor. 2 senedir kullanıyorum önerebilirim.

Biz daha önce Sinbo almıştık, 2 kere üst üste çalıştırınca bozulmuştu. :hihi

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
sinbonun bende hava nemlendiricisini ve ketılını almıştım çok çabuk bozuldular.çinli parasına göre ürün yapıyor hepsi çinde yapılsa bile kalite farkı çok oluyor sinbo gibi mal alıp parayı sokağa atamam.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Merhaba,

korkmaz inox almıştım 2009 yılında, hala yoğun olarak kullanıyoruz, herhangi bir sıkıntı çıkarmadı.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Ben de önceleri ucuz yollu olan ketil'lerden kullandım ve çabuk bozulunca artık biraz daha kaliteli olanları tercih ediyorum.Önce fakir marka aldım gayet sağlam görünüyordu,3 senede bozuldu.Şimdi 3 seneden fazladır touch me marka gizli rezistanslı ketil kullanıyorum şimdilik sağlam duruyor bakalım.Elime bir ara orijinal Alman malı çelik ketil geçmişti,onun gibi sağlam ketil bir daha denk gelmedi.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Uygun fiyatlı ürünlerden alacaksanız, açma kapama butonu tutma sapında olanlardan uzak durun. Altta olanlar daha düzgün çalışıyor.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
sinbonun bende hava nemlendiricisini ve ketılını almıştım çok çabuk bozuldular.çinli parasına göre ürün yapıyor hepsi çinde yapılsa bile kalite farkı çok oluyor sinbo gibi mal alıp parayı sokağa atamam.
Biz daha önce Sinbo almıştık, 2 kere üst üste çalıştırınca bozulmuştu. :hihi
Teknoloji şans işidir. Bende katı meyve sıkacağıda var 4-5 yıllık hâla canavar gibi.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514

Haklısınız ama dün 2 tane uygun fiyatlı ürünü iade ettim. Plastik kokusundan kullanamadık ve içinde pas lekesi oluştu.

Merhaba,

korkmaz inox almıştım 2009 yılında, hala yoğun olarak kullanıyoruz, herhangi bir sıkıntı çıkarmadı.
Linkte verdiğim Korkmaz'ı Media Markt'ta inceledim gayet sağlam görünüyor 1.6 lt hacimli olanını bulursam onu alacak gibiyim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt