Kendi işini kendin yap - 2 "Uydu cihazlarında rs232 bağlantı uçları"

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ustam rs232 jak cıkışlı cihazada yazılım atmıştım onda görüyordu ama mini usb cihazda bilgisayar hic görmüyor acaba rs232 yoksa bu cihazda bi koruma falanmi var uğraştırdı baya yok görmüyor ne yaptımda
Bu arada o cihazlarda bir de IR alıcı portu da mini usb oluyor. ( Cihazı bilmiyorum ) acaba öyle birşey olabilir mi? Kasasında rs232 etiketi ters basılmış gibi. Board dan kontrol şansı var mı?

Akın07 Çevrimdışı

Akın07

Aktif Üye
12 Şub 2021
143
40
Bu arada o cihazlarda bir de IR alıcı portu da mini usb oluyor. ( Cihazı bilmiyorum ) acaba öyle birşey olabilir mi? Kasasında rs232 etiketi ters basılmış gibi. Board dan kontrol şansı var mı?
a3unhqn.jpg

Mini usb girişli ır ve rs232 diğer jak olan av girişi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Akın07 Çevrimdışı

Akın07

Aktif Üye
12 Şub 2021
143
40
Mini usb şasesi farklıdır mutlaka ,avometre ile şasesini bul önce,eğer şasesi (toprak dediğimiz) miniusb nin demirine bağlıysa olmaz,(cihaza göre ) baktığım fotoda biraz sonra yeniden yolluyacağım sana(senin fotoyu)

Mini usb şasesi farklıdır mutlaka ,avometre ile şasesini bul önce,eğer şasesi (toprak dediğimiz) miniusb nin demirine bağlıysa olmaz,(cihaza göre ) baktığım fotoda biraz sonra yeniden yolluyacağım sana(senin fotoyu)

20230424_001437_mfnr.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Aşağıdaki fotoda kırmızı noktalar bana şase gibi görünüyor,diğer yeşil olanlar ise sanırım rx-tx gibi.Unutma, öncelikle kablonun ucundaki mini usb nin şasesini bul,eğer içerdeki uçlara bağlı ise onu oradan alıp demirine lehimlemen gerekir,yani ip ucunu verdim şase önemli ,önce onu bulmalısın avometre ile (gençlerin deyimi ile ölçü aleti)
byalo-386.png

Akın07 Çevrimdışı

Akın07

Aktif Üye
12 Şub 2021
143
40
Aşağıdaki fotoda kırmızı noktalar bana şase gibi görünüyor,diğer yeşil olanlar ise sanırım rx-tx gibi.Unutma, öncelikle kablonun ucundaki mini usb nin şasesini bul,eğer içerdeki uçlara bağlı ise onu oradan alıp demirine lehimlemen gerekir,yani ip ucunu verdim şase önemli ,önce onu bulmalısın avometre ile (gençlerin deyimi ile ölçü aleti)
byalo-386.png
Pinler evet 5 adet var

byalo-386.png
ustam siyah ve kırmızı uc şase gözüküyor ölcü aletiyle ölctüğüm zaman

Son düzenleme:
Akın07 Çevrimdışı

Akın07

Aktif Üye
12 Şub 2021
143
40
Aşağıda gösterdiğim kırmızı noktalı kablonun önce şasesini ölçü aleti ile bul,sonra uydunun fişini çekip onun da şasesini kontrol edip bul(mavi nokta),şaseler uymazsa diğerleri birbirini tutsa bile çalışmaz :ok

miniusb3.jpg
4 tane uc var hic birinde şase yok ölcü aletiyle baktıgım zaman kısa devre modunda tek tek kontrol ettim birde o kablonun 5 uclu olanı var birde onda bakayım şase varmı

4 tane uc var hic birinde şase yok ölcü aletiyle baktıgım zaman kısa devre modunda tek tek kontrol ettim birde o kablonun 5 uclu olanı var birde onda bakayım şase varmı
5 cıkışlı olanda kabloda şase var ustam

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64

5 cıkışlı olanda kabloda şase var ustam
Şase hepsinde vardır sevgili akın,peki 5 uçludaki şase nereye bağlı,Nerede diiit diye ötüyor :alala

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt