Kendi işini kendin yap -1 "6605 ve 6605s işlemcili cihazlarda kumanda değişimi nasıl yapılır"

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hocam bu tam olarak nedir? Şöyle söyleyim yeni program çıkınca güncelleme yapıyorum veya kumanda filan atıyorum da. Bana lazım olan gözü hangi dosya içinde olduğu. Yeni güncelleme gelince gözün olduğu dosyayı ona da atabileyim ki sizleri tekrar mesgul etmeyim.
bu yöntem test edilmedi , kumandaya flan ellemedim onları kendin düzenle, eyer sorunsuz olursa yorum yap ,zamanı gelince anlatılır sen bak bakalım oldumu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hocam bu tam olarak nedir? Şöyle söyleyim yeni program çıkınca güncelleme yapıyorum veya kumanda filan atıyorum da. Bana lazım olan gözü hangi dosya içinde olduğu. Yeni güncelleme gelince gözün olduğu dosyayı ona da atabileyim ki sizleri tekrar mesgul etmeyim.
Panel dediğimiz ,kumanda paneli dosyasıdır,göz yani:)
Bu dosya nerede bulunur:
Yazılım aç-topla ile çözülür ,çözülen klasördeki ROOT.bin değiştir programı ile açılır,içindeki panel.xml dosyası çalışan dosya ile değiştirilir.
Bende her zaman işe yaramadı ,bir de mutlaka yazılımdaki dvb klasörü olmalı,yoksa işe yaramıyor :ok

tavsiye-8.png

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Panel dediğimiz ,kumanda paneli dosyasıdır,göz yani:)
Bu dosya nerede bulunur:
Yazılım aç-topla ile çözülür ,çözülen klasördeki ROOT.bin değiştir programı ile açılır,içindeki panel.xml dosyası çalışan dosya ile değiştirilir.
Bende her zaman işe yaramadı ,bir de mutlaka yazılımdaki dvb klasörü olmalı,yoksa işe yaramıyor :ok

tavsiye-8.png
mesala next de panel.xml yok

odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39
bu yöntem test edilmedi , kumandaya flan ellemedim onları kendin düzenle, eyer sorunsuz olursa yorum yap ,zamanı gelince anlatılır sen bak bakalım oldumu

Bende cok merak ettim acaba olacakmi

Evet, test edildi ve en az 5 saatimi yedi.
Sonuç:
Gözde düzelme olmadı.
Hiçbir şekilde kumanda da edilmedi. (Kendi kumandası hariç hiçbir kumanda da olmadı)
Yazılımı yüklediğim gibi açılışta tunerde fazla yüklenme var müdahale edin gibi bir yazı çıktı.
Kumanda olmadığı için yazılıma geri dönüş yapamadım rs232 ile düzeltmek gerekti ki en çok o vaktimi aldı. Hazırda düzenek yoktu.

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sonuç:
Gözde düzelme olmadı.
Hiçbir şekilde kumanda da edilmedi. (Kendi kumandası hariç hiçbir kumanda da olmadı)
Yazılımı yüklediğim gibi açılışta tunerde fazla yüklenme var müdahale edin gibi bir yazı çıktı.
Kumanda olmadığı için yazılıma geri dönüş yapamadım rs232 ile düzeltmek gerekti ki en çok o vaktimi aldı. Hazırda düzenek yoktu.
öncelikle üzğün olduğumu belirteyim , test etme imkanım olmamıştı, emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum, bu şekilde düzelmediyse çözümü yok gibi görünüyor?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sonuç:
Gözde düzelme olmadı.
harcadığın emege karşılk gelmez ama özelden bir hediye gönderdim

Moderatör tarafında düzenlendi:
odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39
öncelikle üzğün olduğumu belirteyim , test etme imkanım olmamıştı, emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum, bu şekilde düzelmediyse çözümü yok gibi görünüyor?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

harcadığın emege karşılk gelmez ama özelden bir hediye gönderdim
rs232 işi epey yoruyor sonuçta çözümü olduktan sonra çok sıkıntı değil de. Evdeki pc de seri port yok anakart üzerinden kabloyla çekiyorum onda pek başarılı olamadık.

Youtube ve tangberg için next kanky yazılımı kullanıyorum ama onda da kumanda gözünü çözemedik işte. Çözülemeyecek gibi de duruyor şimdilik bakalım.:hmm

Bu arada hediyeniz için de teşekkür ederim. sağolun.

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
rs232 işi epey yoruyor sonuçta çözümü olduktan sonra çok sıkıntı değil de. Evdeki pc de seri port yok anakart üzerinden kabloyla çekiyorum onda pek başarılı olamadık.

Youtube ve tangberg için next kanky yazılımı kullanıyorum ama onda da kumanda gözünü çözemedik işte. Çözülemeyecek gibi de duruyor şimdilik bakalım.:hmm

Bu arada hediyeniz için de teşekkür ederim. sağolun.
forma yeni katılan memoli usta, yazılm içinde sadece boot dosyası değiştirilirse ön panelin çalışacagını söyledi hayırlı olsun :clap

M memoli1478

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt