Kargo firmaları hakkında

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Hay allah ya bizi mi buldu bu iş
Bence şanslısınız, kargo firmasının teslim etmemesi daha iyi sizin için, 48" Vestel TV siparişi verdim hepsi burada denen firmadan, satıcı Gaziantep'te olduğu için yurt içi kargoya verildi. Sistemden kargo hareketlerini 3 lgun takip ettim ama nedense teslim şubesinden dağıtıma çıkmadı bir türlü, şubeye gittim arkadaş benim tv neden dağıtıma çıkmıyor dedim, kolisi ıslak gelmiş teslim edemeyiz dediler, bende satıcı ve alıcıya neden bilgi vermiyorsunuz deyip, satıcıya durumu anlattım, satıcı hemen başka bir ürün çıkardı ve bahse konu kargoyu geri çağırdı. 3gun sonra TV eve gelmiş ve eşim teslim almış, akşam eve geldim şeytan aç kurcala desende koliye dokunmadım. Servisi arayıp kurulum istedik, ertesi gün yine ben işte iken servis kurulum için gelmis, gelen arkadaş TV daha kurmadan bunun ekranda sıkıntı var gibi demiş ve fişe takınca ekranın kırık olduğunu fark etmişler, servis rapor tuttu TV hasarlı diye bu şekilde zar zor iade ettik TV yi. İnternetten gerek beyaz eşya gerekse TV alınır ama teslimatı kargo firmaları değil yetkili servisler yapmalı. Vestel ve Arçelik Beyaz eşyalarda durum böyle diye biliyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben çok küçük bi şehirde oturuyorum mağazalar arasında rekabet yok fiyatlar bu yüzden acayip uçuk beyaz eşya olsun kombi olsun tv olsun hep netten alırım bu sebeple. Düştüysek mağazaların eline yandık ki ne yandık.
Küçük yerlerde yaşayan, toprak zengini sonradan görmelerin açtığı beyaz eşya mağazalarından mandal dahi almam.

Var benim de bildiğim, sokakta konuşmasını görsen meczup zannedeceğin adam, atadan dededen kalan tarla toprak ile açtığı beyaz eşya mağazasında 1 liralık malı 2 ye satar, vadeli satarsa üstüne de farkını koyar, ama camiden çıkmaz, yeri gelince faiz haram der mübarek :kop

Neyse konu dağılmasın. Özetlemek gerekirse ''elinize ve aklınıza sağlık'' :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bence şanslısınız, kargo firmasının teslim etmemesi daha iyi sizin için, 48" Vestel TV siparişi verdim hepsi burada denen firmadan, satıcı Gaziantep'te olduğu için yurt içi kargoya verildi. Sistemden kargo hareketlerini 3 lgun takip ettim ama nedense teslim şubesinden dağıtıma çıkmadı bir türlü, şubeye gittim arkadaş benim tv neden dağıtıma çıkmıyor dedim, kolisi ıslak gelmiş teslim edemeyiz dediler, bende satıcı ve alıcıya neden bilgi vermiyorsunuz deyip, satıcıya durumu anlattım, satıcı hemen başka bir ürün çıkardı ve bahse konu kargoyu geri çağırdı. 3gun sonra TV eve gelmiş ve eşim teslim almış, akşam eve geldim şeytan aç kurcala desende koliye dokunmadım. Servisi arayıp kurulum istedik, ertesi gün yine ben işte iken servis kurulum için gelmis, gelen arkadaş TV daha kurmadan bunun ekranda sıkıntı var gibi demiş ve fişe takınca ekranın kırık olduğunu fark etmişler, servis rapor tuttu TV hasarlı diye bu şekilde zar zor iade ettik TV yi. İnternetten gerek beyaz eşya gerekse TV alınır ama teslimatı kargo firmaları değil yetkili servisler yapmalı. Vestel ve Arçelik Beyaz eşyalarda durum böyle diye biliyorum.

Çok güzel bir tespit

VESTEL in bu tarz uygulamalarını çok severim mesela.

A101 den malı satar, ürün 10-15 gün sonra tüketiciye servis tarafından teslim edilir.

Mallar fabrikadan bir kamyon ile çıkar ve bütün servisleri dolaşarak ürünleri indirir kapının önüne. Servis de kendisine teslim edilen ürünleri tek tek tüketicilere götürür.

Durum böyle olunca servis özen de gösteriyor zira kendi kötü taşıması nedeniyle kırılırsa kendisi uğraşacak eziyet çekecek o da biliyor.

yani taşın altında eli olanlar mutlaka daha dikkatli oluyor :ok

Hey gidi beeee, ne dağıtımlar yaptık böyle yıllarca :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Eyt olayı için yazacağım çok şey varda burası olmaz.
Yok abi biz de elimizden geldiğince yazmamayı tercih ediyoruz. Buranın ahengini seviyorum. Kimse ile siyasi görüşü doğrultusunda bir diyaloğum olsun da istemiyorum.

Değil mi sevgili Domestos Domestos :kiskis

Siyasi yazdığım tek platform Twitter. Orada da kaçak göçek yazmam abi Adım Soyadım yazar zaten.
Bazen düşünüyorum, orada da yazmanın bir anlamı yok mu acaba diye düşünmüyorum desem yalan olur.
Sanırım ben orayı biraz içimi boşaltma, kırılmasın diye kimseye söyleyemediklerimi orada rahatça yazıp stres atabilme mekânı olarak kullanıyorum :kiskis

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Büyük firmaların kargo şirketleriyle anlaşması bitmiş mesela hb kendi kargolarını kendi firması olan hepsijet getiriyor bana kargoyu getiren eleman öyle anllatı cunku sitemim vardı ayın 22 sinde aldıgı. Birkaç ürün de aralık 10 teslim gösteriyor arkadas durmu böyle izah etti

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Büyük firmaların kargo şirketleriyle anlaşması bitmiş mesela hb kendi kargolarını kendi firması olan hepsijet getiriyor bana kargoyu getiren eleman öyle anllatı cunku sitemim vardı ayın 22 sinde aldıgı. Birkaç ürün de aralık 10 teslim gösteriyor arkadas durmu böyle izah etti
Aslında kendi lojistik birimini kuruyor zaten büyük markalar ve işletmeler ancak kesinlikle yine de yetişemiyorlar.
Vestel bile Horoz faciasından bıktığı için kendi lojistik birimini kurdu mesela ama yine de yetmiyor, yetmiyor, yetmiyor :ok

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Yok abi biz de elimizden geldiğince yazmamayı tercih ediyoruz. Buranın ahengini seviyorum. Kimse ile siyasi görüşü doğrultusunda bir diyaloğum olsun da istemiyorum.

Değil mi sevgili Domestos Domestos :kiskis

Siyasi yazdığım tek platform Twitter. Orada da kaçak göçek yazmam abi Adım Soyadım yazar zaten.
Bazen düşünüyorum, orada da yazmanın bir anlamı yok mu acaba diye düşünmüyorum desem yalan olur.
Sanırım ben orayı biraz içimi boşaltma, kırılmasın diye kimseye söyleyemediklerimi orada rahatça yazıp stres atabilme mekânı olarak kullanıyorum :kiskis
Sen beni emekli olunca gör hocam... Neler yazacağım neler... :hihi

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,605

Doğru cevap bu zaten ?

İlave olarak kapalı kutu içeriğini göremedikleri için kutu içerisindeki eşya hasarlı veya kırık olduğu durumlarda tutanak tutulduğunda zararı kargo firmaları karşılamak zorunda kalıyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Doğru cevap bu zaten ?

İlave olarak kapalı kutu içeriğini göremedikleri için kutu içerisindeki eşya hasarlı veya kırık olduğu durumlarda tutanak tutulduğunda zararı kargo firmaları karşılamak zorunda kalıyor.
Çok çok özür dileyerek şunu yazmak istiyorum.

Tazmin etmek istemiyorlarsa İNSAN gibi taşısınlar.

O Hayvanca muameleleri gören hangi kutu sağlam kalsın ki?

17'' CRT monitörleri dahi karpuz tekniği ile kamyona yüklerlerdi, Bu gün aynı muameleyi LED TV lere yapıyorlar. 15 senede hiç bir şey düzelmez mi yahu?

Herkes işin kolayına kaçıyor. 20tl ye el kadar poşet taşısınlar, onların da istediği bu..

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,605
Çok çok özür dileyerek şunu yazmak istiyorum.

Tazmin etmek istemiyorlarsa İNSAN gibi taşısınlar.

O Hayvanca muameleleri gören hangi kutu sağlam kalsın ki?

17'' CRT monitörleri dahi karpuz tekniği ile kamyona yüklerlerdi, Bu gün aynı muameleyi LED TV lere yapıyorlar. 15 senede hiç bir şey düzelmez mi yahu?

Herkes işin kolayına kaçıyor. 20tl ye el kadar poşet taşısınlar, onların da istediği bu..

Ben henüz kargocuların hatasını yazmamıştım siz yazdınız. ? Yazdıklarım ard niyetli satıcıların kutu içerisine hasarlı ve kırık eşya katmaları idi. Kargocuların davranışları ve hataları da sizin yazdıklarınız.?

Geri
Üst Alt