Karantina Sürem Bitti İyileştim

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Sayın Aragorn konuda genel olarak kimseye bu şekilde bir tepki vermediniz mesajimda neden rahatsız oldunuz acaba gerçekten rahatsız olunacak bir bilgi vermişsem veya yanlış birşey demişsem sileyim mesajı ? :hmm
Herkese verdim, konu sahibine de, by Trol dostumuza da aynı tepkiyi verdim, fakat anlaşınca konu hakkında mesajları revize ettik, şu aşamada koca profesörlerin mutlaka kullanın dediği ilacı bir kişi bile birimizin yazısı yüzünden kullanmasa ve başına bir iş gelse büyük vebal olur. Görüşünüze saygı duyuyorum ancak çok kritik bir süreçteyiz, aşı ve ilaç konusunda çok dikkatli yorum yapmalıyız bence.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Herkese verdim, konu sahibine de, by Trol dostumuza da aynı tepkiyi verdim, fakat anlaşınca konu hakkında mesajları revize ettik, şu aşamada koca profesörlerin mutlaka kullanın dediği ilacı bir kişi bile birimizin yazısı yüzünden kullanmasa ve başına bir iş gelse büyük vebal olur. Görüşünüze saygı duyuyorum ancak çok kritik bir süreçteyiz, aşı ve ilaç konusunda çok dikkatli yorum yapmalıyız bence.
Katılıyorum elimizdeki en garanti ilaçlar antiviraller zaten (yığma doz 6 ya da 8 tane verilen) bu ilaçlar virüs vücuda yayılmadan alınırsa etkili sadece. Yayılmasını ve kanda taşınmasını yavaşlatıyor o yüzden ağırlaştıktan sonra pek de fayda etmez. Zaten zor buluyor ilaçlar, eğer içmek istemeyen varsa tedaviyi reddetsin ama yok etkili değil, yok zararlı gibi arkası boş söylemler benim görüşümce toplum sağlığına zararlıdır. Hep konuşulan ilaç verildikten sonra öldü olayına bir antitez sunmak istiyorum. Korona müdahale edilmezse 2-3 gün içinde öldürebilen bir hastalık. İlaç başlanmasında geç kalındıysa ya da istenilen kadar etkili olmadıysa ilaç, hastanın hızlı bir şekilde ölmesine engel olunamıyor maalesef. Sürekli gelen kalp krizi haberleri de yine hastalık kanı koyulaştırdığı için. Kan sulandırıcıları da bunun için yazıyorlar. Kimse kafasına göre tedavi yazamaz zaten her ilde uygulanan benzer şeyler. Bir doktor mezun olmak için 6-7 sene gece gündüz çalışıyor birde asistanlık aşmasını geçiyor yaptıkları tedavilerin bir mantığı var. Eğer yakalandığınızı anlarsanız en kısa sürede tedaviye başlamaya çalışın. Filyasyon ekipleri zamanında ilaçlarınızı getirmezse peşine düşün. Ve eğer ilaçları istemiyorsanız söyleyin tedaviyi reddedin, yeni moda zorlukla bulunan ilacı alıp pencereden atmak, çöpe dökmekmiş yazık günah kullanmak isteyen birine ilaç bulunmazsa ne olacak? Bir de zamanında tedaviyi yapmayıp sonra durumunuz kötüleşip durursa doktoru tıpı suçlamayın. Virüs tedavisinde en önemli etkenlerden biri de zaman. Nasıl kuduz aşısı zamanında yapılmazsa öleceğiniz gibi bunda da tedavisi zamanında yapılmazsa akciğer, kalp hasarı ile ömrünüzün sonuna kadar yaşarsınız. Kalp hasarı kalıcıdır bu arada, akciğer hasarı ise bazen iyileşir ancak iyileşmesi en az 6 ay genelde daha uzun sürer. Zatüre geçirmek, yoğun bakımda respiratöre bağlanmak ayağa kalkdıktan sonra etkileri sizi bırakmayacak bir şey.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Özet olarak ağırlaştıktan sonra antibiyotik gibi virüsü yok edip sizi ayağa kaldıracak bir ilaç yok. O noktaya gelirseniz ölme riskiniz var demektir. Hastalığı olabildiğince hafif atlatmaya çalışmak gerek. Normal grip bile ağır geçirilirse kalp hasarına sebep olabiliyor, bu virüste bu oran yüksek.

Son düzenleme:
Helenmirren Çevrimdışı

Helenmirren 

Tester
Aktif Üye
7 Ocak 2018
471
Burada yanlış anlaşılan hususlar var ben kimseye ilaç kullanmayın demedim sadece düşüncelerimi belirttim ilaç kullanmak isteyen buyursun kullansın iğneleyici tavrınızdan vazgeçin burada en başından beri bir aile olma çabasındayız bu tutumunuz hoş değil Aragorn Aragorn
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Keza hiç bir kronik hastalığım yok aynı zamanda çok fazla dikkat ettim gerek solunumuma gerek hastalığın gidişatına gerekse doktorumu arayıp hastalık ile ilgili rapor verdim onun nezninde bu şekilde bir iyileşme varsa kullanmayın dedi kendisi yani içeriği tam bilmeyip konuyu yanlış iredeleyip sert tutumunuzu başka konulara saklayın.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Burada yanlış anlaşılan hususlar var ben kimseye ilaç kullanmayın demedim sadece düşüncelerimi belirttim ilaç kullanmak isteyen buyursun kullansın iğneleyici tavrınızdan vazgeçin burada en başından beri bir aile olma çabasındayız bu tutumunuz hoş değil Aragorn Aragorn
Kimseyi iğnelemiyorum o nereden çıktı, ilaç kullanma gereği duymadım dediniz ben ve birkaç arkadaşımız da çok şükür bir şey olmamış keşke kullansanız daha iyi olurdu dedik. Gerçek şu ki sıradan günlerde değiliz, düşüncelerimiz sonucu başka hayatlar zarar görebilir. Size tekrar geçmiş olsun diyorum.

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Görüşüne saygı duyuyorum demek istediğini çok iyi anladım ama ilaç konusunda durum tam olarak anlattığım gibi doktorların bizzat ağızlarından dinlediğim cümleleri kendi gözümden aktarmaya çalıştım. Bu konuda sağlık sektöründe fikir ayrılıkları çok fazla var. Doktorlar içerisindede zıt yorumlar mevcut hemşireler içerisindede eczacılar içerisindede zıt yorumlar mevcut hangisini dinlersen ona ikna olursun çünkü bilgilerine uzmanliklarina göre ayrı ayrı değerlendiriyorlar konuyu. Hatta bu görüş ayrılıkları aşı konusunda da şuan devam ediyor.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Görüşüne saygı duyuyorum demek istediğini çok iyi anladım ama ilaç konusunda durum tam olarak anlattığım gibi doktorların bizzat ağızlarından dinlediğim cümleleri kendi gözümden aktarmaya çalıştım. Bu konuda sağlık sektöründe fikir ayrılıkları çok fazla var. Doktorlar içerisindede zıt yorumlar mevcut hemşireler içerisindede eczacılar içerisindede zıt yorumlar mevcut hangisini dinlersen ona ikna olursun çünkü bilgilerine uzmanliklarina göre ayrı ayrı değerlendiriyorlar konuyu. Hatta bu görüş ayrılıkları aşı konusunda da şuan devam ediyor.
Paylaştığım kişi bu konuda çok önemli bir otorite, senin dediklerine de saygım var ancak dediğim gibi tereddüt olması durumunda yorum yapmamak en sağlıklı olan bana göre, favicovir antiviral bir ilaç ve sadece başta kullanılırsa hastalığın hızını ve gücünü azaltıyor, gemi kaçtıktan sonra yaşanan komplikasyonlar ilaca bağlanıyor ama bu her zaman doğru olmayabilir.

Geri
Üst Alt