Karantina Sürem Bitti İyileştim

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
Geçmiş olsun.
Çember artik iyice daraldı kaçacak yerde yok heryer kıpkırmızı.

Çevremdekiler 20gündür birbir yakalamaya başladı.

Çok şükür suan birseyim yok lakin 3 ay önce bel boşluğum anlamsız şekilde
3-4 gün rahat vermecek derecede ağrıdı
Ağrı eşiğim yüksek olduğu için (boyun düzleşmesi nedeniyle) pek tınlamadım

Yakalanan arkadaşlardada ayni bölgede ayri olduğu öğrenince acaba dedim.

Ateş,halsizlik,tat alamama vb hiçbir belirtim olmadi.
Aynı şekilde oğlumda da bel ağrısı oldu, bu şekilde mi atlattı herhalde diyoruz ama bizlere bulaşmaz mıydı? Sorusu aklımıza geliyor.

* * *

Annemde kronik şeker kalp damar tansiyon rahatsızlıkları var ve 10 gün yoğun bakımdan döndü geldi yaş yetmiş, babam 75 yaşında ve ateş ile atlattı çok şükür... Yeğenim de diyor ki, o kadar sarımsak ve soğanın bi faydası olmalıydı zaten... :sirit

Evdeki soğan sarımsak tüketimi çok fazla çünkü.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ölümler ilaçlı ilacsiz elbet oluyor, öyle bir iki örnekle kafamıza göre bence iş yapmamalı.
yok dayım şöyle dedi yok hekim böyle dedi pek takmıyorum. Daha şimdi yapıştırdım 8i
Aile hekimim de sağlık birimi de bir yan etki görürseniz muhakak haber verin diyor buna göre ilaç değişimi yapılıyor

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,456
Ölümler ilaçlı ilacsiz elbet oluyor, öyle bir iki örnekle kafamıza göre bence iş yapmamalı.
yok dayım şöyle dedi yok hekim böyle dedi pek takmıyorum. Daha şimdi yapıştırdım 8i
Aile hekimim de sağlık birimi de bir yan etki görürseniz muhakak haber verin diyor buna göre ilaç değişimi yapılıyor
Zaten kesin bir ilacı yok bu nedenle her kesin kafası karışıyor. Verilen ilaçların gerçekten faydası oluyor mu? İşin bir de bu kısmı var.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Zaten kesin bir ilacı yok bu nedenle her kesin kafası karışıyor. Verilen ilaçların gerçekten faydası oluyor mu? İşin bir de bu kısmı var.
Hocam verilen ilaçlar antiviral. İşlevi virüsün kanda taşınmasını ve başka bölgeleri enfekte etmesini engellemek. Bir nevi yavaşlatıcı gibi. Ne kadar erken alınırsa o kadar iyi. Daha önce defalarca yazdım, virüs aktive olup çoğaldıktan sonra antibiyotik gibi etki edecek bir ilaç bulamadı tıp. Hiçbir virüs için yok böyle bir ilaç. İlacı almamak almaktan daha tehlikeli benim görüşümce çünkü bağışıklık sisteminizi çok çabuk çökertiyor hastalık. Dün medyada verilen ilaçlardan sonra korona yı atlatıp kalpten ölüyor insanlar diye haberler gördüm. Ancak hiç kimse de demiyor ki kaç aydır bütün araştırmacılar yakalananların çok büyük kısmında kalıcı kalp hasarı bırakıyor diye bas bas bağırıyor. Olay yakalanıp atlatmakta da değil. Akciğer ve kalp hasarı maalesef kalıcı oluyor. Yakalanılsa bile ağır veya hafif atlatmak fark ediyor. Antiviral ilaçların amacı da bu hafif atlatmayı sağlamak.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Birde küçük bilgi ekleyeyim kanı seyrelten ilaçlar özellikle veriliyor. Kalp hasarının bir sebebi de kanın pıhtılaşma dengesini bozuyor virüs. Çok koyulaşıyor kan ve kalp pompalamakta zorlanıyor. Kalp krizinden ölümler virüs bu şekilde kalplerini etkilediği için oluyor.

Çok fazla kanı sulandırdığını okudum ve yan etkileri arasında baya bir olumsuzluk vardı bir de geçen bi habere denk geldim kadın pozitif olduğu 3 gününde kalp krizinden ölmüş yani bu şekilde çok haber ve olumsuz bilgi var bu yüzden kullanmadım

Test yaptırmakta fayda var bazı kişilerde hiç semptom olmuyor
Hocam ucuz atlatmışsınız geçmiş olsun, bünyeniz güçlü demek ki. İlaç almamak riskli, ağır geçirirseniz kalp sıkıntıları ileride baş gösterebilir.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,877
Aynı şekilde oğlumda da bel ağrısı oldu, bu şekilde mi atlattı herhalde diyoruz ama bizlere bulaşmaz mıydı? Sorusu aklımıza geliyor.

* * *

Annemde kronik şeker kalp damar tansiyon rahatsızlıkları var ve 10 gün yoğun bakımdan döndü geldi yaş yetmiş, babam 75 yaşında ve ateş ile atlattı çok şükür... Yeğenim de diyor ki, o kadar sarımsak ve soğanın bi faydası olmalıydı zaten... :sirit

Evdeki soğan sarımsak tüketimi çok fazla çünkü.
Otururken veya yatarken belim fena şekilde ağrıdı. (iş yerim açık alan) acaba terleyip rüzgara mı kaldım diye aklıma gelmişti.

Hafta içi antikor testi yaptırayım bakalım ne çıkacak.

Son düzenleme:
Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
İlaç konusu doktorların insiyatifine kalmış bir durum. Kimisi hasta ağır değilse kesinlikle ilaç vermiyor ve önermiyorda kimiside pozitif sonucu gördüğü gibi hemen ilaçlara başlamasını istiyor. İlaç kullanmalımı yoksa kullanmamalımı bu konuda herkesin kafası karışık ama sonuç olarak ilaç sadece alternatif tedavi yöntemi yani kesin tedavi değil. Şahsi görüşümü söylemem gerekirse ben iki yöntemle de bu hastalığı atlatan bir çok kişi tanıyorum. Bu kişilerin normal hayatlarında önemli kronik sorunları yok yada hiç sorunları yok sağlıklı kişiler. Asıl mesele bu kişilerin arasında ki şikayetler ve hastalığı atlatma şekilleri neredeyse birebir aynı yani ilacın bu kişilere artısı olmadı. Ben bu hastalığa yakalanmış olsaydım virüs ciğerime inmedigi sürece ve aşırı ağır hâle gelmeden kesinlikle ilaç kullanmazdım. Şunu düşünebilirsiniz ilaç kullanmazsam virüs ciğerime inmez mi? Bu konudada kesin olmamakla beraber şahsi görüşüm ve çevremdeki tecrübelerime göre bunun ilaç ile alakası yok ne ile alakası var oda net değil. Bana sen kimsin de bu kadar şeyi anlatabiliyorsun derseniz ben hastanede çalışan bir işçiyim her gün hastalığın içinde çalışıyorum ve durumlar maalesef hiç iç açıcı değil. Bu anlattıklarım kendi şahsi görüşlerim sizlere ilaç kullanın yada kullanmayın diyecek kadar bir sıfatım yok sadece şahit olduğum tecrübelerimi aktarmak istedim. Sağlıcakla kalın ?‍♂️

Son düzenleme:
Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
İlaç konusu doktorların insiyatifine kalmış bir durum. Kimisi hasta ağır değilse kesinlikle ilaç vermiyor ve önermiyorda kimiside pozitif sonucu gördüğü gibi hemen ilaçlara başlamasını istiyor. İlaç kullanmalımı yoksa kullanmamalımı bu konuda herkesin kafası karışık ama sonuç olarak ilaç sadece alternatif tedavi yöntemi yani kesin tedavi değil. Şahsi görüşümü söylemem gerekirse ben iki yöntemle de bu hastalığı atlatan bir çok kişi tanıyorum. Bu kişilerin önemli kronik sorunları yok yada hiç sorunları yok sağlıklı kişiler. Asıl mesele bu kişilerin arasında ki şikayetler ve hastalığı atlatma şekilleri neredeyse birebir aynı yani ilacın bu kişilere artısı olmadı. Ben bu hastalığa yakalanmış olsaydım virüs ciğerime inmedigi sürece ve aşırı ağır hâle gelmeden kesinlikle ilaç kullanmazdım. Şunu düşünebilirsiniz ilaç kullanmazsam virüs ciğerime inmez mi? Bu konudada kesin olmamakla beraber şahsi görüşüm ve çevremdeki tecrübelerime göre bunun ilaç ile alakası yok ne ile alakası var oda net değil. Bana sen kimsin de bu kadar şeyi anlatabiliyorsun derseniz ben hastanede çalışan bir işçiyim her gün hastalığın içinde çalışıyorum ve durumlar maalesef hiç iç açıcı değil. Bu anlattıklarım kendi şahsi görüşlerim sizlere ilaç kullanın yada kullanmayın diyecek kadar bir sıfatım yok sadece şahit olduğum tecrübelerimi aktarmak istedim. Sağlıcakla kalın ?‍♂️
Konu içindeki mesaj 'Karantina Sürem Bitti İyileştim' Karantina Sürem Bitti İyileştim

Geri
Üst Alt