Kanal İstanbul Projesi

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,138
Kaynak Anadolu Ajansi.

İstanbul ve Çanakkale boğazlarından yıllara göre geçen gemi sayısı

2007'de 106 bin 519
2008'de 103 bin 374
2009'da 100 bin 875
2010'da 97 bin 557
2011'de 95 bin 177
2012'de 92 bin 942
2013'te 90 bin 421
2014'te 89 bin 111
2015'te 86 bin 774
2016'da 86 bin 588
2017'de 87 bin 583

bu rakamlar istanbul ve canakkalenin toplamidir.
Yillar gore sayilarin kademeli şekilde dustugu gorulmekte.

Nedeni ise yapilan,yapimi devam devam eden petrol,dogazl gaz boru hatlari

kanalin tehlikeli madde tasiyan gemı gecisi icin yapıldığı dusunuldugunde.

5-10 yil sonra kac gemi gecer hesabini siz yapin.
Gemi sayısı azalmasına rağmen eğer bulunabilinirse taşınanların ağırlığının arttığını göreceğiz. Yani gelişen teknoloji ile beraber gemi sayısı düşüyor ama daha fazla şey taşınıyor.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Faizsiz yolu yokmu
Faiz batırıyor.
Borç çektim çalışırken ödeyecektim.
Hiç hesapta olmadan işsizlik vurdu.
Faiz olmaz bunun dışında yol yokmu?
o zaman devlette faiz almasın.Daha bügün arkadaş gitti öğrenciyken aldığın kyk kredisini ödemeye 2 yıldır işsizdi faizle aldığı paranın % 20 fazlasınk vereceğim diyordu birikmiş faizlerle?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yaptığın davranışın ayıptır.
Konuyu başka yere çekmeyi bırakırmısın.
abicim sende o zaman partizanlık yapma bir kerede kendi düşüncelerini söyle belli ki ikdidar görüşlü bir ailede yetişmişsin dedenin babanın düşüncelerini yer etmişsin kendine.Yaş kaç diyorum söylemiyorsun bak büyüdün artık.Bu ülke de seninde söz hakkın var.Eleştirmek en doğal hakkın.Ama bir iktidarı , yönetimi herşeyde haklk bulamazsın.Bak anne baba tarafım ve eşimin de komple sülalesi koyu chp li iken ben her olumsuzlukta dile getirdim hala söylerim böyle böyle diye.Kanala dönecek olursak bunu iktidar istiyor halk değil , İstanbul lular değil.Bende diyorum yapsınlar bir oylama adil şekilde ülke , İstanbul lular istiyorsa yapılır.Ama gerçek anlamda halk bilgilendirilir ,gerçek raporlar gösterilir halk seçer .

Son düzenleme:
teraspy Çevrimiçi

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,330
64
Bence süper proje, hatta bu işlemi KKTCyi Güzelyurt'tan -Mağusa'ya kadar rumlardan ayırmak içinde yapılmalı ,çıkan topraklarıda marmaraya değilde,KKTC burnuna dökülmeli,oradaki toprak yüzölçümümüz daha büyük yapılmalı :)

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Bence süper proje, hatta bu işlemi KKTCyi Güzelyurt'tan -Mağusa'ya kadar rumlardan ayırmak içinde yapılmalı ,çıkan topraklarıda marmaraya değilde,KKTC burnuna dökülmeli,oradaki toprak yüzölçümümüz daha büyük yapılmalı :)
Emmi ne acıdır ki Kıbrıs vatandaşları, Kıbrıs Rum Kesimi ve İngiliz vatandaşlarını Türkiye vatandaşlarından daha çok seviyor ise beğeniyor, bizleri ise hakir görüyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Gemici değilim ama denizcilik lisesinde okumuş biri olarak kanalın mantıksız olduğunu daha proje ilan edildiği zamanda söylemiştim.
Bir de tüm bunların üzerine açıklanan raporlar eklenince, iyice mantıksız olduğu fikrine vardım.

Bu konuda bence, kiminiz sevmeyebilir ama, Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarını izlemek yeterli olacaktır diye düşünüyorum çünkü raporlardan bahsediyor. :bilmiyom
YouTube'da 1 buçuk saatlik videosu mevcut.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
adamlar 3 boyutlu, yerleşim planlı, otoyol ve köprülerden garanti geçecek araç sayılarına dair örneklemeler sunan reklamı çekmiş, pazarlama başlamış bile !

Bunu izleyen yönetim kurulu (!) da diyodur ki,
- baksana şu araç sayısına, vızır vızır maşallah ! Mühendislere seslenip; projeye 8-10 köprü daha ekleyin ! derler muhtemelen. Ülkenin futbol takımı videodan topçu alıyo da, ülkenin yönetimi mi videodan köprü çıkarmasın ?!?!!!??!

Yakında il il satılırız. Düşünsenize,

- Evet, Malatya 'yı satıyoruz ! Açılış fiyatı 3 milyar dolar, var mı arttıran ?
- (Araplar) - Ayvaaa !!
- Ayva değil, kayısı bura !! =D

Mahzuni Şerif 'in şu dizeleri ile konuyu kapatayım;

Parsel Parsel Eylemişler Dünyayı
(Satılacak yerleri kalem kalem tespit ediyorlar)

Bir Dikili Taştan Gayrı Nem Kaldı
(Bana bu tespitten anca bi mezar yeri düşüyor, o da anca !)

Dost Köyünden Ayağımı Kestiler
(İl il bütün harita satıldı, satılıyor !)

Bir Akılsız Baştan Gayrı Nem Kaldı
(Nohuttu, bulgurdu, kömürdü... yardımı alıpta bana laf atana halaa doğruyu gösteremiyorum !)

Son düzenleme:
muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Asgari ücretliye emekliye eytlilere oara bulamazlar ama kendileri gibi boş ve zararlı projeye para bulurlar maalesef. Olan çavuşesku nun sarayı gibi olacak. Bu zatı muhterem inşaatı başlatacak sonra hükümet değişecek gelen garipte yapımına devam edecek. Ülkenin bilim adamları kafası çalışan adamları yapmayın hem memlekete hem istanbula hemde montroye zarar verirsiniz diyorlar ama her zaman ki gibi kafalarına göre buna da paylaşılacak. Adam montrönün ne olduğunu bilmiyor türkiyeye ne yararı var ne zararı var diye konuşma yapıyorsa diyecek pek bir şeyde yok. Yapacak şirketin arazi kapmaya çalışan soysuz arapların ve her zaman ki gibi baştakinin cebi dolacak. Bu konunun siyasete değmemesi imkansız

K Çevrimdışı

Kaptan

Yeni Üye
27 Ara 2019
11
52
Proje iyidir kotudur bilemem, cok yonlu dusunmek gerek. Getirisini götürüsünu iyi hesap etmek gerek. Ulkenin ve dünyanın içinde bulunduğu ekonomik krizi düşünürsek bu kadar paranın riske edilmesi hic dogru görünmüyor.

Ama bildiğim birşey var; Tarım bu ülkenin geçmişi, geleceği de olmalı..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt