Kaç üyemizin dslr ya da aynasız fotoğraf makinesi var

Dslr ya da aynasız fotoğraf makineniz var mı?

• EVET

Oy: 17 50.0%
  • HAYIR

Oy: 17 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    34
Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Oy vermekle beraber bu işe meraklı gönül vermiş evet diyen dostlarım elinizdeki donanımı da yazarsanız sevinirim.
Ben de 10 yıllık emektarım Canon 600 d, 18-55 is II ve 50 mm 1.8 var, maalesef zamanında gerekli yatırımı yapmadığım için yenilemek ya da lens sayısını arttırmak bu aralar pek mümkün gözükmüyor sanırım.

ALwuhusH Çevrimdışı

ALwuhusH

Aktif Üye
12 Ağu 2020
268
images5ea4ee2ea6707e85.jpg

25 yıldir evimize fotoğraf makinesi bile girmeyen Benim sıfat-ı-eşgal-ül teşkal-ül meşgal ...

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Bu arada diyafram ayarının düşük olmasının ne derece etken olduğunu dün iyice öğrendim.
Acil olmasa da bana f2.0 bir lens sanırım zamanı gelince bakacağız :)
Bu aralar kurdan dolayı çok yüksek hocam şahsi tavsiyem en az 1 yıl kadar kit lensle idare edebilirsen sonrası için ihtiyacını su gibi hissedersen dolarda düşerse Allah büyük :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu aralar kurdan dolayı çok yüksek hocam şahsi tavsiyem en az 1 yıl kadar kit lensle idare edebilirsen sonrası için ihtiyacını su gibi hissedersen dolarda düşerse Allah büyük :)
Aman hocam makineyi alabilmem ne kadar zaman sürdü, 22mm f2 lens benim makineden daha pahalı bu gün o nedenle zaten bir gün bir rüya gerçekleşir, başımızdaki şu DERT defolup gider de Ülkemizde hayat normale dönerse işte o zaman :kiskis

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Bende bu hobiye 1000d ile başlamıştım, sonradan satıp 80d üzerinde 18-135 kit lensle devam etmiştim,yanında Younnuo 50mm 1,8 lens var. Eskisi kadar aktif değildim ama birkaç aydır güzel manzara kolluyorum. Yakında paylaşımlarımızı yaparız hep beraber inşallah :)

Aman hocam makineyi alabilmem ne kadar zaman sürdü, 22mm f2 lens benim makineden daha pahalı bu gün o nedenle zaten bir gün bir rüya gerçekleşir, başımızdaki şu DERT defolup gider de Ülkemizde hayat normale dönerse işte o zaman :kiskis
Kesinlikle hocam acele etmemek lazım bende 10-18 yada 10-22 kolluyorum ama sadece bakmak bizimkisi. Beklemedeyim :)

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Bende bu hobiye 1000d ile başlamıştım, sonradan satıp 80d üzerinde 18-135 kit lensle devam etmiştim,yanında Younnuo 50mm 1,8 lens var. Eskisi kadar aktif değildim ama birkaç aydır güzel manzara kolluyorum. Yakında paylaşımlarımızı yaparız hep beraber inşallah :)

Kesinlikle hocam acele etmemek lazım bende 10-18 yada 10-22 kolluyorum ama sadece bakmak bizimkisi. Beklemedeyim :)
10-18 efsane bir lens ve çıktığında sadece 800 liraydı ? almadım, tamron 70-300 vc usd 800 liraydı almadım ve bende sizin gibi git gide uzaklaştım şu an makine yanımda bile değil ama bakalım Adem hocamın heyecanı bizi yeniden canlandırır belki

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt