Kablo TV Conax Modül

K Çevrimdışı

kenan

Yeni Üye
3 Nis 2018
47
37
Deimos Deimos

regal 4k tvde kullanmak üzere smit conax modül kullanan varmı malum türksat satışı bıraktı kiralama yapmak yerine satın almak istiyorum

birde technisat var aralarında 25-tl fark var

sizin önereceğiniz marka model var mı?

kanal geçişi en hızlı hangisi tavsiyelerinizi bekliyorum.

vestel regal vb. tvlerde fazla altyazı dil olan kanallarda ses dilini değiştirdiğimizde bu ayarı kaydediyor mu acaba tvyi fişten çekince varsayılan ayara mı dönüyor.

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
Turksat karta kilitleme yapiyor.
O turksattan almak istemiyorum oyuzden

Mesaj takip.

H Çevrimdışı

hasan35 

Aktif Üye
28 Ağu 2017
157
selm kablo tv yi mutant hd 51 4k cihazda izliyorum çift tunerli diğeri turksata bağlı bu cihazda kablo tv için modül gerek yok modül gömülü enigma 2 yazılımı var çok hızlı ve stabil ben ikinci el 700 almıştım modul almaktan ziyade butcenızıde zorlamıyorsa bu cihazı alabilrsiniz

K Çevrimdışı

kenan

Yeni Üye
3 Nis 2018
47
37
modül kullanan arkadaşlardan yorumlarınız bekliyorum.

modülü 64-tl civarı bir fiyata mal edeceğim için 4k bir cihaza ekstra o kadar masraf yapmam zaten trt4k ve funbox uhd harici 4k kanalda yok

televizyondan memnunum çok şükür

Gök Kurt Çevrimdışı

Gök Kurt 

Aktif Üye
9 Eki 2018
129
Deimos Deimos

regal 4k tvde kullanmak üzere smit conax modül kullanan varmı malum türksat satışı bıraktı kiralama yapmak yerine satın almak istiyorum

birde technisat var aralarında 25-tl fark var

sizin önereceğiniz marka model var mı?

kanal geçişi en hızlı hangisi tavsiyelerinizi bekliyorum.

vestel regal vb. tvlerde fazla altyazı dil olan kanallarda ses dilini değiştirdiğimizde bu ayarı kaydediyor mu acaba tvyi fişten çekince varsayılan ayara mı dönüyor.
Ben kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım. Türksat tan 24*4 taksit ile aldım. Hiçbir sorun yaşamadım.

K Çevrimdışı

kenan

Yeni Üye
3 Nis 2018
47
37
smit marka modül sipariş vereceğim galiba

smit kullanan varmı dark ve multivizyon olarak iki ayrı toptancı smit marka getirip satıyor.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,331
39
Konuyu hortlatıcam ama yeni bir konu açıp ekstradan alan işgal etmeyeyim dedim.

Bende kablonet üyeliği var. Kablo TV olarak da Neta HD 8970 vermişler. Bu cihazdan çok memnun değiliz. Kumandasının hassasiyeti oldukça kötü. Kumanda hassasiyeti çok önemli değil ama başka ciddi sorunlar var.

- Uydu alıcıyı kumandadan kapattığınızda (bekleme moduna aldığınızda) ertesi gün veya uzun süre bekleme modunda kalırsa tekrar açılmıyor. Ya adaptörünü çıkarıp takacaksınız ya da kutunun üzerindeki güç tuşuna basacaksınız. Fakat adaptörü çıkarıp takmanız da her zaman işe yaramıyor. Kumandadan açmaya kalktığınızda uydu açılmıyor, kırmızı sinyal yeşile dönmüyor. Kutunun üzerinden cihazı aktif hale getirirseniz, kumanda çalışmaya başlıyor. İlk başlarda kumandanın pilinden kaynaklandığını düşündüm ama sorun çözülmedi.

- Kablo tv alıcısına taktığımız koaksiyel kablo başka uydu alıcıda çalışmaz değil mi ? Bunun için combiner ve splitter mı kullanmam gerekiyor ? Yani Neta 8970'e takılı olan kabloyu (lnb kablosu mu koaksiyel kablo mu her neyse) çıkarıp tv'nin dahili uydu girişine veya digiturk kutusuna takarsam görüntü alamam değil mi ? Ne önerirsiniz bu konuda ?

- Son olarak Conax modül tavsiye eder misiniz ? TRT 4K izlemek istiyorum fakat kablo tv'de yok.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
türksat merkezi santralden Kombiner ve sipliter kullanarak aynı kablo ile türksat yayını alabilirsiniz

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64

Bende kablonet üyeliği var. Kablo TV olarak da Neta HD 8970 vermişler. Bu cihazdan çok memnun değiliz. Kumandasının hassasiyeti oldukça kötü. Kumanda hassasiyeti çok önemli değil ama başka ciddi sorunlar var.

1 - Uydu alıcıyı kumandadan kapattığınızda (bekleme moduna aldığınızda) ertesi gün veya uzun süre bekleme modunda kalırsa tekrar açılmıyor. Ya adaptörünü çıkarıp takacaksınız ya da kutunun üzerindeki güç tuşuna basacaksınız. Fakat adaptörü çıkarıp takmanız da her zaman işe yaramıyor. Kumandadan açmaya kalktığınızda uydu açılmıyor, kırmızı sinyal yeşile dönmüyor. Kutunun üzerinden cihazı aktif hale getirirseniz, kumanda çalışmaya başlıyor. İlk başlarda kumandanın pilinden kaynaklandığını düşündüm ama sorun çözülmedi.

2 - Kablo tv alıcısına taktığımız koaksiyel kablo başka uydu alıcıda çalışmaz değil mi ? Bunun için combiner ve splitter mı kullanmam gerekiyor ? Yani Neta 8970'e takılı olan kabloyu (lnb kablosu mu koaksiyel kablo mu her neyse) çıkarıp tv'nin dahili uydu girişine veya digiturk kutusuna takarsam görüntü alamam değil mi ? Ne önerirsiniz bu konuda ?

3 - Son olarak Conax modül tavsiye eder misiniz ? TRT 4K izlemek istiyorum fakat kablo tv'de yok.
1- Cihazda sorun var,değişmeli
2- Çalışmaz, ve anlattığın yöntemle görüntü alamazsın.Ancak bi "kablo alıcı" ya splitter ile takılabilir ,lnb girişli alıcıda olmaz.Veya tvde lnb girişine değil de normal bizim "çatı anteni" dediğimiz girişe takıp,kanal aratırken de ona göre aratman lazım ,tabii sadece S kanallarındaki yayınları şifresiz alırsın,diğerleri için modül+kart olmalı tvde takılı.
3- Şiddetle tavsiye ederim,büyük kolaylık ,hatta elindeki neta'yı modül olarak değiştir,Tv neydi bu arada unuttum ,tv kullanım klavuzuna göre de kablotv kanal arattır,olsun bitsin(bizdeki adı "sayısal anten") :ok

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44

- Uydu alıcıyı kumandadan kapattığınızda (bekleme moduna aldığınızda) ertesi gün veya uzun süre bekleme modunda kalırsa tekrar açılmıyor. Ya adaptörünü çıkarıp takacaksınız ya da kutunun üzerindeki güç tuşuna basacaksınız. Fakat adaptörü çıkarıp takmanız da her zaman işe yaramıyor. Kumandadan açmaya kalktığınızda uydu açılmıyor, kırmızı sinyal yeşile dönmüyor. Kutunun üzerinden cihazı aktif hale getirirseniz, kumanda çalışmaya başlıyor. İlk başlarda kumandanın pilinden kaynaklandığını düşündüm ama sorun çözülmedi.

- Kablo tv alıcısına taktığımız koaksiyel kablo başka uydu alıcıda çalışmaz değil mi ? Bunun için combiner ve splitter mı kullanmam gerekiyor ? Yani Neta 8970'e takılı olan kabloyu (lnb kablosu mu koaksiyel kablo mu her neyse) çıkarıp tv'nin dahili uydu girişine veya digiturk kutusuna takarsam görüntü alamam değil mi ? Ne önerirsiniz bu konuda ?

- Son olarak Conax modül tavsiye eder misiniz ? TRT 4K izlemek istiyorum fakat kablo tv'de yok.
Neta HD 8970'de bir sıkıntı olduğu aşikar. Onun değişmesi gerekli.

Kartı normal bir uydu alıcısına takmanızda işe yaramayacaktır çünkü uydu alıcılar LNB'den sinyal alırken, sizin ihtiyacınız olan kablolu yayın alması.

Modül büyük rahatlık. Kesinlikle tavsiye ederim. Yaklaşık 2017 yılından beri modül kullanıyorum.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,331
39
teraspy teraspy, A aeronics, TEKNOwest TEKNOwest, Teşekkür ederim hepinize.
Kablonet teknik servisindeki arkadaş ile samimi olduk biraz :) O da bana ''Abi hiç uğraşma, Conax modüle geçelim hem kutu derdi ortadan kalkar hem de görüntü daha kaliteli olur'' dedi. Siz de Conax önerdiğiniz için direkt kablonet'i arayıp istekte bulunuyorum o zaman.

Conax modül üzerinden digiturk maç yayını izlenebiliyor mu ? Digiturk aboneliğimi kapatmayıp buradan izleyebilir miyim ?

teraspy teraspy, TV'min modelini nasıl unutursun Emmi, 55XH9077 :) Conax modülünün yuvasını kapaklı yapmışlar, ilk baktığımda yok diye sövmüştüm ama :)
X900H.jpg

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
en az 10 yıl dsmart modül kullandım modül özgürlüktür istediğin cihazda veya tvde kullan.(modül yuvalı tv ve uydu alıcılarında)doğru tercih.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Conax modül üzerinden digiturk maç yayını izlenebiliyor mu ? Digiturk aboneliğimi kapatmayıp buradan izleyebilir miyim ?

teraspy teraspy, TV'min modelini nasıl unutursun Emmi, 55XH9077 :) Conax modülünün yuvasını kapaklı yapmışlar, ilk baktığımda yok diye sövmüştüm ama :)
Ohooo,ben ne yemeği yedik diye hanıma soruyorum :kiskis
Conax ile DT izleyemezsin tabii,unutmadı isem DT irdeto ,ikisi farklı sistemdir :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt