Kablo TV Conax Modül

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Bende 5 sen kullandım, tesadüfe bak. Time bomb olsa gerek :kiskis ben böyle şeylere inanırım. Bir yazılım atar uçurur donanımı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
O yüzden gülmedim yahu :kiskis bugüne kadar durmana gülüyorum, görmedinmi benim mesajı önceden hehehe.
Benim videoda anlattığım gibi kanal yedeğinide alabilirsin rahatlıkla. Tek eksi tarafı arasıra uyarı penceresi çıkarır, onu da takma. Yalnız Artık kartları eşleştiriyorlar modül ile. Almaya gittiğinde Kart numarasınıda al yanına. Piyasadan alırsan takıp kullanabilirsin eşleştirmeye gerek kalmıyor.

Modül takıldı ekranı mı geliyor sürekli? :hihi

K Çevrimdışı

Kashmir

Aktif Üye
23 May 2018
69
44
Buna geçsek TRT 4K olmayacak dimi yine
Bi de conax modülü jvc tv ye diğer eski kutuyu da başka tv de kullanabilirmiyiz aynı
Abonelikle

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Ust Pakette 4K yayin Var Diye Biliyorum
Benimki Temel Paket tv full hd olunca
4k takmak zorunda olmuyorum :haha

Evet jvc Kullanabilirsiniz Ci modul yuvasi yeterli.
Kutuyuda ekstra kart alarak diger odalarda kullanabilirsiniz

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Bi de conax modülü jvc tv ye diğer eski kutuyu da başka tv de kullanabilirmiyiz aynı
Abonelikle
Edit; Özür dilerim ben yanlış anlamışım.
Conax Modül ile evet TRT 4 K yok, kablo TV de.
Aynı abonelikle eski kutuyu başka cihazda kullanamazsın, yeni kart yeni abonelik almalısın. Yada direk kabloyu tak 5-10 tane kalmış analog kanalları seyredersin

Son düzenleme:
Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Ust Pakette 4K yayin Var Diye Biliyorum
Benimki Temel Paket tv full hd olunca
4k takmak zorunda olmuyorum :haha

Evet jvc Kullanabilirsiniz Ci modul yuvasi yeterli.
Kutuyuda ekstra kart alarak diger odalarda kullanabilirsiniz
Evet Üst pakette 1 adet 4K kanal mevcut :cak

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Abonelikle
Edit; Özür dilerim ben yanlış anlamışım.
Conax Modül ile evet TRT 4 K yok, kablo TV de. Diğer açtığım Çanak ile 4K ile karıştırdım :kiskis
Aynı abonelikle eski kutuyu başka cihazda kullanamazsın, yeni kart yeni abonelik almalısın. Yada direk kabloyu tak 5-10 tane kalmış analog kanalları seyredersin

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Annemlerin aboneligi 8 ay once iptal ettim
Bu abonelikten kalma neta 8800
Benim next hc12 bozulunca
Getirdim taktim kullaniyorum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
her dahili(DVB-S/S2)alıcı 4K değildir dalgaya düşmeyin ltf!
daha doğrusu yeni panellerin(UHD)olanları böyle dir ama eski panellerle(DVB sin den) UHD kanalları açamazsınız!
ya da ses gelir resim gelmez!

TR de "CI+" sistemi şu anda yoktur! paneller veya Receiver lar CI+ olsa bile mevcut sistemler CI üzerine dir
yani bir sorun çıkmaz buradan

Bir de şu vardır genel de atlanan;adam 2013/2014 de UHD panel almıştır ama DVB sin de HEVC Decoding
desteği yoksa(HW olarak)yine 4K ları izleyemez!!! bu konu çok fena atlanıyor!! adam arıyor abi açmıyor yaw diyor!
açmaz tabi ki!

HEVC decoder olacaktır(dahili H265 coding)HW olarak olması gerekiyor! bazı üreticiler de ise bu HW olarak ama
SW olarak yoktur o zaman da Firmware gerekiyor ki bunu genel de Philips çıkarmıştı sanırım sony de çıkarmıştı
ama bu anlattıklarım daha çok ilk çıkan ilk nesil UHD li paneller içindir(2013-2015 gibi)

Bu kişiler panelleri UHD bile olsa yayını decode edemiyorsa paneli o zaman gidip 4K Receiver almaları gerekiyor ki
ciddi tavsiyem dir ext.Receiver kullanmanız:ok

N Çevrimdışı

naftalin34 

Aktif Üye
7 Şub 2018
210
52
Deimos Deimos hocam kablo tv nin kartını jvc nin yan tarafına takacam..peki yayın kablosunu tv girişine takınca uydu yayını gitmeyecek mi?kablo tv nin yayın kablosu için başka bir yer var mı?

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Deimos Deimos hocam kablo tv nin kartını jvc nin yan tarafına takacam..peki yayın kablosunu tv girişine takınca uydu yayını gitmeyecek mi?kablo tv nin yayın kablosu için başka bir yer var mı?
Yayın kablosu dediğiniz yani Kablo TV kablosunun ucuna Analog Anten Fişi alıp takacaksınız.
indir-jpg.jpg

Bu Fişide TV arkasındaki Uydu girişinin yanındaki Analog anten girişine takacaksınız :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt