JVC 49'' 124 Ekran JVC LT-49VU73T BİM Satışlı TV Kullanıcıları Ana Konu

B Çevrimdışı

bilal3068

Yeni Üye
11 Haz 2018
9
34
Merhaba arkadaşlar böyle bir konuya ihtiyaç olduğunu gördüm ben çok sıkı takip edemiyorum ama açılışı yapayım istedim ilgilenen arkadaşlarla birlikte yaşadığımız sorunlara çözümü bu konu başlığında toplayalım, güncel yazılımları buradan paylaşabilen arkadaşlar olursa sevinirim özellikle A Ado hocamızın desteklerini bekliyoruz

Adsiz.png

JVC LT-49VU73T Ultra HD (4K) TV Özellikleri
ekran-13.png
EKRAN

ses-14.png
SES

alicilar-91.png
ALICILAR

baglantilar-15.png
BAĞLANTILAR

multimedya-ozellikleri-16.png
MULTİMEDYA ÖZELLİKLERİ

enerji-ve-tasarim-17.png
ENERJİ ve TASARIM

• Enerji Tüketim Sınıfı
  • Tüketim (Ortalama)69 W
  • Tüketim (Bekleme Modu)0.5 W
  • Ortalama Yıllık Tüketim100 kWh
  • Voltaj Aralığı220 - 240 V
  • Frekans Aralığı50 Hz
  • Ekran Kalınlık Tipi
  • Ön Çerçeve Rengi
  • Stand (Ayak) Tipi
boyutlar-18.png
EBAT & AĞIRLIK

• TV Genişliği (Ayaklı)1099 mm
  • TV Yüksekliği (Ayaklı)698 mm
  • TV Derinliği (Ayaklı)290 mm
  • TV Genişliği (Ayaksız)1099 mm
  • TV Yüksekliği (Ayaksız)639 mm
  • TV Derinliği (Ayaksız)58 (93) mm
  • TV Ağırlığı (Ayaksız)11.25 kg
  • TV Ağırlığı (Ayaklı)11.75 kg

M Çevrimdışı

maxi82m

Yeni Üye
5 Haz 2018
16
42
Jar3s.jpg

Muadil ürün olarak verilen 49vu73t ürününün siyah ekrandaki görüntüsü bu şekilde. Bu ürün için değişim verirler mi ? A Ado

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba arkadaşlar böyle bir konuya ihtiyaç olduğunu gördüm ben çok sıkı takip edemiyorum ama açılışı yapayım istedim ilgilenen arkadaşlarla birlikte yaşadığımız sorunlara çözümü bu konu başlığında toplayalım, güncel yazılımları buradan paylaşabilen arkadaşlar olursa sevinirim özellikle A Ado hocamızın desteklerini bekliyoruz

Ekli dosyayı görüntüle 1754

JVC LT-49VU73T Ultra HD (4K) TV Özellikleri
ekran-13.png
EKRAN

ses-14.png
SES

alicilar-91.png
ALICILAR

baglantilar-15.png
BAĞLANTILAR

multimedya-ozellikleri-16.png
MULTİMEDYA ÖZELLİKLERİ

enerji-ve-tasarim-17.png
ENERJİ ve TASARIM

• Enerji Tüketim Sınıfı
  • Tüketim (Ortalama)69 W
  • Tüketim (Bekleme Modu)0.5 W
  • Ortalama Yıllık Tüketim100 kWh
  • Voltaj Aralığı220 - 240 V
  • Frekans Aralığı50 Hz
  • Ekran Kalınlık Tipi
  • Ön Çerçeve Rengi
  • Stand (Ayak) Tipi
boyutlar-18.png
EBAT & AĞIRLIK

• TV Genişliği (Ayaklı)1099 mm
  • TV Yüksekliği (Ayaklı)698 mm
  • TV Derinliği (Ayaklı)290 mm
  • TV Genişliği (Ayaksız)1099 mm
  • TV Yüksekliği (Ayaksız)639 mm
  • TV Derinliği (Ayaksız)58 (93) mm
  • TV Ağırlığı (Ayaksız)11.25 kg
  • TV Ağırlığı (Ayaklı)11.75 kg

Elimden geldiğince konuyu takip edeceğim.
Tüm teknik ve yazılım destek talepleri için de yine elimizden ne geliyorsa bütün yönetim kadrosu buradayız :ok

B Çevrimdışı

bilal3068

Yeni Üye
11 Haz 2018
9
34
A Ado hocam merhaba benim cihaz arizalandi cuma gunu acilmiyordu ledlerde goruntu yok hem tvde hemde kirmizi yanan bildirim isiginda ama tv ye elektirk geliyor ekranda karanlik goruntusuz rgb degisimleri gibi bise olyor flahs bellek taktim onun isigi yandi tv de elektirk var ve ekranda bi hareketlenme vardi bende fisi takip cikarma vs cozemeyince servisi aradim anakart degisecek yanmis galiba cihazlar yeni bide subatta aldik bimden bu cihazlar sıkıntılı mi acaba benim iade talep etme hakkim varmi suanda yada tamir istemeyip degisim isteme gibi 7 ay gibi bise oldu bugunden ariza verince korkutuyor kronik sorunlari fişi cikarip takmayla cozuyoduk duzeliyodu ama biz bunlari cok uzun vadeli kullanamicaz sanirim varmi sana gelen boyle baska sikayet bide suanda cihazla ilgili ne yapabilirim servisi arayip haklarimizla ilgili bizi aydinlatirsan sevinirim

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado hocam merhaba benim cihaz arizalandi cuma gunu acilmiyordu ledlerde goruntu yok hem tvde hemde kirmizi yanan bildirim isiginda ama tv ye elektirk geliyor ekranda karanlik goruntusuz rgb degisimleri gibi bise olyor flahs bellek taktim onun isigi yandi tv de elektirk var ve ekranda bi hareketlenme vardi bende fisi takip cikarma vs cozemeyince servisi aradim anakart degisecek yanmis galiba cihazlar yeni bide subatta aldik bimden bu cihazlar sıkıntılı mi acaba benim iade talep etme hakkim varmi suanda yada tamir istemeyip degisim isteme gibi 7 ay gibi bise oldu bugunden ariza verince korkutuyor kronik sorunlari fişi cikarip takmayla cozuyoduk duzeliyodu ama biz bunlari cok uzun vadeli kullanamicaz sanirim varmi sana gelen boyle baska sikayet bide suanda cihazla ilgili ne yapabilirim servisi arayip haklarimizla ilgili bizi aydinlatirsan sevinirim

Geçmiş olsun kardeşim;

Hemen şunu yazayım ki en önemli şey biziz bu hayatta, TV dri bozulur sıkma canını böyle şeylere.

Şimdi gelelim tv nin arızasına.

Her ne kadar Halk tabiri olarak herhangi bir arızada direkt olarak YANDI gibi terimler kullanılsa da aslında olan tv nin anakartındaki işlemcinin BRİCK olmasıdır, yani yanan kavrulan çatlayıp patlayan bir şey yok ortada.

Sizlere ısrarla UZUN GARANTİLİ ÜRÜNLER diye diretmemin nedeni de bu zaten.

Evet yeni üretimler yüksek özellikli ancak düşük dayanıklılıkta maalesef, bu nedenle garanti koşullarını ön plana çıkartıyorum.

Gelelim haklarınız konusuna, Bu koşullarda Debvletimiz ve Kanunlarımız dahi onarımı öngörüyor, Yani değişim hakkınız benim bildiğim kadarıyla yasal mevzuatta görünmüyor. Ücretsiz onarım hakkınızı kullanırsınız, onarım sisteme kayıt edilir sizin ve ürünün siciline işlenir bu işlem ve sonrasına bakılır. Genelde yazılım yükleyerek de kurtarılabilir bu durumlar, Servis arkadaşlar ürünü kontrol ederek mi bilgi verdiler yoksa telefonda mı?

B Çevrimdışı

bilal3068

Yeni Üye
11 Haz 2018
9
34
Geçmiş olsun kardeşim;

Hemen şunu yazayım ki en önemli şey biziz bu hayatta, TV dri bozulur sıkma canını böyle şeylere.

Her ne kadar Halk tabiri olarak herhangi bir arızada direkt olarak YANDI gibi terimler kullanılsa da aslında olan tv nin anakartındaki işlemcinin BRİCK olmasıdır, yani yanan kavrulan çatlayıp patlayan bir şey yok ortada.

Evet yeni üretimler yüksek özellikli ancak düşük dayanıklılıkta maalesef, bu nedenle garanti koşullarını ön plana çıkartıyorum.

Gelelim haklarınız konusuna, Bu koşullarda Debvletimiz ve Kanunlarımız dahi onarımı öngörüyor, Yani değişim hakkınız benim bildiğim kadarıyla yasal mevzuatta görünmüyor. Ücretsiz onarım hakkınızı kullanırsınız, onarım sisteme kayıt edilir sizin ve ürünün siciline işlenir bu işlem ve sonrasına bakılır. Genelde yazılım yükleyerek de kurtarılabilir bu durumlar, Servis arkadaşlar ürünü kontrol ederek mi bilgi verdiler yoksa telefonda mı?
Eyvallah A Ado hocam oyle herseyin başı saglik servis geldi bakti benim gibi fisi vs kontrol etti 5 dk surmedi sonra atölyede tespit edicez jvc yeni bi cihaz bu arizayla ilk defa karislastim dedi goturdu cihazı servis fişi,begede vermedi garibime gitti ☺2 gun sonra bi bayan arkadas telefonda ana kart arizasi parca bekleniyor fabrikadan dedi bekliyoruz

H Çevrimdışı

heiy22

Yeni Üye
6 Tem 2018
7
34
Geçmiş olsun kardeşim;

Hocam merhabalar ;

Tvden yazılım arattığımda yeni yazılım olmadığını söylüyor ancak televizyonu aldığımdan beri(yaklaşık 1 sene) hiç yazılım güncellenmedi.

Tv'nin media oynatıcısından izlediğim filmlerde altyazı ve ses dili konusunda ciddi buglar mevcut.

En güncel yazılımı nasıl yükleyebiliriz acaba?

Tv modelim konudaki LT-49VU73T.

Saygılar.

H Çevrimdışı

heiy22

Yeni Üye
6 Tem 2018
7
34
eylül yazılımını yükleyerek hallettim hocam teşekkürler.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Eyvallah A Ado hocam oyle herseyin başı saglik servis geldi bakti benim gibi fisi vs kontrol etti 5 dk surmedi sonra atölyede tespit edicez jvc yeni bi cihaz bu arizayla ilk defa karislastim dedi goturdu cihazı servis fişi,begede vermedi garibime gitti ☺2 gun sonra bi bayan arkadas telefonda ana kart arizasi parca bekleniyor fabrikadan dedi bekliyoruz
Tembelliklerine gelmiş evrak vermemişler ancak açık konuşmak gerekirse kimse ürün teslim alımlarında artık evrakla vs uğraşmıyor hep terminalden sisteme kayıt yaptıkları için. Olması gerekiyor ama ne bileyim çok da eleştirmek istemiyorum neticede servisleri bu uygulamalara zorlayan da kurumların kendisi değil mi?

Bakın bu gün artık imzaları dahi dijital olarak alıyoruz. Kalem kağıt hiç bir şey yok, her şeyi sisteme girip barkod okutup sonra da ekrana eliyle imza atmasını istiyoruz tüketiciden. O imza dijital olarak yine sisteme kayıt ediliyor. Elbette mobil yazıcılardan evrak da çıkartılıp verilebiliyor :ok

I Çevrimdışı

ihvan

Yeni Üye
18 Tem 2018
5
38
Hocam 49vu73t modele tivibu uygulaması yükleme yolu var mı acaba? Kore malı lg de vardı yerli üretimde yok malesef çok ironik

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam 49vu73t modele tivibu uygulaması yükleme yolu var mı acaba? Kore malı lg de vardı yerli üretimde yok malesef çok ironik
Tivibuyu telekom için VESTEL üretiyor arkadaşlar bu nednele anlaşma yok diye üretimlerde ürünlere özellik de eklemiyorlar sanırımancak bilen birisi olarak yazmıyorum bunu, fikir yürüttüm sadece. Yine de bilgi almaya çalışırım elbette.

I Çevrimdışı

ihvan

Yeni Üye
18 Tem 2018
5
38
Eyvallah hocam çok teşekkür ederim cevap için Allah kolaylıklar versin

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri