Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sota' Alıntı:
Umut Kardeşim Eline Koluna Saglik
Muthis Bir Derleme Olmus
Her Kullanicinin Ihtiyac Duyacagi Bir Kaynak Olacak

Uzun Yillar Bilgisayarlarla
Ugrasiyorum

Milletin Bilgisayarina
Format Atmak Rutinimiz Haline Geldi

Ince Ayarlar,
3. Parti Yazilimlarin Yuklenmesi
Konusunda
Bezmis Durumdayim

Artik Nasil Anlasma Yaparlar Bilemem

Isletim Sisteminde
3. Parti Uygulamari
Secmeli Olarak Yuklemenin Onu Acilmali

Her uygulamadan birkac alternatif olmali

Antivuris icin A,B,C,D,E gibi
Birkac alternatif koyar kullanici
Istedigi secer kurulumu Bitirir
Sadece Guncellemesini Yapar Lisanslarını Girer

Isini Hizlica Bitirir

Zamandan Datada  Ciddi Sekilde
Tasarruf Saglanir

Rica ederim. Emoji silmek ve mesaj ayıklamak zaman aldı.  :jeo: 

O kadar çok yazılım şirketi var ki, her biri benimkini niye koymadın / rekabete aykırı diye dava açar mahkemelik olur Microsoft. 

Zamanında IE'yi dayattığı için davalık olmuştu. 
Sonra Windows 7'den itibaren tarayıcı seçim ekranı gibi birşey gelmişti. Ama ben hiç görmedim o ekranı. 

Katılımsız kurulum hazırlayan siteler var. Fakat ne kadar güvenilirler bilmiyorum. :lamer:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Muratti' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:
Uçak bileti alırsanız gelebilirim. Beyoğlu'na fazla uzağım.  :jeo:
Gelmişken Hafız Mustafa'ya da uğrayıp birer tatlı yiyelim.  :sırıtma2:

Normalde paylaşmayı düşünmüyordum fakat piyasada bilgisayar konusunda çoğu insan göstermelik iş yaptığı için benim paylaştığım bilgileri kullanacaklarını düşünmüyorum artık. 

Alır kullanırlarsa da, kendilerine faydası olur. Müşteri çekerler. 
Ama çoğu sadece, yükle-geç mantığıyla iş yapıyor. İnce ayara giren yok.  :smart:

Bana bazı arkadaşlarım bilgisayar dükkanı aç falan diyorlar ama o işler artık kolay değil maalesef. 

O dergilerin birçoğu kaliteyi önemsemediği için yok oldu.  Ki kaliteyi önemseseler bile masrafı çok.

Renkli kuşe baskı, lojistik, hazırlık, bandrol, CD basım maliyeti vesaire. 

Masrafları sayarken bunaldım. 

Ki bittikleri de iyi oldu.

Piyasada hala bir sürü yığınla dergi basılıyor. Marketlerde görüyorum.

İçeriğe bakıyorum, internet gibi değil. Kısıtlı. 

Umarım basılı dergicilik ve gazetecilik biter.

Harcanan kağıda, mürekkebe yazık. 

Devir bilgi çağı. 

Haber okumak isteyen siteleri gezer, bu kadar basit.  :ıslık:

Oooo hocam Hafız Mustafa dedin benim aklımı çeldin  :acim:

Gelicek zamanlarda ortak bir buluşma yapacağız sanada ortak bir bilet ayarlarız konaklama masrafında bizden :)
Dergi olarak lise'den beri bir aile olarak gördüğüm Level, Chip ve Oyungezeri takip ederdim. Onların yeri çok ama çok ayrı. Yaptıkları işi en az bizim kadar sevdikleri ve ilgi gösterdikleri için bu takipcisine yansıyordu. Ve asla iş olsun diye bir basım çıkarttıklarına rastlamadım. Onlarda'da yoğun maddi sıkıntılardan ötürü eskisi kadar üstüne gidemiyorlar. Ah ah eskiler o güzel eskiler. Yaş ilerledikçe zaman geçtikçe hiç birşey tad vermiyor.

Burada paylaştığın bilgi hem sitenin Seo'suna hemde hit çekmesine yardımı olur. 

Hafız mustada'da ne yeriz  :krokop: :clap:

Ben de bugünlere aslında Chip Online, PCNET sayesinde geldim. 

Dergileri güzeldi fakat şu Windows hızlandırma muhabbeti fena sıkmıştı.  :sırıtma:

Aşure sevmem ama o Hafız Mustafa'nın rengarenk aşure vitrini, herkese aşure yedirir.  :loya:

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Umut Barış' Alıntı:
Muratti' Alıntı:
Oooo hocam Hafız Mustafa dedin benim aklımı çeldin  :acim:

Gelicek zamanlarda ortak bir buluşma yapacağız sanada ortak bir bilet ayarlarız konaklama masrafında bizden :)
Dergi olarak lise'den beri bir aile olarak gördüğüm Level, Chip ve Oyungezeri takip ederdim. Onların yeri çok ama çok ayrı. Yaptıkları işi en az bizim kadar sevdikleri ve ilgi gösterdikleri için bu takipcisine yansıyordu. Ve asla iş olsun diye bir basım çıkarttıklarına rastlamadım. Onlarda'da yoğun maddi sıkıntılardan ötürü eskisi kadar üstüne gidemiyorlar. Ah ah eskiler o güzel eskiler. Yaş ilerledikçe zaman geçtikçe hiç birşey tad vermiyor.

Burada paylaştığın bilgi hem sitenin Seo'suna hemde hit çekmesine yardımı olur. 

Hafız mustada'da ne yeriz  :krokop: :clap:

Ben de bugünlere aslında Chip Online, PCNET sayesinde geldim. 

Dergileri güzeldi fakat şu Windows hızlandırma muhabbeti fena sıkmıştı.  :sırıtma:

Aşure sevmem ama o Hafız Mustafa'nın rengarenk aşure vitrini, herkese aşure yedirir.  :loya:

Yeriz yeriz oda olur mutlaka. Sen şuan hangi il içerisindesin

Apollon07 Çevrimdışı

Apollon07 

Aktif Üye
24 Eki 2017
203
Hocam Benim Pc ye ssd aldım taktık hdd yi çıkardık windows 10 kurduk eski hdd yi usb den bağladığım da program dosyaları vs gözüküyor resimler ve videolar olan dosyalar gözükmüyor bunun için ne yapmak gerek

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Apollon07' Alıntı:
Hocam Benim Pc ye ssd aldım taktık hdd yi çıkardık windows 10 kurduk eski hdd yi usb den bağladığım da program dosyaları vs gözüküyor resimler ve videolar olan dosyalar gözükmüyor bunun için ne yapmak gerek

Masaüstünde Bu Bilgisayar'a sağ tıklayın > Yönet > Depolama > Disk Yönetimine Bakın

Burada görünmüyorsa Aygıt Yöneticisi'nde Disk Sürücüleri yazan bölüme bakın.

Orada da yoksa, BIOS'a girip bakmanız gerekli.

Farklı güç girişi ve SATA kablosuyla deneyin, kabloların soketlerinde tozlanma var mı onu kontrol edin.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Apollon07' Alıntı:
Hdd pc de gözüküyor çoğu dosya görünmüyor

Disk Yönetiminde ilgili diskin bölümlerine sağ tıklayın, sürücü harfi ve yolu değiştir diyen yerden sürücüye harf atayın, erişime açılacaktır.

Apollon07 Çevrimdışı

Apollon07 

Aktif Üye
24 Eki 2017
203
Hallettim kardeşim sağolasın bir başka sıkıntı windows vistada ses çok süperdi windows 10 a geçtikten sonra ses ayarlarından herşeyi denememe rağmen ses az geliyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Apollon07' Alıntı:
Hallettim kardeşim sağolasın bir başka sıkıntı windows vistada ses çok süperdi windows 10 a geçtikten sonra ses ayarlarından herşeyi denememe rağmen ses az geliyor

Denetim Masası > Donanım ve Ses kısmına bak ses kartı yazılımın var mı orada.

Yoksa görev çubuğundaki hoparlör simgesine sağ tıkla > Kayıttan yürütme aygıtları > Hoparlör > Geliştirmeler sekmesine bir bak.

Ya da anakartının / bilgisayarının üretici sitesinden sürücü yükle.

Masaüstü mü kullanıyorsunuz yoksa dizüstü mü?

Apollon07 Çevrimdışı

Apollon07 

Aktif Üye
24 Eki 2017
203
Diz Üstü Kullanıyorum Aygıt Görev Çubuğunda Ayarlara Baktım Orada Sorun Gözükmüyor
Aygıt Yöneticisinde ses de  IDT High Definition Codec Var Sürücü Sürümü ; 6.10.6276.0 Sürücü Tarihi ; 23.03.2010

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Apollon07' Alıntı:
Diz Üstü Kullanıyorum Aygıt Görev Çubuğunda Ayarlara Baktım Orada Sorun Gözükmüyor
Aygıt Yöneticisinde ses de  IDT High Definition Codec Var Sürücü Sürümü ; 6.10.6276.0 Sürücü Tarihi ; 23.03.2010

Ben hoparlör simgesinden bahsetmiştim ama?

Dizüstü bilgisayarınızda THX, Dolby gibi yazılımlar yüklü müydü?

Dizüstünüzün marka modeli nedir?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Apollon07' Alıntı:
Hp Dv6 1100 serisi hocam THX, Dolby gibi yazılımlar Yok

Sesi iyiydiden kastınız ne bilmiyorum. Ekolayzer ayarı çekebileceğiniz bir yazılım görünmüyor.
Cihazda dediğim bölüme baktınız mı? Hoparlör simgesine sağ tıklayıp?

Apollon07 Çevrimdışı

Apollon07 

Aktif Üye
24 Eki 2017
203
Ses yüksekliği hocam ses seviyesi vistada 70 de dayanılmazdı windows 10 da 100 de az geliyor ses, donanımsal olsa vistada aynı şeyi yaşamam gerekirdi 

Dediğinize baktım çözüm olmadı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt