İşçi Ve Emekçinin Hakkını Yiyenler Nereye Kadar ?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Evin işine yakın olması için tüm bu olumsuzluklara katlanıyorsan, yapabileceğim bir şey tavsiyem yok maalesef.

Bilerek ve isteyerek, bu duruma çanak tutuyorsun, mücadele ve cesaretin yok, olaya sadece kendi düşüncelerinle yaklaşıyorsun, emeğini; hak etmediğin paraya değişiyorsun ve bu durumdan şikayetçisin...

Tek tavsiyem, evini eczanenin karşısına taşımak olur ki, üç apartman daha mutlu olursun... :saskin

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Ya o Basitte Kardeşim bizim Zaten Allahtan Başka Korkumuz yok Ölümden de korkmuyorum Zaten Ölümden Korkan bir insanın ya Yaşamak istiyordur yada Sicili Kabarıktır allah Katında Ahirette Hakkımı Yiyen Kimseye Helal Etmiycem
Ne allah katında helal et ne de bu dünyada ama bugünün işini ahirete bırakma yedirme hakkını. Bazı insanlar senin onlara yaptığın iyiliği belli bir süre sonra mecburmussun gibi hissetmeye başlarlar onlara hiçbirşeye mecbur olmadığını hissettir yeter

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Ne allah katında helal et ne de bu dünyada ama bugünün işini ahirete bırakma yedirme hakkını. Bazı insanlar senin onlara yaptığın iyiliği belli bir süre sonra mecburmussun gibi hissetmeye başlarlar onlara hiçbirşeye mecbur olmadığını hissettir yeter
Hay Ağzına Sağlik :ok
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Evin işine yakın olması için tüm bu olumsuzluklara katlanıyorsan, yapabileceğim bir şey tavsiyem yok maalesef.

Bilerek ve isteyerek, bu duruma çanak tutuyorsun, mücadele ve cesaretin yok, olaya sadece kendi düşüncelerinle yaklaşıyorsun, emeğini; hak etmediğin paraya değişiyorsun ve bu durumdan şikayetçisin...

Tek tavsiyem, evini eczanenin karşısına taşımak olur ki, üç apartman daha mutlu olursun... :saskin
Gerçekler Acıdır Domestos:hihi

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Son olarak söylemek istediğim birşey var anladığım kadarıyla evlisin ( inşallah yanlış anlamamışımdır) sen bunlara göz yumarak çocukların rızkını yedirtiyorsun onlar yiyen taraf sen yediren tarafsın beni sakın yanlış anlama ama yazdıklarına baktığımda sonuç bu çıkıyor

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Son olarak söylemek istediğim birşey var anladığım kadarıyla evlisin ( inşallah yanlış anlamamışımdır) sen bunlara göz yumarak çocukların rızkını yedirtiyorsun onlar yiyen taraf sen yediren tarafsın beni sakın yanlış anlama ama yazdıklarına baktığımda sonuç bu çıkıyor
Sevgili Kardeşim Yok Valla Evli Değilim benimle birlikte evli olan bir adam var 25 yıllık elemanı 2020 Tl alıyor normalde sigortalı işçinin çocuk başına para alması lazım 4 çocuğu var mesela sen düşün artık gerisini

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,151
Şimdi mevzu sıkıntılı mevzu , arkadaşımız bir işte çalışıyor , orada ne yaptığına , çok veya az çalıştığına takılmıyorum şu an için. O da bir sorun ama şimdilik takıldığım mevzu aylık 900 tl ve sigorta yok , yemek yok burası. Şimdi bu garip durumu çözmemiz gerekiyor diye düşünüyorum.

İlk anladığımız iş yeri seni kaçak çalıştırıyor , çünkü sigortan yok. Bu da iş yerinin kaçak işçi çalıştırdığı anlamına gelir. Yaşın 23 müş kardeşim ve bekârmışsın , anlaşılan o ki ailenle beraber yaşıyorsun çünkü 900 tl maaşla geçinemeyeceğini hepimiz biliyoruz.

Öncelikle bu iş yerinin sahibi veya müdürü her kimse , işe alacağı kişiye aylık olarak asgari ücretin yarısındanda az bir ücreti teklif etme , sigorta ve yemekte vermeyeceğini söyleme cesaretini kendinde nasıl bulmuş ? Kimse yanlış anlamasın bana biri böyle bir teklif yapsa heralde sakin kalamazdım , ne yapacağımı veya neler söyleyeceğimide kestiremiyorum. İnan ülkede kaçak çalışan Suriye'liler senden fazla maaşa çalışıyorlar.

3 yıldır burada çalışıyorsun hemde bu şartlarda , arkadaşlarından veya ailenden kimse sana bu şartlarda çalışma demiyor mu , etrafında sigortalı çalışmanın önemini sana anlatacak biri yok mu , onu geçtim seni düşünen tek bir kimse bile yok mu ? Sen şimdi sigortan olmadığı için GSS de ödüyorsundur.

Sana tavsiyem eğer kanıtlayabiliyorsan hemen o iş yerini dava et.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Şimdi mevzu sıkıntılı mevzu , arkadaşımız bir işte çalışıyor , orada ne yaptığına , çok veya az çalıştığına takılmıyorum şu an için. O da bir sorun ama şimdilik takıldığım mevzu aylık 900 tl ve sigorta yok , yemek yok burası. Şimdi bu garip durumu çözmemiz gerekiyor diye düşünüyorum.

İlk anladığımız iş yeri seni kaçak çalıştırıyor , çünkü sigortan yok. Bu da iş yerinin kaçak işçi çalıştırdığı anlamına gelir. Yaşın 23 müş kardeşim ve bekârmışsın , anlaşılan o ki ailenle beraber yaşıyorsun çünkü 900 tl maaşla geçinemeyeceğini hepimiz biliyoruz.

Öncelikle bu iş yerinin sahibi veya müdürü her kimse , işe alacağı kişiye aylık olarak asgari ücretin yarısındanda az bir ücreti teklif etme , sigorta ve yemekte vermeyeceğini söyleme cesaretini kendinde nasıl bulmuş ? Kimse yanlış anlamasın bana biri böyle bir teklif yapsa heralde sakin kalamazdım , ne yapacağımı veya neler söyleyeceğimide kestiremiyorum. İnan ülkede kaçak çalışan Suriye'liler senden fazla maaşa çalışıyorlar.

3 yıldır burada çalışıyorsun hemde bu şartlarda , arkadaşlarından veya ailenden kimse sana bu şartlarda çalışma demiyor mu , etrafında sigortalı çalışmanın önemini sana anlatacak biri yok mu , onu geçtim seni düşünen tek bir kimse bile yok mu ? Sen şimdi sigortan olmadığı için GSS de ödüyorsundur.

Sana tavsiyem eğer kanıtlayabiliyorsan hemen o iş yerini dava et.
Evet Söyledikleriniz Katiyen Doğru kaçak çalışmaktayım maalesef.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Evet Söyledikleriniz Katiyen Doğru kaçak çalışmaktayım maalesef.
Sigorta yok Yemek yok Neymiş efendim zarar ediyormuş neymiş efendim kazanmıyormuş ama iş diğer arkadaşlara gelince geçen yıl biri 1400 alıyordu birden 2020 ye çıktı ben geçen yıl aylık 700 alıyodum.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Sigortasız işçi çalıştırmak ahlaken ve hukuken doğru değildir. Bunun tespiti halinde işverenlere ağır idari para cezaları uygulanmaktadır. Sigortasız çalışan işçi ya da üçüncü bir kişi, böyle bir durumda ne yapabilir? Sigortasız işçi çalıştırma nereye ihbar edilir?
Sigortasız işçi çalıştırma
Sigortasız işçi çalıştırmak mümkün olmadığı gibi, çoğu durumda işçi işe başlamadan sigortasının yapılması gerekir.
ALO 170 i arayrak eczacinizin ocagina incir agaci dikebilirsiniz SGK ya gelince gencken emeklilige daha zaten cok var denilir ama benim yasimdaysaniz 1 gun bile yil geliyor Gencliginize ve hayatiniza yazik etmeyin Hayatinizi 900 lira icin degismeyin Bu arada ihbar edip isi birakmayin fiilen kacak durumunun tespiti gerekir cikarsaniz zaten sözle ise baslamissiniz delil kalmayacagii icin isveren hakli cikar

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Sevgili kardeşim senin oradaki herkesten daha fazla maaş alman gerekli ( ssk ücretini sana vermesi gibi )
Ki bu ssk olayı mecburi birşey her işverenin yaptırması gereken bir şey. Ceza yemeyi göze alıyor demekki.
Sende onu şikayet etmelisin o halde. Hakkını aramalısın.
Yanı bir asgarı ücret bile ne kadarken senin 900₺ alman komik yani.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Sevgili kardeşim senin oradaki herkesten daha fazla maaş alman gerekli ( ssk ücretini sana vermesi gibi )
Ki bu ssk olayı mecburi birşey her işverenin yaptırması gereken bir şey. Ceza yemeyi göze alıyor demekki.
Sende onu şikayet etmelisin o halde. Hakkını aramalısın.
Yanı bir asgarı ücret bile ne kadarken senin 900₺ alman komik yani.
İşyeri; Eve 3 apartman yakın ama... :uzgun

Najaz Çevrimdışı

Najaz

Aktif Üye
7 Ağu 2019
84
46
Ak sakallı, nur yüzlü Marx dedemiz, zamanında biz emekçileri şöyle uyarmıştı:

"Proletarier aller Länder vereinigt Euch!"
(Dünyanın tüm işçileri; birleşin!)

Kaybedeceğin tek şeyin sana vurulmuş pranga ve zincirler olduğunu anladığında, ayağa kalma ve isyan etme zamanı gelmiş demektir.

Geri
Üst Alt