İnternet bağlantı problemi !?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kablolu denedim. Speed testte ping değeri aşırı yüksek çıkıyor. 800 - 900 lerde.. Kablolu kablosuz ping değeri çok yüksek.. Telefonda ping değeri 35 civarları :alala
Laptopada formatı yeni attım sayılır. Acaba yine mi sıfırlasam...
Kabloda sorun yoksa, interneti meşgul eden bir uygulama olabilir.
Başka bilgisayar bulup onunla deneme şansınız varsa onunla deneyin.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
imkan varsa bina girişinde denemek lazım. binaya kadar iyi gelip, iç tesisatta sıkıntı olabilir. ama büyük ihtimalle binaya gelen yeraltı kablosu çifti sıkıntılı. ya da servis sağlayıcının tarafındaki cihaz. içerde adamınız yoksa zor işler.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bugün vodafonedan aradılar. Adres kontrolü için kayıt açmışlardı. Şuan sorun olup olmadığını sordular. Şuan normal dedim. Upload biraz düşük ama olsun. Önceden 1.0 gibiydi. Şuan 0.65 civarlarında.. İşlerini takip ediyorlar.. Sorunu yazdık sonucu da yazmak istedim ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bugün vodafonedan aradılar. Adres kontrolü için kayıt açmışlardı. Şuan sorun olup olmadığını sordular. Şuan normal dedim. Upload biraz düşük ama olsun. Önceden 1.0 gibiydi. Şuan 0.65 civarlarında.. İşlerini takip ediyorlar.. Sorunu yazdık sonucu da yazmak istedim ?
daha çok kayıt açarsın madem Taahüt'lü hizmet alacaksın TTnet alsaydın vodafondan iyidir

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Konuya ilk mesajımda da yazmıştım... Genel olarak hattında, aldığın hizmette sorun yok... Pc, hatta bağlanınca 10 mbit hız "ben buradayım" diyor...

4 telefon bağlıyken hiç bir şey olmuyor bizde, pc de bağlanırsa, herkeste yavaşlama hissediliyor... Hele ki, pc de video izlenirse, telefonlar neredeyse 2G (teşbih) hızına iniyor...

Ben yine de genel olarak memnunum, neticede 10 mbit hız bu... :durt

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Vodafon yeni kullanmıyorum. Beş yıldır aboneyim. Öncesinde TT da kullandım. O da bundan aşağı değildi. Ara sıra oluyor bu tip sıkıntılar.
TT 2-3 diş daha hızlı vodafon 10-12 arasından fazla vermez TT 14-15 arası Turknet vdsl2+adsl destekli modem ile aktif alt yapıda isen 18-22 arası hız 1.15 upload veriyor sırası ile önce TT kullandım 10 yıl sonra Türknet kullandım 6 ay sonra internet arızası oldu çok memnundum 18 mbps hız alıyordum arıza 1 ay bekledim çözülmedi vodafona geçtim geçmez olaydım dedirtti hız 12 üstünü hiç görmedi 24 ay zor dayandım vodafondan sonra TT'ye geçtim 8 ay önce taahhüt bitimi TT,den Turknet e geçtim 8 aydır hız 22mbps upload 1.15 mbps türknet eskisi gibi değil değişmiş arızalara çok hızlı müdahale ediyor TT işini yapmaz ise arızayı çözmezse Tekiz iletişim ile anlaşmış ordan teknik eleman geliyor rapor tutuyor TT arızayı hemen çözüyor hız olarak aldığım en yüksek hızı türknet verdi şimdi sıkındı yok bursa merkezdeyim fiber daha bizim mahalleye gelmedi fiber gelene kadar türknet mecburi 22 hız verebilen başkası yok yarı fiber sayılıyor :kiskis
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

evde 3 kişi internete bağlı iken yaptığım hız testi

Ekran-Alintisi0767aacb30ad5f32.png

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

kaç tane cihaz bağlı nete hepsi sorunsuz sıkıntısız modemin de etkisi var tabiki hem vdsl2 hem adsl destekliyor ISS nin verebileceği en yüksek hızı alıyorum zyxel modem konusunda iyi

Ekran-Alintisi29a9f0250935b009.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt