İnternet bağlantı problemi !?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
ana kutuya uzaklık, kötü kablo kalitesi, bağlantı yerlerinde aşınma vb. gibi çevresel şartlar, zaman geçtikçe iyiye gitmez. kötüye gider. korozyon artar vb. bina girişinden ölçüm yapmak lazım. mümkün olursa binadan ana kutuya giden kablo çiftini değiştirtmek lazım.
10 mbit hızdan bahsediliyor dikkatini çekerim, iki kişi bağlansa yüzde elli etkilenir zaten... Sahaya çıkmaya gerek yok. :kiskis

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
10 mbit hızdan bahsediliyor dikkatini çekerim, iki kişi bağlansa yüzde elli etkilenir zaten... Sahaya çıkmaya gerek yok. :kiskis
iki kişi artı microsoft demek istedin sanırım :kiskis:kas
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şöyle söyleyeyim windowsun o baba yüklemeleri sırasında 100 megabit internetle de farklı bir uygulama öksürüyor

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
O hız ile çok normal o hız tek cihaz ile verimli olur en fazla iki cihaz kaldırabilir ttnet bana en fazla 14-15mbps veriyordu 3.den sonra aynı şekil donma kasılmalar oluyordu Vodafone net bende kullandım 24 ay bitmesini iple çektim 12nin üstü hızı Vodafone hiç vermedi veremedi hazır cevap altyapınız bukadar destekliyor başka cevapları yok şimdi turknet kullanıyorum 22mbps hız alıyorum 3 adet telefon 2 adet masa üstü pc 1adet tv box toplam 6 adet cihaz aktif nete bağlı türknete geçin rahat edersiniz hız kısıtı yok turknette ne hız alıyorsan onu veriyorlar taahhüt yok beğenmedin mi iptal et gitsin ama senin taahhütlü netin nekadar var bitmesine vodafon net en kötüsü 12 nin üstünü göremezsin 12ye çektiriyordum hızı 2 gün sonra 10mbps ye sabitliyorlardı hızı modem arayüzüne girip bakın orada yazar max gelen hız

Ekran-Alintisicebb7d1e79db28de.png

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Önceden memnundum sıkıntı yoktu. Tıkır tıkır giriyordu. Upload hızı 1in altına düştü sıkıntı başladı. Türknet olsa benim için değişen bir şey yok download olarak alt yapım 16 zaten.. Ama upload ne olur bilemem..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Önceden memnundum sıkıntı yoktu. Tıkır tıkır giriyordu. Upload hızı 1in altına düştü sıkıntı başladı. Türknet olsa benim için değişen bir şey yok download olarak alt yapım 16 zaten.. Ama upload ne olur bilemem..
valla öyle deme koskoca türktelekom 14 üstü alamazsın altyapın desteklemiyor diyor ttnet teknik ekip hızın 15 fazla alamazsın diyor adsl port veriyorlar senin port,da adsl o yüzden upload hızında hepsi düşük olması normal turknet benim hattı vdsl2 porta taşıdı 20mbps hız 1.15 upload veriyor santral ile aramda 1600 metre mesafe var ttnet 16 paket alana adsl port veriyor vodafon,da adsl port veriyor turknet imkan varsa vdsl2 port veriyor yoksa bende 20 hız alamam imkansız adsl max 14-15 arası hız alırsın sen bir Türknete geç 15 gün sonra hattın türknet portuna taşınsın fark var mı yok mu göreceksin demedi deme çok fark var aslında ttnette vdsl2 port var vermiyor 24-35 mbps paketi alırsan vdsl2 port veriyor ben türknetten memnum arıza olmazsa türknet süper arıza olduğunda biraz sıkıntı oluyor oda türknet kaynaklı değil tt ekipleri arızaya geç bakıyor

A Çevrimdışı

AGA0606

Yeni Üye
25 Şub 2021
1
38
söyleyeceğim ne kadar mantıklı gelecek size bilmiyorum ama başıma geleni yazıyorum; ben türkcell superbox kullanıyorum. anlattığınız olay ocak 2020 gibi benimde başıma geldi. modemi değiştirmek yerine servis modeme güç sağlayan adaptörü değişti sorun çözüldü. 500 lük adaptör takılıydı 1000 lik yaptılar tüm sorunlarımız çözüldü

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
il ilçe mahalle sok olarak türknet sitesinden sorgula sorgula turknet aktif altyapı,yapadamısın ona bak yapada isen türknete geç değilsen ttnete geç derim

P Çevrimdışı

prince78 

Yeni Üye
27 Ara 2020
27
47
şu modemi tavsiye ederim .https://www.hepsiburada.com/keenetic-extra-dsl-ac1200-4x5dbi-cloud-vpn-wpa3-amplifier-usb-4xfe-vdsl2-adsl2-fiber-mesh-wifi-modem-router-pm-HB00000MI5NK

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
şu modemi tavsiye ederim .https://www.hepsiburada.com/keenetic-extra-dsl-ac1200-4x5dbi-cloud-vpn-wpa3-amplifier-usb-4xfe-vdsl2-adsl2-fiber-mesh-wifi-modem-router-pm-HB00000MI5NK
İyi para ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şuan internetim yok. Müşteri hizmetlerini aradım. Çalışma olduğunu söyledi bilgisayar.. Bakalım ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Türknet adres sorgulamada 16 diye çıkıyordu ama şuan sonuç bu ?

Screenshot_20210225-180815084e3ca8cb9a8495.png
sistem de sorun vardır vodafone ne kadar taahüt kaldı süre az ise ISS değişrebilirsin türknet mh ara sor vodafonu,da ara aboneliğimi iptal iptal edersem nekadar taahhüt bozma bedeli öderim diye sormak parayla değil ona göre aksiyon al

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri