İmza Kampanyası Başlattım Dostlar Desteğiniz Lazım

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Yarından itibaren başlat bunu bence ,1000 kişi bakmış,hadi düş 200 kişiyi ,800 kalır ,ama 240 imza var ,nerede 600 imza :alala

600 ün 300ü bu ne şimdi, başıma bir iş gelir mi, adam devlete karşı mı gelecek diye korkup, aman benden uzak kalsın diyen kesimdir. Geri kalanı da Rabbena Hep Bana Hep Bana diyen menfaatçilerdir

Para istemeleri sorun değil, para karşılığında söylediğini yapsın 100 de verelim 300 de. Bu para bizi fakir etmez. Ama amacımıza ulaşmakta yolumuzu kısaltırsa ne mutlu, helali hoş olsun.

Sürekli şikayet ettiğimiz, koca koca markaların bile vurdumduymaz tavırlarının tek sebebi işte bu, kendi faydasına olacak işte bile birlik olunamaması. Adam niye taksın bizi. Çıkmış robin hood un biri kendi başına debelenip duruyor deyip geçiyorlar.
Hakkı mı şu olaya bakınca hakkı, müstahak bize.

SenolEker Çevrimdışı

SenolEker 

Aktif Üye
31 Tem 2021
127
60
A Adem Helvacı
Biz teknik adamız, örneğin clickbait tasarlayamayız kolay kolay. Kampanyaya görsel bile bulamayız.
Daha önce ben de kampanya hazırladım, ancak 500+ imza da toplayabildim, üstelik 1000+ kişilik grubumun ve en az 3 tane teknoloji kanalının katkıları ile. Sebebi sonradan buldum. Görsel güzel değildi, metin vurucu değildi.
Bu yüzden buradan veya bir yerlerden grafiker bir arkadaş güzel ve ilgi çekecek bir görsel hazırlasın, bir reklamcı arkadaş da konuyu güzelce anlayıp "insanları imzaya razı edecek" bir metin hazırlasın.

1-İnsanlar bunu görsün. Değişik bir görsel olmalı ki görebilsinler. İlgi çekici bir başlık olmalı ki insanların dikkatini cezbetsin.
2-Konu, kendilerini ilgilendiriyor olsun. Konu tabii ki ilgili ama, bunu metni görür görmez hissetsin.
3-İmzadan çekinmemesi gerektiğini, imzalamanın kendisini riske sokmayacağını anlamalı.
Belki başka maddeler de vardır eklenecek, ama şu kesin ki kampanya görseli ve metni çok önemli. Elimden gelse katkıda bulunmak isterdim ama bir elektronik mühendisi olarak Adem Bey'in yaptığından daha iyisini yapamam.

Pazarlamacı, Grafiker ve Reklamcı katılımcılar. Lütfen siz de el atın.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı
Biz teknik adamız, örneğin clickbait tasarlayamayız kolay kolay. Kampanyaya görsel bile bulamayız.
Daha önce ben de kampanya hazırladım, ancak 500+ imza da toplayabildim, üstelik 1000+ kişilik grubumun ve en az 3 tane teknoloji kanalının katkıları ile. Sebebi sonradan buldum. Görsel güzel değildi, metin vurucu değildi.
Bu yüzden buradan veya bir yerlerden grafiker bir arkadaş güzel ve ilgi çekecek bir görsel hazırlasın, bir reklamcı arkadaş da konuyu güzelce anlayıp "insanları imzaya razı edecek" bir metin hazırlasın.

1-İnsanlar bunu görsün. Değişik bir görsel olmalı ki görebilsinler. İlgi çekici bir başlık olmalı ki insanların dikkatini cezbetsin.
2-Konu, kendilerini ilgilendiriyor olsun. Konu tabii ki ilgili ama, bunu metni görür görmez hissetsin.
3-İmzadan çekinmemesi gerektiğini, imzalamanın kendisini riske sokmayacağını anlamalı.
Belki başka maddeler de vardır eklenecek, ama şu kesin ki kampanya görseli ve metni çok önemli. Elimden gelse katkıda bulunmak isterdim ama bir elektronik mühendisi olarak Adem Bey'in yaptığından daha iyisini yapamam.

Özgürlüklerin kısıtlı olduğu ülkelerde yaşanan en vahim durum bu. Atıfta bulunduğumuz taraf Devletimiz ile ilgili olunca insanlar çekiniyor demek ki.
Halbuki Devletimiz zaten zamanına uygun yasa ve yönetmelik çıkarmış, sadece güncelliğini yitirmiş, özellikle pandemi sürecindeki dijital alışverişin yoğunlaşması neticesi inanılmaz eksik ve geri kalmış durumda mevcut yönetmelik.

Sorunlar çok çok büyük, Halkımız ciddi derecede ithal markalar ve onlara bağlı çalışan yetkili servisler tarafından RESMEN sömürülüyor.

Denetim yok, hesap soran yok, hesap veren yok, afedersiniz sert yazacağım ama şerefsizliği ispat edilmiş yetkili servisin yetki belgesini elinden alan yok, ceza kesen yok, servisi kapatan yok,yok,yok,yok,yok,yok......

Ne var?
Çaresizce çırpınan, hakem heyetinde 3-6 ay arası HAK aramak için mücadele eden, derdini anlatabilirse hakkını alabilen biz tüketiciler var.

Hakem heyetleri yetersiz, Bilirkişi bilgisiz, Devlet ilgisiz, Ne yaparsınız siz?

T Çevrimdışı

Tugi136 

Aktif Üye
20 Nis 2020
494
30
Aslında yalan değil ben bu tarz durumlarda oldukça üzülüyorum.

İhtiyaç durumunda biz forum ailesi olarak elimizden geldiğince herkesin müşkülüne koşuyoruz fakat, temelde bizimle bireysel olarak ilgisi olmayan, para pul istemediğimiz, sadece basit bir destek talep ettiğimiz durumlarda dahi etkimiz inanılmaz düşük kalıyor.

Yani şurada ''Ölüyorum, acil 1000 kişi mesaj yazsın'' desek gelecek mesaj sayısı 200 lerde kalıyor.

mecrada sabit aktif 200 300 kişiyiz.

Ne zaman bu tarz bir etkinlik için destek istesem 200 300 kişiyi zor görüyoruz :)

Ama olsun zamanla sayı mutlaka artacaktır. Desteğini esirgemeyen, ''Ama, Fakat'' demeden ne zaman yardım istesem koşa koşa gelen her gönül dostuma saygılarımı sunuyorum.

5 Eylül 2021 Tarihinde saat 00:37 itibari ile genel durum

1043 Görüntülenme
239 Destekçi
26 Paylaşım.

Herkese teşekkürlerimle.

Zaman ile bu sayı ne kadar artar ise, etkimiz ne derece yüksek olur ise sesimizi duyurma şansımız da o derece yüksek olur.

Haydi göreceğiz bakalım :)
Abi şahsen ben kamu görevlisi olduğum için imza vermedim
Özgürlüklerin kısıtlı olduğu ülkelerde yaşanan en vahim durum bu. Atıfta bulunduğumuz taraf Devletimiz ile ilgili olunca insanlar çekiniyor demek ki.
Halbuki Devletimiz zaten zamanına uygun yasa ve yönetmelik çıkarmış, sadece güncelliğini yitirmiş, özellikle pandemi sürecindeki dijital alışverişin yoğunlaşması neticesi inanılmaz eksik ve geri kalmış durumda mevcut yönetmelik.

Sorunlar çok çok büyük, Halkımız ciddi derecede ithal markalar ve onlara bağlı çalışan yetkili servisler tarafından RESMEN sömürülüyor.

Denetim yok, hesap soran yok, hesap veren yok, afedersiniz sert yazacağım ama şerefsizliği ispat edilmiş yetkili servisin yetki belgesini elinden alan yok, ceza kesen yok, servisi kapatan yok,yok,yok,yok,yok,yok......

Ne var?
Çaresizce çırpınan, hakem heyetinde 3-6 ay arası HAK aramak için mücadele eden, derdini anlatabilirse hakkını alabilen biz tüketiciler var.

Hakem heyetleri yetersiz, Bilirkişi bilgisiz, Devlet ilgisiz, Ne yaparsınız siz?
Abi imzaladım ama bi 15 istiyor bi 40 ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı

Oğluma gönderdim bakalım hocalarına sorsun :)
(Grafik tasarım okumuştu şu an pazarlama okuyor) :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi Aydın AĞAOĞLU ile işbirliği yapsan ?
Abi böyük adamlar bizleri görmezler genelde. Takip ettiğim iki siyasetçi var. Birisi Özgür Özel, Birisi de Taylan Yıldız.

Özgür'ün alanı olmadığı için Taylan'a yazdım mesela etiketleyerek ama ses çıkmadı :)

Bir de, herkesin bakış açısı farklı. Belki de onlar bizim gibi düşünmüyordur, Mesela Taylan Bey görmedi mi yoksa gördü ama ilgilenmek istemedi mi? :)

S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
Tüketici lehine gördüğüm her duruma kendimce yardım etmek isterim ve tabi ki imzaladım ve gerekli sosyal mecralarda paylaştım umarım kısa zamanda istenen çoğunluk sağlanır ve kanunda iyileştirmeler biz tüketiciler lehine yapılır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt