Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Bana şu usb bellekten çalışma sistemini atabilirmisin birde ben bakayım usb den çalışma sistemine ama şimdi değil 15 gün İstanbul dışındayım eve gidince bakabilirim anca :)
Kesinlikle veririm,ama senin tv arm,birkaç tane derlemem lazım arm için,acele etme birkaç gün bende yokum buralarda.
T tartar10 sende tvye telnetle bağlanıp işlemci mimarisini burada yazarsan sevinirim,büyük ihtimal arm'dır ama sen yine de bak.
Bunu toolbox ile bağlandıktan sonra konsoldan(veya cmd ile), diyelim tvnin ipsi 10.0.0.1 ,o zaman :
Kod:
telnet 10.0.0.1
yazıp enter bas,tv ye girince :
DÜZENLEME:
Sizin modellerde ve MB97 serisi tvlerde direkt /dev/shm içine giriyor hem ftp hem telnet,bu yüzden düzeltme yayınlama gereği duydum :)
telnetle tvye girince ÖNCE MUTLAKA :

Kod:
cd
komutunu verip entere bas ki kök dizinine girilmeli,kök dizininde aşağıdaki klasörleri de görmelisin:
Kod:
Customer        applications    certificate     database        font            lib             mnt             root            sys             usr
CustomerBackup  bin             conf            dev             home            linuxrc         opt             sbin            tmp             var
OAD             buffer          config          etc             init            lost+found      proc            subsystem       usb             vendor
yani bunları veya bu klasörlere benzeyenleri görürsen kök dizine girmişsin demektir.
işte şimdi aşağıdaki kodu vererek işlemi yapabilirsin(iz)

Kod:
cat /proc/cpuinfo
yazıp, entere bas,çıkan sonucun resmini çekip buraya ekle.kod içine yazdığım yazıyı kopyalayıp cmd ekranına yapıştırabilirsin :)

Ve evet aşağıda oscam USB üzerinden çalışması :smile:

Herkese:
Bu arada kendime bir süre mola vereceğim,

Son düzenleme:
masumyeksan Çevrimdışı

masumyeksan

Yeni Üye
22 Ara 2018
20
35
sn : 7720210600092 buna tv ye vewd ve netflix nasıl yüklerim
yardımcı olurmusunuz

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
sn : 7720210600092 buna tv ye vewd ve netflix nasıl yüklerim
yardımcı olurmusunuz
Şehir dışındayım heran cep internetim pcden kopabilir,birden çıkışım görürsen sebebi budur ,dedikten sonra sorayım ...
ben sn : 7720210600092 numaradan pek tvyi anlamıyorum,burada seri no değilde tv kart nosunu verirsen ,yönlendirme yapabilirim sevgili masumyeksan
MBxx kart,menü+4725 ile tvnin üstte görünür kart numarası
,
Eeee,20 dakikada yazılım atılır televizyona sevgili masumyeksan masumyeksan ,senden haber bekliyorum.:smile:

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
208
45
Telnet ile tv'ye bağlanamıyorum.
"Bağlanıyor 192.168.1.33...Ana bilgisayara bağlantı açılamadı, bağlantı noktası 23: Bağlantı başarısız" mesajı veriyor. MOdlamadan olabilir mi?
Uydu cihazına bağlanıyor, ama Tv'ye bağlanmıyor.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Olmaz, ama önce toolbox ile aktif edeceksin, sonra cmd ile gireceksin,unutma.tollbox açıp tv ipsini yazıp telnet seç,sonra cmd kullan

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Hımm,sende yok sanırım,link vereyim biraz beklersen ... buradan editleyerek vereceğim linki ;)

EK:
indir,pcye çıkart ve çalıştır.
Sonra da telnetle bağlan tvye :smile:

T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
208
45
Nihayet sayeniz de oldu. Teşekkürler. İşlemci ARM

/vendor # cat /proc/cpuinfo

processor : 0 ( processor 1,2,3'deki değerler de aynı)
model name : ARMv7 Processor rev 1 (v7l)
BogoMIPS : 4972.74
Features : swp half thumb fastmult vfp edsp neon vfpv3 tls vfpv4 idiva idivt
CPU implementer : 0x41
CPU architecture: 7
CPU variant : 0x0
CPU part : 0xc0d
CPU revision : 1

Hardware : monaco
Revision : 0020
Serial : 0000000000000000

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
o
Nihayet sayeniz de oldu. Teşekkürler. İşlemci ARM

/vendor # cat /proc/cpuinfo

processor : 0 ( processor 1,2,3'deki değerler de aynı)
model name : ARMv7 Processor rev 1 (v7l)
BogoMIPS : 4972.74
Features : swp half thumb fastmult vfp edsp neon vfpv3 tls vfpv4 idiva idivt
CPU implementer : 0x41
CPU architecture: 7
CPU variant : 0x0
CPU part : 0xc0d
CPU revision : 1

Hardware : monaco
Revision : 0020
Serial : 0000000000000000
Rica ederim,Armv7 sendekide ,tamam ama acele etme köye geldim su taşmış komşular sigortayı kapatmışlar,haber verdiler ama gelmişken birkaç gün de kalırım,eve döndüğümde birkaç tane Arm derlerim usbde çalışan ;) en azından sende denersin,tek başına zor oluyor,birde digiulama dener,sanırım ikinizin tv aynı model.
Neydi kart numarası seninkinin?

T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
208
45
o

Rica ederim,Armv7 sendekide ,tamam ama acele etme köye geldim su taşmış komşular sigortayı kapatmışlar,haber verdiler ama gelmişken birkaç gün de kalırım,eve döndüğümde birkaç tane Arm derlerim usbde çalışan ;) en azından sende denersin,tek başına zor oluyor,birde digiulama dener,sanırım ikinizin tv aynı model.
Neydi kart numarası seninkinin?

Acelesi yok!
Tv MB100, ama son modlamadan (Sn. @ B bestturkman'nin verdiği modlama dosyasından sonra puhu tv, ...) sonra MB211 görünüyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Aaa,neyi modladın profillerimi yoksa tüm yazılımımı?buna cevap verirken senden bir şey isteyeyim mb100 olarak,cd komutunu ver ,ardından ls komutunu ver,
sonra :
Kod:
cd vendor
komutunu verip ,görünenleri buraya kod içine yapıştır bakayım önce....

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Onları yarın akşam deneyeyim. Geç oldu. İyi geceler. Sabah işe gitmek var.
Aaa, kusura bakma ya,ben emekli tabii ,.. iyi geceler ,ben buraya yazayım hangi komut karşılıklarını istiyorum,ona göre yarın toptan cevap verirsin...

EK:
Bu kodun tam çıktısını:

Kod:
cat /proc/cpuinfo
xxxxxxxxxxxxxx
Proc klasörünün tam çıktısı:
Kod:
# cd proc   <----önce bu komut
ardından:
# ls
xxxxxxxxxxxxxx
bin klasörünün tam çıktısını:
Kod:
# cd bin     <----önce bu komut
ardından:
# ls
xxxxxxxxxxxxxx
ve vendor klasörünün tam çıktısını:
Kod:
# cd vendor    <----önce bu komut
ardından:
# ls

EK 2:
Bu çıktıları elle yazma(yın),ekrandan kopyalayıp,buraya kod içine yapıştır(ın),orjinalini görmem gerek.

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Wojtek

Yeni Üye
23 May 2018
24
★ VESTEL TV den Yazılım Nasıl Yedeklenir ? teraspy teraspy Adım Adım Fotograflı Anlatım :

Merhaba!
This link is not working!Restricted access or what?Would You like open?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

teraspy teraspy It's late!Very sorry!

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt