Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
273
Ben oscam ve bazı uygulamaları dışardan -usb üzerinden- çalıştırmayı deniyorum,buna netflixde dahil,en azından netflixsin ful yazılımı var elimde, tabii tv modeli 90 değil benimki gibi :smile: ama çok da önemli değil açıkçası,sadece tv nin fat değilde ext dosya sistemini de okuması lazım,tabii baya düzenleme yapmak lazım,çünkü fat dosyalama sistemide linkler çalışmıyor (görünmüyor -USB fat32 olduğundan) hata veriyor netflix ;)
Açıkcası başından beridir takip etmekteyim heleki şu şifre kırılma işlemleri için:oku samsung yada vestele en azından bizim gibi hiç anlamayanlara yararı olcak şu dosya sadece bu diye öz ve basit bir çözümle ve heyecanla da sonuçları bekliyorum ki iyi şeyler olacak :)):clap

yoksa sözüm meclisten dışarı kimseyi derdim üzmek değil hatta bu konuyu takip ettikçe gençliğimdeki bu konulardaki uğraşlarım aklıma geliyo :))
ama acizane affınızla bizim beklentimizi bir örnekle açıklarsak :))) lütfen yalnış algılamayın rica ediyorum :ara

fi tarihinde bir memlekette, kabiliyete ve yeteneğe çok önem veren bir padişah varmış. öyle ki, herkesten çok farklı bir özelliğe sahip, kabiliyeti olan herkes, padişahın huzuruna çıkar, bu yeteneğini ortaya koyar ve hediyeler alırmış. bir gün huzura garip hüneri olan biri gelmiş.

- padişahım, ben, yirmi tane iğneyi arka arkaya dizdikten sonra, elimdeki ipi bir atarım, bu iğnelerin deliğinden bir kerede geçiririm.

demiş. huzurda bulunanların hepsi, kulaklarıyla duyduklarına inanamamışlar. adam, yirmi tane iğneyi dizmiş, almış eline ipliği, belli bir uzaklıktan fırlattığı gibi tüm iğne deliklerinden bir kerede geçirmiş. padişah;

- aferin sana

demiş ve hazinecibaşına emir vermiş;

- bu adama, on kese altın verin.

arkasından da askerlerine dönmüş;

- bu adama :sopa1yirmi değnek vurun da aklı başına gelsin:sopa

adam şaşırmış,:saskin "padişahım, hediyeyi anladık da, sopa ne oluyor?".:slap
padişah;

- bu hüner acayip bir hüner. :alien:hiç kimsenin böyle bir şey yapması mümkün değil.:o-o: ama, sen böyle bir şeyi yapabilmek için kimbilir kaç sene boyunca uğraştın, didindin. senin vaktin bu kadar değersiz mi? bu çabayı, bu uğraşı insanlara faydalı olacak daha güzel bir yetenek edinmek için neden göstermedin? hünerine on kese altın veriyorum. boşa geçirdiğin zamanlar için de yirmi sopa attırıyorum ki, aklın başına gelsin" :))))

tabi bu kıssadan hisse işe espiri katmak vakti zamanında kartlar yok çoğaltıcılar pc üzerinden hatta uydudan oltalamalar vs.. yurt dışlarından elektronik aletler az zamanımız geçmedi yaşlandık artık :uyku1 yani işin özü bize ne yararı var :))) ne zaman .. son tüketici ve SONUÇ odaklı olduğumuz için sabırsızlıkla ve heyecanla bekliyorum.
işte bu dicemiz günler demiyorum :)) saat ve dakikaların kalması temennisiyle.. elinize emeğinize sağlık bunca uğraş kafa yorma kolay bir iş olmadığı gibi ve her babayiğidin işi değil tebrikler..

sevgi saygı selamlarımla..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Çok teşekkür ederim,parmaklarına sağlık...
Aslında okumuşsundur,benim pek anladığım bir konu değil maalesef,sevgili digiulama nın sayesinde götürüyorum,tabii tartar10 nu unutmuyorum,tek kalıyorum bu konuda,zor oluyor işin gerçeği.Bir arkadaşı aradım,Allahını seversen gel,yardımcı ol diye :smile: tamam abi dedi ama neyse,gelir belki.Linux üzerine benim gözümde uzmandır.Dosyaları yolladım,incelesin diye .
Aslında oscamı çalıştırdım,ilk mesajlarda görmüşündür mutlaka,ama işi bilmediğimden sadece bakakaldım tvye,birde maalesef tv reset atıyor,yazılımı yüklemek gerekiyor,gerçi benim için sorun değil ama sonunda flash uçarmı diye de korkuyorum,onun içinde dışardan çalıştırmaya çalışıyorum şimdilerde :rolleyes:

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
43
Flash uçarsa ben gibi cebinde 2 yedekle gezcen :) ben alıştım uydu cihazlarında ha bide şu var hani belki bilirmisin funkart vardı onları yazardık kart yazıcılarla 2000 yılında ilk Digital uydular piyasada çoğalmaya başladığında çok Flash çökerdi bende gittim hem eprom hemde Flash yazıcı aldım uzun zaman sonra tekrar işime yaradı tv de bilmiyorum ama uydu cihazlarında on numara

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
[
Flash uçarsa ben gibi cebinde 2 yedekle gezcen :)
:smile: birgün köye gittiğimde kendi yaptıklarımın resmini çekeyim ,2 pc anakartı rsr232 girişi yandığından çöp oldu-tabii sebebi vardı ,bana pahalıya patladı,hatta İzmir Çankayada bir uyducuya gidip "ben bunu yaptım dene bakalım" dediğimde yüzüme bakıp "abi,bunun fiyatı 50$ sen 5 lira diyorsun,böyle şeyleri bilgisayarıma takmam bile "dedi,düşünebiliyormusun,o zamanlar ben bir forumda yazıyordum ve orada pcb yayınladım,... neyse geçti gitti artık,ama o uyducuyla halen dostuz,giderim çayını içerim.:smile:

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
43
2010/da bende anakarta 1000 lira verdim performans idi anakarta özel yapım olduğundan 3 senedir kenarda duruyor kıyıpta atamıyorum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Cfg dosyası softcamla normalde aynı yerde olması lazım
Haaa,şimdi anladım ... ama tvdeki keys dosyası,oscam key değil,farklı ondan.
Zaten bende onun için mips sistem kurdum,bizim tvnin yazılımını denemek için işte,aslında aurora.elf dosyasını çözebilsek,herşey ortaya dökülecek,çünkü tv ana yazılımı o.
Ben kaçar artık,iyi geceler ...:ok

D Çevrimdışı

dad6403

Yeni Üye
1 Ocak 2018
34
Arkadaşlar benim mb96 anakartlı 7398405500196 seri numaralı nexon 40nx590 tv ile ilgili yardıma ihtiyacım var.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
-Tv'ye hoparlör bağlandığı vakit hoparlörün sesi kumanda ile kontrol edilemiyor. Soundbar almak istiyorum ama bu yüzden alamıyorum.Bu sorunu ado hocam donanımhaberde artık yazılım ile çözülebiliyor demiş ama ben cihazıma dair bir şey bulamadım. Vestelin sitesindeki son yazılım 376f.Bunu yükledim durum aynı.Bu konuda ne yapabilirim?
-Hoparlörün sesini hiç beğenmiyorum.Yazılım düzenleme ile TRU SRS yi aktif etmeyi beceremedim. Bunu yapsam biraz bile olsa seste iyileşme olur mu?Uğraşmaya değer mi?
-Yine bir konuda gördüm arkadaşın anakartı benimki ile aynıydı.Güncelleme yaptıktan sonra hareketli sahnelerin ardından hayalet ekran oluştuğunu, bunun için yazılım olup olmadığını sormuştu.Maçlarda bu durum çok sık oluyor.Buna bir çözüm bulunabilir mi?
-Bir de tv'den Netflix uygulaması aktif edilebilir mi?

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
43
1546097675913990195561.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

1546097986657990195561.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

1546098059690-344404944.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Arkadaşlar benim mb96 anakartlı 7398405500196 seri numaralı nexon 40nx590 tv ile ilgili yardıma ihtiyacım var.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
1 -Tv'ye hoparlör bağlandığı vakit hoparlörün sesi kumanda ile kontrol edilemiyor. Soundbar almak istiyorum ama bu yüzden alamıyorum.Bu sorunu ado hocam donanımhaberde artık yazılım ile çözülebiliyor demiş ama ben cihazıma dair bir şey bulamadım. Vestelin sitesindeki son yazılım 376f.Bunu yükledim durum aynı.Bu konuda ne yapabilirim?
2
-Hoparlörün sesini hiç beğenmiyorum.Yazılım düzenleme ile TRU SRS yi aktif etmeyi beceremedim. Bunu yapsam biraz bile olsa seste iyileşme olur mu?Uğraşmaya değer mi?
3 -Yine bir konuda gördüm arkadaşın anakartı benimki ile aynıydı.Güncelleme yaptıktan sonra hareketli sahnelerin ardından hayalet ekran oluştuğunu, bunun için yazılım olup olmadığını sormuştu.Maçlarda bu durum çok sık oluyor.Buna bir çözüm bulunabilir mi?
4 -Bir de tv'den Netflix uygulaması aktif edilebilir mi?
1- BURADA anlattım sevgili dad6403 :)
2- Bir başka model MB96 kartta olmadığını okumuştum bir yerde,acele etmezsen yakınlarda bir arkadaşın tvde kendim deneyeceğim,burada yazarım .
3- Menü -->Ekran --> Gürültü azaltma buradaki ayarlarla oyna bakalım...(bendeki ayar "kapalı" ve sıkıntı yok)
4- Hayır edilemez,(en azından bende edilmiyor)

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
43
samsunga yukledik bugun bir arkadaşın sıkıntısız açtı :) bi bizim tv ler açamadı şöle

Geri
Üst Alt