Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
43
bunlar benim android cihaza yuklediğim resim arkadaşınkini çekmedim şarjım yoktu bugun can sıkıntısı bu şekilde bir tane elimde atlanta smart hd box vardı wetek playa nasıl yaptılarsa öle yaptım atlantada destek 2010 dan beri yok :) bende nkendi çapımda uğraşıyorum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bu samnsungun içinden aldım dosyayı kurduktan sonra

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Hımm,tamam indirdim,2.5 mb olması normal,çünkü samsungun oscam yazılımı yaklaşık 92 mb tutuyor,

Aşağıdaki kod içinde bugün tvden aldığım veriler var,oscamın çalıştığını görmesekte ,aslında birşeyler yapıyor görünüyor.
Kod:
Unix starttime: 1546103658
Starttime:      29.12.2018 19:14:18
Version:        oscam-build-audi06_19-svn1.20-r11431   <------- BUNU BEN DERLEMEDİM,EN SON 19:14 TV YE ATMIŞTIM "ACABA" DİYEREK,İLK ATTIĞIM
OSCAM İDİ.
Compiler:       mipsel-unknown-linux-gnu
Box type:       generic (generic)
PID:            6828
TempDir:        /tmp/.oscam
GBox tmp_dir:   not defined using: /tmp/.oscam
ConfigDir:      /var/tuxbox/config/
WebifPort:      8888

Web interface support:                   yes
LiveLog support:                         yes
jQuery support intern:                   yes
Touch interface support:                 yes
SSL support:                             no
DVB API support:                         yes
DVB API with AZBOX support:              no
DVB API with MCA support:                no
DVB API with COOLAPI support:            no
DVB API with COOLAPI2 support:           no
DVB API with STAPI support:              no
DVB API with STAPI5 support:             no
DVB API with NEUTRINO support:           no
DVB API read-sdt charsets:               yes
Irdeto guessing:                         yes
Anti-cascading support:                  yes
Debug mode:                              yes
Monitor:                                 yes
Loadbalancing support:                   yes
Cache exchange support:                  yes
CW Cycle Check support:                  yes
LCD support:                             no
LED support:                             no
Emulator support:                        yes
Clockfix with realtime clock:            yes
IPv6 support:                            no    

camd 3.3x:                               no  
camd 3.5 UDP:                            yes
camd 3.5 TCP:                            yes
newcamd:                                 yes
CCcam:                                   yes
CCcam share:                             yes
gbox:                                    yes
radegast:                                yes
scam:                                    yes
serial:                                  yes
constant CW:                             yes
Pandora:                                 yes
ghttp:                                   yes

Reader support:                          yes

Nagra:                                   yes
Nagra_Merlin:                            no - no EMM support!
Irdeto:                                  yes                
Conax:                                   yes                
Cryptoworks:                             yes                
Seca:                                    yes                
Viaccess:                                yes                
NDS Videoguard:                          yes                
DRE Crypt:                               yes                
TONGFANG:                                yes                
Bulcrypt:                                yes                
Griffin:                                 yes                
DGCrypt:                                 yes                

cardreader_phoenix:                      yes                
cardreader_drecas:                       yes                
cardreader_internal_azbox:               no                
cardreader_internal_coolapi:             no                
cardreader_internal_coolapi2:            no                
cardreader_internal_sci:                 yes                
cardreader_sc8in1:                       yes                
cardreader_mp35:                         yes                
cardreader_smargo:                       yes                
cardreader_pcsc:                         no                
cardreader_smartreader:                  no                
cardreader_db2com:                       yes                
cardreader_stapi:                        no                
cardreader_stapi5:                       no                
cardreader_stinger:                      yes

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Şunu da belirteyim,senin bana yolladığın ilk oscam.conf dosyasından sonra bir daha ne yaptıysam o verileri alamadım,oscam.log boş çıkıyor,bugün değişik varyasyonlarla 8 tane mips oscam derledim,bu da "ben tvye 8 kez yazılım yükledim" oluyor,çünkü her seferinde tv açılmıyor.
Sorunun cevabı : hayır hatta azeri cbc sporda bisleri sildim denedim hep,herhalde o kanalı açardı değilmi?

EK:
Ama oscam dosyası yukarıdaki gibi tvde,bana çalışıyormuş gibi geldi.

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
43
aynen softcam emu ile açması lazım config içine atılıyor sofcam birde her softcam oscam içinde çalışmaz hex hatası verir
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

burdakileri ikisinide config dosyasına at diğerlerini sil bunlarla açar dreambox mantıgı ile çalışıyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Bunlardan da indirmiştim bir sürü bugün :) ama oscam.log dosyası boş çıkıyor,tmp içindeki dosya yani,senin verdiğin programla oscam.server çıkarttım,eskisini sildim,yeni çıkartılanı onun yerine kopyaladım ama yine "oscam.conf" warning :reader hatası verdi,googlede arattım bir sonuç bulamadım bu hatayla alakalı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Hata tam olarak bu:
Kod:
WARNING: oscam.conf line 41 unknown section [reader].

Hatanın sebebi de bu satır (41.ci satır yani)
Kod:
[reader]
label                         =boss-cccam.dns.army

Bu kodlar da biraz önce tvden alındı,usb üzerinde çalışıyor oscam,9.cu derlediğim oscam :)
Kod:
Unix starttime: 1546125032                                                                                                  
Starttime:      30.12.2018 01:10:32       <--- SAAT  ASLINDA 02:10 OLMALI,TV SAATİ BÖYLE 01 YANİ                                                                               
Version:        oscam-1.20_svn-r11442   <------- BENİM DERLEDİĞİM MİPS OSCAM                                                                                     
Compiler:       mipsel-unknown-linux-gnu-libusb                                                                              
Box type:       generic (generic)                                                                                            
PID:            599                                                                                                          
TempDir:        /tmp/.oscam                                                                                                  
GBox tmp_dir:   not defined using: /tmp/.oscam                                                                              
ConfigDir:      /mnt/hd*/tuxbox/config/                                                                                      
WebifPort:      8888                                                                                                        

Web interface support:                   yes                                                                                
LiveLog support:                         yes                                                                                
jQuery support intern:                   yes                                                                                
Touch interface support:                 yes                                                                                
SSL support:                             no                                                                                  
DVB API support:                         yes                                                                                
DVB API with AZBOX support:              no                                                                                  
DVB API with MCA support:                no                                                                                  
DVB API with COOLAPI support:            no                                                                                  
DVB API with COOLAPI2 support:           no                                                                                  
DVB API with STAPI support:              no                                                                                  
DVB API with STAPI5 support:             no                                                                                  
DVB API with NEUTRINO support:           yes                                                                                
DVB API read-sdt charsets:               yes                                                                                
Irdeto guessing:                         yes                                                                                
Anti-cascading support:                  yes                                                                                
Debug mode:                              yes                                                                                
Monitor:                                 yes                                                                                
Loadbalancing support:                   yes                                                                                
Cache exchange support:                  yes                                                                                
CW Cycle Check support:                  yes                                                                                
LCD support:                             no                                                                                  
LED support:                             no                                                                                  
Clockfix with realtime clock:            yes                                                                                
IPv6 support:                            no                                                                                  

camd 3.3x:                               yes                                                                                
camd 3.5 UDP:                            yes                                                                                
camd 3.5 TCP:                            yes                                                                                
newcamd:                                 yes                                                                                
CCcam:                                   yes                                                                                
CCcam share:                             yes                                                                                
gbox:                                    yes                                                                                
radegast:                                yes                                                                                
scam:                                    yes                                                                                
serial:                                  yes                                                                                
constant CW:                             yes

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

dad6403

Yeni Üye
1 Ocak 2018
34
1- BURADA anlattım sevgili dad6403 :)
2- Bir başka model MB96 kartta olmadığını okumuştum bir yerde,acele etmezsen yakınlarda bir arkadaşın tvde kendim deneyeceğim,burada yazarım .
3- Menü -->Ekran --> Gürültü azaltma buradaki ayarlarla oyna bakalım...(bendeki ayar "kapalı" ve sıkıntı yok)
4- Hayır edilemez,(en azından bende edilmiyor)
Çok teşekkür ederim tüm sorularıma detaylı yanıt verdiğiniz için.
1-Buna çözüm olarak ado hocamızın da sw ve hw profile dosyaları mevcut ama onları yüklersem yine yazılım uçar mı diye çekiniyordum.Sizin konunuzu uyguladım ve kumanda ile hoparlörü kontrol edebiliyorum.Ama ekolayzır ayarlarını hoparlöre uygulamıyor.Olsun böyle de iyi.
2-Acelem yok sizi bu konu hakkında takip edeceğim.Bu gerçekleşirse belki biraz daha ses düzelir.
3-Gürültü azaltma bende yüksekte idi.Şimdi fark ettim ki kapalı değil de düşük yapınca daha iyi oldu.Yani bu sorun da çözüldü bana göre.
4-Netflix olsa iyiydi ama çok önemli değil.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
çalışmayan satırları silip çalışan satırları atabilirsin
İşte böyle kısacık,şifreli gibi yazdığında hiç anlamıyorum ne demek istediğini :smile:
Benim anlayabileceğim şekilde yaz bakayım tekrar :sneaky:
Bu gün derlediğim ve USB üzerinden tvye müdahale etmeden çalışan oscam log dosyaları :smile:
Bu oscam.log sadece 2 satır var,ilk satıra dikkatini çekerim : reason close diyor ;
Kod:
-------------------------------------------------------------------------------
>> OSCam <<  cardserver log switched at Sun Dec 30 17:01:58 2018
2018/12/30 17:01:58 5A71E8F7 p   (reader) b3.vipmgcamd.com [cccam] disconnected: reason close
2018/12/30 17:01:58 00000000   >> OSCam <<  cardserver log switched, version 1.20_svn, build r11444 (mipsel-unknown-linux-gnu-libusb)

Bu da aynı dakikalardaki oscam.log-prev dosyası : Burada da aşağıdaki zaman diliminden sonrasına dikkatini çekerim ;
2018/12/30 17:01:45 22E9E634 p (reader) handa.zapto.org [cccam] connect failed: Connection refused 2018/12/30 17:01:45 2EDD72F7 p (cccam) cccam(r) lx76jo2x.xserver.su: login failed, usr/pwd invalid
Kod:
>> OSCam <<  cardserver log switched at Sun Dec 30 17:01:37 2018                                                                                                                               
2018/12/30 17:01:37 621B6683 p   (reader) mrsharing.net: resolved ip=148.251.65.197                                                                                                             
2018/12/30 17:01:37 621B6683 p   (reader) mrsharing.net [cccam] connecting to mrsharing.net:43                                                                                                 
2018/12/30 17:01:37 6D32A593 p   (reader) uyduserver.micel.me: resolved ip=164.132.180.180                                                                                                     
2018/12/30 17:01:37 6D32A593 p   (reader) uyduserver.micel.me [cccam] connecting to uyduserver.micel.me:12002                                                                                   
2018/12/30 17:01:37 68BAAD43 p   (reader) x1.fcnoip.org: resolved ip=144.76.192.98                                                                                                             
2018/12/30 17:01:37 68BAAD43 p   (reader) x1.fcnoip.org [cccam] connecting to x1.fcnoip.org:18001                                                                                               
2018/12/30 17:01:37 00000000   >> OSCam <<  cardserver log switched, version 1.20_svn, build r11444 (mipsel-unknown-linux-gnu-libusb)                                                           
2018/12/30 17:01:37 21C99CFE p   (reader) w1.fcnoip.org [cccam] proxy initialized, server w1.fcnoip.org:15001                                                                                   
2018/12/30 17:01:37 68BAAD43 p   (reader) x1.fcnoip.org [cccam] proxy initialized, server x1.fcnoip.org:18001                                                                                   
2018/12/30 17:01:38 621B6683 p   (reader) mrsharing.net [cccam] proxy initialized, server mrsharing.net:43                                                                                     
2018/12/30 17:01:38 621B6683 p   (reader) mrsharing.net [cccam] disconnected: reason close                                                                                                     
2018/12/30 17:01:40 6D32A593 p   (reader) uyduserver.micel.me [cccam] connect failed: Connection timed out                                                                                     
2018/12/30 17:01:40 6D32A593 p   (reader) uyduserver.micel.me [cccam] proxy initialized, server uyduserver.micel.me:12002                                                                       
2018/12/30 17:01:45 5145B868 p   (reader) france.ztvnl.com [cccam] connecting to france.ztvnl.com:10001                                                                                         
2018/12/30 17:01:45 71B59086 p   (reader) 5.135.15.168 [cccam] connecting to 5.135.15.168:10004                                                                                                 
2018/12/30 17:01:45 1825C741 p   (reader) b3.vipmgcamd.com [cccam] connecting to b3.vipmgcamd.com:2002                                                                                         
2018/12/30 17:01:45 39D8FD12 p   (reader) B3.vipmgcamd.com [cccam] connecting to B3.vipmgcamd.com:2002                                                                                         
2018/12/30 17:01:45 491FF909 p   (reader) b3.vipmgcamd.com [cccam] connecting to b3.vipmgcamd.com:2002                                                                                         
2018/12/30 17:01:45 3671E7F3 p   (reader) allcable.dremmer.com [cccam] connecting to allcable.dremmer.com:12050                                                                                 
2018/12/30 17:01:45 5A71E8F7 p   (reader) b3.vipmgcamd.com [cccam] connecting to b3.vipmgcamd.com:2002                                                                                         
2018/12/30 17:01:45 46F11045 p   (reader) france.ztvnl.com [cccam] connecting to france.ztvnl.com:10001                                                                                         
2018/12/30 17:01:45 7ACBFEC8 p   (reader) allcable.dremmer.com [cccam] connecting to allcable.dremmer.com:12050                                                                                 
2018/12/30 17:01:45 413BED11 p   (reader) b3.vipmgcamd.com [cccam] connecting to b3.vipmgcamd.com:2004                                                                                         
2018/12/30 17:01:45 2EDD72F7 p   (reader) lx76jo2x.xserver.su [cccam] connecting to lx76jo2x.xserver.su:1003                                                                                   
2018/12/30 17:01:45 22E9E634 p   (reader) handa.zapto.org [cccam] connecting to handa.zapto.org:12000                                                                                           
2018/12/30 17:01:45 22E9E634 p   (reader) handa.zapto.org [cccam] connect failed: Connection refused                                                                                           
2018/12/30 17:01:45 2EDD72F7 p    (cccam) cccam(r) lx76jo2x.xserver.su: login failed, usr/pwd invalid                                                                                           
2018/12/30 17:01:45 71B59086 p   (reader) 5.135.15.168 [cccam] disconnected: reason close                                                                                                       
2018/12/30 17:01:45 5145B868 p   (reader) france.ztvnl.com [cccam] disconnected: reason close                                                                                                   
2018/12/30 17:01:45 1825C741 p   (reader) b3.vipmgcamd.com [cccam] disconnected: reason disconnect                                                                                             
2018/12/30 17:01:45 7ACBFEC8 p   (reader) allcable.dremmer.com [cccam] disconnected: reason disconnect                                                                                         
2018/12/30 17:01:45 3671E7F3 p   (reader) allcable.dremmer.com [cccam] disconnected: reason close                                                                                               
2018/12/30 17:01:45 46F11045 p   (reader) france.ztvnl.com [cccam] disconnected: reason close                                                                                                   
2018/12/30 17:01:45 491FF909 p   (reader) b3.vipmgcamd.com [cccam] disconnected: reason close                                                                                                   
2018/12/30 17:01:46 5530E78B p        (-) -- Skipped 2 duplicated log lines --                                                                                                                 
2018/12/30 17:01:46 5530E78B p   (reader) zes2.tjurk.com [cccam] connecting to zes2.tjurk.com:28900                                                                                             
2018/12/30 17:01:46 3521E2FF p   (reader) magicbox2017.com [cccam] connecting to magicbox2017.com:30000                                                                                         
2018/12/30 17:01:46 1FECBA8D p   (reader) france.ztvnl.com [cccam] connecting to france.ztvnl.com:10001                                                                                         
2018/12/30 17:01:46 7CE03EE2 p   (reader) ziggo3.ztvnl.com [cccam] connecting to ziggo3.ztvnl.com:10004                                                                                         
2018/12/30 17:01:46 6EDAB40B p   (reader) magicbox2017.com [cccam] connecting to magicbox2017.com:30000                                                                                         
2018/12/30 17:01:46 62898586 p   (reader) sumartv-fullhd.com [cccam] connecting to sumartv-fullhd.com:40000                                                                                     
2018/12/30 17:01:46 7DC0DD78 p   (reader) allcable.dremmer.com [cccam] connecting to allcable.dremmer.com:12050           
2018/12/30 17:01:46 62898586 p    (cccam) init error from reader sumartv-fullhd.com                                                                                                             
2018/12/30 17:01:46 1FECBA8D p   (reader) france.ztvnl.com [cccam] disconnected: reason close                                                                                                   
2018/12/30 17:01:46 7CE03EE2 p   (reader) ziggo3.ztvnl.com [cccam] disconnected: reason close                                                                                                   
2018/12/30 17:01:46 3521E2FF p   (reader) magicbox2017.com [cccam] disconnected: reason close                                                                                                   
2018/12/30 17:01:46 7DC0DD78 p   (reader) allcable.dremmer.com [cccam] disconnected: reason close                                                                                               
2018/12/30 17:01:46 6EDAB40B p   (reader) magicbox2017.com [cccam] disconnected: reason close                                                                                                   
2018/12/30 17:01:46 5530E78B p   (reader) zes2.tjurk.com [cccam] disconnected: reason close                                                                                                     
2018/12/30 17:01:47 2BA97E90 p   (reader) 46.105.126.147 [cccam] connecting to 46.105.126.147:28900                                                                                             
2018/12/30 17:01:47 770552D4 p   (reader) B3.vipmgcamd.com [cccam] connecting to B3.vipmgcamd.com:2002                                                                                         
2018/12/30 17:01:47 770552D4 p   (reader) B3.vipmgcamd.com [cccam] disconnected: reason close                                                                                                   
2018/12/30 17:01:47 2BA97E90 p   (reader) 46.105.126.147 [cccam] disconnected: reason close                                                                                                     
2018/12/30 17:01:48 39D8FD12 p   (reader) B3.vipmgcamd.com [cccam] connect failed: Connection timed out                                                                                         
2018/12/30 17:01:48 6ACAD78E p   (reader) 80.151.174.117 [cccam] connecting to 80.151.174.117:12000                                                                                             
2018/12/30 17:01:48 71FA7529 p   (reader) 5.189.147.211 [cccam] connecting to 5.189.147.211:2002                                                                                               
2018/12/30 17:01:48 2BE49360 p   (reader) 129.242.32.203 [cccam] connecting to 129.242.32.203:12000                                                                                             
2018/12/30 17:01:48 24000104 p   (reader) mrsharing.net [cccam] connecting to mrsharing.net:43                                                                                                 
2018/12/30 17:01:48 73E5F5ED p   (reader) b3.vipmgcamd.com [cccam] connecting to b3.vipmgcamd.com:2002                                                                                         
2018/12/30 17:01:48 335D7377 p   (reader) 1.tvsnake.com [cccam] connecting to 1.tvsnake.com:22500                                                                                               
2018/12/30 17:01:48 03EB2F23 p   (reader) server55.justcccam.info [cccam] connecting to server55.justcccam.info:22309                                                                           
2018/12/30 17:01:48 29817EE3 p   (reader) 1.tvsnake.com [cccam] connecting to 1.tvsnake.com:22600                                                                                               
2018/12/30 17:01:48 2E0ABA97 p   (reader) pays.nopay0.com [cccam] connecting to pays.nopay0.com:12000                                                                                           
2018/12/30 17:01:48 73E5F5ED p   (reader) b3.vipmgcamd.com [cccam] disconnected: reason close                                                                                                   
2018/12/30 17:01:49 5CC2E347 p   (reader) 1.tvsnake.com [cccam] connecting to 1.tvsnake.com:22500                                                                                               
2018/12/30 17:01:51 6ACAD78E p   (reader) 80.151.174.117 [cccam] connect failed: Connection timed out                                                                                           
2018/12/30 17:01:51 71FA7529 p   (reader) 5.189.147.211 [cccam] connect failed: Connection timed out                                                                                           
2018/12/30 17:01:51 2BE49360 p   (reader) 129.242.32.203 [cccam] connect failed: Connection timed out                                                                                           
2018/12/30 17:01:51 24000104 p   (reader) mrsharing.net [cccam] connect failed: Connection timed out                                                                                           
2018/12/30 17:01:51 335D7377 p   (reader) 1.tvsnake.com [cccam] connect failed: Connection timed out                                                                                           
2018/12/30 17:01:51 03EB2F23 p   (reader) server55.justcccam.info [cccam] connect failed: Connection timed out                                                                                 
2018/12/30 17:01:51 29817EE3 p   (reader) 1.tvsnake.com [cccam] connect failed: Connection timed out                                                                                           
2018/12/30 17:01:51 2E0ABA97 p   (reader) pays.nopay0.com [cccam] connect failed: Connection timed out                                                                                         
2018/12/30 17:01:51 621B6683 p   (reader) mrsharing.net [cccam] connecting to mrsharing.net:43                                                                                                 
2018/12/30 17:01:52 5CC2E347 p   (reader) 1.tvsnake.com [cccam] connect failed: Connection timed out                                                                                           
2018/12/30 17:01:53 6D32A593 p   (reader) uyduserver.micel.me [cccam] connecting to uyduserver.micel.me:12002                                                                                   
2018/12/30 17:01:54 621B6683 p   (reader) mrsharing.net [cccam] connect failed: Connection timed out                                                                                           
2018/12/30 17:01:56 6D32A593 p   (reader) uyduserver.micel.me [cccam] connect failed: Connection timed out                                                                                     
2018/12/30 17:01:58 1825C741 p   (reader) b3.vipmgcamd.com [cccam] connecting to b3.vipmgcamd.com:2002                                                                                         
2018/12/30 17:01:58 5145B868 p   (reader) france.ztvnl.com [cccam] connecting to france.ztvnl.com:10001                                                                                         
2018/12/30 17:01:58 71B59086 p   (reader) 5.135.15.168 [cccam] connecting to 5.135.15.168:10004                                                                                                 
2018/12/30 17:01:58 39D8FD12 p   (reader) B3.vipmgcamd.com [cccam] connecting to B3.vipmgcamd.com:2002                                                                                         
2018/12/30 17:01:58 491FF909 p   (reader) b3.vipmgcamd.com [cccam] connecting to b3.vipmgcamd.com:2002                                                                                         
2018/12/30 17:01:58 3671E7F3 p   (reader) allcable.dremmer.com [cccam] connecting to allcable.dremmer.com:12050                                                                                 
2018/12/30 17:01:58 46F11045 p   (reader) france.ztvnl.com [cccam] connecting to france.ztvnl.com:10001                                                                                         
2018/12/30 17:01:58 5A71E8F7 p   (reader) b3.vipmgcamd.com [cccam] connecting to b3.vipmgcamd.com:2002                                                                                         
2018/12/30 17:01:58 7ACBFEC8 p   (reader) allcable.dremmer.com [cccam] connecting to allcable.dremmer.com:12050                       
2018/12/30 17:01:58 2EDD72F7 p   (reader) lx76jo2x.xserver.su [cccam] connecting to lx76jo2x.xserver.su:1003                                                                                   
2018/12/30 17:01:58 413BED11 p   (reader) b3.vipmgcamd.com [cccam] connecting to b3.vipmgcamd.com:2004                                                                                         
2018/12/30 17:01:58 22E9E634 p   (reader) handa.zapto.org [cccam] connecting to handa.zapto.org:12000                                                                                           
2018/12/30 17:01:58 22E9E634 p   (reader) handa.zapto.org [cccam] connect failed: Connection refused                                                                                           
2018/12/30 17:01:58 2EDD72F7 p    (cccam) cccam(r) lx76jo2x.xserver.su: login failed, usr/pwd invalid                                                                                           
2018/12/30 17:01:58 3671E7F3 p   (reader) allcable.dremmer.com [cccam] disconnected: reason disconnect                                                                                         
2018/12/30 17:01:58 5145B868 p   (reader) france.ztvnl.com [cccam] disconnected: reason close                                                                                                   
2018/12/30 17:01:58 71B59086 p   (reader) 5.135.15.168 [cccam] disconnected: reason close                                                                                                       
2018/12/30 17:01:58 46F11045 p   (reader) france.ztvnl.com [cccam] disconnected: reason close                                                                                                   
2018/12/30 17:01:58 413BED11 p   (reader) b3.vipmgcamd.com [cccam] disconnected: reason close                                                                                                   
2018/12/30 17:01:58 7ACBFEC8 p        (-) -- Skipped 1 duplicated log lines --                                                                                                                 
2018/12/30 17:01:58 7ACBFEC8 p   (reader) allcable.dremmer.com [cccam] disconnected: reason close                                                                                               
2018/12/30 17:01:58 39D8FD12 p   (reader) B3.vipmgcamd.com [cccam] disconnected: reason close                                                                                                   
switch log file

Bu şu demek oluyor bana göre(tabii) oscam çalışıyor ama server beni dışarı atıyor (herkes anlasın diyede kabaca yazdım) :confused:

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
D dad6403
Buna çözüm olarak ado hocamızın da sw ve hw profile dosyaları mevcut ama onları yüklersem yine yazılım uçar mı diye çekiniyordum.
Bence en iyisi yazılımın tvden alınanıdır,çünkü çalışan tvden alınır,ben DHde aynı model tvnin farklı donanıma sahip olduğunu da görmüştüm,yani adreslemeler farklı olabilir,aslında vestel neden böyle yola girmiş onu da anlamadım,çünkü tv yazılımı çok çeşitli,çok bildiğimden değil ama girdiğim ftp sitelerinden görmüştüm çeşitliliği,(o zamanlar tabii) yani sonu *.dcf ile biten yazılımlardı,mesela benim tv mb91 kartlı ve 6142.dcf liyken başka mb91 kartlı tv ise xxxx.dcf idi.
Şimdi bu yazdıklarıma itiraz gelebilir ama vestelin "standart yazılım" uygulamasını da hiç görmedim,diğer marka tvler de beni hiç ilgilendirmezler açıkçası,ama en azından mb9x kartlı tvlerin tümüne standart yazılım verilmeliydi,sanki "toplama tv" gibi duruyor televizyonlar,kötümü hayır değil,ama ..., ama işte :smile:

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Kod:
>> OSCam <<  cardserver log switched at Sun Dec 30 22:31:13 2018
2018/12/30 21:31:13 3A05BA38 p    (cccam) cccam(r) lx76jo2x.xserver.su: login failed, usr/pwd invalid  <--- ŞİFRE HATALI DEDİ
YENİDEN DENEYECEĞİM
2018/12/30 21:31:13 00000000   >> OSCam <<  cardserver log switched, version 1.20_svn, build r11444 (mipsel-unknown-lin
2018/12/30 21:31:13 33D8FA69 p   (reader) B3.vipmgcamd.com [cccam] disconnected: reason close

EK:
Konuyu dışarıdan takip eden herkese:
Bu arada oscam usb bellekte çalışıyor,tv yazılımına müdahale edilmeden yani,bu konuyu geliştirmek gerekir,hep demişimdir "oscam hakkında bilgim yok" diye ,şimdilik sadece uygulama olarak çalışıyor ve herhangi bir hata vermedi...
Şimdilik müsadenizle kaçtım artık :bye

Son düzenleme:
digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
43
Bana şu usb bellekten çalışma sistemini atabilirmisin birde ben bakayım usb den çalışma sistemine ama şimdi değil 15 gün İstanbul dışındayım eve gidince bakabilirim anca :)

Geri
Üst Alt