Hukuken suçlu muyum?

eketen Çevrimdışı

eketen 

Süper Üye
26 Haz 2020
1,235
Evet herkezin geçtigi bir yer. Apartman gibi dusunun. Komsuya anahtari ev sahibi vermis. Komsusu gelip bizzat açtı.

İşte herkesin geçtiği yer ile tek kişiye ait anahtarı olan yeri bağdaştıramıyorum. Zannediyorum müstakil bir ev bu. O anahtar komşuya verilmese oraya girebilme imkanın yoksa ve mahkemelik olursan orayı kişisel alan olarak değerlendirebilirler. O zaman sıkıntı olur. Karşı taraf işi yokuşa sürme eğiliminde ise ve gidip şahin bir avukat tutarsa ciddi sıkıntı çıkabilir. Elinde yazılı emir yoksa da ne şirket dahil olur buna ne kapıyı açan komşu arkanda durur. Böyle bir durum varsa en azından tanıdık bir polis bulup akıl al. Umulmadık şeyden umulmadık sonuçlar çıkıyor. Yolun başında tedbir almak en iyisi.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075
Mekan içerisinde sayaç olmaz. Servis kutusunun verildiği binada sayaç olur. Abonenin sözleşmesi bitmiş. Sayaçta şirketin mülkiyetinde o sayaçla kullanım yapması yasak. O sayacı sökmek için 4-5 aydır farklı zamanlarda o adrese gittim. Yani her borcu olan sayacı sökülmesin veya gazı kesilmesin diye kapıyı açmasın o zaman ne diyim. Kaçak ve kayıp kullanım arttıkça faturalara eklenmekte.

Abonemin sözleşmesi bitse dahi o sayaç sökülmez , sadece gaz kesilir mühürlenir .
Doğalgaz sayaç sökme takma işlemlerinde bu dediğiniz durum ( abonenin sözleşmesi bitmiş ) sayaç sökülür diye karar ( resmi yazı ) varmı ?

Endexler alınır aboneye son fatura düzenlenir .
Şimdi elektronik ortam anında fatura ve kesme bildirimi .

Yeni gelen şahıs yeni abonelik sözleşmesi yapmayıp mühürü kırıp gazı açarsa cezayı fatura düzenlenir ( Mühür fekki suçu ve kaçak gaz kulllanımı )

Bu yüzden yarı avukatlık bilmek gerek .

Yorumlama işi için tam bilğiler gereklidir .
Bir bilği kurtarır , bir bilği can yakar .

Son düzenleme:
eketen Çevrimdışı

eketen 

Süper Üye
26 Haz 2020
1,235
Abonelik bitti, sayaç söküldü ise teminat bedeli kişinin hesabına geri ödendi mi. Aboneliğin süreli olduğunu burada gördüm. Hadi adam aboneliği iptal ettirdi desen teminat bedeli var, bulunduğu yere kadar sayaç onda teminat şirkette kalacak. Anlamadım bu işten bir şey.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075
Abonelik bitti, sayaç söküldü ise teminat bedeli kişinin hesabına geri ödendi mi. Aboneliğin süreli olduğunu burada gördüm. Hadi adam aboneliği iptal ettirdi desen teminat bedeli var, bulunduğu yere kadar sayaç onda teminat şirkette kalacak. Anlamadım bu işten bir şey.

Abone evden taşındım aboneliğimin iptalini istiyorum resmi başvuru yapar .
Bazı aboneler sayaç nosu ve endexinin fotoğrafını veya videosu çeker bazıları kağıda yazar diğerleri eli boş gelir .

Şimdi elektronik ortam iş emri gelir süresi vardır o süre içinde kesme işlemi yapılır
Aboneye sağlam bilğiler verilmesi gerekir , sizi bulamasak yeni kiracı girerse sorun oluşabilir .
Yeni kiracı girmiş ise problemler başlamış demektir .

Gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenirse diğerleri de yanlış gider .

Abonelik teminat iadesi sayaç kesilip son fatura düzenlenip ödemesi yapıldığında olur .

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yahu basit bir soru soruldu hukuki bir durum yok birşey çıkmaz boş verin gerisini.

Yaz kızım karar Pitbull Pitbull haneye tecavüzden suçlu bulundu :kiskis

40 gün katıksız Hapis cezası ile cezalandırılmasına oy çokluğu ile karar verilmiştir :hihi

eketen Çevrimdışı

eketen 

Süper Üye
26 Haz 2020
1,235
Yahu basit bir soru soruldu hukuki bir durum yok birşey çıkmaz boş verin gerisini.

40 gün katıksız Hapis cezası ile cezalandırılmasına oy çokluğu ile karar verilmiştir :hihi

Öyle diyorsun da karşı taraf işi yokuşa sürmeye kalkarsa, birisi akıl verirse o pirincin taşını ayıklayana kadar canı çıkar. ?

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075

Bu soru ile TÜRKİYE nin gerçeklerinin tartışması yapılıyor .
Soralım kesme açma ve sayaç kaldırma işlemleri için resmiyete dayalı konularda kurs veya seminer verildi mi ?
veya resmi kitabı açın öğrenin , böyle resmi kitap varmı ?
Çok özel sorunlar var bu sorunlara göre cevaplar varmı ?
Özel sorunları bizler yapıyoruz .

Bende çeşitli bölümlerde işler yaptım . ( gaz firması değil )
Ne hatalar yaptım bereket versin ciddi sorun yaşamadım .
Hata yaptığını bela gelmeden anlamak .
Kimsenin başına gelmesin istemem .

Kanunda ne ise onu yapmak ve kendini kollamak .
Kimse kollamaz , kendini kendini kollayacaksin .
Anında satışa gelirsin .
Burada yazamıyorum yaşadıklarımı .

Suçlu veya suçsuz yönü önemli değil .
Önemli olan bu durumlara gelmemek .

SONUÇ ders : Adımlarını dikkatli atmak .

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075
Ne kadar doğru haber yazısı .

Demek oluyor ki her şehir dağıtım firması kendine özel .
Türkiyede abd eyalet sistemi .
Birinde ak birinde kara
Sorun daha buradan başlıyor .

Son düzenleme:
osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,019
60
Arkadaşlar bence konuyu büyütmüşsünüz gibime geliyor sayaç sökümleri benim bildiğim binaların boşaltılmaları ile alakalı bu binada zaten boş sahibi belliki bu binayı ya yıkacak yada kensel dönüşüm için mütehaite verecek buda saati teslim etmek için bir başvuru yapılıyor ama pitbull kardeşimizin olaydan belliki haberi yok şirket sayacı sökmek için gönderiyor haberleşme içinse telefon no veriliyor ama ulaşamıyor bence sökmesinde bir mahsur yok hatta bu konuda mal sahibi sorumlu çünkü teslim etiğine dair imza atması gerekli imza atmadıkça teslim etmiş sayılmaz ve ceza alabilir diye mal sahibinin endişesini taşıdığı için bu olay olmuş ordan sorumlu kim ise onu bulsun imzalatsın olay kapanır bence..

Geri
Üst Alt