Hukuken suçlu muyum?

Pitbull Çevrimiçi

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,123
43
*Neden sayaç söküm işlemi gerçekleşti? Bir nevi kaçak kullanının mı denildi .Sayaçların mülkiyeti kurumamı ait ?
*2 katlı ev ,Giriş avlu ile bağlantılı ise suç
*Komşusu ben açmadım derse ne yapacaksınız?
Borçtan dolayı söküldü.
Sayaçların mülkiyeti bize (firmaya) ait.
10 katlı bina nasıl ise 2 katlı binada o şekilde.
Komşu itiraz etse benim kapıyı kırmam lazım ve parmak izimin olması lazım.

eketen Çevrimdışı

eketen 

Süper Üye
26 Haz 2020
1,235
Hane içine girdiyseniz sıkıntı olabilir. Ev sahibini bulamıyorsanız polisle birlikte çilingir alarak girmeniz lazım. Komşu sizi kurtaramaz hatta o da yanabilir. Yıllar evvel emlakçı bir arkadaş yurtdışında oturan birinin evini kiraya verdi. Kira bir kaç ay ödenmemiş. Aramalara da cevap vermemiş. Kapının kilidini değiştirmek için çilingire gittiğinde çilingir aman polise haber ver yoksa yanarız demişti. Bu konu tek taraflı düşünülecek bir konu değil. Eğer sayaç hane içinde ise zaten baştan hatalı şirket. Borçlu olsun ne olursa olsun. Kişinin mülkiyetine kolluk gücü olmadan kimse kafasına göre giremez. Evde eşi olur kızı olur, uygunsuz durumda olur. Kolluk kuvveti bile kaç kere uyarıyor kapıyı kırmadan. Polis aracına taş atılmış, polis de taşı atanların evine arama için girmişti. İzinsiz girdikleri için 1 yıla kadar hapis ile yargılandılar. Bu işler öyle kafamıza göre olmuyor. Konut dokunulmazlığı diye bir kavram var. Konut ihlali ağır suç sayılıyor. Yani ağır cezada yargılanır ihlal eden. Bence bir avukata danışın.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
45
Demekki komşu komşunun külüne muhtaç değilmiş ?
Bence abone sahibi ile muhatap olunmalıydı ?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
45
Durum şöyle o zaman bina ise zaten elektrik su kesimi de öyle.. Zillere basıp kapıyı açtıklarında elektrik ve suyu kesebiliyorlar.. Bu da onun gibi galiba.. Eğer böyleyse sıkıntı yok bence..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Söz meclisten dışarı bir tane şerefsiz elektirikçi f. ödemeyi unutmuşum bizim ev bahçeli.

Evde yokken bahçe kapısına tırmanmış atlamış hırsız gibi elektriği kesmiş gitmiş

Kime yaranacak kapılardan atlayıp kesiyor denk gelseydi ağızını burnu kırardım şerefsizin.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Söz meclisten dışarı bir tane şerefsiz elektirikçi f. ödemeyi unutmuşum bizim ev bahçeli.

Evde yokken bahçe kapısına tırmanmış atlamış hırsız gibi elektriği kesmiş gitmiş

Kime yaranacak kapılardan atlayıp kesiyor denk gelseydi ağızını burnu kırardım şerefsizin.
Adamdaki hırsa bak yaa, benim anlamadığım sökmeden gitse birşey oluyor mu ? Yani firma neden sökmedin bu sayacı deyip ceza felan veriyor mu ? Benim bildiğim böyle birşey yok, yanlış mıyım ? Sende ki durum aslında biraz farklı gibi, yani sonuçta bahçene giriyor senden habersiz, hemde kapının üstünden tırmanıp atlayarak.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
45

Ben bir dönem bu işi yapmıştım. Nelerle karşılaşmıştık. Tüfekle kovalayanlar vardı. Bana denk gelmedi ama kesme kesme git diyenler.. Çok komik sahneler oluyordu. ?

eketen Çevrimdışı

eketen 

Süper Üye
26 Haz 2020
1,235
Arkadaşlar Pitbull Pitbull dedi ya eve felan girme yok, adam daire kapısının önündeki doğal gaz sayacını borcu ödenmediği için sökmüş, mevzu bu. Apartmanın içi yani evin içi değil. ? Adamı dar ağacına götüreceniz hee :hihi

Şimdi apartmanda apartmanın ortak kullanım alanı var. Otomata basarsın cümle kapısı açılır daire kapısının önüne kadar deriz ortak kullanım alanı. Ama iki katlı ev yan komşu anahtar ile açıyor kapıyı. Burada ortak kullanım neresi. Konut dokunulmazlığı dediğimiz adı üstünde konut. Daire dokunulmazlığı değil. Müstakil evin sokak kapısının içi konut. Bahçesi de konut, garajı da konut. Öyle hafife alınacak bir konu değil bu. Borçluya kaç kere ulaşılmaya çalışılmış, evde ne kadar zamandır bulunamıyor, telefonla bildirilmiş mi eve girip saati sökeceğiz diye bunlar iş sıkıntıya girerse çıkacak sonucu öyle bir değiştiriyor ki. Burada kimseye felaket tellallığı yapmak değil söylediklerim. Ama bu iş ciddi anlamda sıkıntı, belirttiğim şekilde bir mülkse. Kimse üzerine alınmasın benim evime bu şekilde girilse o komşuyu da gireni de gittiği yere kadar uğraştırırdım. Yok kardeşim öyle kafana göre giremezsin. Şirket sayacı kimseye ihtiyacı olmadan ulaşabileceği yere koymamışsa gidecek savcılığa yazacak, savcılık da polise diyecek gidin sökün. Hiç icra memurları nasıl geliyor görmediniz mi. İcra dairesi adliyenin içinde bir kurum olduğu halde.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Adamdaki hırsa bak yaa, benim anlamadığım sökmeden gitse birşey oluyor mu ? Yani firma neden sökmedin bu sayacı deyip ceza felan veriyor mu ? Benim bildiğim böyle birşey yok, yanlış mıyım ? Sende ki durum aslında biraz farklı gibi, yani sonuçta bahçene giriyor senden habersiz, hemde kapının üstünden tırmanıp atlayarak.
Ona şaşırdım bende hayret birşey bahçe kapıısından atlamak anahtarı unuttuğumda ben,
Zor tırmanıyorum kapıya birde yeniden geri tırmanacak gittim müdürüne şikayet ettim.
Özür vs dilediler bir daha olmaz öyle bir hakkıda yok yapamaz dediler çok önemli iş yapıyor.

Geri
Üst Alt