Hukuken suçlu muyum?

Pitbull Çevrimiçi

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,123
43
Özel bir dağıtım şirketinde çalışıyorum. Abonenin borcu var ödememiş itiraz etmiş itirazıda kabul olmamış. Sisteme düştü sayacın sökülmesi lazım diye gittim sayacını sökmeye. Abone evde yok orada yaşamıyor yan komşusu bende anahtar var dedi açtı kapıyı söktüm sayacı ev sahibi ben olmadan eve girdin seni mahkemeye vereceğim diyor. Sayaç zaten binanın içinde daire giriş kapısının önünde. Hukuken var mı bir suçum?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Zorla gizli saklı girmemişin kapıyı komşusu anahtarla açmış sende görevini yapmışın oradan ayrılmışsın

Şikayet edecekse anahtar verdiği komşusunu şikayet etsin hain komşu şikayetlik mahkemelik bir durum yok isterse şikayet etsin :kiskis

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Komşunun anahtarla neyi açtığını anlamadım biraz detay verir misin ? Ev sahivi eve girdin derken neyden bahsediyor, evin içine mi girdiniz ?
komşu daire kapısını açmış sayaç daire girişindeymiş elektrik su vs gelirse diye komşuya anahtar bırakmış şimdi şikayet edecekmiş

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,267
62
Ben de tam anlayamadım ama zannedersem apartman kapısını açmış komşu.Yok eğer daire kapısı açılmışsa,daireye ev sahibi veya polis olmadan girilmez hele de bu zamanda.Yok şunum kayboldu,yok bunum alınmış diyerek suçlamada bulunabilir. :ok

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Ben de tam anlayamadım ama zannedersem apartman kapısını açmış komşu.Yok eğer daire kapısı açılmışsa,daireye ev sahibi veya polis olmadan girilmez hele de bu zamanda.Yok şunum kayboldu,yok bunum alınmış diyerek suçlamada bulunabilir. :ok
Apartman kapısı veya apartmanın içinde sayaçların bulunduğu bölmenin kapısını açmışlarsa anahtarla sorun yok. Ama dairenin kapısını açıp içeri girmişlerse sorun olabilir. Gerçi daire içinde sayaç mı olur yahu, olmaz ki öyle birşey. Tam anlayamadım ben de mevzuyu ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Apartman kapısı veya apartmanın içinde sayaçların bulunduğu bölmenin kapısını açmışlarsa anahtarla sorun yok. Ama dairenin kapısını açıp içeri girmişlerse sorun olabilir. Gerçi daire içinde sayaç mı olur yahu, olmaz ki öyle birşey. Tam anlayamadım ben de mevzuyu ?
Tekrar okudum müstakil kişiye ait bina galiba apratman değil sayaç dışarıya alınmamış bina giriş kapısı anahtarı komşuya bırakılmış.

Komşu kapıyı açmış görevli arkadaşımız Pitbull Pitbull da işini yapmış komşuya elektrikçi sucu gelsin okusun diye bırakmışlar anahtarı.

Hukuka aykırı bir durum yok anahtarı niye komşuya bıraktın komşun kapıyı neden açtı %99 ev sahibi kusurlu davalık durum yok.

Sayaç okuyunca sıkıntı yok sayaç sökülünce çirkeflik yapıyorlar işte birşey çıkmaz bu durumdan davalık olsa dahi takipsizlik verilir.

Pitbull Çevrimiçi

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,123
43
Komşunun anahtarla neyi açtığını anlamadım biraz detay verir misin ? Ev sahibi eve girdin derken neyden bahsediyor, evin içine mi girdiniz ?
2 katlı ev burası her katta daire kapısının önünde 1 sayaç var. (Doğalgaz sayacı) Ben daire 2 nin sayacı söktüm. Binaya giriş kapısını komşusu açtı bende söküm işlemini gerçekleştirdim.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,305
Nerden nereyi açtınız herkes gibi bende anlamadım lakin kurumunuzun talimatlarında yazanı uyguladıysanız siz değil kurumunuz düşünsün. Böyle bir talimat yokta siz sorumluluk alıp yaptıysanız ev sahibi haklı olabilir.

Şimdi nereyi açtığınız mesajını okudum. Kurumunuzla görüşün bence.

F Çevrimdışı

FlashX

Aktif Üye
16 Haz 2020
155
24
*Neden sayaç söküm işlemi gerçekleşti? Bir nevi kaçak kullanının mı denildi .Sayaçların mülkiyeti kurumamı ait ?
*2 katlı ev ,Giriş avlu ile bağlantılı ise suç
*Komşusu ben açmadım derse ne yapacaksınız?

Geri
Üst Alt