HP 250 G3 Uyumlu Anakart

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Senin önerdiğin şu 3230M işlemcili olana da gitmiyor değil aklım :sirit

Hangisini ucuza getirebiliyorsanız onu alın. Bunun tek dezavantajı 120 GB SSD olması.
Bende Toshiba L50 Ultrabook var, içinde AMD R5 M230 ekran kartı var, Allah böyle ekran kartını düşmanıma vermesin diyorum.
GT635M de çok güçlü değil, o da giriş seviye bir kart R5 M230 gibi.
Ama sürücü (driver) konusunda AMD mi Nvidia mı derseniz Nvidia derim.
R5 M230 olanı alırsanız Radeon 19.3.3'den yukarısını kurmayın derim.

İ5 4200M bir tık daha güçlü, hangisi kesenize uyarsa onu alın.
Yalnız 4200M'de muadil şarj cihazı demiş, kalitesiz birşey ise, ileride kaliteli bir universal şarj cihazı almanızı tavsiye ederim.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
1300 tl + benim laptop olarak alınmıştır arkadaşlar. Yardımcı olan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. ?

P00407-151808e622c4445d8220db.jpg

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
bir dahakine daha üst modellere göz dikerim
Hayirli olsun güle güle kullanin..Ilan kaldirilmis.. sanirim laptop lenovo.Celeron ve amd islemci haricinde benim tercih etmedigim bir secenekde lenovo grubu ürün , ayni seviye diger markalarin ürününe göre 2. el piyasasi %30 daha ucuzdur , satisi biraz zordur .Ben o yüzden tercih etmiyorum . üst modellere gecerken satmak istediginiz zaman umarim sizi üzmez. :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hayirli olsun güle güle kullanin..Ilan kaldirilmis.. sanirim laptop lenovo.Celeron ve amd islemci haricinde benim tercih etmedigim bir secenekde lenovo grubu ürün , ayni seviye diger markalarin ürününe göre 2. el piyasasi %30 daha ucuzdur , satisi biraz zordur .Ben o yüzden tercih etmiyorum . üst modellere gecerken satmak istediginiz zaman umarim sizi üzmez. :)

Millet daha çok özelliğe bakar bence hocam. Al-satçı gözüyle değerlendirmemek gerek. Bilgisayar bilgisayardır. :hihi

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Lenovo - İ5 4200M işlemci - 8gb Ram - 240gb SSD - AMD Radeon R5 M230 2gb özellikleri bunlar hocam.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Umut Barış Umut Barış hocam dxdiag baktığımda Ekran seçeneğinde İntel HD gözüküyor , bir de Oluşturucu seçeneği var harici ekran kartı orada gözüküyor. Şimdi laptop birincil olarak İntel imi kullanıyor , harici ekran kartını kullanmıyor mu :alala

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış hocam dxdiag baktığımda Ekran seçeneğinde İntel HD gözüküyor , bir de Oluşturucu seçeneği var harici ekran kartı orada gözüküyor. Şimdi laptop birincil olarak İntel imi kullanıyor , harici ekran kartını kullanmıyor mu :alala

İkisi de çalışır ama uygulama hangisini tercih ediyorsa veya sistem hangisini atadıysa.
Windows 10 kullanıyorsanız eğer;

Tüm Ayarlar > Sistem > Monitör > Grafik Ayarları bölümünden

Klasik Uygulama (dışarıdan yükledikleriniz)
Evrensel Uygulama (sistem ve mağaza uygulamaları)

Gözat ile uygulama kısayolunu göstererek hangi GPU'yu kullanacağınızı seçebilirsiniz.
Görev yöneticisi > Performans sekmesinde GPU 0, GPU 1 olarak iki tane GPU görünüyorsa sorun yok.
Bir de Windows yapı numarası kaç tabi o da önemli, aşırı eski değilse görev yöneticisinde GPU kısmı mevcut. :kiskis

Onun dışında Radeon yazılımı üzerinden de uygulamalara GPU ataması yapabilirsiniz.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
İkisi de çalışır ama uygulama hangisini tercih ediyorsa veya sistem hangisini atadıysa.
Windows 10 kullanıyorsanız eğer;

Tüm Ayarlar > Sistem > Monitör > Grafik Ayarları bölümünden

Klasik Uygulama (dışarıdan yükledikleriniz)
Evrensel Uygulama (sistem ve mağaza uygulamaları)

Gözat ile uygulama kısayolunu göstererek hangi GPU'yu kullanacağınızı seçebilirsiniz.
Görev yöneticisi > Performans sekmesinde GPU 0, GPU 1 olarak iki tane GPU görünüyorsa sorun yok.
Bir de Windows yapı numarası kaç tabi o da önemli, aşırı eski değilse görev yöneticisinde GPU kısmı mevcut. :kiskis

Onun dışında Radeon yazılımı üzerinden de uygulamalara GPU ataması yapabilirsiniz.
Bu şekilde gözüküyor heralde sorun yok ?

P00407-185603.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt