HP 250 G3 Uyumlu Anakart

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Öncelikle anakartın cihazın kasasına uyması lazım bu bir.
Ekran bağlantınızın uyması ve hatta panelinizi bozmayacağından emin olmanız lazım bu iki.
Üçüncüsü adaptörünüzün, yeni anakartı besleyebileceğinden emin olmanız lazım.

Siz sanki daha önce de işlemci değiştirilip değiştirilemeyeceğini sormuştunuz, yanılıyor muyum?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Öncelikle anakartın cihazın kasasına uyması lazım bu bir.
Ekran bağlantınızın uyması ve hatta panelinizi bozmayacağından emin olmanız lazım bu iki.
Üçüncüsü adaptörünüzün, yeni anakartı besleyebileceğinden emin olmanız lazım.

Siz sanki daha önce de işlemci değiştirilip değiştirilemeyeceğini sormuştunuz, yanılıyor muyum?
Evet işlemci için sormuştum ve lehimli değişmez gibi birşey demiştin galiba hocam , ben de dedim ki acaba anakartı komple değişsem olur mu ama o da olmadı ? anlaşılan yeni bir şey almam gerekicek.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Evet işlemci için sormuştum ve lehimli değişmez gibi birşey demiştin galiba hocam , ben de dedim ki acaba anakartı komple değişsem olur mu ama o da olmadı ? anlaşılan yeni bir şey almam gerekicek.
Ben aldım bir tane ,Buca'dan ,bayada uyguna geldi ,ekranda solda çizik var 2 cm kadar,anlatırım bir ara muhabbette :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Uydurma işi zor, denk getirebilmek lazım.
Ekran ve anakart uyumlu olacak, anakart da kasaya uyacak.
Adaptör kısmı universal adaptörlerle de halledilir.

Muhtemelen bulamayacaksınız, cihazdan memnun değilseniz ya SSD ve RAM takviyesi yapın ya da satıp üstüne ekleyip başka bir cihaz alın.
Celeron web de bile işkencedir bence.
Kaça satabilirsiniz bilemem ama 3. nesil 4. nesil Intel işlemcili bir cihaz bulmak zor olmaz.
Tabi koronavirüs belası geçmeden bence tanımadığınız birisi ile muhatap olmayın derim. :hihi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu Buca'da da ne çok ikinci el bilgisayar satan var arkadaş yaa ?
Evet,3 hafta oluyor,köye götürdüm i5 5.ci nsil ,hmen wini silip linux kurdum ,doğru köye ,elimdeki öğretmen laptobunu sana vereyim dedim çocuğa ,"abi işime yaramaz 40gb hd var zaten" dedi,satacağım sandı ,atacağıma sana vereyim anlamında söyledim dedim bu kez tekrar,yok abim inan işe yaramaz dedi,bende köyde birine verdim torunun oynar sana gelince dedim :)

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Uydurma işi zor, denk getirebilmek lazım.
Ekran ve anakart uyumlu olacak, anakart da kasaya uyacak.
Adaptör kısmı universal adaptörlerle de halledilir.

Muhtemelen bulamayacaksınız, cihazdan memnun değilseniz ya SSD ve RAM takviyesi yapın ya da satıp üstüne ekleyip başka bir cihaz alın.
Celeron web de bile işkencedir bence.
Kaça satabilirsiniz bilemem ama 3. nesil 4. nesil Intel işlemcili bir cihaz bulmak zor olmaz.
Tabi koronavirüs belası geçmeden bence tanımadığınız birisi ile muhatap olmayın derim. :hihi
SSD takmıştık hocam hatırlıyosan James Donkey , hani hem laptap a hem de masa üstüne almıştım ? valla SSD ler çok iyi çıktı bu arada çok hızlılar oldukca memnunum ? ikinci ele pek sıcak değilim hem dediğin gibi virüs belasıda var. Şöyle internette akacak sağlam bir şey lazım , öyle oyun için felan gerekmiyor ?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Alt Kasaya uyumlu anakart bulmaniz gerekir,ayrica panel baglanti socketinin uyumu önemli.Panel baglantinizin uyacagi ve adaptörü olan kart bulabilirseniz isiniz kolaylasir.Netteki görüntülere göre HP 250 250 G3 256 G3 255 G3 255 serisindeki bazi kartlar sizin anakartla ayni görünümdeler.görsel olarak test edip ekonomik olarak uygun olan varsa denenebilir.
Ekrani kirik ve anakarti uyumlu bir laptop bulabiliseniz ekonomik olabilir, yoksa bence fazla tasarruf yapilabilecek veya risk almaya degecek bir durum degil.Toshiba p500 yerine , qosmio x500 takmistim ben, ayrica x500 serisi icindede uyumlu olabilecek kartlar vardi ,görsel arastirisaniz bulursunuz .

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Evet,3 hafta oluyor,köye götürdüm i5 5.ci nsil ,hmen wini silip linux kurdum ,doğru köye ,elimdeki öğretmen laptobunu sana vereyim dedim çocuğa ,"abi işime yaramaz 40gb hd var zaten" dedi,satacağım sandı ,atacağıma sana vereyim anlamında söyledim dedim bu kez tekrar,yok abim inan işe yaramaz dedi,bende köyde birine verdim torunun oynar sana gelince dedim :)
Ayıptır sorması kaça aldın hocam ve memnunmusun ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
SSD takmıştık hocam hatırlıyosan James Donkey , hani hem laptap a hem de masa üstüne almıştım ? valla SSD ler çok iyi çıktı bu arada çok hızlılar oldukca memnunum ? ikinci ele pek sıcak değilim hem dediğin gibi virüs belasıda var. Şöyle internette akacak sağlam bir şey lazım , öyle oyun için felan gerekmiyor ?

Sıfır istiyorsan 4000'i gözden çıkaracaksın hocam.
İkinci el İ5-3230M, 3210M gibi işlemcileri olan cihazlar da işini görürdü.
3'te 1 hatta 4'te 1 fiyatına hallederdiniz yani ikinci el alacak olsaydınız.
Tabi ikinci el cihazı test edip almanız lazım, sonra bir arıza ile karşılaşmayın süpriz yumurta misali. :hihi

Taşınabilirlik önemli değilse size de toplayalım bir masaüstü. :kas:kiskis

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Sıfır istiyorsan 4000'i gözden çıkaracaksın hocam.
İkinci el İ5-3230M, 3210M gibi işlemcileri olan cihazlar da işini görürdü.
3'te 1 hatta 4'te 1 fiyatına hallederdiniz yani ikinci el alacak olsaydınız.
Tabi ikinci el cihazı test edip almanız lazım, sonra bir arıza ile karşılaşmayın süpriz yumurta misali. :hihi

Taşınabilirlik önemli değilse size de toplayalım bir masaüstü. :kas:kiskis
Masa üstü var bende hocam iş görüyor ondan memnunum ? demek 4000 diyosun peeeh , ikinci ele karşı hafif bir ılıklaşma hissettim sanki tam şu an ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Masa üstü var bende hocam iş görüyor ondan memnunum ? demek 4000 diyosun peeeh , ikinci ele karşı hafif bir ılıklaşma hissettim sanki tam şu an ?

Sadece internette gezinme, film izleme gibi işler içinse güzel bir sıfır cihaz 3-4 arası.
Bir de kur şu sıralar epey hareketli, ne fiyat versem yalan olabilir yani.
Ama hala 3-4 arasına sizin için güzel cihazlar var.
Ben biraz eşiği hep yüksek tutarım fiyat konusunda ki, güzel bir cihazı denk getirebileyim diye.
Ama 3'ün aşağısına da iyi cihaz yok o da bir gerçek.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt