HOTPOİNT Flarmoni Orkestrası Piston Senfoni 2

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
GMCC 5-6yıl önceki kompresörleri sesliydi
Acaba diyorum elde kalan malzemelerle mi
Bu cihaz üretildi. ?

K Çevrimdışı

kohan

Yeni Üye
27 May 2018
1
53
Arkadaşlar merhaba;

Konuyu hatırlamayanlar için belirteyim, HOTPOİNT 9.000BTU inverter klimamda düşük frekansta piston vurma şikayetimne istinaden 2 aylık uğraş sonucu HOTPOİNT müşteri hizmetlerini klimanın bozuk olduğuna ikna edebilmiş ve Servisin arkadaşım olması nedeniyle kompresör değişimine onay vermiştim (Klima yeni ve sorun 1 aylıkken ortaya çıktı)

Kompresör değişikliğinden sonra genel durum aşağıdaki gibidir. :kiskis

Hatırlamak isteyenler için ise kompresör değişmeden önceki sesi de şuraya ekleyeyim :ok

Evet arkadaşlar bazılarınızın bildiği üzere bizler mümkün olduğunca değişik markaları satın alıp kullanıcı deneyimlerine de sahip olduktan sonra sizlere tavsiyelerde bulunmaya çalışıyoruz. @Sota Ahmet kardeşim de ben de bu anlamda bu güne kadar oldukça ürün satın aldık. Bildiğiniz üzere daha ekonomik koşullarda VESTEL üretimi ürünler alabilecekken sırf sizlere deneyimleyebilmek adına satın almıştım bu klimayı da.

Eleştirilerimi daha önce de dile getirmiştim. Kurum oldukça enteresan, Onarım ekipleri yerine ikna timleri kurmuş gibiler.
Yetkili servis kendisi arıza kaydı açamıyor ki bu bence çok saçma. İlla ki önce müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı açtırmanız gerekiyor.

Aradığınızda hemen açtıklarını mı sanıyorsunuz? Yanılıyorsunuz :kiskis

Önce sizi ürünün arızalı olmadığına ikna etmeye uğraşıyorlar.

Ben diyorum ki ''Klimam sesli çalışıyor''
O diyor ki ''kedidir kedi''

:kop

İkna operasyonu başarılı olursa servis hizmetini yine de alabiliyorsunuz. Servisi arkadaşımdır, kardeşimdir ama darılmasın bildiğiniz üzere biz eş dost akraba marka kayırmıyoruz. Arkadaşımın personelinden birisi klimaya bakıp ''Haaaa 20 de çalıştırıyorsunuz da ondan'' cümlesini dahi kurabiliyor düşünün :kiskis

Sonra devam edeceğim..

Selamlar,

Adem Bey, hotpoint 9000btu klimanin sesli calisma sorununu cozebildiniz mi?
Ben bu gun montajini yaptirdim ayni urunun aksam oda 26 derece de iken devreye girip cikmaya basladiginda ayni sesi yapmaya basladigini gordum. Sorun cozumu ile ilgili bir ilerleme kaydedebildiniz mi?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selamlar,

Adem Bey, hotpoint 9000btu klimanin sesli calisma sorununu cozebildiniz mi?
Ben bu gun montajini yaptirdim ayni urunun aksam oda 26 derece de iken devreye girip cikmaya basladiginda ayni sesi yapmaya basladigini gordum. Sorun cozumu ile ilgili bir ilerleme kaydedebildiniz mi?

Selamlar değerli kardeşim;

Sorun çözülmemekle birlikte HOTPOİNT deki bu kafa yapısı ile de düzelmez.

Ben mühendis değilim ama adamlara insan gibi çok çok detaylı bir rapor yazdım ve sorunun IPM kartlarının kodlama teknolojisinden kaynaklandığını yazdım.

Sorunu çözmeyi bırakın nezaketen cevap dahi dönmediler.

Buna paralel bana hizmet veren servis ile (Arkadaşımdır ama onu da gömmüşümdür bu forumda yeri geldiğinde) görüşmemde benden sonra bu sorunlardan 6-7 geri dönüş daha aldıklarını ve kendisinin de bunun bir kompresör sorunu olmadığını merkeze ilettiğini fakat Mühendislerin bunun yazılım sorunu olduğunu kabul etmediklerini ifade etmiştir.

Yaşadığım yer itibari ile ben kafama takmadım geçen kışı böyle geçirdim lakin bir sonraki kışa bu klima ile girermiyim bilmiyorum :kiskis

Ancak bu sorunlar sosyal mecrada ne kadar çok yaygınlaşır, yetkililer ancak o zaman ''haaaaa yazılımdan olabilir'' diyeceklerdir :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Selamlar değerli kardeşim;

Sorun çözülmemekle birlikte HOTPOİNT deki bu kafa yapısı ile de düzelmez.

Ben mühendis değilim ama adamlara insan gibi çok çok detaylı bir rapor yazdım ve sorunun IPM kartlarının kodlama teknolojisinden kaynaklandığını yazdım.

Sorunu çözmeyi bırakın nezaketen cevap dahi dönmediler.

Buna paralel bana hizmet veren servis ile (Arkadaşımdır ama onu da gömmüşümdür bu forumda yeri geldiğinde) görüşmemde benden sonra bu sorunlardan 6-7 geri dönüş daha aldıklarını ve kendisinin de bunun bir kompresör sorunu olmadığını merkeze ilettiğini fakat Mühendislerin bunun yazılım sorunu olduğunu kabul etmediklerini ifade etmiştir.

Yaşadığım yer itibari ile ben kafama takmadım geçen kışı böyle geçirdim lakin bir sonraki kışa bu klima ile girermiyim bilmiyorum :kiskis

Ancak bu sorunlar sosyal mecrada ne kadar çok yaygınlaşır, yetkililer ancak o zaman ''haaaaa yazılımdan olabilir'' diyeceklerdir :ok

O sorunu yeni üretimlerde sessiz sedasız çözecekler bana kalırsa, belli ki teşekkür etmek firmanın zihniyetinde yok.:hihi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Bu hata ile bir yere kadar gidebilirler. :alala
Turkiyedeki Fason Uretim Cihazları
Satan Firmalar Sorunlari
Uretici Firmaya
Geri Bildirim Yapmayi Birak
Seni Suclamak icin Mucadele icindeler

O Yuzden Burda Yirtiniyoruz
Ureticinin Kendi Mali Dururken
Ayni Uretici Firmanin Fason Uretilmini Almayin Diye
Cunku Turk Firmalarinda Sorunu Cozme Gayesi Yok.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Satan Firmalar Sorunlari
Uretici Firmaya

Abi işte bu yüzden ben, teknolojisi kendisine ait olmasa dahi üretimi kendisi yapan, mühendisi kendi fabrikasında olan, yönetim binaları ülkemizde olan, distribütör mantığı ile değil direkt fabrikadan arz edilen, karşımızda MUHATAP bulacağımız firmaları öneriyorum. Bunlar da kendisini ispat etmiş belli başlı markalar dışında sadece yerli üreticilerde bulunabiliyor maalesef.

Ben bundan 3-5 yıl sonra inan bana bizim yerli iştirakleri çok çok daha farklı farrklı yerde görüyorum :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Satan Firmalar Sorunlari
Uretici Firmaya

Hotpoint Türk firması mı? :alala

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri