Homatics Box R 4K ve R 4K Plus

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Homatics firması Sei Robotics üretimi 2 ürün piyasaya sürecek, R 4K ve R 4K Plus olmak üzere aynı cihazın 2 versiyonu. Şimdi bu cihazların özelliklerini sizlere paylaşayım dedim.

imgsticode.jpg

Homatics Box R 4K

Üretici: Sei Robotics
Model: SEI800
İşlemci: Amlogic S905X4 ARM A55 2ghz
GPU: Mali G31
RAM: 2GB DDR4
Depolama: 16GB
Sistem: Android 11
Video Çıkışı: HDMI 2.1
Wifi: 2.4ghz/5ghz
Bluetooth: BT 5.0
USB: 1 adet 2.0 - 1 adet 3.0 - 1 adet usb-c
Video Codec: AV1, VP9, H.264, H.265 (HEVC)
Micro SD: Yok
Ethernet: Var
Google Sertifika: Var
Netflix Sertifika: Var

mainimage0011000x1000_20220613.png

Homatics Box R 4K Plus

Üretici: Sei Robotics
Model: SEI804
İşlemci: Amlogic S905X4 ARM A55 2ghz
GPU: Mali G31
RAM: 4GB DDR4
Depolama: 32GB
Sistem: Android 11
Video Çıkışı: HDMI 2.1
Wifi: 2.4ghz/5ghz
Bluetooth: BT 5.0
USB: 1x 2.0 - 1x 3.0 - 2x type-c
Video: HDR – HDR10+, HDR, HLG and Dobly Vision ( AV1, VP9, H.264, H.265 (HEVC)
Audio: Optical S/PDIF, AV, digital audio via HDMI;Codec – AAC & HE-AAC; Dolby Digital & Dolby Digital Plus & MS12; Dolby Atmos, Dolby TrueHD, DTS HD, DTS 5.1 / 7.1
Micro SD: Yok
Ethernet: Var
Google Sertifika: Var
Netflix Sertifika: Var

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

Kudretli

Yeni Üye
22 Ağu 2022
1
46
Merhabalar,
Bu ürünler ne zaman satışa çıkacaklar? Nereden alabiliriz?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Homatics Box R 4K Çekya ve Slovakya'da satışı var, başka bir yerde satışını görmedim. Malesef satan site sadece Çekya ve Slovakya kargo yapıyor. Bu ülkelerde bir tanıdığınız var ise ona aldırabilirsiniz.

C Çevrimdışı

canpinoz

Yeni Üye
17 Haz 2020
33
57
Homatics Box R Plus satışa çıktı, 150 euro

Türkiye ye gelir mi üstadım bu cihaz.KM2plus gibi ne dersiniz.Gelşrse hangi ay gibi.kolay gelsin.

Homatics Box R Plus satışa çıktı, 150 euro

Android 10 gözüküyor yukarıda belirttiğiniz görselde.Sitesinde Android 11 üstadım ne dersiniz.?

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Türkiye ye gelir mi üstadım bu cihaz.KM2plus gibi ne dersiniz.Gelşrse hangi ay gibi.kolay gelsin.

Android 10 gözüküyor yukarıda belirttiğiniz görselde.Sitesinde Android 11 üstadım ne dersiniz.?
Mecool Km2 Plus ve Homatics Box R 4K Plus işlemci, gpu olarak hatta donanım olarak aynı cihazlar. İki cihaz arasındaki farklar Km2 Plus 2gb/16gb HM R Plus ise 4gb/32gb dir.

Yani HM R Plus, 4gb ram ve 32gb hafızaya sahip olan ilk ve tek Android tam lisanslı ( Google - Netflix ) cihazdır.

Android sürüme gelirsek, büyük ihtimalle 10 olarak geliyordur güncelleme ile 11 e yükseliyordur. Yada direkt 11 dir, o görselde gözüme takılan bazı yanlışlar var.

Cihaz Türkiye'ye gelir mi bilemem ama gelirsede 4000 tl gibi bir fiyatla gelecektir. Plus olandan bahsediyorum.

Diğer düz olan HM Box R 2/16 olan KM2 Plus ile özellik olarak aynılar. Onunda fiyatı KM2 Plus tan pahalı, gerçi KM Plus şuan 1899 TL fiyatı ile promosyon satışta Techstorm tarafından, stok bitince 1999 TL ye çıkacak, 1 aya kalmazda 2000 tl nin üstünü görecek.

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

canpinoz

Yeni Üye
17 Haz 2020
33
57
Mecool Km2 Plus ve Homatics Box R 4K Plus işlemci, gpu olarak hatta donanım olarak aynı cihazlar. İki cihaz arasındaki farklar Km2 Plus 2gb/16gb HM R Plus ise 4gb/32gb dir.

Yani HM R Plus, 4gb ram ve 32gb hafızaya sahip olan ilk ve tek Android tam lisanslı ( Google - Netflix ) cihazdır.

Android sürüme gelirsek, büyük ihtimalle 10 olarak geliyordur güncelleme ile 11 e yükseliyordur. Yada direkt 11 dir, o görselde gözüme takılan bazı yanlışlar var.

Cihaz Türkiye'ye gelir mi bilemem ama gelirsede 4000 tl gibi bir fiyatla gelecektir. Plus olandan bahsediyorum.

Diğer düz olan HM Box R 2/16 olan KM2 Plus ile özellik olarak aynılar. Onunda fiyatı KM2 Plus tan pahalı, gerçi KM Plus şuan 1899 TL fiyatı ile promosyon satışta Techstorm tarafından, stok bitince 1999 TL ye çıkacak, 1 aya kalmazda 2000 tl nin üstünü görecek.
Üstadım kıymetli bilgileriniz ve emeğiniz için teşekkür ederim.

Azizim tekrar merhaba.Açıkcası benim server maçlarda bazen 4k(bitrate;23.000,32.000)ne kadar doğru bilemiyorum,vermeye başladı.Benim kullandığım cihaz 905x3 tabanlı 4/32 bir cihaz.Yayını açtığı zaman donmalar oluyor güç yetmiyor.İşte sıkıntım burada başlıyor.Onun içindir ki bu cihazların gücü bu 4k yayınları açarmı asıl onu merak ediyorum.Kullandığım cihaz wechip V9.Bu hususlarda bilgim olmadığı için sizlerin de görüşlerini almak benim için önemli.Değerli fikirlerinizi aktarırsanız sevinirim.İyi haftalar.

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Üstadım kıymetli bilgileriniz ve emeğiniz için teşekkür ederim.

Azizim tekrar merhaba.Açıkcası benim server maçlarda bazen 4k(bitrate;23.000,32.000)ne kadar doğru bilemiyorum,vermeye başladı.Benim kullandığım cihaz 905x3 tabanlı 4/32 bir cihaz.Yayını açtığı zaman donmalar oluyor güç yetmiyor.İşte sıkıntım burada başlıyor.Onun içindir ki bu cihazların gücü bu 4k yayınları açarmı asıl onu merak ediyorum.Kullandığım cihaz wechip V9.Bu hususlarda bilgim olmadığı için sizlerin de görüşlerini almak benim için önemli.Değerli fikirlerinizi aktarırsanız sevinirim.İyi haftalar.
Öncelikle bu tür şeyleri açık açık yazmayalımda malum şey diyelim, elindeki cihaz bu iş için fazlasıyla yeterli bir cihazdır. Sorunun cihaz kaynaklı değil, eğer internetinde iyiyse sorun malum şeyi aldığın yerle alakalı gözüküyor.

C Çevrimdışı

canpinoz

Yeni Üye
17 Haz 2020
33
57
Öncelikle bu tür şeyleri açık açık yazmayalımda malum şey diyelim, elindeki cihaz bu iş için fazlasıyla yeterli bir cihazdır. Sorunun cihaz kaynaklı değil, eğer internetinde iyiyse sorun malum şeyi aldığın yerle alakalı gözüküyor.
Çok özür bilmiyordum.Çok sağolun bilgi için.

R Çevrimdışı

RedBull

Yeni Üye
21 Eki 2022
18
39
Merhabalar ben kendi sitesinden bugün aldım $149.00 o anlık kur ile 2.929,64 ₺ aldım kargo ücreti yok. Gümrük vergi hariç o ne çıkar bilmiyorum. Aslında TV Box bakıyordum daha çok stick ürünler üzerinde duruyordum taki bu ürünü görene kadar bu konuyu da şimdi gördüm üye oldum. Homatics kendi sitesinden ürün alan var mı? Hangi ülkeden geliyor ürünler kaç güne gelir bilgisi olan söylerse sevinirim.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Merhabalar ben kendi sitesinden bugün aldım $149.00 o anlık kur ile 2.929,64 ₺ aldım kargo ücreti yok. Gümrük vergi hariç o ne çıkar bilmiyorum. Aslında TV Box bakıyordum daha çok stick ürünler üzerinde duruyordum taki bu ürünü görene kadar bu konuyu da şimdi gördüm üye oldum. Homatics kendi sitesinden ürün alan var mı? Hangi ülkeden geliyor ürünler kaç güne gelir bilgisi olan söylerse sevinirim.
Çin'den gelecek, tahmini 1500 - 1600 TL arası vergi çıkar.

R Çevrimdışı

RedBull

Yeni Üye
21 Eki 2022
18
39
Çin'den gelecek, tahmini 1500 - 1600 TL arası vergi çıkar.
Vergiyi nasıl hesaplıyoruz. Vergisi dediğinize göre çok yüksek 🤦 Bana mail gelmesi gerekiyordu daha gelmedi bekliyorum. Çıkmadan iptal mi etsem vergisi çok yüksek ya ödemesine öderim ama ne bileyim 4500₺ gelmiş olacak bu Türkiye'ye gelse kaçtan satılır iptal edip Türkiye gelmesini beklesem daha mı mantıklı olur.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Vergiyi nasıl hesaplıyoruz. Vergisi dediğinize göre çok yüksek 🤦 Bana mail gelmesi gerekiyordu daha gelmedi bekliyorum. Çıkmadan iptal mi etsem vergisi çok yüksek ya ödemesine öderim ama ne bileyim 4500₺ gelmiş olacak bu Türkiye'ye gelse kaçtan satılır iptal edip Türkiye gelmesini beklesem daha mı mantıklı olur.
1 cihazı kendine 1 cihazı devlete alıyorsun ne güzel iş

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt