HiLevel 43HL670 Sinyal Sorunu

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Gözünüz aydın.
Tek çanak anten kullansanız bile diseqc ayarlarını mutlaka yapın diye yazmıştım. Yazımın arkasındayım.
merkezi sistemde tek çanak kullansan bile disegc ayarı yapman gerekiyor. fakat bireysel sistemde tek çanak kullanıyorsan disegc ayarı yapmana gerek yok sistemde zaten disegc yok neden ayar yapacaksın .

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,627
merkezi sistemde tek çanak kullansan bile disegc ayarı yapman gerekiyor. fakat bireysel sistemde tek çanak kullanıyorsan disegc ayarı yapmana gerek yok sistemde zaten disegc yok neden ayar yapacaksın .
Diseqc açık olup ayarlarını yaptığın zaman belirli aralıklarla antene tetikleme sinyali (Osc) gider lnb ve diseqc in uyku moduna geçmesi engellenir daha sağlıklı çalışır. Bahsi geçen ayarları yapıp lnb ye giden voltajı analog bir ölçü aleti ile ölçtüğünüzde 2-3 Saniye ara ile kadranın oynadığını görebilirsiniz. Ayar yapılmaz ise H polarzasyon için sabit 18 volt V polarizasyon için 13-14 Volt görürsünüz.

F Çevrimdışı

firok33715

Aktif Üye
19 Şub 2020
231
Valla ben kurulum sırasında hiç disegc ayarı yapmadım ve kanallarda bir sıkıntıda yok ama bir sonraki ilk kurulumda dikkate alacağım :)

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
şimdiye kadar bireysel yüzlerce çanak kurdum eğer tek çanak varsa (yani disegc yoksa)disegc ayarını hiç açık yapmadım(harici uydu alıcı ve dahili uydu alıcısında) tek 1 tane bile sorun arıza vs geri dönüş olmadı.

R Çevrimdışı

roax05

Yeni Üye
18 Eyl 2020
7
37
Benim son kurulumda yaptığım şey diseqc v.1.0 seçerek kurulumu tamamladım.
Öncekilerinde hep diseqc v.1.1 ile yapmıştım.
Benim yaptığım hata diseqc 1 ya da diseqc 2 yi seçmek değil, diseqc v.1.1 i seçmekti.

E Çevrimdışı

erkuc

Yeni Üye
28 Tem 2018
11
56
43HL670 hi level televizyonumda bein connect izleyemiyorum. televizyon donup kalıyor. müşteri hizmetleri bu cihazlara destek vermiyoruz dedi. arkadaşlar sizin bir öneriniz var mı?
(netflix, amazon prime, phu tv, blu tv sorunsuz çalışıyor. bein çalışmıyor.)

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,627
43HL670 hi level televizyonumda bein connect izleyemiyorum. televizyon donup kalıyor. müşteri hizmetleri bu cihazlara destek vermiyoruz dedi. arkadaşlar sizin bir öneriniz var mı?
(netflix, amazon prime, phu tv, blu tv sorunsuz çalışıyor. bein çalışmıyor.)
Tv çalışırken uzaktan kumanda üzerinden MENÜ 4725 Tuşlayın ekrana gelen menü resmini buraya ekleyin.

E Çevrimdışı

erkuc

Yeni Üye
28 Tem 2018
11
56
IMG_20210401_221857e6ac624f2c21c755.jpg

E Çevrimdışı

erkuc

Yeni Üye
28 Tem 2018
11
56
Ayar menülerinde yazılım yükseltme satırına uzaktan kumanda ile OK tuşlayın tv ota dan V.3.33.17.2 Yazılım çekecek yazılım yükleme tamamlandıktan sonra tv yi ilk kuruluma dönderip yeniden kurun ve sonucu yazın.
V.3.33.17.2 yazılımını bulamıyorum.

burada V.3.33.17.0 yazılımı var.

Geri
Üst Alt