HiLevel 43HL670 Sinyal Sorunu

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,683
Kurulum aşamasında tek çanak anten kullanıyor olsanız bile diseqc ayarlarını mutlaka yapın. (Merkezi sistem dahil)
Port 1 Türksat
Port 2 Her hangi bir uydu ayarlanmalı

R Çevrimdışı

roax05

Yeni Üye
18 Eyl 2020
7
37
Evet ilk kurulumda diseqc 1'e türksatı ekledim.
Şuan sadece ATV, AHABER, A2 nin HD frekansı çalışıyor diğerlerinde sinyal 0.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Evde anten altyapınız nasıl? Merkezi sistem mi? Balkondaki antendan falan mı geliyor kablo?
Tek çıkışlı LNB'ye iki cihaz birden takmaya çalışıyorsanız ondan dolayı da olabilir.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bireysel çanak kullanıyorsanız ve çatıda tek çanak varsa (TÜRKSAT) disegc ayarı yapmaya gerek yok.merkezi sistemlerin hepsinde bireysel sistemlerdede 1 den fazla çanak kullanıyorsanız disegc ayarına gerek var.

R Çevrimdışı

roax05

Yeni Üye
18 Eyl 2020
7
37
Merkezi sistem, bina 9 katlı ve ben 2. kattayım. Odada prizden alıyorum sinyali.

Eski philips tv de sorun yoktu. HD reciveverda yine sorun yoktu ama hilevel de sorun çıktı.

Acaba kablonun ucundaki konnektörü mü tam takamadım.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Bu şekilde kurulum yapınız.
Disecq seçerken Türksat 1 de mi yoksa 2 demi kontrol et bazen santral kurulumunda disec yanlış kurulabilir hangisinde sinyal göreceksin bak, misal benim oturduğumda 1 de Türksat sinyal alıyor ama dediğin gibi bı kaç kanal var , disecq 3 seçiyorum sinyal ondada var bu sefer çalışıyor . 1. Seçenekte sapma veya kaçak sinyal yakalıyor yanıltabilir.
En kotu ihtimalle başka odada anten girişi varsa debeyebilir sin?

R Çevrimdışı

roax05

Yeni Üye
18 Eyl 2020
7
37
Bu binaya taşınınca eski televizyonda da benzer sorun olmuştu. O zamanda sadece Star TV grubu çekiyordu.
-Televizyoncu geldi TV ye giren kabloya baktı TV yi yakarsın dedi. Kendi çantasından kablo çıkardı uçlarını ayarlayı , bir ucunu TV ye diğerini prize taktı ve çalıştı.
-Merak ettiğim kısım adam kablonun ucunu ona göre mi ayarladı, sorunsuz 4 yıldır çalışıyordu. Eski tv yi çıkarıp HiLevel'in ucuna taktım ve düzgün sinyal alamıyorum. Voltaj vs bir durum mu var? Bakır kablo kırılmıştır diye kesip tekrar uçlarını bağladım. Ama yine olmadı.
- 4 defa ilk kurulum yaptım, hepsinde diseqc ile kurulum denedim.
-Sinyal zayıf olsa philipste de sorun olurdu çünkü o da kendinden uydu alıcılıydı.
-Korktuğum şey TV nin uydu girişinde sorun olması inşallah yoktur.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
kabloda veya f konnektörde (yani metal uçlarda) sorun olsa diğer televizyon veya harici uydu alıcı taktığında ondada sorun olur.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,683
Bu binaya taşınınca eski televizyonda da benzer sorun olmuştu. O zamanda sadece Star TV grubu çekiyordu.
-Televizyoncu geldi TV ye giren kabloya baktı TV yi yakarsın dedi. Kendi çantasından kablo çıkardı uçlarını ayarlayı , bir ucunu TV ye diğerini prize taktı ve çalıştı.
-Merak ettiğim kısım adam kablonun ucunu ona göre mi ayarladı, sorunsuz 4 yıldır çalışıyordu. Eski tv yi çıkarıp HiLevel'in ucuna taktım ve düzgün sinyal alamıyorum. Voltaj vs bir durum mu var? Bakır kablo kırılmıştır diye kesip tekrar uçlarını bağladım. Ama yine olmadı.
- 4 defa ilk kurulum yaptım, hepsinde diseqc ile kurulum denedim.
-Sinyal zayıf olsa philipste de sorun olurdu çünkü o da kendinden uydu alıcılıydı.
-Korktuğum şey TV nin uydu girişinde sorun olması inşallah yoktur.
Eski tv nizi tekrar bağlayıp deneyin sorun televizyonda mı kesinleşir.

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,683
Kurulum aşamasında tek çanak anten kullanıyor olsanız bile diseqc ayarlarını mutlaka yapın. (Merkezi sistem dahil)
Port 1 Türksat
Port 2 Her hangi bir uydu ayarlanmalı

Arkadaşlar sorunu çözdüm, ilk kurulumda diseqc v1.1 seçmişim. Şimdi tekrar kurdum ve v1.0 yapınca düzeldi.
Gözünüz aydın.
Tek çanak anten kullansanız bile diseqc ayarlarını mutlaka yapın diye yazmıştım. Yazımın arkasındayım.

Geri
Üst Alt