Hİ LEVEL 50UHL650 Teknik Özellikleri

grihava Çevrimdışı

grihava 

Yeni Üye
6 Ağu 2020
41
31
İnternet üzerinden bölge sorumlusunun numarasını buldum.. ürün stok durumunu sorgulatmak istiyorum dedim.. yardimci oldular..(şube çalışanları ile zor o iş)
Şubede kutuyu teslim almadan açtık, ekran sağlamdı.. kutuda deformasyon yoktu.. eve getirdim kurulumunu yaptim.. servisede sordum.. kendiniz kurabilirsiniz dediler.. ilk izlenim olumlu, sorun yok.. sesde bozulma olmuyor 20. seviye bile çok yüksek, kaliteli..
Yarın öyle yapayım o halde bende kendim kurmayı düşünüyorum a101de kutuyu açmaya izin verirlerse orada panelde kırık vs var mı diye kontrol ederim gerisi forumda anlatılanlar gibi test etmek kalıyor bilgiler için teşekkürler :)

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Bende bugün teslim alacagim, şubede yoktu.. ama bölge sorumlusundan sorgulattim.. başka subeden getirdiler.. vestelu9401 ile ayni galiba.. çok arastirdim.. inşallah yaniltmaz
görüntü kalitesi takıntınız yoksa alabilirsiniz... şayet renkler canlı net parlak olsun diyorsanız fluluk olmasın diyorsanız uzak durun derim pişman olursunuz... ben elimden çıkarmak için kırk takla attım şükür ki sonunda sattım..

her ne kadar üstadlar mb130 u çok övüyor olsa da, yazılım desteğini tamamlamış bir seri... yeni nesil mb230 anakartlı ve ıps panel olan bir model yakalamaya çalışın derim, kullanımla sabit yazdım her iki modeli de, karar sizin gayri...

arkadaşlar bahsini etmiş olduğum model HI-LEVEL uhl960 için yazdım bu yorumu...ortalama 1 ay kullandıktan sora sattım 3 gün önce
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

tf ye bazı arkadaşlar satılık ilamı koymuş.link Hi-Level 55UHL960 (3 Haftalık)

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
görüntü kalitesi takıntınız yoksa alabilirsiniz... şayet renkler canlı net parlak olsun diyorsanız fluluk olmasın diyorsanız uzak durun derim pişman olursunuz... ben elimden çıkarmak için kırk takla attım şükür ki sonunda sattım..

her ne kadar üstadlar mb130 u çok övüyor olsa da, yazılım desteğini tamamlamış bir seri... yeni nesil mb230 anakartlı ve ıps panel olan bir model yakalamaya çalışın derim, kullanımla sabit yazdım her iki modeli de, karar sizin gayri...

arkadaşlar bahsini etmiş olduğum model HI-LEVEL uhl960 için yazdım bu yorumu...ortalama 1 ay kullandıktan sora sattım 3 gün önce

tf ye bazı arkadaşlar satılık ilamı koymuş.link Hi-Level 55UHL960 (3 Haftalık)
Sen şu an mb230 ana kartta bu saydiklarinin olmadığını mi düşünüyorsun acaba ?

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Sen şu an mb230 ana kartta bu saydiklarinin olmadığını mi düşünüyorsun acaba ?
işin ehli ustasına nasıl bir cevap verilir açıkçası bilemedim? lakin şunu çok net kendi gözlemim ve gözlerimle gördüklerimi paylaştım sevgili vesteloji hocam...

ayrıca sevgili hocam benim için en büyük zevkim görüntünün iyi olması gerisini zaten her türlü uydu cihazı olduğu için smart, android,vs olması benim için önemli değil üzerindeki dahili uydu tuner dahil olmak üzere tek düşüncem aldığım tv nin görüntü netliği canlı ve doğal olması bu yüzden ıps panele hayran kaldım

işin ehli ustasına nasıl bir cevap verilir açıkçası bilemedim? lakin şunu çok net kendi gözlemim ve gözlerimle gördüklerimi paylaştım sevgili vesteloji hocam...

ayrıca sevgili hocam benim için en büyük zevkim görüntünün iyi olması gerisini zaten her türlü uydu cihazı olduğu için smart, android,vs olması benim için önemli değil üzerindeki dahili uydu tuner dahil olmak üzere tek düşüncem aldığım tv nin görüntü netliği canlı ve doğal olması bu yüzden ıps panele hayran kaldım
ayrıca senden birde tavsiye rica edebilirim vestel üretimi 55inç ıps panel olan model, a101 sattığı ilk aldığım uhl950 yok bu aralar piyasada o bakımdan diğer modellerin hanginde ıps kullanılmış hiç bir bilgim yok, saygılar

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

ayrıca senden birde tavsiye rica edebilirim vestel üretimi 55inç ıps panel olan model, a101 sattığı ilk aldığım uhl950 yok bu aralar piyasada o bakımdan diğer modellerin hanginde ıps kullanılmış hiç bir bilgim yok, saygılar
Estağfurullah işin ehli olmakla alaka yok gerçekten merak ettim , bana mb230 ana kartlı TV verip üstüne birde para verseler yine bı düşünürüm. Mb230 ana kart mb130s in sadeleştirilmiş (sözde) hali.... Fakat ben mb230 un işlemci si olsun ram kalitesi olsun, grafik isleyicisi olsun hiç ısınmadim.
Olay şu Vestel kendi ile hı level cihaza bir bakmıyor. Dikkat edersen smr değeri fln düşüktür. Hı level vestelin değil A101 in markasıdır.
Ama mb130s ben kaç cihaz inceledi isem, çok nadir basit panellerde gördüğüm flu yu bu cihazda görmedim, ama ne kadar mb230 gördü isem alan kullanıcılara üzüldüm. Neyse dediğin gibi göz zevki he birde Va IPS olayı çok mühim bazen alısamıyor insan.

Tavsiye olarak şu an bişey veremiyecegim. Çünkü vestel büyük ekranlarda ; panda Samsung tmc gibi Va paneller kullanıyor. Başka markadan bakmak lazim. Ama bu sıralar yoğunum pek ilgilenmedim ?

OMEGA Çevrimdışı

OMEGA 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
384
57
Estağfurullah işin ehli olmakla alaka yok gerçekten merak ettim , bana mb230 ana kartlı TV verip üstüne birde para verseler yine bı düşünürüm. Mb230 ana kart mb130s in sadeleştirilmiş (sözde) hali.... Fakat ben mb230 un işlemci si olsun ram kalitesi olsun, grafik isleyicisi olsun hiç ısınmadim.
Olay şu Vestel kendi ile hı level cihaza bir bakmıyor. Dikkat edersen smr değeri fln düşüktür. Hı level vestelin değil A101 in markasıdır.
Ama mb130s ben kaç cihaz inceledi isem, çok nadir basit panellerde gördüğüm flu yu bu cihazda görmedim, ama ne kadar mb230 gördü isem alan kullanıcılara üzüldüm. Neyse dediğin gibi göz zevki he birde Va IPS olayı çok mühim bazen alısamıyor insan.

Tavsiye olarak şu an bişey veremiyecegim. Çünkü vestel büyük ekranlarda ; panda Samsung tmc gibi Va paneller kullanıyor. Başka markadan bakmak lazim. Ama bu sıralar yoğunum pek ilgilenmedim ?
teşekkür ederim kısa aydınlatma için üstadım... IPS panel için tavsiyelerini bekliyor olacağım senden uygun bir zamanın olması durumunda ayrıntı geçersin @fiko hocam,. selamlar

grihava Çevrimdışı

grihava 

Yeni Üye
6 Ağu 2020
41
31
Aldık bakalım inceliyoruz yardımcı olanlara teşekkür ediyorum youtube de 4k video açabilen var mı 5 saniye gösterip 1dk bekliyor 5 saniye gösteriyor yine 1 dk duruyor internetim 24 megabit şimdi ölü pixel testi vs yapacağım youtube 4k izlemek bu cihazla imkansız sanırım

IMG_20200814_210959e52bafff86f7e00a.jpg

S Çevrimdışı

S3rkan_pasha

Yeni Üye
13 Ağu 2020
3
25
Youtube 4k bende de aynı, akıcı değil, duruyor.. kenar çerçevesi ile ekran arasinda biraz boşluk var, karanlikta ışık sızması oluyor,yakindan bakinca görünüyor. karşıdan sorun yok

M Çevrimdışı

mu5tafa 

Aktif Üye
17 Haz 2018
235
36
Aldık bakalım inceliyoruz yardımcı olanlara teşekkür ediyorum youtube de 4k video açabilen var mı 5 saniye gösterip 1dk bekliyor 5 saniye gösteriyor yine 1 dk duruyor internetim 24 megabit şimdi ölü pixel testi vs yapacağım youtube 4k izlemek bu cihazla imkansız sanırım

IMG_20200814_210959e52bafff86f7e00a.jpg
Hi level 55uhl950 var 4k saniye takılmadan izliyorum. Hızım 50 mbps. 24 tam sınırda. İmkan varsa ethernet kablosu ile bağlayın neti. Her zaman daha stabildir. YouTube 4k da baya veri istiyor. Netflix o kadar değil.

grihava Çevrimdışı

grihava 

Yeni Üye
6 Ağu 2020
41
31
Ben aldım ama daha kullanamıyorum eve taşınınca kullanacağım parkalıklığı sesi vs güzel geldi

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Yine stoğa girmiş önerir misiniz? U9400-9402 veya Grundig 8900 alacaktım ama arada tam 1000 TL fark var görüntü kalitesi nasıldır ona göre almayı düşünüyorum. Birde 49UHL650 takip edip stoğa girdiğini gören oldu mu? Ona da yönelebilirim. Fiyat 2200tl uygun duruyor kura göre, kullanan arkadaşlar deneyimini paylaşırsa sevinirim. Birde cihazda memc çipi varmı bu da önemli benim için.

B Çevrimdışı

berkozy

Yeni Üye
18 Eyl 2020
14
43
Ben de bugün aldım, 2200 olmuş ama ülkenin durumu belli. Netflix dışında Amazon Prime da ülkeye girdi, desteklenmesi iyi birsey. Her şey o kadar pahallandı ki, bu fiyat makul kaldı.
Panel sanırım Panda çıkacak.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Görüntü kalitesi kötü değilse bende alırım bu gün her zaman kağıt üstündeki özellikler gerçek hayata yansımıyor (misal 55UHL960), o yüzden hem biraz daha uzun kullanan kullanıcılardan dönüt almak hem de Sayın F fikoloji ve A Adem Helvacı gibi işin ehli insanlar belki kurulumunu yaparken incelemişlerdir diye yazdım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt