Hİ LEVEL 50UHL650 Teknik Özellikleri

G Çevrimdışı

gokhantrk

Yeni Üye
28 Tem 2020
13
31
Zamanında 2 bine almıştım ki bence çok iyi f/p ürünüydü. Dün paneli çatladı. Bir kısımda görüntü yok haliyle. Servisler 4.5-5.7k arası fiyat çekiyor panel+işçiliğe şaka gibi.

K Çevrimdışı

kvothe 

Yeni Üye
7 Ağu 2020
20
29
Ben de 2 bine almıştım. Geçenlerde ekranda soldan sağa çizikler belirmeye başladı, garanti de bitmek üzereydi. Vesteli aradım, paneli değiştirdiler. Gerçekten f/p ürünü. Kullanıcı hatası deseler en az 8klık olacaktık bu devirde mecbur

O Çevrimdışı

Omen42

Yeni Üye
4 Ara 2019
17
42
Panel ve anakart bilgisi alabilirmiyim

IMG_20220917_125605.jpg

T Çevrimdışı

termesos

Yeni Üye
12 Eyl 2020
16
56
Bu tv yi herhalde garanti bitimine göre ayarlamışlar, iki buçuk yılda bozuldu.
gayet güzel çalışırken birden bire "ses var, görüntü yok" arızası oldu, bir kaç gün fişi çıkarıp bekleyip tekrar takınca görüntü geldi, artık o da, olmuyor.
Başına gelen yada önerisi olan var mı?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Bu tv yi herhalde garanti bitimine göre ayarlamışlar, iki buçuk yılda bozuldu.
gayet güzel çalışırken birden bire "ses var, görüntü yok" arızası oldu, bir kaç gün fişi çıkarıp bekleyip tekrar takınca görüntü geldi, artık o da, olmuyor.
Başına gelen yada önerisi olan var mı?
Led barların ömrü bitmiş. Değiştirilecek.

T Çevrimdışı

termesos

Yeni Üye
12 Eyl 2020
16
56
Tahmini masrafı ne kadar olur acaba.
Bir arkadaş da cof arızası demişti, o arızanın tamiri olur mu, ne kadara mal olur. Şimdiden teşekkürler.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Tahmini masrafı ne kadar olur acaba.
Bir arkadaş da cof arızası demişti, o arızanın tamiri olur mu, ne kadara mal olur. Şimdiden teşekkürler.
Eğer ses gelmeye devam ediyorsa TV' nin arkasındaki boşluklardan içeri bakın. Aydınlatma yoksa Led Bar arızasıdır. COF arızası TV' de normal, aydınlık görüntü varken görüntüde bozulmalarla kendini gösterir. Çizgi çıkar v.b. TV açıkken ekrana telefon flaşını tutarak kontrol edin. Silikte olsa görüntüyü alıyorsanız ve görünürde bir bozukluk yoksa led bar arızasıdır. Önce yetkili servisten bir fiyat almanızda fayda var.

Malzeme maliyeti 650-1000 TL civarı görünüyor. Ancak değişim için panel cell (hücre) yapısının sökülmesi gerekli. Dolayısıyla riskli bir işlem. Mlzeme maliyeti kadar da işçilik denecek olursa yaklaşık 2000 TL gibi görünüyor. Altı ya da üstü olabilir.

T Çevrimdışı

termesos

Yeni Üye
12 Eyl 2020
16
56
Çok teşekkür ederim, öncelikle vestel servisinden (garanti bitti) fiyat alayım o zaman olmazsa özel servis bakarız.
Antalya'da bu konuda iyi bir tamirci önerisi olan varsa müteşekkir olurum.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Çok teşekkür ederim, öncelikle vestel servisinden (garanti bitti) fiyat alayım o zaman olmazsa özel servis bakarız.
albanez albanez Can abi. Ben uzun zamandır oralarda değilim. Var mıdır yönlendirebileceğin bir nokta. Ömer Çolak Ömer Çolak üstadım varsa bir bilgi sizden de rica edebilir miyim?

T Çevrimdışı

termesos

Yeni Üye
12 Eyl 2020
16
56
Bu arada tv nin sağ alt tarafında böyle bir şey çıkıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Bu arada tv nin sağ alt tarafında böyle bir şey çıkıyor.

Bu işi değiştirdi. Panele bir darbe geldi mi?

Eğer ses gelmeye devam ediyorsa TV' nin arkasındaki boşluklardan içeri bakın. Aydınlatma yoksa Led Bar arızasıdır. COF arızası TV' de normal, aydınlık görüntü varken görüntüde bozulmalarla kendini gösterir. Çizgi çıkar v.b. TV açıkken ekrana telefon flaşını tutarak kontrol edin. Silikte olsa görüntüyü alıyorsanız ve görünürde bir bozukluk yoksa led bar arızasıdır. Önce yetkili servisten bir fiyat almanızda fayda var.

Malzeme maliyeti 650-1000 TL civarı görünüyor. Ancak değişim için panel cell (hücre) yapısının sökülmesi gerekli. Dolayısıyla riskli bir işlem. Mlzeme maliyeti kadar da işçilik denecek olursa yaklaşık 2000 TL gibi görünüyor. Altı ya da üstü olabilir.
Görüntü böyle ise yukarıda yazdığım kontrolü yaptığınızda ledleri yanıyor olarak göreceksiniz.

T Çevrimdışı

termesos

Yeni Üye
12 Eyl 2020
16
56
Bu işi değiştirdi. Panele bir darbe geldi mi?

Görüntü böyle ise yukarıda yazdığım kontrolü yaptığınızda ledleri yanıyor olarak göreceksiniz.
Valla korktum şimdi 😬
Bu görüntü her açtığımda olmuyor, ses var görüntü yokken kanal değiştirdiğimde çıkıyor.

🙂 Bu arada buyrun gelin paçacı şemsi'de çorba vs. İkram edeyim .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt