Hi-Level 49" Smart Uhd Tv - 1999 TL

Ö Çevrimdışı

Önderahmed 

Aktif Üye
23 Şub 2019
226
40
Yok k.k aldım 12 taksit
benim düşüncem şu şekilde 2019 28 Kasım'da aynı ürünü sattılar belki biliyorsunuz formu takip ediyorsanız onlar 28 kasım'dan kalan olduğu için büyük ihtimalle yeni gelecek seriler satışı açık değil 16 ocak'ta satılacak ayrıca panelini sorgulattınızmı LG IPS ekranmı Samsung VA ekranmı Va ekran ise 28 kasım'dan kalan dolayısıyla onlar 28 kasım'dan beri zaten satışla

B Çevrimdışı

baho

Yeni Üye
26 Şub 2017
22
benim düşüncem şu şekilde 2019 28 Kasım'da aynı ürünü sattılar belki biliyorsunuz formu takip ediyorsanız onlar 28 kasım'dan kalan olduğu için büyük ihtimalle yeni gelecek seriler satışı açık değil 16 ocak'ta satılacak ayrıca panelini sorgulattınızmı LG IPS ekranmı Samsung VA ekranmı Va ekran ise 28 kasım'dan kalan dolayısıyla onlar 28 kasım'dan beri zaten satışla
Almadan önce yazdım lg panel m130s anakart dediler öyle aldim

R Çevrimdışı

Recep GÖRMÜŞ 

Aktif Üye
2 Haz 2018
89
52
Merhaba öyle değil bence 28 kasım da kilerin hepsi VA panel olarak satıldı. ben alalı 10 gün oluyor bana da depoda kalmış ürün muamelesi çektiler ama panel LG IPS çıktı. Takib ettiğim kadarı ile 28 kasımda alanların hepsinde samsung VA panel çıkmıştı.

Ö Çevrimdışı

Önderahmed 

Aktif Üye
23 Şub 2019
226
40
Merhaba öyle değil bence 28 kasım da kilerin hepsi VA panel olarak satıldı. ben alalı 10 gün oluyor bana da depoda kalmış ürün muamelesi çektiler ama panel LG IPS çıktı. Takib ettiğim kadarı ile 28 kasımda alanların hepsinde samsung VA panel çıkmıştı.
Doğrudur a101 cilerin ne halt yedikleri belli kafalarına göre işlerine geldiği gibi hareket ediyorlar hatta rüşvet verirsen Yok yok diye bir şey yok benden a101 cinin birisi rüşvet istedi ürünü alırken kapora adı altında aslında rüşvet istedi ürün alırken de şu anda bize kapora olarak bıraktığın paranı sana tekrar veririz dediler sonra konuşuyorduk dur dur yavaş yavaş konuşalım dedi bölge müdürü geldi dedi baktım söylediği tarafa hakikaten de yetkili birisi öylece mevzuyu kapattık

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Benerivo Benerivo kardeşim HL660 ,le UHL650 konusunda bazı işgüzar A101 mağaza satıcıları resmen mal satmak için takla atar konumda oluyorlar.

HL660 FHD ve karma panel, MB211 anakart ve rate değeri 400hz olan tv dir.
UHL650 ise UHD, artık karma panel, MB130S anakart ile rate değeri 800hz olan tv dir.,

Panel konusunda kafalarınızın karıştığını biliyorum lakin asıl olanı şu.

İlk nesil üretim Sasmung VA panel ile sürüldü piyasaya.
Ürün cidden yaygarasını koparttığımız kadar iyiydi ve ilgi gördü, A101 yetkilileri satıştan memnun kalınca ikinci parti talep etti ve Vestel de yeni iş emri ile bu sefer işin içine LG IPS panelleri de sokarak tekrar üretim yaptı.

Yani ikinci nesil sürülecek olan tv ler IPS panel ancak bu demek değil ki üretimde hiç VA panel olmayacak.

1- A101 her ne kadar söylemese de belli oranda ellerinde eski satıştan kalan ürünler var (Vestel de depodan yollananlar da var kalanlar içinden)
2- Bu seri üretimde Fabrika deposunda LG IPS panel biterse, CMO ile devam etmeyeceklerinin garntisi de yok (Şu an için üretimde sadece Samsung ve LG görünüyor ama hatırlatırım ki bir ay önce sadece Samsung vardı)

Panel konusunda hassas olanlar mutlaka F fikoloji ve TEKNOwest TEKNOWEST ustalara teyit için müracaat etsinler lütfen

E Çevrimdışı

Exodia

Aktif Üye
24 Eki 2019
79
24
Abi şimdi A-101 den geliyorum 2 tane mağaza gezdim. İkisinde de uh660 denen full hd model mevcut. Dedim 4K olan daha gelmedi mi? Hayır gelmedi dediler. Daha sonra bu modeli gösterip perşembe günü satılacak olan ürün bu dediler. Hayır bakın web sitenizdeki de, dışardaki mağaza afişiniz de 49UHL650 4K modeli bu model full hd ayrıca 1600 tl bu benim alacağım 2000tl dedim, sistemden kontrol etti dedi sadece bu var elimizde dedi. Yarın bir parti daha mal gelecekmiş akşam gelin bi daha kontrol edelim dediler. Yemin ediyorum cam çerçeve indiricem sinirimden ya rüşvet alıp ayırttı birileri bana caz yapıyolar yada gerçekten bişey bilmiyorlar. 3. İhtimal ise gerçekten Uhl 650 modeli gelmeyecek mağaza büyük bir hata yaptı. Başka açıklaması yok. Koskoca forumda yok mu bir A101 de çalışan/tanıdığı olan.

Benerivo Çevrimdışı

Benerivo 

Aktif Üye
20 May 2018
201
41
Benerivo Benerivo kardeşim HL660 ,le UHL650 konusunda bazı işgüzar A101 mağaza satıcıları resmen mal satmak için takla atar konumda oluyorlar.

HL660 FHD ve karma panel, MB211 anakart ve rate değeri 400hz olan tv dir.
UHL650 ise UHD, artık karma panel, MB130S anakart ile rate değeri 800hz olan tv dir.,

Panel konusunda kafalarınızın karıştığını biliyorum lakin asıl olanı şu.

İlk nesil üretim Sasmung VA panel ile sürüldü piyasaya.
Ürün cidden yaygarasını koparttığımız kadar iyiydi ve ilgi gördü, A101 yetkilileri satıştan memnun kalınca ikinci parti talep etti ve Vestel de yeni iş emri ile bu sefer işin içine LG IPS panelleri de sokarak tekrar üretim yaptı.

Yani ikinci nesil sürülecek olan tv ler IPS panel ancak bu demek değil ki üretimde hiç VA panel olmayacak.

1- A101 her ne kadar söylemese de belli oranda ellerinde eski satıştan kalan ürünler var (Vestel de depodan yollananlar da var kalanlar içinden)
2- Bu seri üretimde Fabrika deposunda LG IPS panel biterse, CMO ile devam etmeyeceklerinin garntisi de yok (Şu an için üretimde sadece Samsung ve LG görünüyor ama hatırlatırım ki bir ay önce sadece Samsung vardı)

Panel konusunda hassas olanlar mutlaka F fikoloji ve TEKNOwest TEKNOWEST ustalara teyit için müracaat etsinler lütfen
Çok teşekkür ederim hocam, 660’ı yanlışlıkla atmışım benim istediğim cihaz 4K olan. Peki Toshiba mı hi-level mı ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Abi şimdi A-101 den geliyorum 2 tane mağaza gezdim. İkisinde de uh660 denen full hd model mevcut. Dedim 4K olan daha gelmedi mi? Hayır gelmedi dediler. Daha sonra bu modeli gösterip perşembe günü satılacak olan ürün bu dediler. Hayır bakın web sitenizdeki de, dışardaki mağaza afişiniz de 49UHL650 4K modeli bu model full hd ayrıca 1600 tl bu benim alacağım 2000tl dedim, sistemden kontrol etti dedi sadece bu var elimizde dedi. Yarın bir parti daha mal gelecekmiş akşam gelin bi daha kontrol edelim dediler. Yemin ediyorum cam çerçeve indiricem sinirimden ya rüşvet alıp ayırttı birileri bana caz yapıyolar yada gerçekten bişey bilmiyorlar. 3. İhtimal ise gerçekten Uhl 650 modeli gelmeyecek mağaza büyük bir hata yaptı. Başka açıklaması yok. Koskoca forumda yok mu bir A101 de çalışan/tanıdığı olan.
Kocaeli’de var hocam attım fotoğraf, daha önce de yazdım isteyen/arayan varsa Gebze’de ve Gölcük’te var diye.

B Çevrimdışı

baho

Yeni Üye
26 Şub 2017
22
Ben aldım bugün full HD ve uhd modeli vardı nasıl olduysa verdiler bana o magazda olduğuna göre hepsinde var belki de.iki mağazada yoktu 3.magazada vardı nasıl verdiler ben de bilmiyom sasilcak şey..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sıkma canını bu kadar, Altı üstü tv. Hiç bir şey senin sağlığından daha önemli değil Melikşah.

İnan bana tüm bunlar robotlaşmış olmak + bilgisizlikten kaynaklanıyor.

Konuya senin benim bizim kadar hassas yaklaşmıyorlar durum bu.

Baskı hatası mı?

Olabilir zira geçen sene BİM yönetimini bir hataları konusunda uyarmıştım ve tam satışa bir gün kala ilanlar toplanıp satış iptal edilmişti (2018 yazında)

Ancak şunu hatırlatırım ki tahmin olarak dahi bu satışın yeniden yapılacağını ve üretimin de LG panel ile olacağını daha VA paneller satılırken yazmıştım hatırlarsan.

Ürünler genelde satıştan bir gece/gün evvel mağazalara giriyor ve sabah erkenden satışa çıkıyor.

Buna keza bana geçen hafta dahi A101 den seri numarası paylaşan kardeşlerimiz olmuştu, LG panel ile üretilen yeni iş emri vardı paylaştıkları seri de.

Ö Çevrimdışı

Önderahmed 

Aktif Üye
23 Şub 2019
226
40
Baskı hatası olsa dahi 101 in sitesinde de aynı ürünün şu anda 16 ocak'ta satışa çıkacağı reklamı mevcut 49 uhl 650 zannetmiyorum Bir hatanın olduğunu bence 16 ocak'ta kesinlikle bu ürünler satılacak kesinlikle baskı hatası değil çünkü baskı hatası olmuş olsa bütün mağazalarda ki camlardaki afişlerin üzeri kapatılır dı kısmen kapatılır dı

caner22 Çevrimdışı

caner22 

Aktif Üye
17 Eyl 2018
73
Benim anlamadığım Lg IPS panel Samsung Va panelden daha mı kaliteli? Kullanıma göre değişir diyeceksiniz, ben markette gördüğüm gibi panel sorgulamadan alsam mı :alala

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Baskı hatası olsa dahi 101 in sitesinde de aynı ürünün şu anda 16 ocak'ta satışa çıkacağı reklamı mevcut 49 uhl 650 zannetmiyorum Bir hatanın olduğunu bence 16 ocak'ta kesinlikle bu ürünler satılacak kesinlikle baskı hatası değil çünkü baskı hatası olmuş olsa bütün mağazalarda ki camlardaki afişlerin üzeri kapatılır dı kısmen kapatılır dı
Daha önce de idia ettiğim üzere, mağazacılar ''Satalım da ne satarsak satalım'' mantığındalar.

Bir kardeşimiz var bana wp den sürekli yazan, Belki de forumdandır, ısrarla 16 sında bu satılacak diye depodan çıkartıp HL660 dayatmış kardeşimize.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri