Herkesden özür diliyorum ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu forumdaki ben hariç herkeste Japon ahlakı var galiba :)
Aslında okuyunca biraz şaşırttı beni,bence nacizane düşüncem öyle olmalı,görüyorum sokakta kimse kimseye selam bile vermiyor,bırakalım "japon ahlakını",daha bugün sevimsiz bir olaya şahit oldum -ki sanırım heryerde olunuyordur- adam arkasındaki araç sollamasın diye yolun ortasından gidiyordu,tabii ha bire korna sesleri ,sonunda içinde bulunduğum dolmuş önünü kesti ,bağrışmalar-çağrışmalar, yolu ortalayan arkadakinin korna sesine gıcıklığından yapıyormuş ama meğer arkadaki araçta hasta varmış ve hemen bizim üstümüzdeki hastaneye yetişmeye çalışıyormuş.Arkadaki kişi " abi,sellektör yapıyorum,dörtlüler açık,daha ne yapayım" dediğinde bu seferde yolu ortalayan özür diliyor,bizim söföre "iyiki kestin önünü" dediğimde "abi gördüm dörtlülerini,yolun başından beri yanıyordu" dedi.
Bizim toplumca unuttuğumuz bir kavram "özür dilemek " ve "Japon ahlakı" :ok

emreuguz Çevrimdışı

emreuguz

Aktif Üye
9 Nis 2019
149
36
Evet maalesef birbirimize tahammül edemez hale geldik, herkes kendini düşünür oldu, kendi cebini düşünür oldu... Insallah fabrika ayarlarımıza döneriz, yardımsever, anlayışlı insanlara denk geliriz... Karşılaştığımız kötü örnekler son olur... Saygılar...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt