Her Zaman, Tek BAŞKOMUTAN

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu forumda yakın bir zamana kadar bir konudan anladığım kadarıyla bir kaç kişi ve bir kitleye hitap ediyor. Bazı konular eleştiriliyor fakat sen eleştirdiğin zaman burada herkes bir taraf tutuyor. Gerçekten ilginç.. Bir kaç kişi var burada tanımasamda saygı duyduğum... Fakat bu buradaki ortamın samimiyetine ve tarafsızlığına ışık tutmuyor.
Ben her zaman bu forumda samimi ve tarafsız olmaya çalıştım. Forum için de hatrı sayılırsa nacizane destek olmaya çalıştım. Ne başkomutan reis ne de baş komutan Atatürk dedim. Reisin de Atatürkünde kim olduğunu biliyoruz. Eğer bu forumda bir kişi de sıkıysa başkomutan reis rte vs. diye konu açsa düşünemiyorum doğrusu..
Demek istediğim burada herkes istediği fikri paylaşmalıydı herkes tepkisini gösterebilmeliydi kimseden çekinmeden beğen butonuna tıklamalıydı..
Umarım anlatmak istediklerimi anlamışsınızdır :ok
Belli bir kitleye hitap ettiğimiz doğrudur. İNSAN olan herkese hitap ediyoruz. Görüşü ne olursa olsun ayırt etmeden, ayırmadan, ötekileştirmeden, ''sen bizden değilsin'' demeden, herkesi kardeşimiz görüyor ve ona göre herkese destek oluyoruz. Siyasi görüşüm bellidir, Yönetim olarak içimizde bu gün iktidarda olan partinin sevdalıları da var, Muhalefette olanın da, yavru iktidar partisinin de sevdalıları var içimizde. Biz İNSAN olmayı başardıkça ve saygı duymayı becerebildikçe aramızda en ufak sorun da çıkmadğı gibi çıkmaz da bundan sonra. Keşke bunu forumun geneline de yayabilsek.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bu forumda yakın bir zamana kadar bir konudan anladığım kadarıyla bir kaç kişi ve bir kitleye hitap ediyor. Bazı konular eleştiriliyor fakat sen eleştirdiğin zaman burada herkes bir taraf tutuyor. Gerçekten ilginç.. Bir kaç kişi var burada tanımasamda saygı duyduğum... Fakat bu buradaki ortamın samimiyetine ve tarafsızlığına ışık tutmuyor.
Ben her zaman bu forumda samimi ve tarafsız olmaya çalıştım. Forum için de hatrı sayılırsa nacizane destek olmaya çalıştım. Ne başkomutan reis ne de baş komutan Atatürk dedim. Reisin de Atatürkünde kim olduğunu biliyoruz. Eğer bu forumda bir kişi de sıkıysa başkomutan reis rte vs. diye konu açsa düşünemiyorum doğrusu..
Demek istediğim burada herkes istediği fikri paylaşmalıydı herkes tepkisini gösterebilmeliydi kimseden çekinmeden beğen butonuna tıklamalıydı..
Mevzu herkesin ortak noktada buluşamayacağı yere illaki geliyor... Konu kilitlense de, tartışma olmasa da, iş o noktaya geliyor. Neden??

*Yıllardır, ocu bucu şucu yaftalarıyla toplum bölündü.
*Benim hırsızım iyidir düşüncesi
*Dinimi paraya değişmeyin diyen Allah'ın dinine inancın siyasallaşması.
*ihvancılık, Şia severlik, ümmetçilik kisvesinde Arap kıçı yalamak.
*vaktinde onlar yaparken iyiydi, mantığı

* * *

Tüm bunlar; ülkenin üniter yapısına, demografik kültürüne, demokrasi ve evrensel kriterler ile hayatına devam etmesine büyük tehlikedir ve gelecekte torunlarımız bu durumu net olarak göreceklerdir...

İsteyen, kabul etsin, isteyen etmesin, isteyen konuyu kilitlesin gidişat hayra alamet değildir.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Mevzu herkesin ortak noktada buluşamayacağı yere illaki geliyor... Konu kilitlense de, tartışma olmasa da, iş o noktaya geliyor. Neden??

* * *

Tüm bunlar; ülkenin üniter yapısına, demografik kültürüne, demokrasi ve evrensel kriterler ile hayatına devam etmesine büyük tehlikedir ve gelecekte torunlarımız bu durumu net olarak göreceklerdir...

İsteyen, kabul etsin, isteyen etmesin, isteyen konuyu kilitlesin gidişat hayra alamet değildir.
İşin içine girsek çıkamayız. Herkesin görüşlerine saygı duymaktan da başka çare yok yapacak bir şey de yok.. Hakkımızda neyse Allah hayırlısını versin...

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Niye durup duruken böyle bi konu açma mecburiyeti hissetinizki.
Ülkede her kurumda olan belli başlı yetkiler vardır siz birine gelince bu hakkı tanıyıp bir başkasına gelince ben bunu tanımıyorum derseniz samimiyetsiz olduğunuz görülür.Hani askerlik yapanlar bilirler sevmediğin rütbeli kim olursa olsun onu s..ee s.ke sevmek zorundasın derlerya.O misal yani burda böyle zorunuza gider gibi saçmalamışsınız.Ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanı kim olursa olsun başkomutandır her zaman aksini iddia eden varsa zaten samimiyetsiz işine gelmediğinden konuyu çarpıtır.
Konuda Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili bir kelime geçti mi? Sayın A Adem Helvacı abim burda ATATÜRK sevgisini dile getirmiş konu açmış siz olayı yanlış anlamışsınız. Recep Tayyip Erdoğan kanunen başkomutandır ona bir lafımız yok konuyu başka yere çekmeyin. Bir tarafta zamanı gelince gidecek olan Recep Tayyip Erdoğan var diğer tarafta Türkiye Cumhuriyeti var oldukça minnet ve sevgi göstereceğimiz Mustafa Kemal Atatürk var.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
İşin içine girsek çıkamayız. Herkesin görüşlerine saygı duymaktan da başka çare yok yapacak bir şey de yok.. Hakkımızda neyse Allah hayırlısını versin...

Olması gereken, yazdıklarınız... Ama bunu da beceremiyor insanlar. Fikir teatisinde bulunmak yerine, kendisine yakışmayacak argümanlar kullanmaktan çekinmiyor. İftira atmaktan, yaftalamaktan geri kalmıyor...

Maalesef!!

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Kimseye recep tayyip erdoğanı yada başka siyasileri savunamazsınız demiyoruz burda. Herkes istediği siyasiyi yada siyasi görüşü savunuyor ve karşı görüşten üyelerimizde muhalif olarak eleştiriyor. Bazı zamanlarda ben dahil karşı taraf eleştirmeden yüceltmeye çalışınca ister istemez sinirleniyor insan. Bunlar olabilir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

* * *

Değerli hocam; Konuyu kilitleyeyim diyorum, ama neden hep geri adım atmak zorunda kalıyoruz diye hayıflanıyorum.
Kimseyle sorun yaşamak ve kimseyi germek istemiyorum, ama Ülkenin milli değerini paylaşıp sevgimizi gösterip saygımızı sununca da yine yaftalanıyoruz malum.

O konuyu kilitle çünkü şu darıldı
Bu konuyu kilitle çünkü o üzüldü
Diğer konuyu kilitle çünkü X görüşünce olanlar tepki gösterdi
Beriki konuyu sil çünkü Y görüşünde olanlar küfür etti vs vs vs

ATATÜRK bu ülkenin kurucu lideridir, Gönlümün tek BAŞKOMUTANIDIR, ''Kimseyi görmedim ben ondan daha güzel'' diyorum ve herkese sevgilerimi sunuyorum arkadaşlar. ?

Netice itibari ile konu bir tartışma maçlı açılmamıştır, kimse kendi ideolojileri doğrultusunda lütfen olayı siyasi boyutlara çekmesin.

Bu ülkede Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK sevgisi gönüllerden kazınmaz, Anmak için de özel bir izne gerek duyulmaz. :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bir daha yazayım sonra kimse darılmasın.

İfade özgürlüğü kapsamında kimsenin mesajına dokunmadım. Herkes dilediğini yazabilir lakin konu baltalanmış olmasın diye tüm tartışma mesajlarını yarın sileceğim değerli arkadaşlar. Sonra ''Ben yazdım da işine gelmedi sildi'' demeyin lütfen.

Biz günümüz koşullarında millete dayatıldığı gibi kimsenin sesini kesmeye çalışmıyoruz, herkes hür iradesi ile ne düşünyorsa yazabilir. Sadece bu konu gereksiz tartışmalar ile dolmasın istiyorum o kadar.

Yazacaklarınız çok kıymetli ise ve silinince üzülecekseniz yormayın kendinizi diye şimdiden yazmak istedim zira sonra sizlere bir saygıszılık yapmış gibi olmak istemem :ok

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
O konuyu kilitle çünkü şu darıldı
Bu konuyu kilitle çünkü o üzüldü
Diğer konuyu kilitle çünkü X görüşünce olanlar tepki gösterdi
Beriki konuyu sil çünkü Y görüşünde olanlar küfür etti vs vs vs

Darılan, üzülen olacak elbet, ama tartışma adabına uyamayan, insanlık çizgisini aşmamaya riayet edemeyenler konu kilitlenerek değil, daha önceden belli olan forum kurallarına göre cezalandırılmalı, konu kilitlenerek veya mesaj silinerek değil...

Ben şimdi size veya bir üyeye "boş insancık" desem, konunun kilitlenmesi yeterlimidir? Yoksa ben ceza almalı mıyım? Ceza verilmezse ne olur?

???

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Darılan, üzülen olacak elbet, ama tartışma adabına uyamayan, insanlık çizgisini aşmamaya riayet edemeyenler konu kilitlenerek değil, daha önceden belli olan forum kurallarına göre cezalandırılmalı, konu kilitlenerek veya mesaj silinerek değil...

Ben şimdi size veya bir üyeye "boş insancık" desem, konunun kilitlenmesi yeterlimidir? Yoksa ben ceza almalı mıyım? Ceza verilmezse ne olur?

???
"Taviz tavizi doğurur" diyorum çok uzatmadan. :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri