Hepsiburada da orjinal olmayan ürün satilir mi?

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Bu senin benim elimde olan bir şey değil... Orijinal ürünün fotoğrafını koyar yine satar. Ürünü alırsın, orijinal değilse iade edersin tek kesin yöntem bu bence.
bende aldığım ürünün orjinal olup olmadığını nasıl anlarım diye sormuştum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

şuan n11 den alışveriş yapıyorum hiç sıkıntı yaşamadım. geçen gün çocuğa scooter aldım mavi renk seçmiştim ertesi gün mağaza aradı elimzde mavi kalmamış isterseniz kırmızı gönderelim yada iptal edelim diye. en azından 1, 5 ay boyunca oyalamıyorlar. arada sırada indirim kuponu da veriyor. hepsiburada dan okadar alışverişte hiç indirim falan görmedim...
n11 de bende sıkıntı yaşamadım.ama oradaki indirimlerde hikaye.alacağım ürünün en ucuzu hangisi diye araştırdığımda bilindik siteler içersinde genelde gittigidiyor oluyor

Alacağınız ürüne bağlı Google'da araştırma yapabilirsiniz.
Kıyafet gibi konularda, üretici firmanın kendi sitesi varsa oradan almak yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
üretici firma nın kendi siteleri genelde taksit sınırlaması oluyor.ve her zamanda indirim olmuyor
mesela şuan alaağım kıyafetin etiketlerini kendi mağazasından resimlerini çekip karşılaştırma yapmayı düşünüyorum

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bunlarda barkod felan yok mu ? Günümüzde artık bir çok şeyin barkodu var ve barkod okutulup orjinal olup olmadığı anlaşılıyor.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bazı gıda ürünlerinde QR kod vardı sanırım, kıyafette de var mı öyle bir şey acaba?
QR kodu kopyalama ihtimalleri olur mu acaba? :kop
Ayakkabılarda bazı markalarda var , orjinalliğini kontrol edebiliyorsun , kıyafetlerdede var mı hiç bilmiyorum dikkat etmedim ama olması gerekir diye düşünüyorum , özellikle marka olanlarda ?

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Tek çekim yapıp, bankadan taksitlendirebilirsiniz. :bilmiyom :alala
ama öyle banka üzerine faiz ekliyor
normalde 3 taksit yapıyorlar ama bana yine ödemek zor geliyor
mesela şuan cardfinans ve maxıumum 200 tl üzeri giyim alışverşlerinde vade farksız 3 taksit yapıyorlar
bende bundan yararlanmak için levis in kendi sitesinden aldım .ama bunlar ödemeyı bilgisayar yazılım olarak gösteriyorlar.yani giyim alışveriş olmadığından yararlanamadım

Bunlarda barkod felan yok mu ? Günümüzde artık bir çok şeyin barkodu var ve barkod okutulup orjinal olup olmadığı anlaşılıyor.
bunu nasıl sorgulayabiliyoruz.bari barkodlu olanları kontrol edelim :)

böyle bir site buldum.biraz ipucu veriyor ama ne derece doğru bilemedim

bu da sözde orjinal ürün sorgulama sitesi.tabi bu da ne kadar güvenilir orası muamma

Son düzenleme:
muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
8690973020147_1_org_zoom.jpg

Abilerim konu internetten orijinal ürün almak olduğu için sizlere birşey sormak istiyorum. Üstte gördüğünüz erkek parfümünü intertette orijinal olarak nerden temin edebilirim?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Aslında piyasada satılan her üründe QR kod olması lazım ki vatandaş ne aldığını bilsin.Ama maalesef bir çok üründe QR kod yok.
İnternet ortamında ne yapılırsa yapılsın, sahte ürün satma niyeti olan çapsızlara engel olmak mümkün değildir. Orijinal kod fotoğrafı koyar, sen kontrol edersin evet orijinal ürün ama kapına imitasyon ürün gelir anlayamayız bile...

25-30 yıl önce arkadaşım ünlü bir Jean markasının bayiliğini aldı, vitrine orijinal ürün koyup tezgahta bire bir çakmasını satıyordu ki, o dönemde kimse orijinal veya imitasyon olup olmadığını anlama bilgisine, görgüsüne sahip değildi...

Özetle, biz Türk'üz, yapamazsın deyip kenara çekilmek yeterli bize... :krokop
A101 deki 50ml di galiba hocam ?
Evet 50'lilik, şimdi fark ettim, Gratis'deki ürün daha mantıklı... Teşekkürler.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
İnternet ortamında ne yapılırsa yapılsın, sahte ürün satma niyeti olan çapsızlara engel olmak mümkün değildir. Orijinal kod fotoğrafı koyar, sen kontrol edersin evet orijinal ürün ama kapına imitasyon ürün gelir anlayamayız bile...

25-30 yıl önce arkadaşım ünlü bir Jean markasının bayiliğini aldı, vitrine orijinal ürün koyup tezgahta bire bir çakmasını satıyordu ki, o dönemde kimse orijinal veya imitasyon olup olmadığını anlama bilgisine, görgüsüne sahip değildi...

Özetle, biz Türk'üz, yapamazsın deyip kenara çekilmek yeterli bize... :krokop

Evet 50'lilik, şimdi fark ettim, Gratis'deki ürün daha mantıklı... Teşekkürler.
Hocam şimdi orjinal kod koyabilmesi için elinde orjinal kod olması gerekir , orjinal koduda her yerde bulamazsın. Hadi bir ürün aldın bütün sahte ürünlere aynı orjinal kodu koydun diğelim ? oda işe yaramaz çünkü barkod okutulduğunda , o ürünün marka modeli ve en önemlisi hangi tarihte ve kime satıldığı hemen çıkıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt