Hepsiburada da orjinal olmayan ürün satilir mi?

E Çevrimdışı

erkamil

Yeni Üye
1 Eki 2019
23
Satıcısı HepsiBurada olan ürünlerden çok alışverişim oldu tamamı orjinaldi. Diğer satıcılarıda çakma ürün oluyor sanırım bununla ilgili internette çok şikayet konuları var.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
arkadaşlar hepsiburadayı sadece örnek verdim.diğer alışveriş sitelerınden de bahsedebilirsiniz
mesela şu sıralar çok trend olan treendyol ve diğer n11.gittigidiyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
orası öyle ama anlayabilmek lazım
benim verdiğim örnekte çakma olup olmadğını anlama yolunu hala bulamadım

Alacağınız ürüne bağlı Google'da araştırma yapabilirsiniz.
Kıyafet gibi konularda, üretici firmanın kendi sitesi varsa oradan almak yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Eğer ilgili ürünün/markanın web sayfasında seri no ile kontrol varsa ancak öyle anlayabilirsiniz onun haricinde kendi web sitesinde ürün 150 liraysa belirttiğiniz sitelerde aynı ürün örneğin 79 ise yüksek ihtimal orijinal değildir. satıcı jargonu ile birebir replikasıdır :haha1 Örnek verdiğiniz sitelerde 69 liraya JBL logolu blutooth speakerlar satılıyor Gerçek JBL kaç bin liradan satılmakta istersenizaraştırın saygılar

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bu senin benim elimde olan bir şey değil... Orijinal ürünün fotoğrafını koyar yine satar. Ürünü alırsın, orijinal değilse iade edersin tek kesin yöntem bu bence.

konurcan Çevrimdışı

konurcan

Yeni Üye
13 Mar 2019
30
38
Satıcısı HB olan samsung şarj aleti almıştım. Orjinal denmesine rağmen çakma çıkmıştı iade etmiştim. Özellikle telefon bataryası ve şarj aleti gibi konularda genel sıkıntı var. Kıyafette de deneyimim, binlerce satışı olan MarkaStok mağazasından (HB, GG, N11 de mağazaları var) slazlanger ayakkabı almıştım 2 çift. Gelenlerden 1 çiftin numarası bariz küçük, diğer çiftin ise biri büyük biri küçüktü hepsi 44 olmasına rağmen. Yani defoluydu.

Ha konu HB olunca iadesi kolay olduğundan risk alınabilir. Bazen süre 1 haftaya kadar uzasa da iade alıyorlar neticede.

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Sahte ürün satılır. Örneğin piyasada sahte deterjan dünya kadar var. 80₺ lik orjinal detarjanı adamlar kargo dahil 50₺ ye satıyorlar . Ve işin ilginç yanı orjinal le sahteyi ayırt etmek cok zor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Sahte ürün satılır. Örneğin piyasada sahte deterjan dünya kadar var. 80₺ lik orjinal detarjanı adamlar kargo dahil 50₺ ye satıyorlar . Ve işin ilginç yanı orjinal le sahteyi ayırt etmek cok zor.

Bir de bu deterjan konusunda üretim tarihi meselesi de varmış. Tarihi geçmiş deterjan da satılıyor sanırım. İnternetten hiç deterjan almadın orijinal olmaz diye. :hihi

maydemir77 Çevrimdışı

maydemir77 

Yeni Üye
2 Nis 2019
21
hepsiburada mı??? aman uzak durun ben yıllarca alışveriş yaptım en son yaptığım alışveriş te 8 taksitle 6 kapılı gardırop aldım. 2 hafta teslimat süresi vardı olsun dedim önemli değil. teslimat günü geldi ortada gardırop yok, aradım müşteri hizmetlerini ni aksaklık oldu 3 gün içinde teslim edilecek dendi tamam dedim. aradan 1 hafta geçti yine yok yine aradım müşteri hizmetlerini şuan tedarik aşamsında 1 hafta içinde teslim edilecek dedi yine tamam dedim. aradan 1 hafta daha geçti yine bişey yok. yine aradım müşteri hizmetlerini yine en geç 1 hafta içinde wlinizde olcak dedi 10 gün bekledim yine gelen bişey yok 1 aydan fazla oyaladılar ondan sonra tedarik edemiyoruz diye bana sormadan siparişi iptal etmişler. 1350 liraya 8 taksitle almıştım. 1350 liranın hepsini kestiler kredi kartından ama iadeye gelince 168 lira taksitle 8 ay boyunca her ay 168 lira iade edilecekmiş, bide işin en can alıcı noktası hala tedarik edilemeyen ürünü satmaya çalışıyorlar ilanı duruyor. ondan sonra da hesabımı kapattım zaten. milleti oyalayıp paranı kullanıyorlar

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
hepsiburada mı??? aman uzak durun ben yıllarca alışveriş yaptım en son yaptığım alışveriş te 8 taksitle 6 kapılı gardırop aldım. 2 hafta teslimat süresi vardı olsun dedim önemli değil. teslimat günü geldi ortada gardırop yok, aradım müşteri hizmetlerini ni aksaklık oldu 3 gün içinde teslim edilecek dendi tamam dedim. aradan 1 hafta geçti yine yok yine aradım müşteri hizmetlerini şuan tedarik aşamsında 1 hafta içinde teslim edilecek dedi yine tamam dedim. aradan 1 hafta daha geçti yine bişey yok. yine aradım müşteri hizmetlerini yine en geç 1 hafta içinde wlinizde olcak dedi 10 gün bekledim yine gelen bişey yok 1 aydan fazla oyaladılar ondan sonra tedarik edemiyoruz diye bana sormadan siparişi iptal etmişler. 1350 liraya 8 taksitle almıştım. 1350 liranın hepsini kestiler kredi kartından ama iadeye gelince 168 lira taksitle 8 ay boyunca her ay 168 lira iade edilecekmiş, bide işin en can alıcı noktası hala tedarik edilemeyen ürünü satmaya çalışıyorlar ilanı duruyor. ondan sonra da hesabımı kapattım zaten. milleti oyalayıp paranı kullanıyorlar
Taksitle aldiğiniz iürünün geri iadesini o taksit programinca yapan kartinizin bankasi HB iadelerde tek kalemde bankaya iade eder Banka da benim paramla aldgin ve bana taksitle odeyecegin parayi yine sana taksit taksit veririm diyor.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Taksitle aldiğiniz iürünün geri iadesini o taksit programinca yapan kartinizin bankasi HB iadelerde tek kalemde bankaya iade eder Banka da benim paramla aldgin ve bana taksitle odeyecegin parayi yine sana taksit taksit veririm diyor.
Bu konuda hb lider...

maydemir77 Çevrimdışı

maydemir77 

Yeni Üye
2 Nis 2019
21
şuan n11 den alışveriş yapıyorum hiç sıkıntı yaşamadım. geçen gün çocuğa scooter aldım mavi renk seçmiştim ertesi gün mağaza aradı elimzde mavi kalmamış isterseniz kırmızı gönderelim yada iptal edelim diye. en azından 1, 5 ay boyunca oyalamıyorlar. arada sırada indirim kuponu da veriyor. hepsiburada dan okadar alışverişte hiç indirim falan görmedim...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri