Hem PC Hem de TV Box için Monitör Tavsiyesi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ofis çalışmaları, internette surf ve dizi&film için alacağım.
60HZ yeterli olur ama 900_1200TL arası 60hz mönitör alacağına 1350TL ye 144hz rampage al derim herkes çok memnun kalmış fiyat oynak değişiyor 1350TL ye kaçırma kendi sitesinde IPS panel olduğu yazıyor pişman olmazsın monitörde olsun tv de olsun hz çok önemlidir ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir görüntü kalitesi artar

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Yani anlıyorum ki sonuçta teknik mevzuları konuşuyoruz.

Sonuçta en güzeli ve en rahatı ne biliyormusunuz?

Hiç birimiz pazarlamacı değiliz, mal satma kaygımız yok, o nedenle gönül rahatlığı ile objektif ve kişisel olduğunu belirttiğimiz yorumlar yapabiliyoruz.

Yöneticisinden üyesine kadar herkes bu forumda birbirine faydalı olmaya ve bildiği kadarını makul gerekçelere dayanarak fikir olarak sunmaya çalışıyor.

Üzmeyin birbirinizi a dostlar ?

Hepinizi karşılıklı olarak o dislike ları silmeye davet ediyorum ki aranızda gönül kırgınlığı olmasın :ok
Senin Gibi bir adam yine dünyaya gelirmi Acaba?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Dostum ben çok kaliteli bir ses sistemi mi var dedim? IPS panel monitörün renk canlılığı TN panele göre çok daha iyi (Burada şuan IPS, TN, VA diye kıyaslama yapmak çok yersiz birçok insan artısını eksisini biliyor.) ama tepkime süresi yüksek olur görüntü bulanık olur ve akıcı olmaz. Ayrıca 27" IPS paneli 1200 TL'ye vermezler.

Ben bir tavsiyede bulundum ve bu arkadaş karşılığında bir kutu hıyar almıyor istediği özelliklerde bir cihaz alıyor. Siz beğenirsiniz beğenmezsiniz onu beni ilgilendirmez. Sizin tavsiye ettiğiniz ürünler de beni alakadar etmez. Arkadaş seçenekleri değerlendirip alakasız bir şey de alabilir ama senin kalkıp "yalan atmayın", "kime laf anlatıyorsun" diye konuşmaların yakışmıyor. Aynen sana iade ediyorum. Ben de ASUS marka monitör kullandım 3 sene. Yaşadığım tek ve hiçbir yerde hiçbir yorumda bahsedilmeyen ve şuan hiçbirimizin gündemine almadığı problem cihaz masada dururken klavye ve mouse hareketlerinden dolayı hafif hafif sağa sola sallanmasıydı. Yerinde kaya gibi duran bir model değildi. Ama genel anlamda çok memnun kaldım.

Şuan AOC 32" 1440p 75hz 5ms VA panel FreeSync olan bir monitör kullanıyorum. Yaklaşık 1 sene önce 1100 liraya almıştım. Piyasa şartları hergün değişiyor.

Elli defa yazdım, yine yazıyorum, adamdaki sistemi bilmeden, beklentilerini bilmeden kesin öneri yapmayın.
Bu kadar basit.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Garantiyi siz vereceksiniz Rampage alsın tabi ki.
Arkadaşın sabit 144 FPS alabileceği sistemi var mı bakalım?
Display Port çıkışı olan bilgisayarı var mı bakalım?
şimdilik yoksa ileride hepsi olur biraz vizyon sahibi ol ileriyi gör zaman teknoloji zamanı 10 sene öncesinin 60Hz sini tavsiye etme 144Hz ısırmaz merak etme :hihi benim sistem 775pin sata2 ssd disk aldım sistemim eski diye ssd disk almıyım sata3 destekli sistem toplayınca ssd alıyım demek istediğin o şimdi yarı performans alıyorum ssd disk'ten ama farkındayım sata3'te tam performans alacağım kaybım yok ileriye dönük kazancım var birkaç ay sonra yeni pc toplayacağım sistem sistem dediler sistem değişti başkanlık geldi simdi uçuyoruz:kiskis

wbthnokur Çevrimdışı

wbthnokur

Yeni Üye
25 Tem 2019
28
22
Şöyle bir ürün buldum. Fiyatı da oldukça iyi bence. Bütçemi fazla zorlamıyor. Hem 27 inç, hem 75hz, hemde IPS panel mevcut. Anlayacağınız çoğu isteğimi karşılıyor. Fiyatı diğer sitelere göre mükemmel. Sanırım bunu alacağım gibi :hihi

Umut Barış Umut Barış @denysmih6 sizin fikriniz nedir?

300-400 lira fazla verip 144hz mantıksız geldi.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Şöyle bir ürün buldum. Fiyatı da oldukça iyi bence. Bütçemi fazla zorlamıyor. Hem 27 inç, hem 75hz, hemde IPS panel mevcut. Anlayacağınız çoğu isteğimi karşılıyor. Fiyatı diğer sitelere göre mükemmel. Sanırım bunu alacağım gibi :hihi

Özelliklerine göre fiyatı çok iyi yalnız ses çıkışı ve dahili hoparlörü yok. PC için bir problem olmaz çözümü kolay ama Tv Stick için bir çözüm bulman gerekir. Stickte bluetooth varsa belki bluetooth hoparlör kullanabilirsin. Ayrıca HDMI 1 adet mevcutmuş. İki cihazı tek HDMI ile kullanabileceğin aparatlar var düğme ile HDMI cihazlar arasında geçiş yaparak kullanabiliyorsun. Öyle birşey tedarik etmen gerekir.

wbthnokur Çevrimdışı

wbthnokur

Yeni Üye
25 Tem 2019
28
22
Özelliklerine göre fiyatı çok iyi yalnız ses çıkışı ve dahili hoparlörü yok. PC için bir problem olmaz çözümü kolay ama Tv Stick için bir çözüm bulman gerekir. Stickte bluetooth varsa belki bluetooth hoparlör kullanabilirsin. Ayrıca HDMI 1 adet mevcutmuş. İki cihazı tek HDMI ile kullanabileceğin aparatlar var düğme ile HDMI cihazlar arasında geçiş yaparak kullanabiliyorsun. Öyle birşey tedarik etmen gerekir.
Cevap için teşekkürler hocam. Bu sayede kararımı verdim sonunda.
Dönüştürücü ve ses olayını hallederim. O şu an sorun değil :)

Hepinize teşekkürler :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611

İzleme açısı dışında bir avantajı yok çünkü 6 BIT + FRC bir panel.
O cafcaflı IPS performansını beklemeyin.

Ayrıca Full HD çözünürlük için 100 PPI nin altına düşmemenizi de tavsiye ederim. Keskinlik düşer.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

çok mantıklı acer bide ooo süper bizim servise tamir için en sık gelen laptop ve monitör ucuz sorunlu marka acer al onu çok mantıklı seçim yapmışsın 300TL cebinde kalacak:haha1

wbthnokur Çevrimdışı

wbthnokur

Yeni Üye
25 Tem 2019
28
22
çok mantıklı acer bide ooo süper bizim servise tamir için en sık gelen laptop ve monitör ucuz sorunlu marka acer al onu çok mantıklı seçim yapmışsın 300TL cebinde kalacak:haha1
Yaklaşık 15 seneden beri acer marka monitör kullanıyorum. Değiştirmek amacım da büyük olmasıydı. Bu da 2. olacak hayırlısı :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
acer dersen acer al hayırlı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri