Hem PC Hem de TV Box için Monitör Tavsiyesi

wbthnokur Çevrimdışı

wbthnokur

Yeni Üye
25 Tem 2019
28
22
Merhaba, 18.5 inç monitörüm artık küçük geldiğinden ve artık isteklerimi karşılamadığından dolayı yeni monitör arayışına girdim fakat bu konuda pek bir bilgim yok.

Birden fazla panel bulunuyor, bu panellerden hangisi seçilmeli? karar veremedim açıkcası.

Bir çok monitörde ses çıkışı bulunmuyor. Hem PC hem de TV BOX (Mi TV Stick) için kullanacağım o yüzden Jak veya Dahili ses çıkışı ve iki tane görüntü girişi olması şart.

İlk başta aklımda 24 inç vardı. Şuan hafiften 27 inç monitör düşünüyorum gibi bu iki ölçüde öneriniz var mıdır?

Daha önce kullandığınız veya tavsiye ettiğiniz monitörleri bekliyorum :)

Bütçem 1000-1100TL arasında.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ürünü tavsiye ederim. Şuan 1240 lira. TN panel mevcut. Açılı bakınca solma olur, renkleri biraz solgundur ama tepkime hızı yüksektir.
27" 1080p 60hz 1ms 2xHDMI Dahili 2W Hoparlör

Ek-Aciklama-2020-08-12-162909.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Şunlara bakabilirsin, panelleri güzeldir;

Sanırım tek modelde hoparlör var, diğer 2 modelde yok.
Film video ağırlıklı kullanacaksan ve farklı açılardan da izlerim diyorsan IPS panel bak.
Ben 8 BIT renk derinliğine sahip paneller önerdim. (Sondaki Dell modelinden emin değilim.)
8 BIT'den aşağısına bakma derim.
6 BIT+FRC renk derinliğine sahip panelleri tavsiye etmem, renkleri çok kötü bence.

Güncelleme : Sevgili @m.menguc neye alındınız acaba? :kiskis

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Rampage RM-344 23,8 Led 144Hz 2HDMI+DP IPS Panel Flat PC Oyuncu Monitörü

Moderatör tarafında düzenlendi:
Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Merhabalar Almışken marka alın LG yada Asus ten şaşmayın hoparlörü olan monitörler pek tatmin vermez sesi bi gıcık çıkar ses.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
@denysmih6 @m.menguc

Sadece merakımdan soruyorum, Umutun mesjına attığınız dislike'lar önmerilen ürünleri beğenmemiş olmanızdan mı?

Eğer öyle ise bana göre teknik sebeplerini yazmalısınız ki konuyu açan kardeşimiz bunun neden olduğunu anlayabilsin.

''Umut barış sen bunu yazmışsın ama, Vatandaş X özelliği istediğini özellikle belirtmişken sen kalkıp Y özellikli monitör önermişsin'' gibi bir durum mu acaba diye merak ettim :alala

Teknik bir sebep yok ise açıklama yazmak zorunda değilsiniz sadece durumu analiz edebilmek adına sordum :ok

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
@denysmih6 @m.menguc

Sadece merakımdan soruyorum, Umutun mesjına attığınız dislike'lar önmerilen ürünleri beğenmemiş olmanızdan mı?

Eğer öyle ise bana göre teknik sebeplerini yazmalısınız ki konuyu açan kardeşimiz bunun neden olduğunu anlayabilsin.

''Umut barış sen bunu yazmışsın ama, Vatandaş X özelliği istediğini özellikle belirtmişken sen kalkıp Y özellikli monitör önermişsin'' gibi bir durum mu acaba diye merak ettim :alala

Teknik bir sebep yok ise açıklama yazmak zorunda değilsiniz sadece durumu analiz edebilmek adına sordum :ok
A Adem Helvacı hocam şimdi konu sahibi arkadaş hem pc hem tvbox ile kullanabileceği monitör tavsiyesi istemiş ben baktığımda 1350TL idi sonra zam gelmiş benim tavsiye ettiğim monitör 144hz tn panel 1ms 4 adet görüntü çıkışı var

Ekran Boyutu23.8 inç
Çözünürlük1920 x 1080 Piksel 144Hz
Arabirim1xHDMI(v2.0),2xHDMI(v1.4),1xDisplayPort1.2
Kulaklık jakı3,5 mm Mini-Jak

ses jakı var benim önerdiğim ürün donanım bilgisi olan herkes beğenir tavsiye eder Umut Barış Umut Barış benim tavsiyemi beğenmemiş bende onun bütçeye göre verdiği tavsiyesini beğenmedim çünkü bütçe 1200 civarı monitörde donanım hz önemli 1000-1200 TL 60hz yerine 1350-1500 bandında olan 144hz alınması daha uygun ve hesaplı olur Benim düşüncem zaten 60hz 24 monitör alacaksa arkadaş gitsin ikinci el alsın daha hesaplı olur

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı hocam şimdi konu sahibi arkadaş hem pc hem tvbox ile kullanabileceği monitör tavsiyesi istemiş ben baktığımda 1350TL idi sonra zam gelmiş benim tavsiye ettiğim monitör 144hz tn panel 1ms 3 adet görüntü çıkışı var

Ekran Boyutu23.8 inç

ses jakı var benim önerdiğim ürün donanım bilgisi olan herkes beğenir tavsiye eder Umut Barış Umut Barış benim tavsiyemi beğenmemiş bende onun bütçeye göre verdiği tavsiyesini beğenmedim çünkü bütçe 1200 civarı monitörde donanım hz önemli 1000-1200 TL 60hz yerine 1350-1500 bandında olan 144hz alınması daha uygun ve hesaplı olur Benim düşüncem zaten 60hz 24 monitör alacaksa arkadaş gitsin ikinci el alsın daha hesaplı olur
Umarım konuya neden dahil olduğumu anlamışsındır bu durumda zira bu açıklamaları yapmazsak soru soran arkadaşımız da neler olduğunu anlayamaz diye düşünüyorum :ok

Teşekkür ederim açıklamalar için.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
@denysmih6 @m.menguc

Ben iki sebeple dislike attım. Birincisi Umut Barış Umut Barış kardeşimiz benim 2. yorumda vermiş olduğum (arkadaşın belirttiği tüm özellikleri içeren) tavsiyeye dislike attığı için. Yani takibe takip hesabı gibi.

İkincisi de aşağıdaki arkadaşa katılıyorum. Konu sahibi arkadaşın talebini tam karşılamayan önerilerde bulunmuş.
A Adem Helvacı hocam şimdi konu sahibi arkadaş hem pc hem tvbox ile kullanabileceği monitör tavsiyesi istemiş ben baktığımda 1350TL idi sonra zam gelmiş benim tavsiye ettiğim monitör 144hz tn panel 1ms 3 adet görüntü çıkışı var

Ekran Boyutu23.8 inç

Konu sahibi arkadaş 27" ekran, 2xHDMI ve dahili ses veya jak talep etmiş. Ben de 27" 1080p 60hz TN Panel 1ms 2xHDMI + VGA ve Dahili 2W hoparlörü olan talep ettiği fiyata yakın, 3 yıl garantili ve rüştünü ispat etmiş bir model tavsiye ettim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
A Adem Helvacı hocam şimdi konu sahibi arkadaş hem pc hem tvbox ile kullanabileceği monitör tavsiyesi istemiş ben baktığımda 1350TL idi sonra zam gelmiş benim tavsiye ettiğim monitör 144hz tn panel 1ms 4 adet görüntü çıkışı var

Ekran Boyutu23.8 inç

Garantiyi siz vereceksiniz Rampage alsın tabi ki.
Arkadaşın sabit 144 FPS alabileceği sistemi var mı bakalım?
Display Port çıkışı olan bilgisayarı var mı bakalım?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt